Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ δεν το βγάζει συμβατό με ένα ταμπλετ που έχω με Android 2.3.7

Υποστηρίζει μόνο ICS και JB;

 

Ναι από Android 4 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά πάω να γράψω πχ navimania. Gr όπως βλέπεις και μετά την τελεία βάζει και κενό και κεφαλαιοποιει το g

 

Θα πληκτρολογήσεις την λέξη navimania και θα την επιλέξεις από τις προτεινόμενη, έπειτα θα βάλεις τελεία. Θα πατήσεις backspace για να σβήσεις το κενό και θα κολλήσεις το gr.

Link to comment
Share on other sites

Θα πληκτρολογήσεις την λέξη navimania και θα την επιλέξεις από τις προτεινόμενη, έπειτα θα βάλεις τελεία. Θα πατήσεις backspace για να σβήσεις το κενό και θα κολλήσεις το gr.

 

Και αυτό σου φαίνεται απλό; αυτό εννοώ

Link to comment
Share on other sites

στο twitter (οχι μονο στην επισημη εφαρμογη) υπαρχει δυνατοτητα ενεργοποιησης της ειδοποιησης οταν τουτιταρουν ,απο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ που ακολουθουμε?οχι απο ολους. Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό σου φαίνεται απλό; αυτό εννοώ

Γι'αυτό και εγώ προτίμησα το Swype από το swiftkey γιατί έχει κάτι τέτοιες λειτουργίες που δε με βολεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ με την σειρά μου την έκδοση 4 του Tapatalk. Λέω να πάψω να χρησιμοποιώ την 2..

 

Εγώ το έκανα, πιέζω τον εαυτό μου να μάθει στην 4άρα και αν έχω τη 2 στην άκρη θα πηγαίνω μόνιμα στα εύκολα οπότε..:p

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και εγώ προτίμησα το Swype από το swiftkey γιατί έχει κάτι τέτοιες λειτουργίες που δε με βολεύουν.

περασα το swype αλλα 51 ραμ ?το swiftkey μου ετρωγε 31 περιπου

Link to comment
Share on other sites

περασα το swype αλλα 51 ραμ ?το swiftkey μου ετρωγε 31 περιπου

 

Όλα τα πληκτρολόγια έτσι είναι. Ramοβόρα. Τρώνε πολύ πράμα γενικά.

Αν σε ενοχλεί τόσο το θέμα ram απλώς ξαναπηγαινε στο SwiftKey.

Εγώ το προτιμώ και γιατί θέλει λιγότερη ram και γιατί έτυχε να το αγοράσω πρώτο. :-P

Και γενικά με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Υπάρχει επίσης και το stock από την Google που είναι πολύ ελαφρύ αλλά όχι τόσο καλό.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά πάω να γράψω πχ navimania. Gr όπως βλέπεις και μετά την τελεία βάζει και κενό και κεφαλαιοποιει το g

 

Για τέτοιες περιπτώσεις, που είναι πολύ λίγες στην ουσία, καλό θα ήταν να το κανείς μόνος σου, σβήνοντας αυτό το κενό.

Για όλες τις άλλες περιπτώσεις που γραφείς ολόκληρο κείμενο, είναι πολύ χρήσιμο σαν λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο καποιος να ποσταρει τα widgets απο το νεο tapatalk?

 

αυτο που εχει το 2 υπαρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο καποιος να ποσταρει τα widgets απο το νεο tapatalk?

 

αυτο που εχει το 2 υπαρχει?

 

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/azequ6um.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/9adatugy.jpg

 

Βοηθάει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/azequ6um.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/08/14/9adatugy.jpg

 

Βοηθάει καθόλου?

 

Αυτό που θα πω εγώ είναι άκυρο αλλά στέλνεις wallpaper; :-P

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα giov...

 

παντως μαμακια που δεν υπαρχει το widget απο την 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ με την σειρά μου την έκδοση 4 του Tapatalk. Λέω να πάψω να χρησιμοποιώ την 2..

 

Εγώ είμαι σε φάση τεστ. Θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις το 4 αλλά έχει πολλά καλούδια. Το σημαντικότερο είναι τα notifications για εμένα. Σε ενημερώνει αν κάνει κάποιος quote πχ η σου απαντάει σε post σου(στο my phone δεν λειτουργεί). Η εισαγωγή φώτο είναι πιο εύκολη και άλλα όπως το post quick reply etc

 

Θέλω λίγο να δω και την κατανάλωση μπαταρίας πριν μεταβώ στο 4 από το 2 μόνιμα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιες περιπτώσεις, που είναι πολύ λίγες στην ουσία, καλό θα ήταν να το κανείς μόνος σου, σβήνοντας αυτό το κενό.

Για όλες τις άλλες περιπτώσεις που γραφείς ολόκληρο κείμενο, είναι πολύ χρήσιμο σαν λειτουργία.

ναι δεν διαφωνω απλα ελεγα ας το ειχανε σαν επιλογη για οσους δεν το θελουν!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει backup τις εφαρμογές μου (user apps) με το tb και θέλω να τις επαναφέρω στη νέα rom που θα περάσω.

Τα βήματα που ακολουθώ είναι εγκατάσταση του tb στη νέα rom και επαναφορά των αντιγράφων. Σωστά;

Δεν χρειάζεται να μεταφέρω το backup από την εσωτερική μνήμη SD στον υπολογιστή μιας και αυτός ο αποθηκευτικός χώρος δεν επηρεάζεται αν δεν του κάνω κάτι εγώ πχ format. Right?

 

Εδώ μια βοήθεια κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια εδώ κανείς;:O:O

Πρώτη μου εμπειρία με Android με το Galaxy S4. Έχω κάποιες απορίες:

1. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μόνο μέσω IR (ή bluetooth) χωρίς επιπλέον συσκευή για remote control σε ψηφιακούς δέκτες dvb-t (μάρκα IQ).

2. Που μπορώ να βρω την εξήγηση των εικονιδίων που βγάζει πάνω ψηλά στην οθόνη; Βρήκα αρκετά σε μια σελίδα αλλά υπάρχει κάποιο στην οθόνη μου που δεν το βρήκα.

3. Όταν γράφω μήνυμα στα ελληνικά μου γράφει μόνο κεφαλαία. Πως το κάνω να γράφει κανονικά το πρώτο γράμμα κάθε πρότασης κεφαλαία (μόνο);

4. Πως μπορώ να βεβαιωθώ ότι εκτός κι είμαι συνδεδεμένος με wifi ΔΕΝ θα ενώνεται αλλιώς με το internet ; (έχω απενεργοποιήσει το 3G)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε φάση τεστ. Θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις το 4 αλλά έχει πολλά καλούδια. Το σημαντικότερο είναι τα notifications για εμένα. Σε ενημερώνει αν κάνει κάποιος quote πχ η σου απαντάει σε post σου(στο my phone δεν λειτουργεί). Η εισαγωγή φώτο είναι πιο εύκολη και άλλα όπως το post quick reply etc

 

Θέλω λίγο να δω και την κατανάλωση μπαταρίας πριν μεταβώ στο 4 από το 2 μόνιμα.

 

Υπάρχει τρόπος να λαμβάνεις ειδοποίηση μόνο όταν κάποιος κάνει quote post μου η όταν λαμβάνω προσωπικά μηνύματα; Δε θέλω να παίρνω μηνύματα με κάθε post που γίνεται σε συζήτηση που συμμετέχω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λαμβάνεις ειδοποίηση μόνο όταν κάποιος κάνει quote post μου η όταν λαμβάνω προσωπικά μηνύματα; Δε θέλω να παίρνω μηνύματα με κάθε post που γίνεται σε συζήτηση που συμμετέχω.

 

Αυτο νομιζω ειναι θεμα forum και οχι του tapatalk, οταν επιλεγεις να παρακολουθεις το thread σε ρωταει αν θες να σου στελνει email..

Σε αλλα forums που εχω δει, ειναι οτι αν γραψεις κατι σε ενα thread σου στελνει email για καθε ποστ, αυτο παλι πρεπει να μπεις μεσα στο forum και να το ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο νομιζω ειναι θεμα forum και οχι του tapatalk, οταν επιλεγεις να παρακολουθεις το thread σε ρωταει αν θες να σου στελνει email..

Σε αλλα forums που εχω δει, ειναι οτι αν γραψεις κατι σε ενα thread σου στελνει email για καθε ποστ, αυτο παλι πρεπει να μπεις μεσα στο forum και να το ρυθμισεις...

 

Μάλλον εννοεί ειδοποιήσεις στην status bar ο φίλος..:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λαμβάνεις ειδοποίηση μόνο όταν κάποιος κάνει quote post μου η όταν λαμβάνω προσωπικά μηνύματα; Δε θέλω να παίρνω μηνύματα με κάθε post που γίνεται σε συζήτηση που συμμετέχω.
Ε\

Ειδοποιηση για ΠΜ μπορεις από το ταπατοκ για παραθεση μάλλον ούτε απ το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το νέο ταπα, όταν το ανοίγω με πηγαίνει μόνο στις ρυθμίσεις δεν ανοίγει το φόρουμ.Τι παίζει;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...