Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα χθες στην Cosmote και μπορώ να πω ό,τι μου άρεσε περισσότερο από όσο περίμενα, βάσει αυτών που δίαβαζα! Η οθόνη του αξιοπρεπέστατη, το ίδιο και η κάμερα! Στο χέρι κάθεται άψογα! Μου φαίνεται θα το προτιμήσω αντί του 620 λόγω μεγαλύτερης οθόνης!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αγόρασα σήμερα απο Nokia care την ασύρματη φωρτηση στα 85 ευρώ και έπρεπε να αλλαχτη και το πίσω καπάκι του κινητού με άλλο που δέχεται την ασύρματη φωρτηση αλλά 30 ευρώ εκεί αλλά είναι φοβερό δεν το περίμενα φωτίζει το κινητό παν εύκολα αυτά και τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

Το'χουν στην Cosmote για δοκιμή; Γιατί το έχω ψάξει και δεν το βρίσκω σε κανά κατάστημα να του κάνω hands-on..
Link to comment
Share on other sites

Δέν το έχω δει ακόμα,δεν μου περνάει απαρατήρητο όμως,αν και ξέρω τι θα αντιμετωπίσω με το λειτουργικο.

Θα το έπαιρνα αν το έβρισκα σε καμια προσφορά με οχι πάνω απο 300 ευρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 720 που ανακοινώθηκε θα "φάει" τις πωλήσεις του 820.

Καλύτερο σε πολλά πράγματα και φθηνότερο...

 

ολα θα εξαρτηθούν από την τομη αν ειναι στα 300ε μπορει αν ειναι στα 350 δεν νομιζω ηδη το 820 στο skroutz το κανει 410 και μεχρι να ερθει θα εχει πέσει κ αλλό .

Στα 400 παντως ειναι καλή επιλογη εχει παραπανω ραμ και ειναι 4G στην τιμη αυτή λιγα 4G κινητα παιζουν

Link to comment
Share on other sites

Για χιλιοστή φορά...τα WP8 δεν συγχρονίζονται με το Zune αλλά με το Windows Phone app for desktop!

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop

 

Διάβασα όλα τα posts σε αυτή την ενότητα, αλλά δε βρήκα κάποια λύση στο πρόβλημα.

 

Έχω Win7 pro x64, αλλά το pc δε βλέπει το 820 με τπτ. Ούτε σαν συσκευή από Windows explorer, ούτε μέσω της εφαρμογής Windows Phone App. Τι μπορώ να κάνω? γνωρίζει κάποιος?

 

edit: Απλά χρειαζόταν ένα restart το τηλέφωνο και τώρα εμφανίζεται παντού!

Edited by rido21
βρεθηκε λύση
Link to comment
Share on other sites

Το'χουν στην Cosmote για δοκιμή; Γιατί το έχω ψάξει και δεν το βρίσκω σε κανά κατάστημα να του κάνω hands-on..

 

Στα Γιάννενα που μένω το έχει! Λογικά και στις άλλες πόλεις θα υπάρχει!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το'χουν στην Cosmote για δοκιμή; Γιατί το έχω ψάξει και δεν το βρίσκω σε κανά κατάστημα να του κάνω hands-on..

 

Το 820 παίζει σε πολλά μεγάλα καταστήματα, το 920 δε βρίσκεις εύκολα για να συγκρίνω οθόνη που ήθελα εγώ.

 

2 ερωτησούλες θέλω πρίν το αγοράσω τελικώς.

 

1. υποστήρίζει 4G κανονικά?

2. το nfc μπορεί να λειτουργήσει εκτός από αποστολή αρχείων και για πληρωμές; (για εξωτερικο περισσότερο με ενδιαφέρει)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι εφαρμογή για το Skype me video call δεν υπαρχηγός γιατί μόνο για chat βρήκα εάν κάποιος μπορεί να βοήθειας τον ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η εφαρμογή του Skype και υποστηρίζει κανονικά video-κληση ακόμα κι αν δεν έχει το κινητό μπροστά κάμερα (κάτι που δεν ισχύει στο 820)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους... επιλογή αυτόματη φωτεινότητα στην οθόνη έχει το κινητό?

 

Φυσικά και λειτουργεί πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,εχει μπάρα για την φωτεινότητα?η ακολουθεί το προηγούμενο σπαστικο με τις 3 ρυθμίσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,εχει μπάρα για την φωτεινότητα?η ακολουθεί το προηγούμενο σπαστικο με τις 3 ρυθμίσεις

Το σπαστικό με τις 3 ίδιες επιλογές! Εμένα το auto με καλύπτει απόλυτα. Σε ότι φως και να είσαι βλέπεις άνετα την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτησούλα στους κατέχοντες. Έχετε θέμα με το σήμα? Έχω παρατηρήσει οτι το σήμα μετα βίας φθάνει στο φουλ, παρά μόνο όταν μπω στο cellular κι αλλάξω το highest connection speed σε 2G, τερματίζει.

 

Και κάτι ακόμα το 4G-LTE υποστηρίζεται κανονικά από τη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Το σπαστικό με τις 3 ίδιες επιλογές! Εμένα το auto με καλύπτει απόλυτα. Σε ότι φως και να είσαι βλέπεις άνετα την οθόνη!

 

Μάλιστα,απο μπαταρία πως πάμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,απο μπαταρία πως πάμε?

 

Από μπαταρία πολύ καλύτερα από το παλιό μου το HD7, που με απλή χρήση το φόρτιζα κάθε βράδυ οπωσδήποτε.

Το 820 διαρκεί παραπάνω, κρατάει 1,5 μέρα ίσως και παρπάνω, αλλά κάθε βράδυ το βάζω στη φόρτιση για καλό και για κακό για να μη με αφήσει την επομένη.

 

Εννοείται ότι όλη μέρα στάνταρ έχω ανοιχτό wifi.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πολύ καλύτερα από το παλιό μου το HD7, που με απλή χρήση το φόρτιζα κάθε βράδυ οπωσδήποτε.

Το 820 διαρκεί παραπάνω, κρατάει 1,5 μέρα ίσως και παρπάνω, αλλά κάθε βράδυ το βάζω στη φόρτιση για καλό και για κακό για να μη με αφήσει την επομένη.

 

Εννοείται ότι όλη μέρα στάνταρ έχω ανοιχτό wifi.

 

Μια χαρα,ήχο μηνύματος?βαζουμε οτι θελουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος ενος lumia 820. Μεχρι στιγμης οτι χρειαζομουνα το βρηκα και δουλευει αψογα. Μου λειπει ομως κατι σημαντικο. Μετρητης για την καταναλωση των δεδομενων internet. εχετε κατι να προτινεται?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι (δυστυχως). Σε ποια εταιρία είσαι? Η wind με ένα απλό τηλέφωνο (δωρεαν) σε ενημερώνει ανα πασα στιγμη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην cosmote και το κανει και αυτη αλλα αλλιως ειναι να εχεις την παρακολουθηση απο μονος σου.

 

να ρωτησω και κατι αλλο. τους ρωτησα για 4g και μου ειπαν να παω σε ενα γερμανο 'η ενα καταστημα cosmote να μου κανουν ενα update για να λειτουργησει το 4g. ξερεται κατι γι' αυτο?

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και οι νοκια μετρητες που εχουν ολες της επιλογες για χρονο ομιλιας μηνυματα και data.τουλαχιστον στο 800 υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,ήχο μηνύματος?βαζουμε οτι θελουμε?

 

οχι μόνο προεπιλεγμένους έχει!

 

να ρωτησω και κατι αλλο. τους ρωτησα για 4g και μου ειπαν να παω σε ενα γερμανο 'η ενα καταστημα cosmote να μου κανουν ενα update για να λειτουργησει το 4g. ξερεται κατι γι' αυτο?

 

Αυτό με ενδιαφέρει και μένα, αλλά όλο ξεχνάω να πάρω να το ενεργοποιήσω. αν πας αύριο, γράψε εδώ τι σου είπαν! μήπως σου αλλάξουν sim?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηγα το πρωι στο γερμανο και δεν ηξεραν τιποτα. τηλεφωνω στην εξυπηρετηση πελατων της cosmote λεω την ιστορια στην υπαλληλο συν οτι ο γερμανος δεν ξερει τιποτα. Και μου λεει ενταξει ενα λεπτο να το ενεργοποιησω. αυτο ηταν, μετα απο 10λεπτα εκλεισα το τηλεφωνο το ξανανοιξα και τωρα στην πανω αριστερη γωνια που εχει την ενδειξη του σηματος γραφει LTE. τωρα το ποσο γρηγορο ειναι μολις το δοκιμασω θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...