Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω προσπαθήσει από πολύ παλιά. Δεν γίνεται. Βάζεις κανονικά τα στοιχεία του λογαριασμού στις ρυθμίσεις προώθησης του Gmail, αλλά δεν έρχονται πότε τα μηνύματα.

 

2-3 τεστ που εκανα, δουλευει οκ. Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να αφησω ακομα το gmail και το gmail app δεν μου αρεσει καθολου.

Μανταρα μας τα εκανε η google...

Τελοσπαντων, 15 μετακληση δεν ειναι τραγικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το ξαναδοκιμάσω. Πάνε 3 Χρόνια που το είχα επιχειρήσει.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμάσω. Πάνε 3 Χρόνια που το είχα επιχειρήσει.

Κακά τα ψέμματα, ο λόγος που φτιάξαμε οι περισσότεροι από εμάς gmail (γιατί δεν γεννηθήκαμε με αυτό) ήταν ότι υποστήριζε push και τα google apps.

Τώρα, οι λόγοι αυτοί υπάρχουν μόνο αν κάποιος έχει android.

 

Εντύπωση που κάνει πάντως το γεγονός ότι το outlook office παίρνει τα μηνύματα αμέσως, έχει δηλαδή push. Αν κάποιος ξέρει, ας μου εξηγήσει πώς γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα, ο λόγος που φτιάξαμε οι περισσότεροι από εμάς gmail (γιατί δεν γεννηθήκαμε με αυτό) ήταν ότι υποστήριζε push και τα google apps.

Τώρα, οι λόγοι αυτοί υπάρχουν μόνο αν κάποιος έχει android.

 

Εντύπωση που κάνει πάντως το γεγονός ότι το outlook office παίρνει τα μηνύματα αμέσως, έχει δηλαδή push. Αν κάποιος ξέρει, ας μου εξηγήσει πώς γίνεται.

 

Μα το hotmail έχει κανονικά exchange! Τουλάχιστον στα κινητά γιατί στους υπολογιστές ακόμα χρησιμοποιεί το αρχαίο πρωτόκολλο pop.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μα το hotmail έχει κανονικά exchange! Τουλάχιστον στα κινητά γιατί στους υπολογιστές ακόμα χρησιμοποιεί το αρχαίο πρωτόκολλο pop.

Στο outlook στο pc έχω βάλει το gmail και το icloud.

τι εννοείς το hotmail? Μήπως κάτι δεν κατάλαβα?:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι εννοούσες το hotmail όταν έγραψες για outlook office. Το outlook δεν έχει κάποια σχέση απλά τα gmail και icloud χρησιμοποιούν το πρότυπο imap για την μεταφορά email το οποίο έχει τις ίδιες ακριβώς ιδιότητες με το exchange push email
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πόση χωρητικότητα έχει η μπαταρία; 1420? Λίγη για τα σημερινά δεδομένα σε σχέση με άλλα που έχουν πάνω απο 2000... Αν και εκείνα έχουν μεγαλύτερες οθόνες ωστόσο φαντάζομαι τι θα γινότανε αν είχε 2100 το iphone 5

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι Κέρκυρα εδώ και ένα μήνα ώσπου και χρησιμοποιώ πιλοτικά το 5άρι της αδερφής μου σε συνδυασμό με iPad 4.

 

Με απόλυτα κριτήρια ο κώδικας των μηλων είναι γραμμένος καλύτερα.

 

Οι ίδιες εφαρμογές και στα δύο αντροιντ μου ανοίγουν πολύ πιο αργά..Επίσης το πώς οι δύο ios συσκευές συνεργάζονται είναι μοναδικό.

 

Όσον αφορά την μπαταρία από το 5αρι, αν δεν παίζει κάποιος παιχνίδια είναι πολύ ικανοποιητική.

 

 

Είχα καιρό να κάνω άμεση σύγκριση όμως πλέον επιστρέφω σε μήλα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι Κέρκυρα εδώ και ένα μήνα ώσπου και χρησιμοποιώ πιλοτικά το 5άρι της αδερφής μου σε συνδυασμό με iPad 4.

 

Με απόλυτα κριτήρια ο κώδικας των μηλων είναι γραμμένος καλύτερα.

 

Οι ίδιες εφαρμογές και στα δύο αντροιντ μου ανοίγουν πολύ πιο αργά..Επίσης το πώς οι δύο ios συσκευές συνεργάζονται είναι μοναδικό.

 

Όσον αφορά την μπαταρία από το 5αρι, αν δεν παίζει κάποιος παιχνίδια είναι πολύ ικανοποιητική.

 

 

Είχα καιρό να κάνω άμεση σύγκριση όμως πλέον επιστρέφω σε μήλα.

 

Δημήτρη, είναι αλήθεια ότι παρότι προερχόμουν από κορυφαίες android συσκευές, η ταχύτητα του μήλου μου έκανε εντύπωση από το πρώτο λεπτό. Και βέβαια δεν συζητώ την εντελώς αγχωλυτική λειτουργία του. Δεν περιμένεις να δείς μήπως λαγκάρει εδώ ή εκεί. Ξέρεις ότι δεν θα λαγκάρει πουθενά και για κανένα λόγο.

 

Όσο για την άψογη συνεργασία που λες, το βλέπω εδώ και μια βδομάδα που έχω iphone + ipad.

 

Μπαταρία: με πλήρη χρήση και αρκετά εκτός wifi μου έγραψε 26 ώρες με 8,5 ώρες χρήσης. Παραπάνω από απλά καλή.

Καλωσήρθες και είμαι σίγουρος ότι σιγά σιγά θα δούμε κι άλλους.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ήρθα, σε λίγο καιρό όμως!

Μεγάλες διαφορές σε πολλά πράγματα.

 

Υπόψη στο 5 έχω ios7

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γράφονται πολλά αρνητικά για το iOS με κυριότερο την έλλειψη παραμετροποίησης, αλλά το lag free που έχει δε το συναντάς σε καμμία Android συσκευή. Συσκευές όπως το LG Optimus G που απ'ότι διαβάζω, έχει μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις σε stock rom, είναι η εξαίρεση στον κανόνα.

Αν κάποιος βαρεθεί την i συσκευή του και θέλει να απολαμβάνει παρόμοια ταχύτητα, κατ'εμέ, τα WP είναι μονόδρομος (ειδικά όταν αυξηθούν οι εφαρμογές στο κατάστημά τους).

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιστεύει οτι το iOS δεν είναι το καλύτερο λειτουργικό για smart phones & tablets απλά δεν το γνωρίζει.

Το πρόβλημα και οι αιτίες που οδήγησαν πολλούς απο εμας στο android δεν είναι το iOS αλλά η τακτική της apple.

Εγώ για να γυρίσω περιμένω καλύτερη κάμερα και λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Στην οθόνη του 4s ουτε τις φωτογραφίες που τραβάω δεν μπορω να αξιολογησω. Οπότε αναμένω το iPhone 6.

Τα περισσότερα απ όσα ήθελα δόθηκαν με το iOS 7. Τα υπόλοιπα τα βρίσκω στο Cydia.

 

Υ.Γ. Ελπίζω το 5αρι δεν ανεβάζει θερμοκρασία με χρήση 3g όπως το 4s που πραγματικά καίει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ανωτεροτητα του ios, που και σημερα ακομα υφισταται σε σημαντικο βαθμο δεν ειναι το λειτουργικο. Ουτε το hardware (που ειναι αρκετα μπροστα σε συσκευες android - ναυαρχιδες αυτη τη στιγμή και σε συσκευές όπως τα Optimus g η HTC one και η εμπειρία είναι ίδια αλλά και το λειτουργικό διορθώνει τα κακώς κείμενα του).

Την ειδοποιο διαφορα την κανουν οι εφαρμογες. Ειναι πιο καλογραμμενες (και αρα δε drainαρουν και δεν ταλαιπωρουν τη συσκευη), ομορφες, απλοποιημενες, σε ενα μαρκετ που μπορεις απλα να μπαινεις και να χαζευεις (ακομα και αυτο σε ευχαριστει).

Αυτο ειναι το μεγαλο συγκριτικο πλεονεκτημα και με τον αχταρμα και τη τζαμπατζιδικη αντιληψη του android αυτο δε θα αλλαξει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιστεύει οτι το iOS δεν είναι το καλύτερο λειτουργικό για smart phones & tablets απλά δεν το γνωρίζει.

Το πρόβλημα και οι αιτίες που οδήγησαν πολλούς απο εμας στο android δεν είναι το iOS αλλά η τακτική της apple.

Εγώ για να γυρίσω περιμένω καλύτερη κάμερα και λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Στην οθόνη του 4s ουτε τις φωτογραφίες που τραβάω δεν μπορω να αξιολογησω. Οπότε αναμένω το iPhone 6.

Τα περισσότερα απ όσα ήθελα δόθηκαν με το iOS 7. Τα υπόλοιπα τα βρίσκω στο Cydia.

 

Υ.Γ. Ελπίζω το 5αρι δεν ανεβάζει θερμοκρασία με χρήση 3g όπως το 4s που πραγματικά καίει.

 

Παιδια η ανωτεροτητα του ios, που και σημερα ακομα υφισταται σε σημαντικο βαθμο δεν ειναι το λειτουργικο. Ουτε το hardware (που ειναι αρκετα μπροστα σε συσκευες android - ναυαρχιδες αυτη τη στιγμή και σε συσκευές όπως τα Optimus g η HTC one και η εμπειρία είναι ίδια αλλά και το λειτουργικό διορθώνει τα κακώς κείμενα του).

Την ειδοποιο διαφορα την κανουν οι εφαρμογες. Ειναι πιο καλογραμμενες (και αρα δε drainαρουν και δεν ταλαιπωρουν τη συσκευη), ομορφες, απλοποιημενες, σε ενα μαρκετ που μπορεις απλα να μπαινεις και να χαζευεις (ακομα και αυτο σε ευχαριστει).

Αυτο ειναι το μεγαλο συγκριτικο πλεονεκτημα και με τον αχταρμα και τη τζαμπατζιδικη αντιληψη του android αυτο δε θα αλλαξει...

 

Συμφωνώ με τους κυρίους (ναι συμφωνούμε κιόλας, δεν θα είμαστε πάντα στις κόντρες) :p

 

Ειδικά αυτό που έχω μαρκάρει με bold είναι το ζουμί και η αιτία του προβλήματος. Διαφωνώ όμως εν μέρη με την λογική οτι το android δεν "φτάνει" τα αλλά δυο os αν και αυτό που είπε ο Βαγγέλης είναι πολλές φορές ο λόγος που αγανακτεί κάποιος. Απλά εκεί είναι πιο σύνθετα τα πράγματα γιατί κάθε κατασκευαστής επηρεάζει το λειτουργικό με κάθε τι που προσθέτει. Οπως το επηρεάζουν (άλλοτε προς το καλύτερο άλλοτε προς το χειρότερο) και οι πολλοί χρήστες του που πειράζουν συνέχεια το SW. Οτι ευχαριστεί τον καθένα....

 

ΥΓ. Ωχ το κάναμε VS και θα πάρει φωτιά τώρα :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερη μπαταρια ποιο καιει?

Η μετακληση ανα 15 ή το push?

 

 

Eπισης μιας και αναφερθηκε παραπανω, νομιζω οτι ουτε στο android υπαρχει push για τα gmail αν δεν εχεις την εφαρμογη gmail.

Μεγαλη βλακεια αυτο παντως... Kριμα γιατι η εφαρμογη mail της apple ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η google θελει να μας εξαναγκασει να χρησιμοποιουμε τη δικη της εφαρμογη για να εχουμε push. Στο κατω κατω καποιος μπορει να εχει 3 mail accounts και να τα θελει οργανωμενα και οχι να πρεπει να ανοιγει 3 διαφορετικες εφαρμογες. Παλι καλα που της microsoft υποστηριζει πλεον push.

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερη μπαταρια ποιο καιει?

Η μετακληση ανα 15 ή το push?

 

 

Eπισης μιας και αναφερθηκε παραπανω, νομιζω οτι ουτε στο android υπαρχει push για τα gmail αν δεν εχεις την εφαρμογη gmail.

Μεγαλη βλακεια αυτο παντως... Kριμα γιατι η εφαρμογη mail της apple ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η google θελει να μας εξαναγκασει να χρησιμοποιουμε τη δικη της εφαρμογη για να εχουμε push. Στο κατω κατω καποιος μπορει να εχει 3 mail accounts και να τα θελει οργανωμενα και οχι να πρεπει να ανοιγει 3 διαφορετικες εφαρμογες. Παλι καλα που της microsoft υποστηριζει πλεον push.

 

Η μετάκληση φίλε μου καίει περισσότερο καθότι το κινητό ψάχνει κάθε 15 λεπτά στον server για το αν υπάρχουν νέα δεδομένα πράγμα που συνεπάγεται κατανάλωση μπαταρίας...Ενώ στο push ο server είναι αυτός που ενημερώνει το κινητό ΜΟΝΟ όταν υπάρχουν νέα δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερη μπαταρια ποιο καιει?

Η μετακληση ανα 15 ή το push?

 

 

Eπισης μιας και αναφερθηκε παραπανω, νομιζω οτι ουτε στο android υπαρχει push για τα gmail αν δεν εχεις την εφαρμογη gmail.

Μεγαλη βλακεια αυτο παντως... Kριμα γιατι η εφαρμογη mail της apple ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η google θελει να μας εξαναγκασει να χρησιμοποιουμε τη δικη της εφαρμογη για να εχουμε push. Στο κατω κατω καποιος μπορει να εχει 3 mail accounts και να τα θελει οργανωμενα και οχι να πρεπει να ανοιγει 3 διαφορετικες εφαρμογες. Παλι καλα που της microsoft υποστηριζει πλεον push.

 

Η μετακληση ειναι πιο ενεργοβορα.

 

Παρατησα και το gmail.

Πλεον το mail μου ληγει σε me.com.

Μεσω outlook μεταφερθηκαν ολα τα μειλ που ειχα στο gmail στον καινουριο μου λογαριασμο (με copy paste γινεται) και ειμαι κομπλε.Μεχρι και στο motorola defy+ εβαλα το Κ9 και το ρυθμισα στο icloud email.

 

Εχω εγκαταλειψει τελειως τη γκουγκλ, η οποια αποδειχτηκε πιο κλειστη και απο την απλ τελικα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω κατω καποιος μπορει να εχει 3 mail accounts και να τα θελει οργανωμενα και οχι να πρεπει να ανοιγει 3 διαφορετικες εφαρμογες. Παλι καλα που της microsoft υποστηριζει πλεον push.

 

Αυτό δεν το κατάλαβα και εγώ ποτέ. Άνοιξε το gmail για να βλέπεις τα mail σου από το gmail, και άνοιξε μετά το email app για να βλέπεις τα αλλά email! Πως τα σκέφτονται οι άτιμοι :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Google βγάζει χρήματα από την εφαρμογή Gmail.

Είπαμε ότι το ίδιο κάνει η Apple με τις εφαρμογές της αλλά και η Samsung πλεον.

 

Δοκιμάστε να συγχρονίσετε ένα iPhone μ ενα Android tablet και θα δείτε ότι χωρίς εφαρμογές τρίτων δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα.

Αντιθέτως οποίος έχει iPhone ipad και Mac, συγχρονίζει αυτόματα τα πάντα.

Το ίδιο οποίος έχει Samsung S, Samsung tablet και Samsung laptop.

 

H Google σε βάζει να χρησιμοποιείς τις εφαρμογές της ενώ οι άλλοι να αγοράζεις όλη την σειρά των συσκευών τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Google βγάζει χρήματα από την εφαρμογή Gmail.

Είπαμε ότι το ίδιο κάνει η Apple με τις εφαρμογές της αλλά και η Samsung πλεον.

 

Δοκιμάστε να συγχρονίσετε ένα iPhone μ ενα Android tablet και θα δείτε ότι χωρίς εφαρμογές τρίτων δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα.

Αντιθέτως οποίος έχει iPhone ipad και Mac, συγχρονίζει αυτόματα τα πάντα.

Το ίδιο οποίος έχει Samsung S, Samsung tablet και Samsung laptop.

 

H Google σε βάζει να χρησιμοποιείς τις εφαρμογές της ενώ οι άλλοι να αγοράζεις όλη την σειρά των συσκευών τους.

Κώστα, όλοι κοιτάζουν το συμφέρον τους , δεν το συζητώ.

Απλά τώρα, ως κάτοχος iphone και ipad και με δεδομένο ότι το icloud ενσωματώνεται άριστα στο outlook που έχω στο pc, με βολεύει (τη δεδομένη στιγμή) καλύτερα απο το gmail. (γιατί δεν υπάρχει τρόπος να περάσω τα google contacts - calendar στο outlook office και να συγχρονίζουν).

 

Εννοείται βέβαια ότι, αν η google δεν άλλζε την πολιτική της, δεν θα ύπήρχε λόγος για όλες αυτές τις αλλαγές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για blacklist κλησεων; Στο iOS 7 θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για blacklist κλησεων; Στο iOS 7 θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

 

Oταν ειχα το 4S το ειχα κανει μεσω cydia. Απλη εφαρμογη δεν νομιζω να υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για blacklist κλησεων; Στο iOS 7 θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

 

Υπάρχει το iBlackList όμως θα πρέπει να είσαι jailbreak , χωρίς jailbreak δεν υπάρχει κάτι , στο iOS 7 θα έχει ναι .

Link to comment
Share on other sites

τελικα 2 ημερες τωρα που κλεινω πιο στχνα τα προγραμματα που τρεχουν εχω καλη μπαταρια, τωρα πχ 20 ωρες αναμονη 5 ωρες χρηση 55%.Το αλλο που ηθελα να παω το κινητο στο σερβις ειναι μια οριζοντια γραμμη που δεν ξερω εαν ειναι τα γραφικα των εφαρμογων η το κινητο...δεν την εχω δει να βγαινει στο ξεκαρφωτο οταν ειναι στατικη εικονα παρα μονο σε εναλλαγες εφαρμογων...τι λετε? Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για blacklist κλησεων; Στο iOS 7 θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

 

Εχει στο ios7 να μπλοκαρεις οποιον δε θες, και δε θα εχεις ουτε κλησεις, ουτε μηνυματα, ουτε facetime.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...