Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, όταν κοίταξα στο samfirmware, η μόνη χώρα που βρήκα με csc N7100OXFALJ5 είναι η Ρουμανία. Μου διέφυγαν τα Σκόπια και η Σερβία.

http://www.geekyandroid.com/2012/10/samsung-galaxy-note-2-gt-n7100-firmware-download-jelly-bean-4.1.1.html

 

Ρουμανία, Κροατία (TELE2 ή simfree), ΠΔΓΜ, Σλοβενία, Σερβία (Telenor ή simfree), Bοσνία/Ερζεγοβίνη, Βουγαρία (VVT, ΜΤL ή simfree), βασικά όλα τα Βαλκάνια εκτός της Ελλάδας.

Γενικά με multicsc OXX, OXF, OXA, κ.ο.κ., δεν μπορείς να ξέρεις από ποια χώρα/πάροχο προέρχεται πριν δεις το product code της δικιάς σου συσκευής.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειναι να χασω την εγγυηση δεν τη βαζω την ελληνικη rom.Το αφηνω οπως εχει.

Ετσι και αλλιως να γραφει ελληνικα το πενακι δεν μου ειναι απαραιτητο και απο οτι ξερω αυτη ειναι μονο η διαφορα.

Καποια στιγμη παιζει να βγαλουν ενημερωση σε αυτη τη rom που φοραω που να υποστηριζει και τα Ελληνικα??

Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ειστε σιγουροι για την εγγυηση αμα περασεις απλα ελληνικη μεσω odin . Το λεω γιατι γνωστος μου που το ειχε κανει πηγε το κινητο στην smartek μεσα στην βδομαδα που περασε και του το περασαν κανονικα εγγυηση. Το κινητο ειχε ερθει με γερμςνικη ρομ και εκεινος ειχε βαλει ελληνικη. Αυτο το λεω χωρις να θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου. Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυο ερωτήσεις: το External 2 Internal SD απο οτι διαβάζω στο xda εχει ενα bug Και δεν αποθηκευονται αρχεια που γινονται download απο τον μαμα browser. Εμαθα ομως οτι υπαρχει και ενας διαφορετικός τρόπος να αυξηθει ο διαθέσιμος χώρος για τα προεγκατεστημένα προγράμματα. Να δημιουργηθεί ένα partition ext3 στην εξωτερική καρτα και σε συνδιασμό με το πρόγραμμα link2sd να επεκταθεί ο εσωτερικός χώρος. Υπάρχει κανενα tutorial να διαβασω καπου για να το κάνω κι εγω?

και η δευτερη ερώτηση, θέλω να κάνω overclock την gpu γιατι είναι πολυ αδύναμη για games όπως το wildblood και το καινούργιο modern combat 4. Πέρασα τον Perseus kernel, που υποστηρίζει overclock στην gpu μεχρι 800mhz , και σε συνδιασμό με το πρόγραμμα STweaks που προτείνει ο dev επελεξα να κανει η gpu scale μέχρι και τα 800mhz όταν ανέβει το load. Ομως φαίνεται να μην λειτουργεί. εκανα δηλαδή δοκιμές στο stock και overclocked μεσα στο game και βγαζει σχεδον τα ιδια fps, δεν δουλευει καν πιο ξεκούραστα. Επίσης εκανα και benchmark με το antutu και το quadrant, αλλα ειχε πολυ μικρή διαφορα. το ετρεξα και δυο τρεις φορες μαλιστα και καποια στιγμή εβγαλε και χαμηλοτερα νουμερα απο stock. τι συμβαίνει? κανει throttling οπως και στα pc?

 

κανεις που να ξέρει να μου απαντήσει στις παραπάνω απορίες μου?

Link to comment
Share on other sites

Ειστε σιγουροι για την εγγυηση αμα περασεις απλα ελληνικη μεσω odin . Το λεω γιατι γνωστος μου που το ειχε κανει πηγε το κινητο στην smartek μεσα στην βδομαδα που περασε και του το περασαν κανονικα εγγυηση. Το κινητο ειχε ερθει με γερμςνικη ρομ και εκεινος ειχε βαλει ελληνικη. Αυτο το λεω χωρις να θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου.

 

Κι εγώ αυτό ξέρω. Ότι όποια official rom και αν έχεις περάσει δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Aυτό όμωε παύει να ισχύει αν το κινητό branded. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ξαναπεράσεις την branded.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό ξέρω. Ότι όποια official rom και αν έχεις περάσει δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Aυτό όμωε παύει να ισχύει αν το κινητό branded. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ξαναπεράσεις την branded.

 

Eγω θελω να περασω την επισημη ελληνικη rom μεσω odin και να λαμβανω τις ενημερωσεις οπως και τις καινουργιας 4.1.2 που θα βγει.

Δεν θελω να κανω κατι αλλο.Αλλα οπως ειπα αν ειναι να χασω την εγγυηση δεν το κανω καθολου.

Πως θα καταλαβω αν ειναι branded??

Στο κουτι δεν λεει κατι παντως.

Link to comment
Share on other sites

Eγω θελω να περασω την επισημη ελληνικη rom μεσω odin και να λαμβανω τις ενημερωσεις οπως και τις καινουργιας 4.1.2 που θα βγει.

Δεν θελω να κανω κατι αλλο.Αλλα οπως ειπα αν ειναι να χασω την εγγυηση δεν το κανω καθολου.

Πως θα καταλαβω αν ειναι branded??

Στο κουτι δεν λεει κατι παντως.

 

Αφού θα μπεις σε διαδικασία να περάσεις με odin, αν τυχόν στο μέλλον χρειαστείς στο μέλλον εγγύηση, τότε ξαναπερνάς αυτή που είχες και το στέλνεις.

Σύνδεσε το στο kies και δες ποια έκδοση έχεις και ποιο csc.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!!!Χαρη και στη βοηθεια του achillesgk εβαλα την ελληνικη rom στο κινητο μου και γραφει κανονικα ελληνικα και το πενακι.

Ευκολο ηταν χαρη και στη "Βιβλο 2":p

Κατεβασα και την αρχικη που φορουσε Romania COA οποτε σε περιπτωση που χρειαστει να παει για service μεσω της εγγυησης θα την ξαναβαλω μεσω odin ωστε να γινει οπως το πηρα.

Μπορουν να καταλαβουν στο service οτι εχω αλλαξει παλιοτερα rom??

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου βγάζει ένα μήνυμα καθε φορά που με παίρνει καποιος τηλ οτι μπορώ να απαντήσω με φωνητικές εντολές. Απο που ενεργοποιητε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου βγάζει ένα μήνυμα καθε φορά που με παίρνει καποιος τηλ οτι μπορώ να απαντήσω με φωνητικές εντολές. Απο που ενεργοποιητε αυτό;

 

Είναι ήδη ενεργοποιημένο. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του s voice .

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη 4.1.2 από Πολωνία

 

Διαθέτει άραγε αναγνώριση γραφής στα ελληνικά με το s pen?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει άραγε αναγνώριση γραφής στα ελληνικά με το s pen?

 

Νομίζω ότι είναι σχεδόν σίγουρο μιας το μόνο firmware που δεν υποστήριζε είναι το αρχικό γερμανικό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι σχεδόν σίγουρο μιας το μόνο firmware που δεν υποστήριζε είναι το αρχικό γερμανικό.

 

Υπάρχει κάποιο link? με μια γρηγορη ματιά στο samfirmware σεν ειδα link για download.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω προσφερει η 4.1.2??Για το Note 2 παντα.

 

Εκτός από το optimization του Android, έχει κάποια νέα features, όπως περισσότερα toggles στο notification bar ιού μπορούν να προστεθούν/αφαιρεθούν, απόκρυψη της μπάρας φωτεινότητας, καλύτερο Samsung keyboard κ.α....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link? με μια γρηγορη ματιά στο samfirmware σεν ειδα link για download.

 

Θα φλασάρω τώρα. Έχω περασμένη την Leaked 4.1.2 . Ίσως δεν μου κάνει wipe..

 

Download ---> http://www.hotfile.com/dl/183578886/2b7a455/N7100XXDLK7_N7100PRTDLK5_PRT.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Θα φλασάρω τώρα. Έχω περασμένη την Leaked 4.1.2 . Ίσως δεν μου κάνει wipe..

 

Download ---> http://www.hotfile.com/dl/183578886/2b7a455/N7100XXDLK7_N7100PRTDLK5_PRT.zip.html

 

To βρήκα. Εγραφε play και νομιζα ότι είναι για καποιο παροχο της Πολωνίας. Το κατεβάζω αλλα θέλει 20 ωρες:wacko: οπότε αν δεν διακοπει, αυριο θα το περάσω :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που βγήκε επίσημα στη Πολωνία, είναι σχεδόν σίγουρο ότι τις επόμενες 4-5 μέρες θα βγει και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πάροχου η ΡΟΜ. Έχει και ενα σωρό βλακείες μέσα (τις κάνεις freeze ή uninstall με titanium).

Δεν βλέπω διαφορές από την leaked που είχα βάλει... Διαφορετικούς ήχους έχει από ότι ...ακούω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα κάνει root το κινητό και δεν μπορούσε να συνδεθεί για software update. Χρησιμοποίησα το triangle για να μειώσω τον μετρητή, τώρα και καλά συνδέεται αλλά ποτέ δεν με ενημερώνει για κάποιο αποτέλεσμα, απλά συνεχίζει να προσπαθεί να δει αν υπάρχει νέα έκδοση. Το πρόβλημα το έχω καιρό απλά δεν είχα δώσει σημασία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οπως και σε μενα το triangle away δεν δουλευει..δες στο κινητο εκει που γραφει γιαντη ρομ κατω κατω λεει τροποποιημενη?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...