Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τζάμπα πράμα.....

4,3 ιντσες και 160gr βάρος???μπα...

 

Κι ομως δεν ειναι κακο. Το θεωρω παρα πολυ "τιμιο" για την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα πράμα.....

4,3 ιντσες και 160gr βάρος???μπα...

 

Ίσως τώρα να είναι κάπως τσιμπημένη η τιμή του, το βάρος όμως δεν το βρίσκω απαγορευτικό, αν το σκεφτείς καλύτερα είναι το μόνο κινητό που δε θα σε απασχολήσει να πάρεις θήκη καθώς το πίσω καπάκι αγκαλιάζει ολόκληρη τη συσκευή ακόμα και στο πλάι, οπότε μπορείς πολύ εύκολα να το αλλάξεις. Εγώ που έχω κινητό στα 130gr με τη θήκη το βάρος του πηγαίνει στα 160gr. Νομίζω οτι το μόνο που το πάει πίσω είναι η ανάλυση της οθόνης, σε αυτά τα χρήματα πια όλες οι ανταγωνιστικές προτάσεις έχουν HD ανάλυση.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δεν ειναι κακο. Το θεωρω παρα πολυ "τιμιο" για την τιμη του.

 

μπα δε νομίζω...

δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wAPodQ2G1Ng]Nokia Lumia 820 Unboxing [MyNokiaBlog] - YouTube[/ame] Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

απο αυτονομια βγαζει χαλαρα μια μερα (με τη δικη μου χρηση τουλαχιστον) με πιο βαρια λογικα κατα τα απογευμα θα ζητα φορτιστη

 

κατι αλλο που θελω εγω να ρωτησω ειναι αν θελουμε να ''''φλασαρουμε '' το κινητο πως μπορουμε να το κανουμε? εχοντας την τελευταια εκδοση του φοινικα δεν το εχει στη λιστα τως συσκευων....(συγκεκριμενα δεν εχει καμια lumia συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

απο αυτονομια βγαζει χαλαρα μια μερα (με τη δικη μου χρηση τουλαχιστον) με πιο βαρια λογικα κατα τα απογευμα θα ζητα φορτιστη

 

κατι αλλο που θελω εγω να ρωτησω ειναι αν θελουμε να ''''φλασαρουμε '' το κινητο πως μπορουμε να το κανουμε? εχοντας την τελευταια εκδοση του φοινικα δεν το εχει στη λιστα τως συσκευων....(συγκεκριμενα δεν εχει καμια lumia συσκευη)

 

nokia care suite. Δεν πας με φοίνικα στα WP8 :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δεν ειναι κακο. Το θεωρω παρα πολυ "τιμιο" για την τιμη του.

 

Οχι και τίμιο με μια τιμη κοντα στα 500 ευρω...

Όμορφο ειναι πάντως και λογικά καλοφτιαγμενο.

Η οθόνη τωρα,την ανάλυση αυτη πλεον την βρίσκει καποιος και σε κινητα των 300 σχεδόν ευρω.θα μπορούσαν να έβαζαν και παραπάνω στην Nokia στο θεμα ανάλυσης οθόνης αφου μιλάμε για τέτοια τιμη.

Αλήθεια η φωτεινότητα πλεον ρυθμίζεται με μπάρα?η εχει ακομα τις 3 ρυθμίσεις που θυμίζουν κινητα του 2003?

Το βάρος πάντως ειναι αυξημένο για τις διαστάσεις του.αλλα εντάξει,υποφερτο μαλλον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τίμιο με μια τιμη κοντα στα 500 ευρω...

Ενννουσα σε σχεση με το αλλο μοντελο της εταιρειεας...

 

Όμορφο ειναι πάντως και λογικά καλοφτιαγμενο.

Πραγματι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι με επιασε σημερα δεν ξερω και εκατσα και φλασαρα την καινουργια αναβαθμιση που κυκλοφορησε....αποτελεσμα?

ενα εκανα back up στο cloud οπως μου προτεινε, μετα το τελος της διαδικασιας ανακαλυψα οτι δεν μπορω να επαναφερω τιποτα!!!!

μονο οι επαφες συγχρονιστηκαν και αυτες λειψες και απο ρυθμισεις και λιστα εφαρμογων....τζιφος

αντε τωρα βρες ποιες επαφες λοιπουν.....βαλε ξανα εφαρμογες (εκ των οποιων οι αγορασμενες πρεπει να αγοραστουν ξανα!!!!ημαρτον) ξανα ρυθμισεις και σεταρισμα......

χαλια μαυρα.....θα ξαναγυρισω στο ταπεινο και για μερικους πεθαμενο symbian παρα να συνεχισω με ενα στραβο και αναπηρο λειτουργικο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!! Είμαι κάτοχος του 820 και εγώ και μπορώ να πω οτι το τηλέφωνο τα σπάει, δεν έχω κανένα πρόβλημα με restart freeze, το μόνο αρνητικό είναι οι βραδυνές foto και το βάρος του σε σχέσει με το htc one s. Η μπαταρία αντέχει περίπου σαν το htc (ίσως κρατάει λίγο λιγοτερο).
Link to comment
Share on other sites

τι με επιασε σημερα δεν ξερω και εκατσα και φλασαρα την καινουργια αναβαθμιση που κυκλοφορησε....αποτελεσμα?

ενα εκανα back up στο cloud οπως μου προτεινε, μετα το τελος της διαδικασιας ανακαλυψα οτι δεν μπορω να επαναφερω τιποτα!!!!

μονο οι επαφες συγχρονιστηκαν και αυτες λειψες και απο ρυθμισεις και λιστα εφαρμογων....τζιφος

αντε τωρα βρες ποιες επαφες λοιπουν.....βαλε ξανα εφαρμογες (εκ των οποιων οι αγορασμενες πρεπει να αγοραστουν ξανα!!!!ημαρτον) ξανα ρυθμισεις και σεταρισμα......

χαλια μαυρα.....θα ξαναγυρισω στο ταπεινο και για μερικους πεθαμενο symbian παρα να συνεχισω με ενα στραβο και αναπηρο λειτουργικο.....

 

Θα έλεγα να μην βιαστεις να πάς στα 8αρια αλλα τώρα που πηγές θα σου πρότεινα να μείνεις και να το παλεψεις λίγο. Καθετί νέο θέλει το χρόνο του (και αυτο και εσυ.....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το 820 εδώ και 3 εβδομάδες. Η μπαταρία διαρκεί περίπου μία μέρα ανάλογα την χρήση και ως αντικαταστάτης του παλιού μου HTC Desire HD μπορώ να πω ότι η διάρκεια ζωής δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το κινητό, αλλά παρατηρώ ότι κάνει restart από μόνο μερικές φορές. Έχει δει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Δεν θα το παρατηρούσα αν δεν είχα το PIN της SIM ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το αυτί μου οτι θα έρθει στα 519 ευρώ.... λίγο ακριβό δεν είναι ρε παιδιά?

 

γενικα ολα οσα υποστηριζουν LTE ειναι λιγο αστα να πανε ως τιμες παντως υπαρχουν φημες και για συσκευη ισως 720 κατι ενδιαμεσο μεταξυ 620 και 820 λογικα σαν το 620 αλλα με 1GB RAM και καποιες αλλαγες ισως σε οθονη κ καμερα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το αυτί μου οτι θα έρθει στα 519 ευρώ.... λίγο ακριβό δεν είναι ρε παιδιά?

 

O Κωτσόβολος το έφερε στα 519ευρώ σε άσπρο, μαύρο και κόκκινο. Κάτω από τα 450ευρώ θα μου φαινόταν πιο λογική η τιμή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σχεδον 3 μηνες με το κινητο ηρθε η στιγμη να φυγει.....δεν ειναι οτι δεν με γεμισε σαν συσκευη ειναι οτι δεν μου εκατσε τελικα καλα το λογισμικο

οπως και να το προσεγγισα, δεν καταφερε να με κερδισει

ειναι γρηγορο ειναι smooth(sic) αλλα δεν ειναι τα μονα πραγματα σε μια συσκευη που μετρανε

η ελλειψη βασικων πραγματων οπως και εφαρμογων με εκαναν να παρω την αποφαση, ελπιζω αυτος που τελικα θα το παρει να το χαρει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

data counter, teamviewer, o music player ειναι απαραδεκτος οπως επισης και ο βιντεο player (ειναι ελλειπης) , ενα notification center η εστω μια ειδοποιηση στην οθονη αναμονης και να μην χρειαζετε νατο ανοιγω για να δω εαν υπαρχει κατι, ειναι καποια απο αυτα που με ελλειψαν και μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.......

θα μου πειτε μερικοι οτι θα διορθωθουν καποια στιγμη αλλα αυτο δεν ειναι πια δικιολογια.....εν ετη 2007 η 2008 μπορει να ηταν αποδεχτο, το 2013 ομως με αρκετες ωριμες λυσεις να κυκλοφορουν θα επρεπε να βγει κατι περισσοτερο ετοιμο και οχι να δινονται για αλλη μια φορα υποσχεσεις για μελλοντικα updates, οχι τιποτα αλλο εαν πας ετσι πως περιμενεις να πιασεις τον ανταγωνισμο?δεν ξεκινησατε μαζι εσυ θα πρεπει να τρεξεις για να τους προλαβεις.....

τελος παντων....δεν εκατσε.....ευτυχως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες....

Edited by impreza_sti
Απαγορεύται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το galaxy nexus και αγόρασα εδώ και μία βδομάδα το 820. Μετά από χρόνια χρήση android και ios έχω να πω πως βρήκα ένα τηλέφωνο που γουστάρω τρελά. είμαι ερωτευμένος με το κινητό.
:p
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το galaxy nexus και αγόρασα εδώ και μία βδομάδα το 820. Μετά από χρόνια χρήση android και ios έχω να πω πως βρήκα ένα τηλέφωνο που γουστάρω τρελά. είμαι ερωτευμένος με το κινητό.

 

επειδη το σκεφτομαι για το συγκεκριμενο η καμερα πως τα παει τοσο σε φωτο οσο και σε βιντεο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη το σκεφτομαι για το συγκεκριμενο η καμερα πως τα παει τοσο σε φωτο οσο και σε βιντεο ;

 

Με τη σχετική αναζήτηση στο Internet θα βρεις πολλά reviews που τεστάρουν ενδελεχώς τη κάμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...