Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πάροχου η ΡΟΜ. Έχει και ενα σωρό βλακείες μέσα (τις κάνεις freeze ή uninstall με titanium).

Δεν βλέπω διαφορές από την leaked που είχα βάλει... Διαφορετικούς ήχους έχει από ότι ...ακούω!

Κάποιοι που την έχουν περάσει απο xda αναφέρουν οτι είναι πιο smooth απο την leaked.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχουν κάνει root δεν τους έρχονται ενημερώσεις για updates; Πρέπει κάθε φορά να ψάχνουν μόνοι τους αν υπάρχει ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οπως και σε μενα το triangle away δεν δουλευει..δες στο κινητο εκει που γραφει γιαντη ρομ κατω κατω λεει τροποποιημενη?

 

Ναι το πρόσεξα, τροποποιημένη λέει, ξενέρωμα αυτό...

 

Όσοι έχουν κάνει root δεν τους έρχονται ενημερώσεις για updates; Πρέπει κάθε φορά να ψάχνουν μόνοι τους αν υπάρχει ενημέρωση;

 

Έτσι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαινει σε ολους σε καποιες ρομ η σε καποια κινητα το triangle away δεν δουλευει..εγω εχω γερμανικη ρομ..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα, τροποποιημένη λέει, ξενέρωμα αυτό...

 

 

 

Έτσι φαίνεται...

 

Αν όμως περάσω πάλι από πάνω την ελληνική ρομ μέσω odin το root δεν θα φύγει; Μπορεί να χρειαστεί να κάνω wipe μέσα από το stock recovery;

Γενικά πως γίνεται να βγάλεις το root για να παίρνεις ota τις αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως περάσω πάλι από πάνω την ελληνική ρομ μέσω odin το root δεν θα φύγει; Μπορεί να χρειαστεί να κάνω wipe μέσα από το stock recovery;

Γενικά πως γίνεται να βγάλεις το root για να παίρνεις ota τις αναβαθμίσεις;

 

Γιατι κουραζεστε αδικα?Θελετε ota κτλ κτλ ?Αφηστε το κινητο unroot και θα εχετε αυτα που για μενα ειναι αχρηστα.

Κανε απο το stock recovery wipe data/factory reset και τσεκαρε οτι δεν εχεις root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως περάσω πάλι από πάνω την ελληνική ρομ μέσω odin το root δεν θα φύγει; Μπορεί να χρειαστεί να κάνω wipe μέσα από το stock recovery;

Γενικά πως γίνεται να βγάλεις το root για να παίρνεις ota τις αναβαθμίσεις;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784

 

Έχει οδηγο εκεί

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως περάσω πάλι από πάνω την ελληνική ρομ μέσω odin το root δεν θα φύγει; Μπορεί να χρειαστεί να κάνω wipe μέσα από το stock recovery;

Γενικά πως γίνεται να βγάλεις το root για να παίρνεις ota τις αναβαθμίσεις;

 

Ε ναι αν περάσεις ξανά ρομ λογικά όλα καλά. Αλλά ας απαντήσει και κάποιος. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784 εκεί που λέει back to stock λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κουραζεστε αδικα?Θελετε ota κτλ κτλ ?Αφηστε το κινητο unroot και θα εχετε αυτα που για μενα ειναι αχρηστα.

Κανε απο το stock recovery wipe data/factory reset και τσεκαρε οτι δεν εχεις root

 

Το έκανα και ακόμη υπήρχε η εφαρμογή su και φυσικά είχα κανονικά root.

 

 

Τον διάβασα, ευχαριστώ.

 

Ε ναι αν περάσεις ξανά ρομ λογικά όλα καλά. Αλλά ας απαντήσει και κάποιος. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784 εκεί που λέει back to stock λογικά.

 

Ακολούθησα τον οδηγό στην βίβλο2 και γύρισα σε strock. Βέβαια με το TriangleAway o counter δείχνει 1. Αυτό το αναφέρει και στο xda, οπότε νομίζω είμαι εντάξει.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη μπορει να την εχεις αλλα εισαι οντως ρουτ? για δοκιμασε μια εφαρμογη που θελει ρουτ για να δουλεψει
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη μπορει να την εχεις αλλα εισαι οντως ρουτ? για δοκιμασε μια εφαρμογη που θελει ρουτ για να δουλεψει

 

Τώρα πλέον έχω περάσει την επίσημη ελληνική μέσω odin. Δεν επιμένω, κάτι παραπάνω θα ξέρετε .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα κάνει root το κινητό και δεν μπορούσε να συνδεθεί για software update. Χρησιμοποίησα το triangle για να μειώσω τον μετρητή, τώρα και καλά συνδέεται αλλά ποτέ δεν με ενημερώνει για κάποιο αποτέλεσμα, απλά συνεχίζει να προσπαθεί να δει αν υπάρχει νέα έκδοση. Το πρόβλημα το έχω καιρό απλά δεν είχα δώσει σημασία. Ευχαριστώ.

 

Δυστυχως οπως και σε μενα το triangle away δεν δουλευει..δες στο κινητο εκει που γραφει γιαντη ρομ κατω κατω λεει τροποποιημενη?

 

Όσοι έχουν κάνει root δεν τους έρχονται ενημερώσεις για updates; Πρέπει κάθε φορά να ψάχνουν μόνοι τους αν υπάρχει ενημέρωση;

 

Κάπου μπερδεύτηκα. Όταν λες doctor "εκεί που γράφει για την ROM" εννοείς σε αυτήν την οθόνη;

http://oi50.tinypic.com/2mcgmdg.jpg

 

Είμαι με Γερμανική, rooted, με triange away μηδενισα και όταν πάω να τσεκάρω για update, δείχνει ότι ψάχνει χωρίς όμως αποτέλεσμα (είτε θετικό είτε αρνητικό).

Αποφάσισα να το rootαρω για κάποιες εφαρμογές που είχα συνηθίσει να έχω στο προηγούμενο κινητό αλλά στο Note 2 μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, δεν θα μου λείψει κάτι ιδιαίτερο. Για τα OTA, αν δεν τα παίρνω όπως είμαι τώρα, το γυρίζω σε stock χωρίς ιδιαίτερη σκέψη δηλαδή. Τα παίρνω ή όχι όμως?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύτηκα. Όταν λες doctor "εκεί που γράφει για την ROM" εννοείς σε αυτήν την οθόνη;

http://oi50.tinypic.com/2mcgmdg.jpg

 

Είμαι με Γερμανική, rooted, με triange away μηδενισα και όταν πάω να τσεκάρω για update, δείχνει ότι ψάχνει χωρίς όμως αποτέλεσμα (είτε θετικό είτε αρνητικό).

Αποφάσισα να το rootαρω για κάποιες εφαρμογές που είχα συνηθίσει να έχω στο προηγούμενο κινητό αλλά στο Note 2 μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, δεν θα μου λείψει κάτι ιδιαίτερο. Για τα OTA, αν δεν τα παίρνω όπως είμαι τώρα, το γυρίζω σε stock χωρίς ιδιαίτερη σκέψη δηλαδή. Τα παίρνω ή όχι όμως?

 

Μάλλον δεν τα παίρνεις. Εννοούσε εκεί που έχει μενού για software update από κάτω έχει επιλογή status και σε αυτό το μενού η τελευταία επιλογή τι λέει device status. Εγώ ήθελα το root για να μην έχω ήχους όταν παίρνω φωτογραφίες γιατί ήταν πολύ δυνατοί αλλά θέλω πιο πολύ το ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πως μηδενιζουμε το μετρητη τελειως?

 

Παιδιά δεν είμαι και πολύ σχετικός αλλά μάλλον θέλει φλασάρισμα με stock rom από την βίβλο που λέει back to stock.

 

όλες οι προσπαθειές μου απέτυχαν δεν κάνει reset to counter, το triangle λέει ότι κάποιες συσκευές με stock rom δεν κάνουν reset και αφού αυτό είναι hardware υποψιάζομαι δεν αλλάζει με software. Κανείς λύση για stock room και unroot; Όταν τρέχω δύο φορές το triangle δείχνει ότι το flash counter είναι 1 συνέχεια.Έκανα reset και έβαλα stock rom και τίποτα...

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εμεις με γερμανικη ρομ δεν μπορουμε να κανουμε μηδενισμο στο counter με triangle away αλλα οταν βγει με το καλο η αναβαθμιση για εμας απλα την περναμε μεσω odin αντι για ota και ξανακανουμε ρουτ δεν ειναι και σπουδαια δουλεια αν και καπου νομιζω στον οδηγο υπαρχει μια οδηγια για το πως να κρατησουμε το ρουτ μετα απο αναβαθμιση
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω'γιατί έχω μπερδευτεί όσοι από εμάς, έχουμε κάνει root το τηλέφωνο δεν μπορούμε να πάρουμε ΟΤΑ;παρόλου που μπορεί να έχουμε κάνει τα κατάλληλα βήματα αλλαγής rom Και SCS;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εμεις με γερμανικη ρομ δεν μπορουμε να κανουμε μηδενισμο στο counter με triangle away αλλα οταν βγει με το καλο η αναβαθμιση για εμας απλα την περναμε μεσω odin αντι για ota και ξανακανουμε ρουτ δεν ειναι και σπουδαια δουλεια αν και καπου νομιζω στον οδηγο υπαρχει μια οδηγια για το πως να κρατησουμε το ρουτ μετα απο αναβαθμιση

 

Μάλλον αυτή είναι η λύση. Απλά δεν χρησιμοποιώ windows και δεν μου αρέσει :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801178&postcount=5

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτή είναι η λύση. Απλά δεν χρησιμοποιώ windows και δεν μου αρέσει :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801178&postcount=5

 

αυτη η λθση δεν θελει windows ειναι μεσω εφαρμογης mobile odin στο κινητο

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπουμε αλλη μια..οσοι καναμε ρουτ και χρησιμοποιησαμε triangle away αλλα αυτο δεν δουλεψε και για να το εξακριβωσουμε παμε ρυθμισεις-πληροφοριες συσκευης-κατασταση και κατω κατω λεει κατασταση συσκευης οπου αν γραφει τροποποιημενη δεν κανει ota αναβαθμιση οποτε την περναμε μεσω odin που ειναι πολυ απλο οπως οταν καναμε ρουτ..η αλλιως του πατας μια επαναφορα ρυθμισεων ,του κανεις αναβαθμιση ota και μετα παλι ρουτ..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αυτη η λθση δεν θελει windows ειναι μεσω εφαρμογης mobile odin στο κινητο

 

Ναι για αυτό την έβαλα εδώ. Καλή φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπουμε αλλη μια..οσοι καναμε ρουτ και χρησιμοποιησαμε triangle away αλλα αυτο δεν δουλεψε και για να το εξακριβωσουμε παμε ρυθμισεις-πληροφοριες συσκευης-κατασταση και κατω κατω λεει κατασταση συσκευης οπου αν γραφει τροποποιημενη δεν κανει ota αναβαθμιση οποτε την περναμε μεσω odin που ειναι πολυ απλο οπως οταν καναμε ρουτ..η αλλιως του πατας μια επαναφορα ρυθμισεων ,του κανεις αναβαθμιση ota και μετα παλι ρουτ..

 

Δηλ.οσοι καναμε root με το πρωτο τροπο ( root with stock recovery με το cf auto root package)και δεν χρησιμοποιησαμε το triangle away αλλα στην κατάσταση συσκευης γραφει κανονική,ειμαστε οκ για ΟΤΑ;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ρε παιδιά όσοι έχετε κάνει ρουτ, γιατί σας ενδιαφέρουν οι επίσημες ενημερώσεις;;; Έχει ήδη βγει η επίσημη πολωνική 4.1.2 και σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν οι υπόλοιπες. Γιατί να περιμένετε ΟΤΑ αναβάθμιση και να μην την περάσετε με pc odin γρήγορα και νοικοκυρεμένα;:)

 

@kapapa γιατί δεν το δοκιμάζεις μόνη σου; Πήγαινε ρυθμίσεις/πληροφορίες συσκευής/ενημερώσεις συστήματος και πάτα να σου κάνει ενημέρωση. Αν αργεί να σου απαντήσει δεν πρόκειται να στην κάνει.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ρε παιδιά όσοι έχετε κάνει ρουτ, γιατί σας ενδιαφέρουν οι επίσημες ενημερώσεις;;; Έχει ήδη βγει η επίσημη πολωνική 4.1.2 και σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν οι υπόλοιπες. Γιατί να περιμένετε ΟΤΑ αναβάθμιση και να μην την περάσετε με pc odin γρήγορα και νοικοκυρεμένα;:)

 

@kapapa γιατί δεν το δοκιμάζεις μόνη σου; Πήγαινε ρυθμίσεις/πληροφορίες συσκευής/ενημερώσεις συστήματος και πάτα να σου κάνει ενημέρωση. Αν αργεί να σου απαντήσει δεν πρόκειται να στην κάνει.

 

Πηγα ενημερωση συστηματος και μου εγραψε οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις ειναι εγκατεστημενες στο τηλεφωνό μου.Οσον αφορα το χειροκινητο τροπο για uptade,root προσωπικα το εχω κανει πανω απο 4 φορες,αλλά δεν ηταν από τα καλυτερα μου γιατι ειμαι ασχετη και ειχα το φοβο μην παει κάτι στραβά.4 εγκεφαλικά κόντεψα να πάθω! Δεν είμαστε για τέτοια!

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...