Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο που έψαξα και εγώ στο net δε βρήκα κάτι. Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, θεωρώ δεδομένο ότι σε λίγο καιρό θα μπορείς να το βρεις...[/url].

Στην σελίδα της samsung.com/gr (ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ > Εγχειρίδια και λήψεις > στη θέση "Τύπος" : κινητά τηλέφωνα > στη θέση "Υποκατηγορία" : Smart Phone > στη θέση "Αριθμός μοντέλου" : GT-S7562 > ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ & ΛΗΨΕΙΣ) υπάρχει το Εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά με ημερομηνία κυκλοφορίας 30.10.2012.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην σελίδα της samsung.com/gr (ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ > Εγχειρίδια και λήψεις > στη θέση "Τύπος" : κινητά τηλέφωνα > στη θέση "Υποκατηγορία" : Smart Phone > στη θέση "Αριθμός μοντέλου" : GT-S7562 > ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ & ΛΗΨΕΙΣ) υπάρχει το Εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά με ημερομηνία κυκλοφορίας 30.10.2012.

Πολύ σωστός... Συγκεκριμένα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο πλαίσιο :lol: :lol: :lol:

 

Μήπως γνωρίζεις εάν έχει hands free η συσκευασία του πλαίσιο;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι ήρθε στο Πλαίσιο, γιατί στο scroutz γράφει για το λευκό σε απόθεμα αλλά όταν μπαίνω στο site του plaisiou, λέει: αναμένεται σύντομα: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-Duos-With-maps-Ginius-GALAXY-S-DUOS.htm

Τι ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία παρουσίαση του gsmarena αναφέρει ότι δεν έχει στη συσκευασία ακουστικά. Παγκόσμιο είναι το κακό...
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι ήρθε στο Πλαίσιο, γιατί στο scroutz γράφει για το λευκό σε απόθεμα αλλά όταν μπαίνω στο site του plaisiou, λέει: αναμένεται σύντομα: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-Duos-With-maps-Ginius-GALAXY-S-DUOS.htm

Τι ισχύει τελικά?

 

κανε clear την cache του explorer σου γιατι σε εμενα απο το μεσημερι που το δοκιμασα ελεγε Παραδοση σε 24 ωρες αρα εινα διαθεσιμο τουλαχιστον στις αποθηκες του.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις εάν έχει hands free η συσκευασία του πλαίσιο;;

 

Χθες μου μίλησα με πλαίσιο για τα ακουστικά μου είπαν ότι έχει η συσκευασία...Παρασκευή που θα το παραλάβω επιτέλους θα ενημερώσω!

 

Εάν γνωρίζει κάποιος... τελικά ποιός είναι ο σωστότερος τρόπος για τη πρώτη φόρτιση της μπαταρίας...Λειτουργείς το κινητό μέχρι να τελειώσει τελείως η μπαταρία και μετά ένα οχτάωρο φόρτιση ή τρεις φορές φόρτιση (με 25% μπαταρία ακόμη) και μέχρι την ένδειξη οτι φορτίστηκε πλήρως?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου μίλησα με πλαίσιο για τα ακουστικά μου είπαν ότι έχει η συσκευασία...Παρασκευή που θα το παραλάβω επιτέλους θα ενημερώσω!

 

Εάν γνωρίζει κάποιος... τελικά ποιός είναι ο σωστότερος τρόπος για τη πρώτη φόρτιση της μπαταρίας...Λειτουργείς το κινητό μέχρι να τελειώσει τελείως η μπαταρία και μετά ένα οχτάωρο φόρτιση ή τρεις φορές φόρτιση (με 25% μπαταρία ακόμη) και μέχρι την ένδειξη οτι φορτίστηκε πλήρως?

το λειτουργεις μεχρι να κατεβει στο 5-10% και μετα το βαζεις στην πριζα. οταν ολοκληρωθει η φορτιση το βγαζεις, δεν εχει νοημα να το αφησεις παραπανω καθως μολις φτασει στο 100 σταματαει η φορτιση..αυτο με τις 8 ωρες ισχυε καποια αλλη εποχη:)

Link to comment
Share on other sites

Από την ελληνική αντιπροσωπεία έχουμε κανά νεώτερο για την επίσημη ανακοίνωση του? Γιατί αφού το φέρε το Πλαίσιο, που είναι από τους επίσημους διανομείς samsung αυτό σημαίνει ότι μάλλον συντομεύει και η επίσημη πια εισαγωγή του!! Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το Πλαίσιο από την ελληνική αντιπροσωπεία το παίρνει.. και το δίνει και με χάρτες και €50 δωροεπιταγή (online τουλάχιστον)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και σημειώθηκε το εξύς παράδοξο...Η συσκευασία είχε ακουστικά αλλά δεν λειτουργούν...!Νομίζω με μια πρώτη ματιά λόγω ασυμβατότητας βύσματος??δε ξέρω πραγματικά...Αύριο πλαίσιο!

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...Τα ακουστικά μου λειτουργούν για ράδιο και δεν λειτουργούν για κλήση.Γνωρίζει κάποιος κάτι υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το βύσμα καλά μέσα?

Μη φοβάσαι να το πατήσεις

 

Είχες δίκιο...μου φάνηκε οτι θα το παραβιάσω έτσι οπως έμπαινε...Τώρα ολα οκ σ'ευχαριστώ φιλαράκι

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έχω εδώ και 3 ώρες στα χέρια μου και του έχω "αλλάξει τα φώτα"! Πανεύκολα μετέφερα "on the fly" τις επαφές μου! Άνοιξα το Kies και σύνδεσα και το το παλιό μου Samsung Galaxy Y Duos και το νέο μου S Duos ταυτόχρονα και τις αντέγραψα όπως και τα video και τις φωτο. Μετά μπήκα στο Google Play στο pc μου (αφού έβαλα στο κινητό το google account μου) πήγα στις εφαρμογές μου και τις έστειλα όλες στο νέο μου τηλ. Στην συνέχεια έβαλα το gmail μου, το Hotmail μου, και το εταιρικό μου email μέσω Exchange Active Sync και τέλος το Tweeter. Σύνολο περίπου 40λεπτα.

Εντυπώσεις:

Για μένα που είχα το Υ Duos έχω πάθει την πλάκα μου ....

1) Συσκευασία: Τηλέφωνο, μπαταρία, φορτιστής, USB Cable και ακουστικά (αγορά από Πλαίσιο)

2) Εμφάνιση: Δείχνει πολύ ακριβότερο από ότι είναι, χωρίς τριξίματα τα πλαστικά του

3) Επιδόσεις: Όλες οι εφαρμογές και ήταν αρκετές κατέβαιναν με εκπληκτική ταχύτητα μέσω wifi. Επίσης ο συγχρονισμός των 30ημερών που επέλεξα (χωρίς attachments) στους 3 λογ/μους email έγινε απίστευτα γρήγορα.

Έπαιξα αρκετά με την οθόνη γρήγορες αλλαγές σμίκρυνση μεγέθυνση εικόνων και λοιπα και το βρήκα πολύ καλό χωρίς lags, με πολυ καλή ανταπόκριση και πολύ πιο "απαλό" πατημα πάντα σε σχεση με το Υ.

Αυτά μέχρι τώρα…

Πάμε για root και δοκιμή στα υπόλοιπα, θα σας ενημερώσω αύριο…

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Υ.Γ. Α! και να μην ξεχάσω από την οθόνη πλκτρολογίου και απο τα sms δυο εικονίδια κλήσης ενα για καθε καρτα! Επιτέλους!

Edited by gaggelop74
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έχω εδώ και 3 ώρες στα χέρια μου και του έχω "αλλάξει τα φώτα"! Πανεύκολα μετέφερα "on the fly" τις επαφές μου! Άνοιξα το Kies και σύνδεσα και το το παλιό μου Samsung Galaxy Y Duos και το νέο μου S Duos ταυτόχρονα και τις αντέγραψα όπως και τα video και τις φωτο. Μετά μπήκα στο Google Play στο pc μου (αφού έβαλα στο κινητό το google account μου) πήγα στις εφαρμογές μου και τις έστειλα όλες στο νέο μου τηλ. Στην συνέχεια έβαλα το gmail μου, το Hotmail μου, και το εταιρικό μου email μέσω Exchange Active Sync και τέλος το Tweeter. Σύνολο περίπου 40λεπτα.

Εντυπώσεις:

Για μένα που είχα το Υ Duos έχω πάθει την πλάκα μου ....

1) Συσκευασία: Τηλέφωνο, μπαταρία, φορτιστής, USB Cable και ακουστικά (αγορά από Πλαίσιο)

2) Εμφάνιση: Δείχνει πολύ ακριβότερο από ότι είναι, χωρίς τριξίματα τα πλαστικά του

3) Επιδόσεις: Όλες οι εφαρμογές και ήταν αρκετές κατέβαιναν με εκπληκτική ταχύτητα μέσω wifi. Επίσης ο συγχρονισμός των 30ημερών που επέλεξα (χωρίς attachments) στους 3 λογ/μους email έγινε απίστευτα γρήγορα.

Έπαιξα αρκετά με την οθόνη γρήγορες αλλαγές σμίκρυνση μεγέθυνση εικόνων και λοιπα και το βρήκα πολύ καλό χωρίς lags, με πολυ καλή ανταπόκριση και πολύ πιο "απαλό" πατημα πάντα σε σχεση με το Υ.

Αυτά μέχρι τώρα…

Πάμε για root και δοκιμή στα υπόλοιπα, θα σας ενημερώσω αύριο…

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Υ.Γ. Α! και να μην ξεχάσω από την οθόνη πλκτρολογίου και απο τα sms δυο εικονίδια κλήσης ενα για καθε καρτα! Επιτέλους!

 

καλοδουλευτο φιλε!

εαν σου ειναι ευκολο γραψε την software version που εχει το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Γιατί στο site της αντιπροσωπείας έχουν το εγχειρίδιο χρήσης του κινητού, αλλά δεν έχουν ακόμα βάλει σελίδα με τις προδιαγραφές και τα χαρακτηριστικά του? Πότε πια περιμένει να το ανακοινώσει επίσημα η αντιπροσωπεία? όταν τους είχα ρωτήσει πότε περιμένουμε την κυκλοφορία του στη Ελλάδα, μου απάντησαν μόλις αναρτηθεί στο επίσημο site της αντιπροσωπείας. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Α! και να μην ξεχάσω από την οθόνη πλκτρολογίου και απο τα sms δυο εικονίδια κλήσης ενα για καθε καρτα! Επιτέλους!

 

Προσεξε την διαφορα ομως: Μονο οταν πληκρολογησεις τον αριθμο εχεις το δικαιωμα επιλογης καρτας απο την οθονη, για επιλογη απο επαφες ή αρχειο καταγραφης πρεπει να επιλεξεις καρτα απο τη κυλιομενη μπαρα.

Για τα μηνυματα ισχυει η επιλογη απο την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο φιλε!

εαν σου ειναι ευκολο γραψε την software version που εχει το δικο σου

 

Καλημέρα :)

[ATTACH]28031[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο χθες μου είπαν ότι υπάρχει το κινητό και στην επίσημη σελίδα της samsung ελλάδας. Αλλά εμένα γιατί δεν μου το βγάζει το κινητό?? έχω μπει και από Mozilla , internet explorer, google chrome, αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο χθες μου είπαν ότι υπάρχει το κινητό και στην επίσημη σελίδα της samsung ελλάδας. Αλλά εμένα γιατί δεν μου το βγάζει το κινητό?? έχω μπει και από Mozilla , internet explorer, google chrome, αλλά τίποτα.

Και σε μένα και σε όλους μας φίλε δεν το βγάζει γιατί απλά δεν το έχουν βάλει.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από Πλαίσιο σε χρώμα μαύρο και θα το παραλάβω την Δευτέρα το πρωί και επειδή θέλω να χρησιμοποιήσω στην sim1, γραμμή συμβολαίου με συγκεκριμένο χρόνο ομιλίας και στην δεύτερη (sim2), εταιρική σύνδεση (όπου ενδοεταιρικά έχω απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας) και επειδή δεν έχω άλλες εμπειρίες από κινητά Dual sim ώστε να ξέρω τι παίζει, υπάρχει η δυνατότητα ώστε ο μετρητής χρόνου των κλήσεων να μετράει ξεχωριστά το συνολικό χρόνο των εξερχόμενων στην κάθε μία γραμμή (sim);

 

Ευχαριστώ

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα και σε όλους μας φίλε δεν το βγάζει γιατί απλά δεν το έχουν βάλει.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Οκ. Σ'ευχαριστώ. Δίκιο έχεις γιατί και πριν λίγο μέσω facebook που ρώτησα στη σελίδα της samsung μου απάντησαν: ΄΄Samsung Mobile Greece: Καλησπέρα, το περιμένουμε μέσα στον Νοέμβριο. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία, καλό ΣΚ!΄΄. Το θέμα όμως είναι γιατί αφού κυκλοφορεί πια από τους επίσημους διανομείς τους (plaisio, kotsovolo, public) αυτοί ακόμα απαντούν ότι το περιμένουν μέσα στο Νοέμβριο. Εδώ που τα λέμε κοντεύει σιγά σιγά να περάσει και ο Νοέμβρης. Τι να πω? Δεν μπορώ να το εξηγήσω.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να προχωρήσω και εγώ στην παραγγελία του, μάλλον από το Πλαίσιο. Τελικά στη συσκευασία του Πλαισίου έχει handsfree ακουστικά? Ποιο χρώμα μου προτείνετε να πάρω? Κάθε γνώμη από τους ήδη κατόχους του, ευπρόσδεκτη!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να προχωρήσω και εγώ στην παραγγελία του, μάλλον από το Πλαίσιο. Τελικά στη συσκευασία του Πλαισίου έχει handsfree ακουστικά? Ποιο χρώμα μου προτείνετε να πάρω? Κάθε γνώμη από τους ήδη κατόχους του, ευπρόσδεκτη!!:happy:

 

Για τα handsfree ακουστικά έχει αναφερθεί εδώ, όσο για το από ποιό κατάστημα δεν χρειάζεται ούτε καν σκέψη, από το Πλαίσιο φυσικά, αφού είναι το μοναδικό που δίνει δώρο τους χάρτες και επιπλέον δωροεπιταγή 50 ευρώ. Το χρώμα πιστεύω είναι γούστο του καθενός, εγώ όπως προανέφερα επέλεξα το μαύρο (ποτέ δεν θα επέλεγα άσπρο χρώμα σε μία οποιουδήποτε είδους προσωπική μου συσκευή, πόσο μάλλον σε κινητό τηλέφωνο).

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...