Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 820

(RM-825)

Our most versatile Lumia

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3689856/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-820-front-png.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3689858/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-820-side.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

5 Σεπτεμβρίου 2012

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 820 is a smartphone featuring Windows Phone 8 operating system, changeable back covers and 1.5 GHz dual-core processor. The device brings the best browsing experience with IE10 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Other key features include a large 4.3" ClearBlack AMOLED display and an 8 megapixel camera with Carl Zeiss lens and dual-LED flash. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 10. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.0 (Apollo)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Black 3051.40000.1347.1002 (Country variant)

Lumia Amber 3047.0000.1328.3006 (Cosmote)

Lumia Black 3051.40000.1347.1009 (Vodafone)

 

Δείκτης SAR:

0,94 W/kg

 

Ελληνικό product code:

-

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πίσω καπάκι είναι από πλαστικό;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι είναι από πλαστικό;

 

Γιατί το υπόλοιπό από τι είναι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ;;;;δεν έχουν όλα τα καπάκια υποστήριξη nfc η εγώ δεν κατάλαβα καλά;σε κάποιο βίντεο στο youtube το αλλάζει και βάζει ένα μαύρο καπάκι και μετά λέει οτι το συγκεκριμένο υποστηρίζει την λειτουργιά αυτή. στα καπάκια είναι η στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Στα καπακια ειναι μαλλον παιδια.Αντικειμενικος σκοπος να βγαλουν χρηματα απο την πωληση αξεσουαρ.Θα πουλανε το καπακι στα 30 ευρω παραδειγμα.Τα κινεζικα θα πωλουνται στα 5 ευρω.Πως θα σε κανει να αγορασεις το γνησιο?Ετσι! εαν θελεις ασυρματη φορτιση τοτε μονο το γνησιο θα αγορασεις και ετσι τα ευρα θα πανε στην Νοκια και οχι στα κινεζακια.:ninja:

 

Και εμποδιζει τον κινεζο που θα αναλαβει την παραγωγη για την Nokia να βγάλει αλλα 100.000 επιπελον της παραγγελιας και να τα πουλησει; :rolleyes:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πολύ καιρό γι'αυτό το τηλέφωνο και θα το πάρω σίγουρα (εκτός απροόπτου).

Απλά είναι πολλά τα λεφτά!

Κι αυτές είναι τιμές Γερμανίας, ε, όχι.... "Γερμανός"!

Κανα 500άρι το χω σίγουρο.

Και δε με βλέπω να περιμένω μέχρι το νέο χρόνο ΜΠΑΣ και πέσει η τιμή.

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

H mediamarkt Γερμανίας εβαλε την τιμη στους καταλογους της και θα το εχει στα καταστηματα απο 1η Νοεμβριου στα 449€.

Τωρα ποσο θα φτασει Ελλαδα με τις 3 μοναδες παραπανω ΦΠΑ ακομη δεν ξερουμε...

200€ κατω απο το ποσο θα δινουν την ναυαρχιδα τους (το 920 το εβαλαν 649€) ειναι καλη τιμη, αλλα οχι σε σχεση με τον ανταγωνισμο στα wp8... ποσο μαλλον με τα android...

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/postimages/15741/Screen%20Shot%202012-10-14%20at%2019.32.09.png

 

ΥΓ. Η προπαραγγελια συνηθως στην mediamarkt ειναι ιδια με την τιμη πωλησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τελικά κανένα νέο για την ενδιαφέρουσα αυτή πρόταση της Nokia υπάρχει για Ελλάδα;

Η HTC έχει ήδη ανακοινώσει κυκλοφορία μέσα στο Νοέμβριο, η Nokia ακόμα;

Με την τιμή που κυκλοφορεί στην Γερμανία είναι και τα χαρακτηριστικά της συσκευής είναι καλή επιλογή νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

H mediamarkt Γερμανίας εβαλε την τιμη στους καταλογους της και θα το εχει στα καταστηματα απο 1η Νοεμβριου στα 449€.

Τωρα ποσο θα φτασει Ελλαδα με τις 3 μοναδες παραπανω ΦΠΑ ακομη δεν ξερουμε...

200€ κατω απο το ποσο θα δινουν την ναυαρχιδα τους (το 920 το εβαλαν 649€) ειναι καλη τιμη, αλλα οχι σε σχεση με τον ανταγωνισμο στα wp8... ποσο μαλλον με τα android...

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/postimages/15741/Screen%20Shot%202012-10-14%20at%2019.32.09.png

 

ΥΓ. Η προπαραγγελια συνηθως στην mediamarkt ειναι ιδια με την τιμη πωλησης.

 

Τον ΦΠΑ τον πληρώνεις κατα την αγορά του οσο είναι στην Γερμανία. Δεν αλλάζει κατι κι ούτε επιβαρυνεσαι πλέον των μεταφορικών

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τον ΦΠΑ τον πληρώνεις κατα την αγορά του οσο είναι στην Γερμανία. Δεν αλλάζει κατι κι ούτε επιβαρυνεσαι πλέον των μεταφορικών

 

Κατι λαθος καταλαβες... Δεν ενοουσα να το αγορασεις απο τη Γερμανια.

Ενοουσα οτι αν το φερει το media markt ελλαδας κατι παραπανω θα εχει μιας και εχουμε αλλο ΦΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Τά άπαντα για τα πίσω καλύματα του 820

http://conversations.nokia.com/2012/09/17/nokia-lumia-820-comes-out-of-its-shell/

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....και σημερα απο το πουθενα, κατεληξε στα χερια μου ενα μαυρο 820......πρωτη αποπειρα στα WP8(και γενικα) και ακομα το σκαλιζω

μου φαινετε λιγο παραξενο αλλα τελικα ολα ειναι θεμα συνηθειας

αυτο που μου ''ελλειψε'' αμεσως ειναι ενας μετρητης δεδομενων για να μπορω να βλεπω την κινηση μου μεσα στο μηνα, ελπιζω να το περιλαβει η νοκια συντομα η να βγει καποια εφαρμογη στο μαρκετ. Η καμερα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, μαλλον ψιλο χαλια θα την ελεγα αλλα βεβαια τραβηξα καποιες φωτο μεσα στο σπιτι χρησιμοποιοντας το led flash, θα τραβηξω και το πρωι με φυσικο φωτισμο αλλα δεν βλεπω να τρελαινομαι

αυτα για αρχη, παω ψαχνοντας αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι πιο λεπτο απο οτι φαινετε στις φωτος, καθετε πολυ καλα στο χερι, η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι παρα πολυ καλη και βεβαια η ποιοτητα κλησεων ειναι η γνωστη που γνωριζουμε απο την νοκια

και το ψαχουλεμα συνεχιζετε.....

Link to comment
Share on other sites

Στο market στο section της nokia εχει την εφαρμογη μετρητες.

κανω αναζητηση αλλα δεν μου την βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

....και σημερα απο το πουθενα, κατεληξε στα χερια μου ενα μαυρο 820......πρωτη αποπειρα στα WP8(και γενικα) και ακομα το σκαλιζω

μου φαινετε λιγο παραξενο αλλα τελικα ολα ειναι θεμα συνηθειας

αυτο που μου ''ελλειψε'' αμεσως ειναι ενας μετρητης δεδομενων για να μπορω να βλεπω την κινηση μου μεσα στο μηνα, ελπιζω να το περιλαβει η νοκια συντομα η να βγει καποια εφαρμογη στο μαρκετ. Η καμερα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, μαλλον ψιλο χαλια θα την ελεγα αλλα βεβαια τραβηξα καποιες φωτο μεσα στο σπιτι χρησιμοποιοντας το led flash, θα τραβηξω και το πρωι με φυσικο φωτισμο αλλα δεν βλεπω να τρελαινομαι

αυτα για αρχη, παω ψαχνοντας αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι πιο λεπτο απο οτι φαινετε στις φωτος, καθετε πολυ καλα στο χερι, η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι παρα πολυ καλη και βεβαια η ποιοτητα κλησεων ειναι η γνωστη που γνωριζουμε απο την νοκια

και το ψαχουλεμα συνεχιζετε.....

 

Καλησπερα.

 

Ποιες ειναι οι εντυπωσεις σου απο την αναλυση της οθονης ? Επισης, πολυ χρησιμη πληροφορια θα ειναι και αυτη της αποδοσης της μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

Πσντως πωλείται και στην Ελλάδα ριξτε μια ματιά στα σκρουτζομαγαζα τιμή γυρω στα 550 € :D
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στο pocketnow γράφει:

Currently a few of the new Windows Phone 8 devices include support for external MicroSD storage card upgrades. However, they can’t be used to store apps, app data, caching data, file attachments, or documents. What’s strange is that the built in storage memory can be used to store documents via mass transfer protocol. In other words, if you copy office documents and PDFs to your phone’s documents folder using File Explorer while it’s connected to USB as if it were an external disk, then those documents show up just fine in the Windows Phone Office Hub. If you copy them to a similarly named documents folder on the storage card… they do not show up and are not accessible.

!!! Δηλαδή χάρτες παράδειγμα δεν μπορείς να αποθηκεύσεις από ότι ξέρω, έγγραφα δεν μπορείς, τότε ποιος ο ρόλος της sd card. Είναι για να λέμε ότι παίρνει και sd card;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...