Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος. Έβαλα την redpill και δεν εχω περιστροφή .που μπορώ να βρω τον στοκ κερνελ της 4.1.2?

Δε σε βοηθάει κανείς γιατί δεν υπάρχει ο stock kernel της leak 4.1.2.

Πέρασε κάποιον άλλον custom kernel να δοκιμάσεις ή κατέβασε μια custom rom, πχ omega, βγάλε τον kernel μέσα απο το .zip (/indie/boot.img) και κάνε τον install με mobile odin.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

el this έχεις ακούσει εσύ τίποτα για αυτό που αναφέρουν τα παιδιά εδώ ότι η Samsung μπορεί να ανιχνεύσει το root ακόμα και αν έχεις κάνει unroot?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

el this έχεις ακούσει εσύ τίποτα για αυτό που αναφέρουν τα παιδιά εδώ ότι η Samsung μπορεί να ανιχνεύσει το root ακόμα και αν έχεις κάνει unroot?

 

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.Ειληκρινά.Δε νομίζω να έχει κάνει τέτοιο fail η Samsung, και αυτό ελπίζω.

Ιδιαίτερα απο τη στιγμή που όταν θέλει να δοκιμάσει κάτι το ''αμολάει'' στους xda...

Τι να πω....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα αλλαξω τα γραμματα που ειναι δεξια στην λιστα επαφων ? ειναι σε λατινικα κ εγω τα θελω σε ελληνικα..

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος. Έβαλα την redpill και δεν εχω περιστροφή .που μπορώ να βρω τον στοκ κερνελ της 4.1.2?

 

Το έβαλα και εγώ. Με Omega 7.2 η περιστροφή λειτουργεί κανονικά. Επίσης η ταχύτητα που ανέφερες πιο πίσω δεν μου έχει πέσει. Τον πέρασα κάνοντας τα δύο wipes. Μήπως να τον ξαναπερναγες;;;

 

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.Ειληκρινά.Δε νομίζω να έχει κάνει τέτοιο fail η Samsung, και αυτό ελπίζω.

Ιδιαίτερα απο τη στιγμή που όταν θέλει να δοκιμάσει κάτι το ''αμολάει'' στους xda...

Τι να πω....

 

Όλοι αυτό ελπίζουμε και η γνώμη μου είναι πως αν ακολουθήσει τις πολιτικές της HTC στα τελευταία μοντέλα της θα πάει κατά διαόλου...

Θα φανεί στον πρώτο άτυχο που θα χρειαστεί servis...ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εχω ενα προβληματακι αν γνωριζει κανεις... Οταν εχω ανοιχτω wifi μου ερχονται κανονικα τα mail με push notification. Οταν ομως ειμαι με 3G δεν ερχονται τα mail κανονικα αν δε ανοιξω εγω ο ιδιος την εφαρμογη. Γνωριζει κανεις τι παιζει; Τα email που εχω ειναι απο hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εχω ενα προβληματακι αν γνωριζει κανεις... Οταν εχω ανοιχτω wifi μου ερχονται κανονικα τα mail με push notification. Οταν ομως ειμαι με 3G δεν ερχονται τα mail κανονικα αν δε ανοιξω εγω ο ιδιος την εφαρμογη. Γνωριζει κανεις τι παιζει; Τα email που εχω ειναι απο hotmail.

 

Καλημέρα,χρησιμοποιείς την εφαρμογή hotmail απο το market ή τη μαμά και έχεις βάλει hotmail μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χρησιμοποιείς την εφαρμογή hotmail απο το market ή τη μαμά και έχεις βάλει hotmail μέσα ?

 

Χρησιμοποιώ τη μαμά εφαρμογή. Με την εφαρμογή του Hotmail δουλεύει κανονικά. Αλλά δε με βολεύει η εφαρμογή αυτή. Θα ήθελα τη μαμά :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη μαμά εφαρμογή. Με την εφαρμογή του Hotmail δουλεύει κανονικά. Αλλά δε με βολεύει η εφαρμογή αυτή. Θα ήθελα τη μαμά :)

 

Αν δεν κάνω λάθος το hotmail δεν υποστηρίζει τη λειτουργία push που θέλεις εσύ..

Αυτός είναι ο λόγος που και'γω χρησιμοποιώ την εφαρμογή του hotmail.

 

 

Ένα άλλο θέμα που έχω εγώ και θέλω βοήθεια είναι με τη μαμά εφαρμογή.

Πολλά απο τα μηνύματα που κάνω forward ή reply πάνε με κινέζικα :(

Τι κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το hotmail δεν υποστηρίζει τη λειτουργία push που θέλεις εσύ..

Αυτός είναι ο λόγος που και'γω χρησιμοποιώ την εφαρμογή του hotmail.

 

 

Ένα άλλο θέμα που έχω εγώ και θέλω βοήθεια είναι με τη μαμά εφαρμογή.

Πολλά απο τα μηνύματα που κάνω forward ή reply πάνε με κινέζικα :(

Τι κάνουμε ?

 

Δυστυχώς τίποτα. Αυτό μου γίνεται με τη μαμά εφαρμογή από το S2, Note1 και τώρα στο Note2! Είχα ζητήσει βοήθεια και από τον ioathe. Προφανώς κάτι γίνεται με την εφαρμογή της Samsung. Δεν υπάρχει λυση και σταμάτησα να ασχολούμαι βάζοντας το maildroid για να κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα. Αυτό μου γίνεται με τη μαμά εφαρμογή από το S2, Note1 και τώρα στο Note2! Είχα ζητήσει βοήθεια και από τον ioathe. Προφανώς κάτι γίνεται με την εφαρμογή της Samsung. Δεν υπάρχει λυση και σταμάτησα να ασχολούμαι βάζοντας το maildroid για να κάνω τη δουλειά μου.

 

Περιεργο, δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που αναφερετε παιδια..

Στο s2 ειχα αυτο με τα κινεζικα αν θυμαμαι καλα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα. Αυτό μου γίνεται με τη μαμά εφαρμογή από το S2, Note1 και τώρα στο Note2! Είχα ζητήσει βοήθεια και από τον ioathe. Προφανώς κάτι γίνεται με την εφαρμογή της Samsung. Δεν υπάρχει λυση και σταμάτησα να ασχολούμαι βάζοντας το maildroid για να κάνω τη δουλειά μου.

 

Έβαλα maildroid και'γώ και ησύχασα.

Δουλεύει εξαιρετικά και έχει και ένα σωρό ρυθμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εχω ενα προβληματακι αν γνωριζει κανεις... Οταν εχω ανοιχτω wifi μου ερχονται κανονικα τα mail με push notification. Οταν ομως ειμαι με 3G δεν ερχονται τα mail κανονικα αν δε ανοιξω εγω ο ιδιος την εφαρμογη. Γνωριζει κανεις τι παιζει; Τα email που εχω ειναι απο hotmail.

 

Μηπως έχει να κανει με την ρυθμιση αιχμης? (εγω παντως που το εχω σε outlook.com μου τα στελνει κανονικα...το ειχα κανει μετατροπη τον λογαριασμο απο hotmail...δυστηχώς δεν έχω βρει ακόμα πως να βλέπω το folder του hotmail ομως.)

 

Για mail program τι προτείνεται το maildroid ή το K9?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το Aqua Mail.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το Aqua Mail.

 

Κώστα τι παραπάνω κάνει από την official Gmail εφαρμογή? Ρωτάω γιατί φοβάμαι να δίνω τον κωδικό μου σε εφαρμογές τρίτων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την πρόβλεψη κειμένου;

 

Όταν γράφω ελληνικά μικρά δουλεύει σωστά, όταν όμως γράφω με κεφαλαία μου βγάζει κάτι τόνους πχ

 

ΈΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΚΆΝΕΙΣ ΕΊΣΑΙ ΚΑΛΆ.

 

Αυτό πώς διορθώνεται?

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Κώστα τι παραπάνω κάνει από την official Gmail εφαρμογή? Ρωτάω γιατί φοβάμαι να δίνω τον κωδικό μου σε εφαρμογές τρίτων.

Καλά κάνεις. Φύλαγε τα ρούχα σου... Κι εγώ δεν είμαι άνετος με το να δίνω login details, αλλά ο developer φαίνεται σοβαρός και λογικά οι κωδικοί δεν θα αποστέλλονται σε αυτόν αλλά μόνο τοπικά στην εφαρμογή (θέλω να ελπίζω).

 

Αν χρησιμοποιείς μόνο Gmail ίσως δεν έχει νόημα να πας σε κάτι άλλο από το official Gmail app. Εγώ έχω πολλούς λογαριασμούς (σπίτι, δουλειά και 2-3 άλλους) και θέλω να τους έχω όλους σε ένα ενοποιημένο inbox με push mail, πράγμα το οποίο το υλοποιεί πολύ όμορφα το Aqua Mail. Σου παρέχει άπειρη παραμετροποίηση, μέχρι και το χρώμα του notification LED ορίζεις μέσα από παλέτα χιλιάδων χρωμάτων (το notification LED του Note II είναι RGB και βγάζει ό,τι χρώμα θέλεις!). Επίσης η εφαρμογή έχει theme σε μαύρο background που μου αρέσει πολύ στην AMOLED του Note II σε σχέση με το λευκό του official Gmail app.

 

Υπάρχουν και τα MailDroid και K9 Mail που όλοι λένε πως είναι πολύ καλά, αλλά είναι πανάκριβα (15+ ευρώ). Το Aqua Mail είναι 3+κάτι ευρώ για την Pro έκδοση (δωρεάν με περιορισμούς).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις. Φύλαγε τα ρούχα σου... Κι εγώ δεν είμαι άνετος με το να δίνω login details, αλλά ο developer φαίνεται σοβαρός και λογικά οι κωδικοί δεν θα αποστέλλονται σε αυτόν αλλά μόνο τοπικά στην εφαρμογή (θέλω να ελπίζω).

 

Αν χρησιμοποιείς μόνο Gmail ίσως δεν έχει νόημα να πας σε κάτι άλλο από το official Gmail app. Εγώ έχω πολλούς λογαριασμούς (σπίτι, δουλειά και 2-3 άλλους) και θέλω να τους έχω όλους σε ένα ενοποιημένο inbox με push mail, πράγμα το οποίο το υλοποιεί πολύ όμορφα το Aqua Mail. Σου παρέχει άπειρη παραμετροποίηση, μέχρι και το χρώμα του notification LED ορίζεις μέσα από παλέτα χιλιάδων χρωμάτων (το notification LED του Note II είναι RGB και βγάζει ό,τι χρώμα θέλεις!). Επίσης η εφαρμογή έχει theme σε μαύρο background που μου αρέσει πολύ στην AMOLED του Note II σε σχέση με το λευκό του official Gmail app.

 

Υπάρχουν και τα MailDroid και K9 Mail που όλοι λένε πως είναι πολύ καλά, αλλά είναι πανάκριβα (15+ ευρώ). Το Aqua Mail είναι 3+κάτι ευρώ για την Pro έκδοση (δωρεάν με περιορισμούς).

 

Εγω τα έχω ρίξει όλα στο Gmail και τα δουλεύω από εκεί. Βέβαια ο κύριος λογαριασμός μου είναι το Gmail για δουλειά και φίλους. Έχω μόνο ένα yahoo που το δίνω στα sites για registration.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα έχω ρίξει όλα στο Gmail και τα δουλεύω από εκεί. Βέβαια ο κύριος λογαριασμός μου είναι το Gmail για δουλειά και φίλους. Έχω μόνο ένα yahoo που το δίνω στα sites για registration.

Σωστή κίνηση. Κι εγώ σκέφτηκα να τα ρίξω όλα στο Gmail και μπορεί να το κάνω, γιατί μ' αρέσουν όλα ενοποιημένα. Απλά έτσι χάνω το push mail στους άλλους λογαριασμούς. Πάντως βρήκα την υγειά μου με το Gmail. Τα πάντα τα μετέφερα εκεί (επαφές, ημερολόγια) και ξεκόλλησα απ' το Outlook που είχα πριν αναγκαστικά. Τώρα όλα είναι στο σύννεφο και διαθέσιμα παντού.

 

Μια που μιλάμε για εφαρμογές (λίγο off-topic), βρήκα το TuneIn Radio Pro στο Play Store, που το χρησιμοποιούσα στο iPhone. Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος) αν δουλεύει καλά στο Note II; Τι προτείνετε για internet radio; Δεν με νοιάζει να είναι paid, αρκεί να είναι καλό.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σωστή κίνηση. Κι εγώ σκέφτηκα να τα ρίξω όλα στο Gmail και μπορεί να το κάνω, γιατί μ' αρέσουν όλα ενοποιημένα. Απλά έτσι χάνω το push mail στους άλλους λογαριασμούς. Πάντως βρήκα την υγειά μου με το Gmail. Τα πάντα τα μετέφερα εκεί (επαφές, ημερολόγια) και ξεκόλλησα απ' το Outlook που είχα πριν αναγκαστικά. Τώρα όλα είναι στο σύννεφο και διαθέσιμα παντού.

 

Μια που μιλάμε για εφαρμογές (λίγο off-topic), βρήκα το TuneIn Radio Pro στο Play Store, που το χρησιμοποιούσα στο iPhone. Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος) αν δουλεύει καλά στο Note II; Τι προτείνετε για internet radio; Δεν με νοιάζει να είναι paid, αρκεί να είναι καλό.

 

Ό,τι καλύτερο υπάρχει! Και εγω έχω την pro έκδοση κοντά δύο χρόνια. Το λέει και η βίβλος.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστή κίνηση. Κι εγώ σκέφτηκα να τα ρίξω όλα στο Gmail και μπορεί να το κάνω, γιατί μ' αρέσουν όλα ενοποιημένα. Απλά έτσι χάνω το push mail στους άλλους λογαριασμούς. Πάντως βρήκα την υγειά μου με το Gmail. Τα πάντα τα μετέφερα εκεί (επαφές, ημερολόγια) και ξεκόλλησα απ' το Outlook που είχα πριν αναγκαστικά. Τώρα όλα είναι στο σύννεφο και διαθέσιμα παντού.

 

Μια που μιλάμε για εφαρμογές (λίγο off-topic), βρήκα το TuneIn Radio Pro στο Play Store, που το χρησιμοποιούσα στο iPhone. Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος) αν δουλεύει καλά στο Note II; Τι προτείνετε για internet radio; Δεν με νοιάζει να είναι paid, αρκεί να είναι καλό.

 

Με διαφορά το καλύτερο ράδιο...

Στο νοτελι ακόμα πιο γρήγορο από ότι στο iphone...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Το πείρα και εγώ το ΝΟΤΕ ΙΙ και ομολογώ πως το κινητό φυσάει. Το μόνο πρόβλημα που εντοπίζω είναι οτι όταν ξεκινάει το κινητό χρησιμοποιεί την ram σε ποσοστό 32%. Καθώς κάνει 1-2 ενημερώσεις και έρχονται 2-3 emails το ποσοστό αυτό πάει στο +60%. Συμβαίνει και εσάς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...