Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχομαι και εγω παιδιά κουράστηκα απ τα υπόλοιπα... ώρα για χαλάρωση κ ηρεμία;)

Κρατήστε μου μια θέση :lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@giannisK82

Τις φημες οτι το επομενο αιφπν θα ερθει νωριτερα τις ακουμε παντα μετα την κυκλοφορια ενος αιφον. Μα παντα. Και με τα ipads τα ιδια λενε.

 

Για να εξηγηθώ το διάβασα σε ένα άλλο forum σαν φήμη που κυκλοφορεί στην Αμερική για iphone 6 με 4,4 ίντσες τον Μάρτιο. Φυσικά και είναι ράδιο αρβύλα και αν ισχύει κάτι τέτοιο θα έχουμε νεότερα τέλος του έτους. Ίσως και κακώς να το ανέφερα.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Για να εξηγηθώ το διάβασα σε ένα άλλο forum σαν φήμη που κυκλοφορεί στην Αμερική για iphone 6 με 4,4 ίντσες τον Μάρτιο. Φυσικά και είναι ράδιο αρβύλα και αν ισχύει κάτι τέτοιο θα έχουμε νεότερα τέλος του έτους. Ίσως και κακώς να το ανέφερα.

Για να δούμε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε....

 

Καινούργιο είναι ακόμη το 5 μου και με το νέο ios 7 κυριολεκτικά νιώθω ότι είναι καινούργιο.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

επισης να προσθεσω οσοι αγορασαμε πχ ενα 5αρι μεσα στον 9ο μηνα του ετους ,ειναι free οι εφαρμογες Pages,iPhoto και iMovie.

 

Τις κατεβασα να τις εχω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο είναι ακόμη το 5 μου και με το νέο ios 7 κυριολεκτικά νιώθω ότι είναι καινούργιο.

 

Το δικό μου σήμερα κλείνει μήνα.:)

Γι αυτό και δεν σκοπεύω να το αλλάξω γρήγορα.

Προσωπικά, δεν ανυπομονώ ούτε για τη φημολογούμενη μεγαλύτερη οθόνη του 6.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου σήμερα κλείνει μήνα.:)

Γι αυτό και δεν σκοπεύω να το αλλάξω γρήγορα.

Προσωπικά, δεν ανυπομονώ ούτε για τη φημολογούμενη μεγαλύτερη οθόνη του 6.

 

10 μήνες το έχω. Και δεν το αλλάζω. Κυριολεκτικά το λατρεύω. Και το 5s δεν με τρέλανε για να τα σκάσω. Από το '14 με το 6 βλέπουμε.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω,αμα κλεινουμε τα δεδομενα και το 4 g το 5αρι με ios7 τι δουλευει gsm η 3g

 

δουλεθουν ολα,δυστυχως,εκτος απο το LTE.

 

και αυτο πρεπει να το φτιαξουν...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς παλιούς και καλούς να κάνουν επιστροφή στα ''πάτρια εδάφη''

Αργήσατε λίγο :p

Καλωσορίσατε και πάλι!!!!!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς παλιούς και καλούς να κάνουν επιστροφή στα ''πάτρια εδάφη''

Αργήσατε λίγο :p

Καλωσορίσατε και πάλι!!!!!!!

 

Του χρόνου θα γίνουμε περισσότεροι αν κάνει η apple το αυτονόητο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου θα γίνουμε περισσότεροι αν κάνει η apple το αυτονόητο.

 

Κωστα και με 4.5'' γυριζω. Ο αχταρμας του android δεν εχει αρχη και τελος, τοσο που ενα αναχρονιστικο λειτουργικο που θα μας δημιουργησει ηρεμια και θα δουλευει σωστα να φανταζει παραπανω απο δελεαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννηδες τι χρωματα τα εχετε;

 

Μαυρακι εγω. Αν και το λευκο είναι επισης πανεμορφο. Φετος τα εχω ολα μαυρα (και το ipad).

 

Παιδια, χαιρομαι που εκανα εγω την αρχη :p

Αρα, δεν ειμαι ο μονος που ενοχλειται απο τον αχταρμα του android και τη γενικοτερη ανομοιομορφια που επικρατει.

Προσωπικα, προβλεπω το επομενο βημα να ειναι στις 4.3 με ανωτερο οριο τις 4.5.

Θα υπαρξει μικρη αυξηση του πλατους και του υψους. Μικρη ομως, για να εξακολουθησει η χρηση με ενα χερι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω λιγο,εχει 10 μερες που εχω το 5αρι,περασα και τη 7,αλλα βλεπω αρκετα crash οταν μπαινω στα settings δηλαδη με πεταει καμια φορα οταν παω να μπω....πηγα εκει που λεει "Δεδομενα διαγνωστικων" και εχει αρκετα -latest crash,preferences,translate και διαφορα αλλα που με πετουσαν οπως τα settings, εχουν και αλλοι αυτο το προβλημα μετα το ios7? λογικα πιστευω μετα το 7.0.1 θα λυθουν καποια πραγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Μαυρακι εγω. Αν και το λευκο είναι επισης πανεμορφο. Φετος τα εχω ολα μαυρα (και το ipad).

 

Παιδια, χαιρομαι που εκανα εγω την αρχη :p

Αρα, δεν ειμαι ο μονος που ενοχλειται απο τον αχταρμα του android και τη γενικοτερη ανομοιομορφια που επικρατει.

Προσωπικα, προβλεπω το επομενο βημα να ειναι στις 4.3 με ανωτερο οριο τις 4.5.

Θα υπαρξει μικρη αυξηση του πλατους και του υψους. Μικρη ομως, για να εξακολουθησει η χρηση με ενα χερι.

 

Με το ένα χέρι δεν υπάρχει πρόβλημα ως τις 4,5" αρκεί να γίνει σωστή αξιοποίηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δουλεθουν ολα,δυστυχως,εκτος απο το LTE.

 

και αυτο πρεπει να το φτιαξουν...

 

και γιατι δεν πιανει 3g ποτε παρα μονο αν ανοιξουμε τα δεδομενα και 4g? λογικα θα επρεπε γιατι στο ιδιο μερος που ειμαι οταν ανοιξησ τα δεδομενα kai 4 g πιανω 3g .το λεω αυτο γιατι οταν εβαλα 7 ιος και εχω κλειστα 4g &δεδομενα εχω μια γραμμη λιγοτερ ω σημα

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Γιαννηδες τι χρωματα τα εχετε;

 

Μαύρο! Προσωπικά ούτε κάν το σκέφτηκα μόλις το είδα.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς παλιούς και καλούς να κάνουν επιστροφή στα ''πάτρια εδάφη''

Αργήσατε λίγο :p

Καλωσορίσατε και πάλι!!!!!!!

ποσος καιρος περασε ε;

να σαι καλα! :D

και γιατι δεν πιανει 3g ποτε παρα μονο αν ανοιξουμε τα δεδομενα και 4g? λογικα θα επρεπε γιατι στο ιδιο μερος που ειμαι οταν ανοιξησ τα δεδομενα kai 4 g πιανω 3g .το λεω αυτο γιατι οταν εβαλα 7 ιος και εχω κλειστα 4g &δεδομενα εχω μια γραμμη λιγοτερ ω σημα

 

μηπως εχει να κανει με το δικτυο του καθε ενος;

Πχ στην Ιταλια που η ΤΙΜ εχει LTE στην πολη που μενω μπορει να εχει αλλες ρυθμισεις.

Αλλο αν εγω δεν το εχω δει ποτε αυτο! :lol:

 

Μαύρο! Προσωπικά ούτε κάν το σκέφτηκα μόλις το είδα.

 

 

Μαυρακι εγω. Αν και το λευκο είναι επισης πανεμορφο. Φετος τα εχω ολα μαυρα (και το ipad).

 

Παιδια, χαιρομαι που εκανα εγω την αρχη :p

Αρα, δεν ειμαι ο μονος που ενοχλειται απο τον αχταρμα του android και τη γενικοτερη ανομοιομορφια που επικρατει.

Προσωπικα, προβλεπω το επομενο βημα να ειναι στις 4.3 με ανωτερο οριο τις 4.5.

Θα υπαρξει μικρη αυξηση του πλατους και του υψους. Μικρη ομως, για να εξακολουθησει η χρηση με ενα χερι.

ασπρο το πηρα..δεν θα το αλλαζα με τιποτα αυτο το χρωμα.Και το iPad ασπρο ειναι.

 

Οσον αφορα την οθονημια χαρα ειναι οι 4,5 ιντσες...αλλα και με τις 4 κανω την δουλεια μου,εστω αυτα τα λιγα που θελω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω το 5αρι και έκανα αναβάθμιση στο iOS 7 (cosmote). από εκείνη τη στιγμή έχω ή 4G ή 3G. Το GSM δεν υπάρχει. Αποτέλεσμα ... να τρώει μπαταρία σαν τρελλό. Τι συμβαίνει, σε όλους ισχύει το ίδιο και αν ναι πως διορθώνετα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω το 5αρι και έκανα αναβάθμιση στο iOS 7 (cosmote). από εκείνη τη στιγμή έχω ή 4G ή 3G. Το GSM δεν υπάρχει. Αποτέλεσμα ... να τρώει μπαταρία σαν τρελλό. Τι συμβαίνει, σε όλους ισχύει το ίδιο και αν ναι πως διορθώνετα; Ευχαριστώ

 

Εμένα έτσι ήταν και πριν την αναβάθμιση (βόνταφον).

Η μπαταρία πάντως, ακόμη κι έτσι μου βγάζει πάνω κάτω 30 ώρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι ήταν και πριν την αναβάθμιση (βόνταφον).

Η μπαταρία πάντως, ακόμη κι έτσι μου βγάζει πάνω κάτω 30 ώρες.

Δεν υπάρχει ελπίδα να ξαναγυρίσουμε σε GSM?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ελπίδα να ξαναγυρίσουμε σε GSM?

 

Δεν το ξερω αυτο. Δηλαδη με την 6.1.3 ειχες διακοπτη ππυ το γυριζε σε gsm μονο; Εγω οχι. Αλλα ετσι και αλλιως, σε 3g θα το ειχα μονιμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω αυτο. Δηλαδη με την 6.1.3 ειχες διακοπτη ππυ το γυριζε σε gsm μονο; Εγω οχι. Αλλα ετσι και αλλιως, σε 3g θα το ειχα μονιμα.

 

Δεν υπάρχει ελπίδα να ξαναγυρίσουμε σε GSM?

Από τότε που ανακοινώθηκε το 4G ή LTE όλες οι εταιρίες στην Ελλάδα έκαναν αναβάθμιση στα carrier settings. Με αυτή την αναβάθμιση αφαιρέθηκε ο διακόπτης του 3G και στην θέση του ήρθε ο διακόπτης LTE ή 4G. Αυτό για να αλλάξει θα πρέπει να βρεις το αντίστοιχο παλιό αρχείο για τα carrier settings ώστε να τα περάσεις μέσω itunes για να επανέλθει στην θέση του ο διακόπτης του 3G, φυσικά μετά από αυτό δεν θα έχεις 4G/LTE στην συσκευή.

 

Αυτά τα carrier settings περάστηκαν όταν βγήκε η 6.1 αν θυμάμαι καλά.

 

Αλλά όπως αναφέρει και ο @big σε προηγούμενο μήνυμα ότι δουλεύει πάνω σε ένα τέτοιο αρχείο για cosmote/vodafone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ανακοινώθηκε το 4G ή LTE όλες οι εταιρίες στην Ελλάδα έκαναν αναβάθμιση στα carrier settings. Με αυτή την αναβάθμιση αφαιρέθηκε ο διακόπτης του 3G και στην θέση του ήρθε ο διακόπτης LTE ή 4G. Αυτό για να αλλάξει θα πρέπει να βρεις το αντίστοιχο παλιό αρχείο για τα carrier settings ώστε να τα περάσεις μέσω itunes για να επανέλθει στην θέση του ο διακόπτης του 3G, φυσικά μετά από αυτό δεν θα έχεις 4G/LTE στην συσκευή.

 

Αυτά τα carrier settings περάστηκαν όταν βγήκε η 6.1 αν θυμάμαι καλά.

 

Αλλά όπως αναφέρει και ο @big σε προηγούμενο μήνυμα ότι δουλεύει πάνω σε ένα τέτοιο αρχείο για cosmote/vodafone.

 

@big πως τα βλεπεις τα πραγματα? Θα εχουμε φως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...