Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χάνει τπτ να έχει και άλλη μια προστασία η και ακόμη μια. Για καλό και για κακό ας κοιμάται και στο αυτοκίνητο μην γίνει κανένας σεισμός. Ας χωρίσει και από τη γυναίκα του μην τυχόν και έχει εραστή.

Δεν είναι αυτός ο τρόπος συμβίωσης με την τεχνολογία. Ελαφριά εφαρμογή δεν υπάρχει όταν δεν χρειάζεται. Και κανένας χρήστης δεν μπορεί να προστατευθεί με εφαρμογές. Το αντροιντ από την στιγμή που ζητάει άδεια για οτιδήποτε, δεν χρειάζεται έξτρα προστασία.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω δεν υπάρχει κανένας λόγος για έξτρα προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος.. Πάντως γενικά το gravity box απογειώνει το κινητό

 

Ε καλά χαλάρωσε λίγο, 5 επιπλέον πραγματάκια δεν είναι ..απογείωση! :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ότι λείπει από το στοκ και το έχεις με cm/aokp κλπ (και πολλά γενικως με το xposed framework βέβαια) μπορείς να το έχεις με το gravity box.

Μόνο λίγο δεν το λες..

Τώρα αν δεν χρησιμοποιείς εσύ συγκεκριμένα κάτι από αυτά, είναι άλλο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι λείπει από το στοκ και το έχεις με cm/aokp κλπ (και πολλά γενικως με το xposed framework βέβαια) μπορείς να το έχεις με το gravity box.

Μόνο λίγο δεν το λες..

Τώρα αν δεν χρησιμοποιείς εσύ συγκεκριμένα κάτι από αυτά, είναι άλλο θέμα :)

 

Πολύ ωραίος.. Πάντως γενικά το gravity box απογειώνει το κινητό

 

Υπάρχει στο Play; Ή είναι μόνο για root συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο root θέλει.

Κατεβάζεις xposed installer, install framework, κατεβάζεις τα module που θέλεις (ένα από αυτά είναι και το gravity box), βάζεις ένα τικ για να ενεργοποιηθεί, reboot.

Link to comment
Share on other sites

Ότι λείπει από το στοκ και το έχεις με cm/aokp κλπ (και πολλά γενικως με το xposed framework βέβαια) μπορείς να το έχεις με το gravity box.

Μόνο λίγο δεν το λες..

Τώρα αν δεν χρησιμοποιείς εσύ συγκεκριμένα κάτι από αυτά, είναι άλλο θέμα :)

 

Το δοκίμασα, δεν με κάλυψε.... πολύ φτωχό... δεν συγκρίνεται με τις δυνατότητες μιας custom

άλλωστε απο την υπογραφή μου βλέπεις ότι δεν είμαι οπαδός των stock roms...

αφού σε καλύπτει, ας μην το συζητήσουμε παραπάνω... ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το xposed framework σου δίνει δυνατότητες που δεν υπάρχουν σε στοκ. Δεν είπε κανεις ότι σε καλύπτει σαν να είσαι σε custom.

Είναι άλλο να έχεις ένα s-s2 και άλλο ένα σύγχρονο μηχάνημα. Δεν έχουν όλοι ανάγκη για custom σήμερα.

Τώρα βλέπω και από την υπογραφή σου αλλωστε τώρα που άνοιξα το browser οτι έχεις στοκ νοτε 8..

 

Τέλος πάντων, τσαμπα κουβέντα.

Κι εγω σε cm είμαι ΜΕ gravity όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Το gravitybox δουλεύει και σε jelly bean, το θέμα είναι αν η συσκευή σου είναι συμβατή με το xposed framework.

 

αμάν. είχα την εντύπωση ότι είναι μονο για kitkat. βουρ για εγκατάσταση. ευχαριστώ πολύ. :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει τπτ να έχει και άλλη μια προστασία η και ακόμη μια. Για καλό και για κακό ας κοιμάται και στο αυτοκίνητο μην γίνει κανένας σεισμός. Ας χωρίσει και από τη γυναίκα του μην τυχόν και έχει εραστή.

Δεν είναι αυτός ο τρόπος συμβίωσης με την τεχνολογία. Ελαφριά εφαρμογή δεν υπάρχει όταν δεν χρειάζεται. Και κανένας χρήστης δεν μπορεί να προστατευθεί με εφαρμογές. Το αντροιντ από την στιγμή που ζητάει άδεια για οτιδήποτε, δεν χρειάζεται έξτρα προστασία.

 

Εντάξει αφου το λες εσύ έτσι θα είναι. Προφανώς έχεις δοκιμάσει όλα τα antivirus και ξέρεις τι resources τρώνε και τι προστασία προσφέρουν. Φαίνεται οτι εκτός απο τα GPS είσαι παντογνώστης σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το android. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε cm είμαι ΜΕ gravity όμως :)

 

Απορία μιας και το ανέφερες. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην ταυτόχρονη χρήση cm και gravity box? Καθώς στο description προτρέπει να μην χρησιμοποιείται με custom roms όπως η cm.

Link to comment
Share on other sites

Στο Gravity Box με Galaxy S3, σας δουλεύουν οι επιλογές στην Γραμμή κατάστασης; Εμένα μου κρατάει αυτές του συστήματος!

:!:

Link to comment
Share on other sites

για εικονίδια πολύ καλό είναι το Vibe.

επίσης το Donate του Greenify αξίζει αρκετά.

 

Το έβαλα χθες το vibe και μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα με τα wallpapers.

 

Το gravity box τι παίζει με lg g2 rooted μόνο?

Λέει μεσα για να πάρουμε backup κλπ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το gravitybox απαιτεί root.

 

Backup παίρνεις οπωσδήποτε σε περίπτωση που δεν υποστηρίζει η συσκευή σου το xposed framework για να μπορέσεις να την επαναφέρεις αν δεν bootαρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αφου το λες εσύ έτσι θα είναι. Προφανώς έχεις δοκιμάσει όλα τα antivirus και ξέρεις τι resources τρώνε και τι προστασία προσφέρουν. Φαίνεται οτι εκτός απο τα GPS είσαι παντογνώστης σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το android. :lol:

για πες μας εσύ τι γνώμη σου και τι πιστεύεις για τα αντιβαιρους στο αντροιντ.

 

 

για εικονίδια πολύ καλό είναι το Vibe.

επίσης το Donate του Greenify αξίζει αρκετά.

εννοείτε ότι είναι μια από τις καλύτερες εφαρμογές για μένα μαζί με το τιτανιουμ μπακαπ είναι Νο 1 .

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αφου το λες εσύ έτσι θα είναι. Προφανώς έχεις δοκιμάσει όλα τα antivirus και ξέρεις τι resources τρώνε και τι προστασία προσφέρουν. Φαίνεται οτι εκτός απο τα GPS είσαι παντογνώστης σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το android. :lol:

Καταλαβαίνω την πίκρα σου γιατί δεν θεωρώ το igo την καλύτερη εφαρμογή πλοήγησης. Τι να γίνει... θα ζήσουμε με αυτό και οι δύο μας:lol:

Τώρα επί του θέματος. Κάθε εφαρμογή όταν δεν είναι απαραίτητη θεωρείται βαριά, ανεξάρτητα από το πραγματικό βάρος της.

Η κάθε εφαρμογή ζητάει κάποια δικαιώματα πριν την εγκατάσταση και οι χρήστης αποφασίζει. Όχι το αντιβαιρους. Οι ενδείξεις του είναι άχρηστες και δεν εξυπηρετεί τπτ αν ο χρήστης είναι απρόσεκτος και πατάει οκ και εγκαθιστά οτιδήποτε βρει μπροστά του.

Γι αυτό λέμε ότι δεν χρειάζεται περισσότερη προστασία από την απλή λογική που υπάρχει σε όλους μας. Αν μια εφαρμογή κλέβει τις επαφές μας το αντιβαιρους πχ. δεν μπορεί να το σταματήσει.

Αν έχεις κάτι να προσθέσεις που δεν γνωρίζω ευχαρίστως να το ακούσω. Απλώς η γενικοτητα βάλε αντιβαιρους έτσι για να υπάρχει, δεν είναι τεχνολογική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, δεν με κάλυψε.... πολύ φτωχό... δεν συγκρίνεται με τις δυνατότητες μιας custom

άλλωστε απο την υπογραφή μου βλέπεις ότι δεν είμαι οπαδός των stock roms...

αφού σε καλύπτει, ας μην το συζητήσουμε παραπάνω... ;)

 

Εγω απο την αλλη, αν και fan των custom Rom, αφου τις εχω περασει σε ολα τα κινητα, ταμπλετ και tv box μου, στο Nexus 4 μου με το που εβαλα το gravity box, αποφασισα οτι δεν χρειαζομαι custom Rom.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν καταλαβαίνω τι λείπει από το GB. Ιδίως στο nexus 5 που δεν υπάρχει κάποιος custom kernel που να κάνει την τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον stock, δεν βλέπω τον λόγο της διαδικασίας αλλαγής rom.

Αν το smart radio λειτουργούσε πιο γρήγορα, θα ήταν απλά τέλειο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις το gravity box πρεπει να εισαι root και να εχεις εγκαταστησει το xposed;

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πρόγραμμα dj, τι προτείνετε; Δοκιμασμένο και καλό;

 

Ακριβό αλλά άψογο ...τουλάχιστον μέχρι τώρα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edjing.edjingpro&hl=el

Υπάρχει και free έκδοση να δοκιμάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απορία μιας και το ανέφερες. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην ταυτόχρονη χρήση cm και gravity box? Καθώς στο description προτρέπει να μην χρησιμοποιείται με custom roms όπως η cm.

 

Κανένα θέμα σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...