Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@big πως τα βλεπεις τα πραγματα? Θα εχουμε φως?

 

Ακόμα προσπαθώ να βρω τα τελευταία αρχεία ipcc των παροχών μιας και η apple δεν τα έχει ανεβάσει στους servers της παρά μόνο τα συμπεριλαμβάνει στο ipsw του iOS 7 όπου δεν είναι προσβάσιμα ούτε μέσω custom εφαρμογής στο χρήστη!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα προσπαθώ να βρω τα τελευταία αρχεία ipcc των παροχών μιας και η apple δεν τα έχει ανεβάσει στους servers της παρά μόνο τα συμπεριλαμβάνει στο ipsw του iOS 7 όπου δεν είναι προσβάσιμα ούτε μέσω custom εφαρμογής στο χρήστη!

 

Μακαρι φιλε μου να μπορεσεις να κανεις κατι γιατι κ μενα μου εχει σκισει την μπαταρια αφου το σημα σπιτι μου εδω ελλαδα που βρισκομαι τωρα με την κοσμοτε κ δεν παλευετε:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έφεραν από Αγγλία το IPHONE5 και είναι κλειδωμένο στη sim..

τι μπορώ να κάνω για να βάλω τη κάρτα της VODAFONE και να τη διαβάσει?

Ευχαριστώ

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Αν το πας στο service ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις.

 

σημερα το πρωι πηγα στο service και αμεσως μου το αλλαξαν με ενα καινουριο χωρις δευτερη κουβεντα και μαλιστα το παιδι στο Apple Store ηταν και μισος Θεσσαλονικιος(apple store Bologna) :lol:

 

αν μη τι αλλο οταν αγοραζεις apple εχεις απιστευτο service.

Το νεο τηλεφωνακι ειναι κατασκευασμενο πριν ακριβως 2 εβδομαδες. (week 36)

 

Τελος καλο ολα καλα;Θα δειξει με την χρηση! :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να μπορεσεις να κανεις κατι γιατι κ μενα μου εχει σκισει την μπαταρια αφου το σημα σπιτι μου εδω ελλαδα που βρισκομαι τωρα με την κοσμοτε κ δεν παλευετε:(

 

ειναι κλασσικη μαλα.... της apple αν βαλω την ιδια καρτα μου στο galaxy 4 που εχω και παω δικτυο εχει κουμπια 4 επιλογων για ολους τους τυπους LTE/WCDMA/GSM 2) WCDMA/GSM 3)MONO GSM 4)MONO WCDMA οτι θες βαζεις . η αππλε κουλαμαρα εχει να τα βαλει? και τα 2τηλεφωνα 4 g ειναι

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ανακοινώθηκε το 4G ή LTE όλες οι εταιρίες στην Ελλάδα έκαναν αναβάθμιση στα carrier settings. Με αυτή την αναβάθμιση αφαιρέθηκε ο διακόπτης του 3G και στην θέση του ήρθε ο διακόπτης LTE ή 4G. Αυτό για να αλλάξει θα πρέπει να βρεις το αντίστοιχο παλιό αρχείο για τα carrier settings ώστε να τα περάσεις μέσω itunes για να επανέλθει στην θέση του ο διακόπτης του 3G, φυσικά μετά από αυτό δεν θα έχεις 4G/LTE στην συσκευή.

 

Αυτά τα carrier settings περάστηκαν όταν βγήκε η 6.1 αν θυμάμαι καλά.

 

Αλλά όπως αναφέρει και ο @big σε προηγούμενο μήνυμα ότι δουλεύει πάνω σε ένα τέτοιο αρχείο για cosmote/vodafone.

 

Καλησπέρα παρέα, είμαι και εγώ κάτοχος ενός iphone 5 16 Gb, δεν έχω πάει ακόμα στο ios7, είμαι 6.1.4 (Cosmote), απλά νομίζω το θεματάκι με την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3g και κατ' επέκταση του LTE, δεν το ξεπερνάμε βάζωντας τον διακόπτη του Cellular Data στο off???

Αφού κάνωντας αυτό είναι σαν να λειτουργεί το τηλεφωνό μας σε GSM και data κατεβάζει μόνο αν έχουμε πρόσβαση σε wi-fi...

Κάνω λάθος...?:confused::confused::confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέα, είμαι και εγώ κάτοχος ενός iphone 5 16 Gb, δεν έχω πάει ακόμα στο ios7, είμαι 6.1.4 (Cosmote), απλά νομίζω το θεματάκι με την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3g και κατ' επέκταση του LTE, δεν το ξεπερνάμε βάζωντας τον διακόπτη του Cellular Data στο off???

Αφού κάνωντας αυτό είναι σαν να λειτουργεί το τηλεφωνό μας σε GSM και data κατεβάζει μόνο αν έχουμε πρόσβαση σε wi-fi...

Κάνω λάθος...?:confused::confused::confused:

Δυστυχως κανεις λαθος.. Αν ισχυε αυτη η λυση θα ημουν μερικως καλλυμενος.. Αλλα οταν κλεινεις τα δεδομενα το 3g παραμενει ανοιχτο (voice over 3g). Επιπλεον, για πολλους ειναι βολικο να εχουν ανοιχτα τα δεδομενα, αλλα μονο σε EDGE που δεν καταναλωνει τοση μπαταρια, ισα ισα για να στελνουν iMessages, Viber κτλ..

 

Ακόμα προσπαθώ να βρω τα τελευταία αρχεία ipcc των παροχών μιας και η apple δεν τα έχει ανεβάσει στους servers της παρά μόνο τα συμπεριλαμβάνει στο ipsw του iOS 7 όπου δεν είναι προσβάσιμα ούτε μέσω custom εφαρμογής στο χρήστη!

Σ ευχαριστουμε μονο για την προσπαθεια που κανεις! Ειλικρινα ευχομαι να τα καταφερεις!

Edited by nsg22
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κανεις λαθος.. Αν ισχυε αυτη η λυση θα ημουν μερικως καλλυμενος.. Αλλα οταν κλεινεις τα δεδομενα το 3g παραμενει ανοιχτο (voice over 3g). Επιπλεον, για πολλους ειναι βολικο να εχουν ανοιχτα τα δεδομενα, αλλα μονο σε EDGE που δεν καταναλωνει τοση μπαταρια, ισα ισα για να στελνουν iMessages, Viber κτλ..

 

 

Σωστά, απλά με κλειστά τα data , όπως και να το κάνεις η κατανάλωση είναι πολύ μικρή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απλά με κλειστά τα data , όπως και να το κάνεις η κατανάλωση είναι πολύ μικρή.

 

αποψη μου τα iPhone5/5S ειναι φτιαγμενα για σταθερα δικτυα που εχουν μεγαλη ομοιογενεια.

 

Πχ οταν βρισκομαι Κερκυρα το ιδιο κινητο (Xiaomi Mi2s) σταθερο στο 2g ειχε καλη αποδοση μπαταριας,σχεδον ΙΔΙΑ με οταν στο εξωτερικο εχω 3g.

Ομως οταν εμπλεκονται τα LTE εκει δεν υπαρχει σχεδον πουθενα,και δυστυχως οταν φευγεις απο τα αστικα κεντρα ακομα και στο εξωτερικο,συνηθως εχεις ενα μιζερο EDGE οποτε χρειαζεται η επιλογη διαχειρησης της κεραιας για λογους μπαταριας και σηματος.

 

Καλο ειναι να εχουμε επιλογες.Αυτο φαινεται στα ταξιδια και στις μετακινησεις.Η Ευρωπη δεν εχει σταθερα δικτυα κινητης ακομα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να τα καινούρια μου αρχεία για την επιστροφή του 3g διακόπτη στο ios7!

 

Vodafone: https://mega.co.nz/#!00JhBLKb!LXHpqEHJk1uUxF2Rn2QevT1mI3EDwR3U8l_gW-UVplk

 

Cosmote: https://mega.co.nz/#!40JSEDhT!dDAv42-XnyMv4tE44-so2FSOK3gUuy2bAWFw4KMW6Ko

 

Δοκιμάστε τα και πείτε εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής το αρχείο της cosmote έχει επιβεβαιωθεί από 3 άτομα. Της vodafone έχει δοκιμαστεί μόνο από εμένα! Δεν γνωρίζω αν δουλεύουν σε προηγούμενα ios, δοκιμάστε το δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας! Προσοχή θα χάσετε την πρόσβαση στο δίκτυο LTE!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να τα καινούρια μου αρχεία για την επιστροφή του 3g διακόπτη στο ios7!

 

Vodafone: https://mega.co.nz/#!00JhBLKb!LXHpqEHJk1uUxF2Rn2QevT1mI3EDwR3U8l_gW-UVplk

 

Cosmote: https://mega.co.nz/#!40JSEDhT!dDAv42-XnyMv4tE44-so2FSOK3gUuy2bAWFw4KMW6Ko

 

Δοκιμάστε τα και πείτε εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής το αρχείο της cosmote έχει επιβεβαιωθεί από 3 άτομα. Της vodafone έχει δοκιμαστεί μόνο από εμένα! Δεν γνωρίζω αν δουλεύουν σε προηγούμενα ios, δοκιμάστε το δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας! Προσοχή θα χάσετε την πρόσβαση στο δίκτυο LTE!

 

ειναι μονο γι αυτα τα δικτυα ή μπορω να δοκιμασω και στου εξωτερικου;

Ευχαριστουμε!!!!!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι μόνο για αυτά αλλά μπορώ να φτιάξω και για όποιο άλλο δίκτυο θέλετε
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να τα καινούρια μου αρχεία για την επιστροφή του 3g διακόπτη στο ios7!

 

Vodafone: https://mega.co.nz/#!00JhBLKb!LXHpqEHJk1uUxF2Rn2QevT1mI3EDwR3U8l_gW-UVplk

 

Cosmote: https://mega.co.nz/#!40JSEDhT!dDAv42-XnyMv4tE44-so2FSOK3gUuy2bAWFw4KMW6Ko

 

Δοκιμάστε τα και πείτε εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής το αρχείο της cosmote έχει επιβεβαιωθεί από 3 άτομα. Της vodafone έχει δοκιμαστεί μόνο από εμένα! Δεν γνωρίζω αν δουλεύουν σε προηγούμενα ios, δοκιμάστε το δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας! Προσοχή θα χάσετε την πρόσβαση στο δίκτυο LTE!

 

Ευγε και απο εδω! το δοκιμασα σε cosmote και δουλευει! Η χαρα μου ειναι απεριγραπτη! Και παλι 1000 ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι μόνο για αυτά αλλά μπορώ να φτιάξω και για όποιο άλλο δίκτυο θέλετε

Τι τα κάνουμε αυτά τα αρχεία? :O

Δηλαδή πώς τα περνάμε στο κινητό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό τον οδηγό αλλά χρησιμοποίησε τα παραπάνω αρχεία

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/136191-οδηγός-υποβάθμιση-carrier-settings-σε-cosmotevodafone-επιστροφή-του-3g-διακ/

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Thx. Αλλά δεν θα το κάνω τελικά. Δεν θέλω να χάσω το 4g. :) Edited by mirrorofsorrow
Τροποποίηση παράθεσης ώστε να ειναι εμφανές ολόκληρο το μήνυμα στους χρήστες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μπαταριουλα με ios 7

http://img24.imageshack.us/img24/2782/zt9i.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι μόνο για αυτά αλλά μπορώ να φτιάξω και για όποιο άλλο δίκτυο θέλετε

 

εμενα μου λεει δεν ειναι δυνατη η ενημερωση του i phone αγνωστο σφαλμα(-27)

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου λεει δεν ειναι δυνατη η ενημερωση του i phone

 

Αποκλείεται! Αν ακολουθήσεις σωστά τον οδηγό και χρησιμοποιήσεις τα αρχεία που έδωσα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είναι κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση του itunes. Προτείνω να γίνει επανεγκατάσταση του itunes!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είναι κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση του itunes. Προτείνω να γίνει επανεγκατάσταση του itunes!

 

μηπως ειναι θεμα win? τα 8 εχω

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια επανεγκατάσταση του itunes και μια χαρά θα είσαι
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε.................σε λιγο θα ξερουμε :)

 

edit μπα τιποτα μια απο τα ιδια, οτι να ναι

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...