Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, αυτο με το wifi μη το λετε, γιατι, μολις κλεινει η οθονη, το wifi κοβεται. Οποτε παλι με δικτυο ειμαστε. Λαθος της απλ αυτο (η ms το αλλαξε ηδη) αλλα ισχυει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την μπαταρια διαπίστωσα οτι με ανοιχτά δεδομένα δικτύου κυριολεκτικά την καταπίνει. Σε wifi ειναι φυσιολογική η κατανάλωση. Αν εχω κλειστά δεδομένα και δουλεύω μόνον wifi ξεπερνάει την μερα με πολυ σκακισμα (παρά πολυ). Με 3G και 4G το κινητο μετατρέπεται σε σταθερό αν με καταλαβαίνεται. Ισως να φταίει και το δίκτυο.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια διαπίστωσα οτι με ανοιχτά δεδομένα δικτύου κυριολεκτικά την καταπίνει. Σε wifi ειναι φυσιολογική η κατανάλωση. Αν εχω κλειστά δεδομένα και δουλεύω μόνον wifi ξεπερνάει την μερα με πολυ σκακισμα (παρά πολυ). Με 3G και 4G το κινητο μετατρέπεται σε σταθερό αν με καταλαβαίνεται. Ισως να φταίει και το δίκτυο.

Τι δικτυο εχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/pcDZa7C.jpg

 

Αυτό εμένα μου φαίνεται παραααα πολύ καλό! Αλλά πάλι από την αρχή δεν είχα κανένα παράπονο με την μπαταρία.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Cosmote και χρησιμοποιώ και LTE.

εγώ με vodafone εχω καλυτερα αποτελεσματα. Ίσως παίζει ρόλο τελικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγώ με vodafone εχω καλυτερα αποτελεσματα. Ίσως παίζει ρόλο τελικά.

 

Σίγουρα παιζει ρόλο. Και αν διαβάσεις λιγο πισω ειχε και το προβλημα με τις κλήσεις. Ευτυχώς διορθώθηκε.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το 4S το φορτιζα παντα το βραδυ. Το ιδιο και με το nexus s ή το moto που εχω τωρα. Με πολυ χρηση. Το 3GS κρατουσε 2 μερες με ελαχιστο ομως 3g.

Ευελπιστω το 5αρι να κραταει το ιδιο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παιζει ρόλο. Και αν διαβάσεις λιγο πισω ειχε και το προβλημα με τις κλήσεις. Ευτυχώς διορθώθηκε.

 

Που δεν ακουγοταν ο συνομιλητης; Το διαβασα σε αλλο φορουμ :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που δεν ακουγοταν ο συνομιλητης; Το διαβασα σε αλλο φορουμ :p

 

Επαιρνες τηλεφωνο και δεν ακουγες τον αλλον. Ξαναεπαιρνες και ηταν εντάξει. Πριν κανα 2 μηνες συνέβαινε. Παραλιγο να στειλω το iphone στο σέρβις.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο με το wifi μη το λετε, γιατι, μολις κλεινει η οθονη, το wifi κοβεται. Οποτε παλι με δικτυο ειμαστε. Λαθος της απλ αυτο (η ms το αλλαξε ηδη) αλλα ισχυει.

Και πως έρχονται τα push notifications με ανοιχτό μόνο το Wi-Fi;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς στο καλό συγχρονίζονται τα google contacts με τη συσκευή??

 

Γιάννη εγώ τις επαφές μόλις τις έκανα επιτυχημένα sync μέσω iTunes! Αρκεί να μην έχεις ενεργοποιημένο το Sync με το iCloud γιατί δεν θα φαίνεται η επιλογή. Το θέμα είναι πως περνάω τις νέες επαφές από το iphone (g contacts) στο iCloud για το μέλλον/backup/ για να είναι φρέσκα και στο icloud δηλαδή! Απλά αλλάζω ξανά την ρύθμιση; Δεν θέλω να γίνουν παλιά και νέα αχταρμάς! Θέλω μόνο τα νέα να ανέβουν, να αντικατασταθούν τα παλιά.

 

edit: Πατάω ενεργοποίηση του icloud και μου λέει μόνο συγχώνευση!

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εγώ τις επαφές μόλις τις έκανα επιτυχημένα sync μέσω iTunes! Αρκεί να μην έχεις ενεργοποιημένο το Sync με το iCloud γιατί δεν θα φαίνεται η επιλογή. Το θέμα είναι πως περνάω τις νέες επαφές από το iphone (g contacts) στο iCloud για το μέλλον/backup/ για να είναι φρέσκα και στο icloud δηλαδή! Απλά αλλάζω ξανά την ρύθμιση; Δεν θέλω να γίνουν παλιά και νέα αχταρμάς! Θέλω μόνο τα νέα να ανέβουν, να αντικατασταθούν τα παλιά.

 

edit: Πατάω ενεργοποίηση του icloud και μου λέει μόνο συγχώνευση!

 

Φιλιππε, το προβλημα λυθηκε, αλλα στο μεταξυ πηρα τη μεγαλη αποφαση να εγκαταλειψω τα google contacts/ calendar. Ξαναβαλα outlook στο pc, συνεδεσα το icloud και τα εριξα ολα, επαφες και ημερολογιο στο icloud. Τωρα ειμαι και επισημως χωμενος μεχρι το κοκκαλο. :lol:

 

Και πως έρχονται τα push notifications με ανοιχτό μόνο το Wi-Fi;

Ενω εχω ανοιχτο το wifi, οταν εχω αφησει λιγη ωρα το κινητο και παω να το ξεκλειδωσω, βλεπω για 1 δευτερολεπτο οτι ειναι συνδεδεμενο στο δικτυο και αμεσως ανοιγει το wifi. Αρα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλιππε, το προβλημα λυθηκε, αλλα στο μεταξυ πηρα τη μεγαλη αποφαση να εγκαταλειψω τα google contacts/ calendar.

 

Κακώς, δεν χρειαζόταν...

 

https://support.google.com/mail/answer/3008051?hl=en

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, δεν χρειαζόταν...

 

https://support.google.com/mail/answer/3008051?hl=en

 

Γιαννη, αυτη την λυση την ειχα δει και την εφσρμοσα για μια μερα. Μου την ειχε προτεινει καποιος αλλος συμφορουμιτης.

 

ΟΜΩΣ, η μη δυνατοτητα συγχρονισμου των google apps και με αλλες συσκευες (πχ νοκια Ε71) μου δημιουργουσε προβλημα και επομενως επρεπε να επιστρεψω στο παραδοσιακο outlook με το οποιο συγχρονιζει το Ε71. Ευτυχως, outlook και icloud συνεργαζονται αριστα, οποτε ειμαι πληρως καλυμμενος.

 

Δυστυχως, η αποφαση της google δεν ητσν καθολου καλη, τουλαχιστον για εμενα και αποφασισα να διακοψω τους δεσμους μου μια και καλη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως λειτουργουσε και το Ν9. Η καλυτερη και πιο εξυπνη λειτουργια για WiFi. Κλεινει μετα απο ωρα αυτοματα αρκει να μην κανεις κατι. Φυσικα τα push κλπ επιβαρυνουν την κατασταση.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως λειτουργουσε και το Ν9. Η καλυτερη και πιο εξυπνη λειτουργια για WiFi. Κλεινει μετα απο ωρα αυτοματα αρκει να μην κανεις κατι. Φυσικα τα push κλπ επιβαρυνουν την κατασταση.

 

Δεν συμφωνω. Το wifi δεν τρωει λιγοτερη μπαταρια απο το δικτυο??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω. Το wifi δεν τρωει λιγοτερη μπαταρια απο το δικτυο??

 

Έτσι πιστεύω και γω

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω. Το wifi δεν τρωει λιγοτερη μπαταρια απο το δικτυο??

 

Αν έχεις καλό σήμα, η διαφορά είναι μηδαμινή όταν η συσκευή βρίσκεται σε sleep mode γιατί ουσιαστικά μόνο ειδοποιήσεις λαμβάνεις. Εκεί που αλλάζουν δραματικά τα πράγματα είναι όταν βρίσκεσαι σε κινηση και ψάχνει συνεχώς την κεραία με το καλύτερο σήμα.

Επίσης αν το αφήσεις σε κάποιο σημείο του σπιτιού με πολύ κακό σήμα θα δεις μια διαφορά 2-3% στην διάρκεια της νύχτας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καλό σήμα, η διαφορά είναι μηδαμινή όταν η συσκευή βρίσκεται σε sleep mode γιατί ουσιαστικά μόνο ειδοποιήσεις λαμβάνεις. Εκεί που αλλάζουν δραματικά τα πράγματα είναι όταν βρίσκεσαι σε κινηση και ψάχνει συνεχώς την κεραία με το καλύτερο σήμα.

Επίσης αν το αφήσεις σε κάποιο σημείο του σπιτιού με πολύ κακό σήμα θα δεις μια διαφορά 2-3% στην διάρκεια της νύχτας.

 

Παντως, οικονομια στην μπαταρια δεν κανει η επιλογη συτη. Το πολυ πολυ να μην ειναι μεγσλο το κακο. Δεν ξερω γιατι δεν το σλλαζουν...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως, οικονομια στην μπαταρια δεν κανει η επιλογη συτη. Το πολυ πολυ να μην ειναι μεγσλο το κακο. Δεν ξερω γιατι δεν το σλλαζουν...

 

Χρειάζεσαι προπόνηση ακόμα στο πληκτρολόγιο του iPhone :).

 

Υπάρχουν πολλά τέτοια περίεργα που δεν τα αλλάζουν χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο.

 

Για τις επαφές του gmail εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα γιατί έχω Mac στο οποίο έχω βάλει να συγχρονίζουν με το gmail και συνεπώς με iPhone iPad.

Το μόνο πρόβλημα ήταν το push στο mail. Με JB βρήκα λύση. Πρίν αναγκαζομουν να έχω την εφαρμογή του Gmail μόνο για ειδοποιήσεις ενω τα mail μου τα διάβαζα απο την official εφαρμογή mail γιατί αργει να φορτωσει η εφαρμογη της Google επειδη όπως κάθε εφαρμογή τρίτων φορτώνει απο την αρχή μετα απο κάποια ώρα. Αντιθέτως η official εφαρμογή mail δεν κλείνει ποτέ και επομένως ανοίγει ακαριαία.

 

Πάντως η Google έχει τους λόγους της για αυτή την επιλογή της, δηλαδή την διακοπή του push.

Προσπαθεί να υποστηρίξει τις δικές της εφαρμογες και τα έσοδα που έχει απ αυτές. Το ίδιο κάνει και η apple αλλά και η Samsung τελευταία.

Ειδες τι έγινε με το YouTube στα WP. Ενω είχαν συμφωνήσει σε μια φόρμουλα, κάπου της την έφερε η MS και το σταμάτησαν παλι.

Η apple και Samsung δεν δίνουν τις εφαρμογές τους για να πουλουν συσκευές και η Google περιορίζει τις δυνατοτητες σε αλλες πλατφορμες για να πουλά διαφημίσεις μέσω των δικών της εφαρμογών.

Ο καταναλωτής χάνει, γιατί αναγκάζεται να οδηγείται σε λύσεις που δεν τον εξυπηρετούν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι προπόνηση ακόμα στο πληκτρολόγιο του iPhone :).

 

Υπάρχουν πολλά τέτοια περίεργα που δεν τα αλλάζουν χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο.

 

Για τις επαφές του gmail εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα γιατί έχω Mac στο οποίο έχω βάλει να συγχρονίζουν με το gmail και συνεπώς με iPhone iPad.

Το μόνο πρόβλημα ήταν το push στο mail. Με JB βρήκα λύση. Πρίν αναγκαζομουν να έχω την εφαρμογή του Gmail μόνο για ειδοποιήσεις ενω τα mail μου τα διάβαζα απο την official εφαρμογή mail γιατί αργει να φορτωσει η εφαρμογη της Google επειδη όπως κάθε εφαρμογή τρίτων φορτώνει απο την αρχή μετα απο κάποια ώρα. Αντιθέτως η official εφαρμογή mail δεν κλείνει ποτέ και επομένως ανοίγει ακαριαία.

 

Πάντως η Google έχει τους λόγους της για αυτή την επιλογή της, δηλαδή την διακοπή του push.

Προσπαθεί να υποστηρίξει τις δικές της εφαρμογες και τα έσοδα που έχει απ αυτές. Το ίδιο κάνει και η apple αλλά και η Samsung τελευταία.

Ειδες τι έγινε με το YouTube στα WP. Ενω είχαν συμφωνήσει σε μια φόρμουλα, κάπου της την έφερε η MS και το σταμάτησαν παλι.

Η apple και Samsung δεν δίνουν τις εφαρμογές τους για να πουλουν συσκευές και η Google περιορίζει τις δυνατοτητες σε αλλες πλατφορμες για να πουλά διαφημίσεις μέσω των δικών της εφαρμογών.

Ο καταναλωτής χάνει, γιατί αναγκάζεται να οδηγείται σε λύσεις που δεν τον εξυπηρετούν.

Καλημερα Κωστα. Απο το ipad εγραφα και παντα μα παντα παταω το "σ" αντι για το "α". :)

Την προωθηση απο το gmail στο icloud τη σκεφτηκες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσπαθήσει από πολύ παλιά. Δεν γίνεται. Βάζεις κανονικά τα στοιχεία του λογαριασμού στις ρυθμίσεις προώθησης του Gmail, αλλά δεν έρχονται πότε τα μηνύματα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσπαθήσει από πολύ παλιά. Δεν γίνεται. Βάζεις κανονικά τα στοιχεία του λογαριασμού στις ρυθμίσεις προώθησης του Gmail, αλλά δεν έρχονται πότε τα μηνύματα.

 

Μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά?

 

Έχω κάνει την προώθηση και παίρνω όλα τα mail κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...