Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλημερα σε ολους.

Χτες αποκτησα ενα iph5 και καθως απο χτες το ψαχουλευω να το διαμορφωσω παρατηρησα οτι η καμερα δεν δουλευει!!

Ενω σαν εφαρμογη ανοιγει δεν μπορω να τραβηξω φωτο!!Δεν ξερω αν σκαλιζοντας το τηλ εκανα ή πατησα κατι που δεν επρεπε..αλλα μου ακουγεται καπως κουλο να μην τραβαει φωτο

Τα φωτα σας ...

 

Επέστρεψε το από εκεί που το πήρες και αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση αρχάριου:Μου στέλνουν βιντεάκι με mail.Μπορώ να το αποθηκεύσω κι αν ναι πως;Ευχαριστώ:D

ανοιγεις το συνημμενο βιντεο και λογικα πανω δεξια εχει ενα τοξακι (ανοιγμα σε). επιλεγεις να ανοιξεις το βιντεο με την εφαρμογη που θελεις και αυτοματα αποθηκευεται σε αυτη την εφαρμογη.(δηλαδη μετα θα πηγαινεις στην εφαρμογη για να το ανοιγεις).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις το συνημμενο βιντεο και λογικα πανω δεξια εχει ενα τοξακι (ανοιγμα σε). επιλεγεις να ανοιξεις το βιντεο με την εφαρμογη που θελεις και αυτοματα αποθηκευεται σε αυτη την εφαρμογη.(δηλαδη μετα θα πηγαινεις στην εφαρμογη για να το ανοιγεις).

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Το βελάκι μου επιτρέπει να μετακινήσω το μην,να το εκτυπώσω κ.λ.πΑν ανοίξω το βίντεο το κάτω δεξιά βελάκι μου λέει αν θέλω να ανοίξω το safari.Αποθήκευση ή άνοιγμα με πουθενά.Ενώ σε φωτο το βρήκα,πατώντας πάνω στη φωτο βγάζει επιλογή αποθήκευσης.Ευχαριστώ ούτως ή άλλως:)

 

Το βρήκα.Ανοίγω το μην από το mail και όχι την εφαρμογή gmail και πατάω παρατεταμένα στο επισυναπτόμενο.Με βοήθησε φίλη που το έχει και όλα καλά.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.Ανοίγω το μην από το mail και όχι την εφαρμογή gmail και πατάω παρατεταμένα στο επισυναπτόμενο.Με βοήθησε φίλη που το έχει και όλα καλά.
και ετσι.

Πρωτα ανοιγεις το συνημμενο και μετα πατας το τοξακι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργη η περίπτωση σου.. Βέβαια δεν γνωρίζω και πολύ αυτά τα προγράμματα που μετρούν την μπαταρία κλπ και πόσο αξιόπιστα ειναι..

 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει κάποιες φορες.

Χωρίς να έχω ανοίξει κάτι,μου γράφει 0,26mb location service.

Τι να πώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επέστρεψα στο θεμα παλι με προβληματακι. Θέλω κάποιον να μου προτείνει ενα καλο app για την μπαταριά. Θέλω να μπορώ να δω ποιες εφαρμογές είναι οι πιο ενεργοβορες. Ειχα τα battery doctor και saver αλλα δεν με καλύπτουν. Εχει εδώ και κάποιες βδομάδες που μου μαμιεται η μπαταριά. Μιλάω για 2 φορτίσεις την ημέρα. Χρησιμοποιώ και το LTE άλλα τελευταία έχει παραγίνει. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα σαν λύση εκτός από hard reset που έκανα πολλακις θα ήθελα να ακούσω. Ενδεικτικά σας αναφέρω ότι σήμερα στην αναμονή μόλις το έβγαλα από την πρίζα και χωρίς να το ακουμπήσω σε 2 ώρες κατανάλωσε 7%. Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επέστρεψα στο θεμα παλι με προβληματακι. Θέλω κάποιον να μου προτείνει ενα καλο app για την μπαταριά. Θέλω να μπορώ να δω ποιες εφαρμογές είναι οι πιο ενεργοβορες. Ειχα τα battery doctor και saver αλλα δεν με καλύπτουν. Εχει εδώ και κάποιες βδομάδες που μου μαμιεται η μπαταριά. Μιλάω για 2 φορτίσεις την ημέρα. Χρησιμοποιώ και το LTE άλλα τελευταία έχει παραγίνει. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα σαν λύση εκτός από hard reset που έκανα πολλακις θα ήθελα να ακούσω. Ενδεικτικά σας αναφέρω ότι σήμερα στην αναμονή μόλις το έβγαλα από την πρίζα και χωρίς να το ακουμπήσω σε 2 ώρες κατανάλωσε 7%.

 

Το iPhone 5 έτσι ειναι φίλε Γιάννη και ειδικά με το LTE ανοιχτό.. Λύση δεν υπάρχει εκτός και αν βάλεις κάποια θήκη με έξτρα μπαταρία πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επέστρεψα στο θεμα παλι με προβληματακι. Θέλω κάποιον να μου προτείνει ενα καλο app για την μπαταριά. Θέλω να μπορώ να δω ποιες εφαρμογές είναι οι πιο ενεργοβορες. Ειχα τα battery doctor και saver αλλα δεν με καλύπτουν. Εχει εδώ και κάποιες βδομάδες που μου μαμιεται η μπαταριά. Μιλάω για 2 φορτίσεις την ημέρα. Χρησιμοποιώ και το LTE άλλα τελευταία έχει παραγίνει. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα σαν λύση εκτός από hard reset που έκανα πολλακις θα ήθελα να ακούσω. Ενδεικτικά σας αναφέρω ότι σήμερα στην αναμονή μόλις το έβγαλα από την πρίζα και χωρίς να το ακουμπήσω σε 2 ώρες κατανάλωσε 7%.

 

μια χαρά είσαι φίλε μου και δύο φορτίσεις λίγες είναι μην σου πω έχει η ξαδέλφη μου το 5 και με ανοιχτό lte έχει τύχη να το φορτίζει και τρίτη φορά την ημέρα χωρίς lte τσίμα τσίμα μέχρι το απόγευμα βγαίνει με μια φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα την έβγαζε την μερα. Το εχω 9 μηνες και εχει λίγες βδομάδες που κανει ετσι. Μερικές φορές βλεπω το ποσοστό να κατεβαίνει 2-3% με την μια που δεν το εκανε. Έκανα ξανά ενα set up μέσω iTunes σημερα. Δεν ειδα ιδιαίτερη βελτίωση. Ελπίζω οι φήμες οτι το iOS 7 ειναι πιο οικονομικό στην μπαταρια να επαληθευτούν.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα την έβγαζε την μερα. Το εχω 9 μηνες και εχει λίγες βδομάδες που κανει ετσι. Μερικές φορές βλεπω το ποσοστό να κατεβαίνει 2-3% με την μια που δεν το εκανε. Έκανα ξανά ενα set up μέσω iTunes σημερα. Δεν ειδα ιδιαίτερη βελτίωση. Ελπίζω οι φήμες οτι το iOS 7 ειναι πιο οικονομικό στην μπαταρια να επαληθευτούν.

 

παλιότερα είχαμε σε ένα δύο σημεία lte

 

όσο οικονομικό και αν είναι το 7 lte και φωτεινή οθόνη θέλουν mha δεν βοηθάει εκεί καλή διαχείριση δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα είχαμε σε ένα δύο σημεία lte

 

όσο οικονομικό και αν είναι το 7 lte και φωτεινή οθόνη θέλουν mha δεν βοηθάει εκεί καλή διαχείριση δυστυχώς

 

Θα το γυρίσω σε 3G και να δούμε πως θα παει. Εχεις υπόψιν κανα καλο app για την μπαταρια; Εκτος απο τα battery doctor και saver.κσι δρν μου βγάζεις απο το μυαλό οτι μπορει να φταίει η ποιότητα σήματος που ειναι τραγική και ισως ενεργοβορα. Είχαμε θεμα με i5 και cosmote στο παρελθόν.

Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Θα το γυρίσω σε 3G και να δούμε πως θα παει. Εχεις υπόψιν κανα καλο app για την μπαταρια; Εκτος απο τα battery doctor και saver.κσι δρν μου βγάζεις απο το μυαλό οτι μπορει να φταίει η ποιότητα σήματος που ειναι τραγική και ισως ενεργοβορα. Είχαμε θεμα με i5 και cosmote στο παρελθόν.

 

Η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα όταν έχεις το LTE ανοικτό; Αν ναι, τότε είναι λογικό και ειδικά αν το σήμα δεν είναι καλό. Σε 3G πιστεύω ότι θα δεις καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το γυρίσω σε 3G και να δούμε πως θα παει. Εχεις υπόψιν κανα καλο app για την μπαταρια; Εκτος απο τα battery doctor και saver.κσι δρν μου βγάζεις απο το μυαλό οτι μπορει να φταίει η ποιότητα σήματος που ειναι τραγική και ισως ενεργοβορα. Είχαμε θεμα με i5 και cosmote στο παρελθόν.

 

για ios δεν έχει πολλά πολλά καθώς από την φύση του δεν κρατάει λεπτομερή logs σε αυτό το θέμα

από ότι κατάλαβα για να έχει κάποιος lte (δλδ να βγάζει έστω μια μέρα με αυτό ανοιχτό) θέλει 3000mha και πάνω πχ το optimus g pro με 3150mha μπαταρία αν χρισιμοποις 4G βγάζεις μια μέρα και βράδυ θέλει φόρτιση αν έχεις κλειστό 4g και είσαι με καλό συμα 3g χτυπάει και 3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Με το 4g καταναλώνεται πιο γρήγορα η μπαταρία. Φαινόταν από την αρχή που το ενεργοποίησα. Αλλά τελευταία σαφώς και πέφτει γρηγορότερα. Γενικά έχω ακούσει από φίλους χρήστες ότι οι μπαταρίες των iphone δεν φθείρονται τόσο με τον χρόνο. Κλείνουμε LTE και βλέπουμε.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς στο καλό συγχρονίζονται τα google contacts με τη συσκευη??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο app store.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο app store.

 

H google σταμάτησε τον δωρεάν συγχρονισμό?

γιατί στο ipad δεν έχω κανένα πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς στο καλό συγχρονίζονται τα google contacts με τη συσκευη??

 

https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=el

 

Ρίξε μια ματιά φίλε cardav .

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=el

 

Ρίξε μια ματιά φίλε cardav .

 

Το carDav δεν απαιτει συνδρομη;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το carDav δεν απαιτει συνδρομη;

 

Όχι φίλε , δοκίμασε απλές ρυθμίσεις μέσα στη συσκευή είναι και είσαι οκ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν ενεργοποιείτε το 4g αλλάζει η ένδειξη απο 3g σε κάτι άλλο ή παραμένει το ίδιο; Γιατί σε εμένα ενώ έχω ενεργοποιήση την υπηρεσία 4g όταν ενεργοποιώ απο το μενού το lte δεν μου αλλάζει κάτι πάνω στην μπάρα και παραμένει 3g.
Link to comment
Share on other sites

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε , δοκίμασε απλές ρυθμίσεις μέσα στη συσκευή είναι και είσαι οκ .

 

 

Ευχαριστω πολυ παιδια. Το εφτιαξα ηδη.

Στο ipad επειδη δεν εχω κανει ποτε setup as new (οταν το πηρα , πριν σπο ενα χρονο, εκανα επαναφορα απο το προηγουμενο ipad και εκτοτε δεν εχω κανει ποτε reset) δεν το ειχα παρατηρησει.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν ενεργοποιείτε το 4g αλλάζει η ένδειξη απο 3g σε κάτι άλλο ή παραμένει το ίδιο; Γιατί σε εμένα ενώ έχω ενεργοποιήση την υπηρεσία 4g όταν ενεργοποιώ απο το μενού το lte δεν μου αλλάζει κάτι πάνω στην μπάρα και παραμένει 3g.

 

Άμα έχεις κάλυψη LTE από τον πάροχό σου στην περιοχή που βρίσκεσαι τότε το 3G αλλάζει σε LTE. Για να μην αλλάζει, μάλλον δεν καλύπτεται η περιοχή σου.

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...