Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβαζα στο Drippler οτι η 7.0.2 εχει θεμα με το wifi (αδύναμο) και με την μπαταρία,θα δώσει λεει σύντομα update για να τα διορθώσει.

Ένας λόγος που ήρθα στα μηλα ειναι και αυτός...όταν χρειαστεί εστιάζει άμεσα στο πρόβλημα .

Στο wifi εχω παρατηρήσει κ εγω θεματακι, στην αναζήτηση βλέπει μονο 1-2 δίκτυα ενώ πριν 6-7 .

 

Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα δώσει την 7.0.3 (Build 11B491)

http://bgr.com/2013/10/01/ios-7-0-3-download-next-week/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα δώσει την 7.0.3 (Build 11B491)

http://bgr.com/2013/10/01/ios-7-0-3-download-next-week/

Δεν έχω δεί κάποιο πρόβλημα με το wifi, (αν και γενικά δεν είναι και το ισχυρότερο που ξέρω).

Διάβασα (πιστεύω όλοι μας) ότι μέσα στο Οκτώβριο θα δοθεί και η 7.1.

 

Η άπλ είναι σίγουρο ότι τρέχει ασθμαίνοντας. Και μόνο το γεγονός ότι, ταυτόχρονα με την κυκλοφορία της 7.0 δόθηκε και η 7.0.1 δείχνει ότι δουλεύουν υπερωρίες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεί κάποιο πρόβλημα με το wifi, (αν και γενικά δεν είναι και το ισχυρότερο που ξέρω).

Διάβασα (πιστεύω όλοι μας) ότι μέσα στο Οκτώβριο θα δοθεί και η 7.1.

 

Η άπλ είναι σίγουρο ότι τρέχει ασθμαίνοντας. Και μόνο το γεγονός ότι, ταυτόχρονα με την κυκλοφορία της 7.0 δόθηκε και η 7.0.1 δείχνει ότι δουλεύουν υπερωρίες.

σε αυτο δεν εχω να πω κατι.

Οντως οι τυποι κανουν καταπληκτικη δουλεια.

Λιγο να φτιαξουν την καταναλωση ειμαστε οκ.

Δεν εχω δει κανενα bug μεχρι τωρα ή θεματακι

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δεν εχω να πω κατι.

Οντως οι τυποι κανουν καταπληκτικη δουλεια.

Λιγο να φτιαξουν την καταναλωση ειμαστε οκ.

Δεν εχω δει κανενα bug μεχρι τωρα ή θεματακι

Δημητρη, υπαρχουν θεματακια και μαλιστα σημαντικα.

Ενδεικτικα αναφερω οτι, η εφαρμογη calendar, για καποιο λογο στα καλα καθουμενα σταματαει να συγχρονιζει. Αν δεν ανοιξεις τυχαια την εφαρμογη για να παρει μπρος, θα μεινει χωρις να συγχρονιζει, μεχρι να κανεις επανεκκινηση της συσκευης.

Καθε πρωι, που βγαζω τη συσκευη μου σπο το airplane mode, η εφαρμογη mail app δεν συγχρονιζει τα μειλ που μου εχουν ηδη ερθει, οσες ωρες η συσκευη ηταν σε προφιλ πτησης. Πρεπει να ανοιξω εγω την εφσρμογη και μετα να αρχισει να συγχρονιζει. Αμα την ανοιξω μια φορα, μετα δουλευει οκ. Επισης αυτο συμβαινει μονο οταν εχω πολλες ωρες το προφιλ πτησης, οχι αν το βαλω για 5 λεπτα μονο.

 

Επισης, πρεπει να διορθωθουν ορισμενα μικροκολληματακια στα εφε. Πχ, οταν ανοιγω το spotlight, καμια φορα, κανει ενα μικρο λαγκ, ορισμενες φορες, οταν ανοιγω το multitask και επιλεγω μια εφαρμογη, αυτη ανοιγει με λιγο "λοξυγγα", επισης, ανοιξε Δημητρη να γραψεις ενα νεο sms και δοκιμασε να περιστρεψεις τη συσκευη στο πλαι. Θα δεις οτι το γραφικο εφε της περιστροφης δεν ειναι καλο.

 

Αυτα πρεπει να διορθωθουν ΑΜΕΣΑ. Περαν αυτων, αλλο θεμα εγω δεν εχω δει, και απο την αυτονομια ειμαι ικανοποιημενος μπορω να πω. Μου βγαζει μερα πολυ ανετα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το μονο θεμα που εχω ειναι με τo iMessage ομως καποια παιχνιδια και εφαρμογες που δεν εχουν παρει αναβαθμιση δεν τα βαζω!

βασικα χρησιμοποιω το κινητο πολυ pure

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το μονο θεμα που εχω ειναι με τo iMessage ομως καποια παιχνιδια και εφαρμογες που δεν εχουν παρει αναβαθμιση δεν τα βαζω!

βασικα χρησιμοποιω το κινητο πολυ pure

 

Καλα, και εγω δεν το βιαζω.

Τουλαχιστον, αυτο το λαγκ στην περιστροφη των μηνυματων, οταν γραφεις ενα καινουριο μηνυμα, μπορεις να το δεις στη συσκευη σου τωρα.

Δεν ειναι κατι τραγικο, ομως υπαρχει και επειδη ειναι αιφον, δεν θα επρεπε να υπαρχει.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα, και εγω δεν το βιαζω.

Τουλαχιστον, αυτο το λαγκ στην περιστροφη των μηνυματων, οταν γραφεις ενα καινουριο μηνυμα, μπορεις να το δεις στη συσκευη σου τωρα.

Δεν ειναι κατι τραγικο, ομως υπαρχει και επειδη ειναι αιφον, δεν θα επρεπε να υπαρχει.:)

 

Γιάννη αυτά θα λυθούν με την 7.1 τέλος Δεκέμβρη όπως κάθε χρόνο.

Και πιθανώς στις παλαιότερες συσκευές πριν το 5, ίσως δεν λυθούν ποτέ γιατί το ios7 είναι πιο απαιτητικό.

Τα καλά έπονται το 2014. Πιστεύω θα έχουμε μια συσκευή που θα κάνει μεγαλύτερη εντύπωση απ οτι το i4 το 2010.

Και φυσικά το iOS θα γίνει ακόμα πιο τολμηρό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το ίδιο πιστεύω το iPhone 6 ή όπως αλλιώς λέγεται θα ταράξει πολύ τα νερά του τεχνολογικού κόσμου και θα παρουσιάσει και πάλι πράγματα που δεν θα έχουμε δει από κανένα άλλο κινητό! Θα είναι ότι καλύτερο μετά το iPhone 4!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτά θα λυθούν με την 7.1 τέλος Δεκέμβρη όπως κάθε χρόνο.

Και πιθανώς στις παλαιότερες συσκευές πριν το 5, ίσως δεν λυθούν ποτέ γιατί το ios7 είναι πιο απαιτητικό.

Τα καλά έπονται το 2014. Πιστεύω θα έχουμε μια συσκευή που θα κάνει μεγαλύτερη εντύπωση απ οτι το i4 το 2010.

Και φυσικά το iOS θα γίνει ακόμα πιο τολμηρό.

Κώστα περιμένω να σε δω εδώ φίλε :)

Εγω πλέων εδώ βρήκα την ηρεμία μου .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μόνο θέμα που είχα ειναι με το iMessage!ολα τα υπόλοιπα τρέχουν ρολοι!το μόνο που μένει ειναι να έρθει η 7.1 και μαζί και το jb!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μόνο θέμα που είχα ειναι με το iMessage!ολα τα υπόλοιπα τρέχουν ρολοι!το μόνο που μένει ειναι να έρθει η 7.1 και μαζί και το jb!!!

 

Παιδια, αν δεν βλεπετε το λαγκ στην περιστροφη της οθονης, οταν γραφετε sms, καλο για σας. Αλλα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

 

@te_salat

Διαβαζω ακομα και για εξπρες κυκλοφορια της 7.1 αυτο το μηνα!!! Δεν ξερω αν ισχυει ή οχι φυσικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν δεν βλεπετε το λαγκ στην περιστροφη της οθονης, οταν γραφετε sms, καλο για σας. Αλλα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

 

@te_salat

Διαβαζω ακομα και για εξπρες κυκλοφορια της 7.1 αυτο το μηνα!!! Δεν ξερω αν ισχυει ή οχι φυσικα.

 

Λένε ότι θα το δώσουν αυτό το μήνυμα με την παρουσίαση του νέου iPad!τωρα θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Φίλος μου ενδιαφέρεται να μου στείλει το 5άρι από Αμερική.θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για κλειδώματα...υπάρχουν; Αν είναι κλειδωμένο θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω στην Ελλάδα;

Σας ευχαριστώ πολύ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν δεν βλεπετε το λαγκ στην περιστροφη της οθονης, οταν γραφετε sms, καλο για σας. Αλλα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

 

Επιβεβαιώνω. Υπάρχει ένα lag εκεί.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Υπάρχει ένα lag εκεί.

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση Γιάννη. Και εγώ, αλλού το διάβασα και το τσέκαρα στο δικό μου. Δεν είναι κάτι το φοβερό, αλλά υπάρχει. Αν από τις ρυθμίσεις> προσβασιμότητα ενεργοποιήσεις την αύξηση αντίθεσης , το λάγκ φεύγει. Τόσο πια βαρύ είναι το ημιδιάφανο πληκτρολόγιο?

Έχω μια μικρή ανησυχία, μήπως αυτά δεν λυθούν, είτε γιατί είναι εντελώς επουσιώδη, είτε γιατί είναι και θέμα hw.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι για την μπαταρια, καλο θα ηταν να κανετε επαναφορα απο itunes...εκανα πριν 5 ημερες και η μπαταρια παει πολυ καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει ξανά όλες τις εφαρμογές στην συσκευή όπως ήταν πριν η τώρα είναι άδεια γιατί παίζουν μεγάλο ρόλο οι εφαρμογές στην αυτονομία
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Φίλος μου ενδιαφέρεται να μου στείλει το 5άρι από Αμερική.θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για κλειδώματα...υπάρχουν; Αν είναι κλειδωμένο θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω στην Ελλάδα;

Σας ευχαριστώ πολύ

Υπάρχουν κλειδωμένα (σε AT&T, Verizon) αλλά και ξεκλείδωτα.

Δεδομένου πως πλέον δεν διατίθεται από τα Apple Stores και καταστήματα των φορέων, από πού προτίθεσαι να το αγοράσεις;

Ξεκλείδωμα μπορείς να κάνεις από διάφορες on-line υπηρεσίες. Φυσικά με το αζημίωτο.

 

EDIT:

Επίσης διάβασε αυτό και αυτό.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχει ο ξαδελφος μου το iphone 5 πηγαινει στο apple store και παει στα updates και του εχει κρατησει ( ενω παλια δεν τα κρατουσε) ολες τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει και πλεον δεν τις εχει γιατι τις βαρεθηκε... πως τις σβηνουμε απο κει??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχει ο ξαδελφος μου το iphone 5 πηγαινει στο apple store και παει στα updates και του εχει κρατησει ( ενω παλια δεν τα κρατουσε) ολες τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει και πλεον δεν τις εχει γιατι τις βαρεθηκε... πως τις σβηνουμε απο κει??

Πλέον όσες εφαρμογές αναβαθμίζονται στο app store μένουν εκεί για να ξέρεις ποια εφαρμογή αναβαθμίστηκε και πότε. Αυτό έγινε γιατί πλέον υπάρχει επιλογή για αυτόματα updates όταν αυτά είναι διαθέσιμα. Και επειδή γίνονται στο background ο χρήστης πρέπει να ξέρει ποιες εφαρμογές και πότε αναβαθμίστηκαν. Οπότε όλες οι αναβαθμίσεις κρατιούνται στην καρτέλα updates.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Itunes + καταργηση

 

Πλέον όσες εφαρμογές αναβαθμίζονται στο app store μένουν εκεί για να ξέρεις ποια εφαρμογή αναβαθμίστηκε και πότε. Αυτό έγινε γιατί πλέον υπάρχει επιλογή για αυτόματα updates όταν αυτά είναι διαθέσιμα. Και επειδή γίνονται στο background ο χρήστης πρέπει να ξέρει ποιες εφαρμογές και πότε αναβαθμίστηκαν. Οπότε όλες οι αναβαθμίσεις κρατιούνται στην καρτέλα updates.

 

Ευχαριστω και τους δυο σας αλλα φιλε stendor αναφερομαι για τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει και πλεον δεν τις εχει καν μεσα στο κινητο του... Π.χ ενα παιχνιδι το κατεβασαι και το βαρεθηκε και το εχει σβησει, στο not on this updates ( αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται ) εχει ολες αυτες τις εφαρμογες που δεν τις εχει πλεον στο κινητο και δεν θελει να εμφανιζοντε για καποιο λογο τον οποιο και δεν γνωριζω... Θα κοιταξω αυτο που λεει ο φιλος απο πανω gfilip χρειαζεται δηλαδη συνδεση στο pc για να κανω αυτο που λες ετσι?? γνωριζεις μηπως που ειναι αυτη η επιλογη αν το συνδεσει?? σορρυ αν κουραζω αλλα το κοιταξα και εγω αλλα στο android ειναι διαφορετικο εχεις την επιλογη να τις σβησεις απο το κινητο γι'αυτο και ζητησα βοηθεια... Ευχαριστω και παλι

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας αλλα φιλε stendor αναφερομαι για τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει και πλεον δεν τις εχει καν μεσα στο κινητο του... Π.χ ενα παιχνιδι το κατεβασαι και το βαρεθηκε και το εχει σβησει, στο not on this updates ( αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται ) εχει ολες αυτες τις εφαρμογες που δεν τις εχει πλεον στο κινητο και δεν θελει να εμφανιζοντε για καποιο λογο τον οποιο και δεν γνωριζω... Θα κοιταξω αυτο που λεει ο φιλος απο πανω gfilip χρειαζεται δηλαδη συνδεση στο pc?

 

Οχι αυτό δεν γίνεται να αλλάξει και επιπλέον δεν φαίνεται στα updates ειναι στο υπομένουν purchases μέσα στο updates και σου δείχνοντας εκεί όλες οι εφαρμογές που έχεις ποτέ αγοράσει/κατεβάσει στο κινητό έτσι ώστε να μην χρειάζεται να ξανά βάζεις κωδικούς και να ψάχνεις το App Store για αυτές τις εφαρμογες

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτό δεν γίνεται να αλλάξει και επιπλέον δεν φαίνεται στα updates ειναι στο υπομένουν purchases μέσα στο updates και σου δείχνοντας εκεί όλες οι εφαρμογές που έχεις ποτέ αγοράσει/κατεβάσει στο κινητό έτσι ώστε να μην χρειάζεται να ξανά βάζεις κωδικούς και να ψάχνεις το App Store για αυτές τις εφαρμογες

Εγινε αδελφε μου αν εχεις την επιλογη σβησε το ενα απο τα δυο μυνηματα κατι επαθε το νετ μου και δεν το ανεβασε το μυνημα και προστεσα και κατι παρα πανω και με τα πολλα μπεικε 2 φορες... Ευχαριστω θα τον ενημερωσω

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση Γιάννη. Και εγώ, αλλού το διάβασα και το τσέκαρα στο δικό μου. Δεν είναι κάτι το φοβερό, αλλά υπάρχει. Αν από τις ρυθμίσεις> προσβασιμότητα ενεργοποιήσεις την αύξηση αντίθεσης , το λάγκ φεύγει. Τόσο πια βαρύ είναι το ημιδιάφανο πληκτρολόγιο?

Έχω μια μικρή ανησυχία, μήπως αυτά δεν λυθούν, είτε γιατί είναι εντελώς επουσιώδη, είτε γιατί είναι και θέμα hw.

 

Δεν το κάνει πάντα. Και δεν το λες και τραγικό. Αν δεν σηκώνει το hw στο 5αρι το ios 7 τότε είμαστε για τα μπάζα. Πιστεύω πως αυτά θα διορθωθούν λίγο στην 7.1 αλλα θα εκλείψουν λογικά στο ios 8.

Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...