Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους το βρήκα αυτό μέσω του explorer αλλά έχει πολλές παραμέτρους και δεν ξέρω ποιά συγκεκριμένη να αλλάξω!Βρήκα ένα που λέει port triggering!;)Aυτό όταν πατάς add έχει τις εξής κατηγορίες που μπορείς να βάλεις ότι θέλεις:Mε τη σειρά στις λέω για να μη γίνει κανά μπέρδεμα:Trigger prot start,

Trigger port end,

Trigger protocol,

Open port start

Open port end,

Οpen protocol.

 

Αυτά περιέχει!Τώρα θα σε παρακαλούσα να μου πείς τι τιμές θα βάλω!>Περιμένω απάντηση!

 

Επίσης θα διορθωθεί το πρόβλημα στο ΝΑΤ που λέει ότι πιθανον υπάρχει?Έχει σχέση με αυτά?Ή άλλο το ένα και άλλο το άλλο?Το ΝΑΤ πως μπορεί να διορθωθεί!

 

Ευχαριστώ πολύ για τη πολύτιμη βοήθεια και έλπίζω επιτέλους να γίνει αυτό που περιμένω!;)

Το trigger port μην τα πειράξεις.Αυτές οι πόρτες κάνουν άλλη δουλεία.Πρέπει να βρεις μια επιλογή που λέει forwarding port ή forwarding protocol.Μόνο αυτές θα πειράξεις.

Όσο για το ΝΑΤ αν ανοίγοντας τις σωστές πόρτες δουλέψει τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kι εγώ το ίδιο router έχω και το πρόβλημα αυτό είναι πολύ σπαστικό...:mad:

Εκτός απ'την αλλαγή router, έχει βρεθεί καμία άλλη λύση ή ν'αρχίσω να μαζεύω λεφτά; :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

από το καλοκαίρι δεν έχω βρει τπτ. ίσως αν βγάλουν και άλλη αναβάθμιση (γιατί με αυτή που έχει το site πάλι τα ίδια κάμει).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το trigger port μην τα πειράξεις.Αυτές οι πόρτες κάνουν άλλη δουλεία.Πρέπει να βρεις μια επιλογή που λέει forwarding port ή forwarding protocol.Μόνο αυτές θα πειράξεις.

Όσο για το ΝΑΤ αν ανοίγοντας τις σωστές πόρτες δουλέψει τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Το βρήκα και το έφτιαξα!Τελικά έπρεπε να πάω στο μενού Virtual servers και να ανοίξω μια νέα θύρα για τον Azureus!Ευχαριστώ για τη βοήθεια αν και με βοήθησε πολύ το wikipedia.org!

Link to comment
Share on other sites

4/11 γύρισα 2 γραμμές απο vivodi σε ΟΤΕ.

5/11 γύρισα 1 γραμμή απο teledome σε ΟΤΕ.

Και οι 3 τα πήρανε στο κρανίο με τις ******** τους περί ιδιόκτητων δικτύων γιατι όποτε χρειαστήκανε υποστήριξη τους παραπέμπανε στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα ηθελα να παρω ενα πακετο 4-6 μηνων με η χωρις εξοπλησμο, δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ.... Θα ηθελα να μου πειτε ποιον παροχο συμφερει να βαλω απο θεμα χρηματων ως προς τον χρονο και καλυτερης ταχυτητας? γνωριζω οτι ο οτε εχει την μεγαλυτερη γραμη προς το εξωτερικο,καλυτερα pings, αλλα και τον περισσοτερο κοσμο.... επισει θα με ενδιεφερε χωρις αυτο να αποτελει απολυτο κριτηριο, καποια δωρεαν λεπτα τηλεφωνηματων.. εσεις τι προτεινετε? Τωρα εχω οτε και Altecnet 768 kai εχω ταχυτυτες απο 384 (πραγματικες) μεχρι και 600 κατι... tellas, hol ποιοα ειναι η γνωμη σας?

ευχαριστω!

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια αντιμετώπισα παρόμοια κατάσταση και στη δική μου περίπτωση δεν υπήρχε ούτε ληξιαρχική πράξη ούτε μπορούσα να έρθω σε επαφή με συγγενείς του πεθαμένου. Πήγα λοιπόν στον τοπικό ΟΤΕ ενώ μου είχαν πεί τηλεφωνικά αυτά που γράφει και πιο πάνω ο Παναγιώτης και μίλησα κατευθείαν με το διευθυντή λέγοντάς του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρώ κανένα από τα χαρτιά που να έχουν σχέση με τον πεθαμένο οπότε δώστε μου μια λύση διαφορετικά θα το αφήσω απλήρωτο και θα ζητήσω νέα γραμμή στο όνομά μου.

Εκείνος πρότεινε να κάνω μια αίτηση για κατοχύρωση γραμμής του πεθαμένου στο όνομά μου και μια υπέυθυνη δήλωση ότι δε διεκδικεί κανείς άλλος συγγενής τη γραμμή. Έτσι και έκανα. Σε 20 μέρες περίπου ήρθε ειδοποιητήρια επιστολή στο όνομα του πεθαμένου που ενημέρωνε για την αλλαγή ιδιοκτησίας της γραμμής και αν έχει κανείς αντίρηση θα πρέπει να το δηλώσει κλπ.

Μετά από 1 μήνα ήρθε ο 1ος λογαριασμός στα στοιχεία μου. Πληρωσα ένα μικρό ποσό και όλα τελειώσαν καλά.

 

Μετά από 1 6μηνο το γύρισα σε full LLU vivodi με DSLPhone και κατάργησα εντελώς τη γραμμή!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τον θάνατο του συνδρομητή, η τηλεφωνική σύνδεσή του μεταβιβάζεται σε έναν από τους

κληρονόμους του με την ακόλουθη σειρά:

 

Αν υπάρχει διαθήκη, στον κληρονόμο που ρητά ορίζεται δικαιούχος της σύνδεσης.

 

Αν στη διαθήκη δεν ορίζεται δικαιούχος της σύνδεσης ή αν δεν υπάρχει διαθήκη, τότε:

 

* προκειμένου για τη σύνδεση κατοικίας, στον κληρονόμο που συνοικούσε με τον κληρονομούμενο

και χρησιμοποιούσε μαζί με αυτόν τη σύνδεση.

* προκειμένου για τη σύνδεση επαγγελματικού χώρου, στον κληρονόμο που συνεργαζόταν στο χώρο που λειτουργούσε η σύνδεση.

 

Αν δεν υπάρχει διαθήκη, κληρονόμοι από το νόμο είναι:

 

* Ο ή η Σύζυγος/τα τέκνα

* Γονείς, αδέρφια, παππούδες, γιαγιάδες και πλησιέστεροι συγγενείς.

 

Αν στις παραπάνω περιπτώσεις υπάρχουν περισσότεροι του ενός δικαιούχοι της σύνδεσης, ο ενδιαφερόμενος κληρονόμος έχει υποχρέωση να υποβάλλει στον ΟΤΕ έγγραφη υπεύθυνη δήλωση παραίτησης των άλλων δικαιούχων.

 

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσετε κατά περίπτωση είναι τα παρακάτω:

 

Διαθήκη όπου υπάρχει

 

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθήκη, ο ενδιαφερόμενος κληρονόμος θα προσκομίσει:

 

o Αν είναι σύζυγος, τέκνο, γονέας ή αδερφός του κληρονομούμενου, ληξιαρχική πράξη θανάτου, ταυτότητα και τελευταίο λογαριασμό της τηλεφωνικής σύνδεσης.

 

Σημειώνουμε ότι:

Η συζυγική σχέση αποδεικνύεται είτε με τη ληξιαρχική πράξη γάμου, είτε με την Αστυνομική Ταυτότητα.

Η συγγενική σχέση προκειμένου για τέκνο, γονέα, αδερφό, αποδεικνύεται με πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και αστυνομική ταυτότητα.

 

o Αν είναι οποιοσδήποτε άλλος συγγενής, πιστοποιητικό πλησιεστέρων συγγενών.

Για να πραγματοποιηθεί η μεταβίβαση της τηλεφωνικής σύνδεσης πρέπει να απευθυνθείτε στο αρμόδιο Κατάστημα ΟΤΕ. (από OTEshop.gr)

 

Ουάου!!!:blink:

Τρομερά κατατοπιστικός!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H Hellas OnLine σε καλωσορίζει στον μαγικό κόσμο του γρήγορου Internet, με τα πακέτα σύνδεσης hiBOX!

 

Το hiBox είναι ο ολοκληρωμένος τρόπος σύνδεσης ADSL που σου προσφέρει ότι πραγματικά χρειάζεσαι

 

- Κύκλωμα και πρόσβαση ADSL με επιλογή ανάμεσα σε τρεις ταχύτητες σύνδεσης (768kbps, 1Mbps, 2Mbps)

-Πληρωμένα όλα τα μηνιαία και εφάπαξ τέλη ενεργοποίησης

-Εξοπλισμό (modem/router), τον μόνο με υποδοχή που μετατρέπει ένα απλό τηλέφωνο σε VoIP τηλέφωνο για οικονομική τηλεφωνία μέσω Internet.

-Splitter (Διαχωριστής)

-CD ROM με το απαραίτητο λογισμικό εγκατάστασης

-Αναλυτικό οδηγό εγκατάστασης/ ενεργοποίησης

-Δωρεάν συνδρομή dial-up μέχρι να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα ADSL

-Με την ενεργοποίηση κυκλώματος ADSL παρέχεται δυνατότητα εγκατάστασης στο χώρο σας (77.35€ με ΦΠΑ 19%)

-Δωρεάν τεχνική υποστήριξη 24x7

-Δυνατότητα φιλοξενίας προσωπικών ιστοσελίδων

 

 

 

Το hiBOΧ έχει ξεκάθαρες χρεώσεις που σε βοηθούν να επιλέξεις εύκολα και γρήγορα την ταχύτητα και την τιμή που σου ταιριάζει.

 

Με την αγορά του hiBOX καταβάλλεις 99€. Με το ποσό αυτό και ανάλογα με την ταχύτητα που θα επιλέξεις έχεις προπληρώσει μήνες σύνδεσης.

Ταχύτητα Προπληρωμένοι μήνες με τα 99€ Μηνιαία χρέωση μετά τους μήνες που καλύπτει η προκαταβολή

 

Fast

768 kbps 5 19,44€ (για τους υπόλοιπους 7 μήνες)

 

Very Fast

1 Mbps 4 23,44€ (για τους υπόλοιπους 8 μήνες)

 

Ultra Fast

2 Mbps 3 41,44€ (για τους υπόλοιπους 9 μήνες)

 

 

Επιπλέον παροχές

 

-Static IP 7,70€/μηνα

-Εξοπλισμός με δυνατότητα VoIP+WLAN 5,50€/μηνα

 

 

 

Το hiBOX παρέχει και επιπλέον εκπτώσεις στην ανανέωση της συνδρομής. Ανανεώνοντας το πακέτο ο συνδρομητής έχει τον 2ο χρόνο:

-Έκπτωση 5% σε όποιο μηνιαίο τέλος ισχύει τη στιγμή της ανανέωσης!

-Έκπτωση 10% αν προκαταβάλεις το ποσό και για τους 12 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

768 kbps 19,44€ για τους υπόλοιπους 7

μήνες

 

Mε το BroadbandPack την έδινε 16€ την 768Kbps.

Δηλαδή κάνοντας αυξήσεις η HOL "σε καλωσορίζει στον μαγικό κόσμο του γρήγορου Internet"; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mε το BroadbandPack την έδινε 16€ την 768Kbps.

Δηλαδή κάνοντας αυξήσεις η HOL "σε καλωσορίζει στον μαγικό κόσμο του γρήγορου Internet"; :lol:

 

Και εγω τρελλαθηκα με τις τιμες :mad: ! Πολυ φοβαμαι οτι η HOL δεν τρελαθηκε αλλα οι εταιριες ετοιμαζονται να μας ταραξουν!

 

Η 1024 απο 20,5 ευρω ανεβηκε στα 23,5 περιπου ανα μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το ψάχνεται καθόλου οι τιμές είναι εξωφρενικές.Εδώ στην Γερμανία που είμαι και σπουδάζω,23 euro κοστίζουν τα 4Mbps και 40 τα 6Mbps.Και μου αρέσει που λεεί οτι η HOL σε καλοσορίζει στον κόσμο του γρήγορου internet,είναι για γέλια η κατάσταση.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Egw pali de ptooumai me tipota!Exw thn pstn mou sto spiti poianw me to zori 41 42kb kai eimai teleios!xaxaxa!

Autes tis meres eimai Italia exv 4mb grammh kai de mou kanie kamia diafora!Poio grhgoro net kai lalakies twra!Zhtw h Ellas!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

thelo ligi voitheia!

 

exo paraggeilei foititiko paketo hol 1000 kai perimeno ton e3oplismo! an erthei kai den exei energopoiithei i syndesi mporo na paro kamia demo syndesi apo kapoio provider?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

telika to paramithi me to "fteei o ote" pote tha stamatisei?

 

echo filo pou oute kan eichan proothisei tin aitisi tou...eftege o OTE kai mathenei meta apo ena mina oti den eiche prochorisei KAN to aitima...tous ksanapire...tou lene "fteei o ote" ma re paidia tous kanei..den echete stilei kan to aitima (kai tote ta masousane...)

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα ειναι 11:50 και απο τις 11 η HOL αφησε εκτος τους συνδρομητες της προφανως. Το διαπιστωνω διοτι το τηλεφωνικο κεντρο εχει σπασει στα τηλεφωνα και δεν μπορεις να μιλησεις με κανεναν εκπροσωπο τους.

Ειναι ενα γεγονος που ερχεται μετα την αυξηση των τιμων των υπηρεσιων της HOL.

 

Ελπιζω να λαβουμε μια σοβαρη απαντηση/δικαιολογια για αυτο το γεγονος που συμβαινει Παρασκευη μεσημερι(Ωρα Αιχμης) και δεν καταλαβαινω γιατι?

 

Μηπως φταιει ο ΟΤΕ? Γιατι οι συνδεσεις των αλλων πάροχων λειτουργούν κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα ειναι 11:50 και απο τις 11 η HOL αφησε εκτος τους συνδρομητες της προφανως. Το διαπιστωνω διοτι το τηλεφωνικο κεντρο εχει σπασει στα τηλεφωνα και δεν μπορεις να μιλησεις με κανεναν εκπροσωπο τους.

Ειναι ενα γεγονος που ερχεται μετα την αυξηση των τιμων των υπηρεσιων της HOL.

 

Ελπιζω να λαβουμε μια σοβαρη απαντηση/δικαιολογια για αυτο το γεγονος που συμβαινει Παρασκευη μεσημερι(Ωρα Αιχμης) και δεν καταλαβαινω γιατι?

 

Μηπως φταιει ο ΟΤΕ? Γιατι οι συνδεσεις των αλλων πάροχων λειτουργούν κανονικα?

 

Με ποιο τρόπο μπορεί να συνδεθεί η αύξηση των τιμών με την ολιγόωρη διακοπή;Μπορείς να το αναλύσεις αν θες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...