Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοήθεια...Όποιος κάτοχος του κινητού έχει κάνει ROOT και μπορεί να βοηθήσει στον τρόπο που γίνεται ας δώσει τα φώτα του. Παρεπιπτόντως έχω κανει προσπάθεια βάση του παρακάτω link αλλά δεν πέτυχε. Χρειάζεται να έχεις βάλει sd card για να το κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To πηρα χθες απο Πλαισιο. 299 €, με δωροεπιταγη 50 € (επειδη ψωνιζω συνεχεια απο Πλαισιο, εινα σαν να εχω 50 € εκπτωση στην τιμη) και δωρο τους χαρτες.

 

Λοιπόν, μετά από αρκετή χρήση, ευπειθώς αναφέρω:

 

+ Καλή οθόνη, άνετη για χρήση internet.

+ Καλή λήψη wifi, καλύτερη και από το laptop μου :blink:

+ Πολύ αξιοπρεπής κάμερα για φωτό

+ Απροβλημάτιστη λειτουργία των 2 καρτών, χωρίς κολλήματα κλπ

+ Πάρα πολύ καλή η λειτουργία του GPS και του navigator.

 

+/- Μπαταρία 1,5 μέρα, με μέτρια χρήση

+/- Διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές κτλ στη μνήμη του τηλεφώνου 1,8 gb. Υπεραρκετός για μένα, αλλά λέμε τωρα...

 

- Πράγματι έχει καποιο lag και στην εκκινηση των εφαρμογών και στην κινηση στα μενου.

- Το scroll bar στις επαφες δεν έχει ελληνικά, ενώ το αντίστοιχο στον media player έχει :confused:

- Δυνατό, αλλά μέτριας ποιότητας ακουστικό

- Video μονο 640Χ480

 

Προσωπικά η επιλογή να προωθείται η κλήση από τη μια κάρτα στην αλλη, μου είναι υπεραρκετή. Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν "γειώνω" ή βάζω στην αναμονή αυτόν με τον οποίον μιλάω. Μου αρκεί να ξέρω ποιος με κάλεσε στο ενδιάμεσο και μετά τον καλώ εγώ.

 

Στο θέμα της επιλογής κάρτας από τον οποία θα γίνει η κλήση, υπάρχει πρόβλημα. Ενώ σου δίνει επιλογή να στείλεις μήνυμα από όποια κάρτα θέλεις ή να τηλεφωνήσεις από όποια κάρτα θέλεις (αν πληκτρολογήσεις τον αριθμό), στις επαφές δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Έτσι όμως πρέπει να αλλάζεις συνεχώς την "ενεργή" κάρτα ΠΡΙΝ μπεις στις επαφές για να καλέσεις.

 

Γενικά η συσκευή μου άρεσε και πιστεύω ότι στα 250 € είναι μια καλή αγορά ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ DUAL SIM με την οποία και πρέπει να (συγ)κρίνεται.

Link to comment
Share on other sites

με το GPS τι γυνετε? εχεισ βαλει καποιο που δεν χρειζετε να εισαι κ στο internet ....αν ναι τοτε οι χαρτες δωρο του πλαισιου που ακριβος χρειαζοντε?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες του Πλαισιου (Ginius) ειναι επισημο προγραμμα και χαρτες καθαρα με χρηση του GPS (χωρις χρηση internet). Ειναι σαν να εχει ενα μηχανημα Navigator.

Ειναι αρκετα καλο, εχει πχ χαρτογραφημενο το χωριο που μενω εξω απο τη Θεσσαλονικη.

Σου δινουν μονο το "κλειδι" και το κατεβαζεις κατευθειαν στη συσκευη. Δουλεψε με τη μια, κλειδωνει και δορυφορους αρκετα γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες του Πλαισιου (Ginius) ειναι επισημο προγραμμα και χαρτες καθαρα με χρηση του GPS (χωρις χρηση internet). Ειναι σαν να εχει ενα μηχανημα Navigator.

Ειναι αρκετα καλο, εχει πχ χαρτογραφημενο το χωριο που μενω εξω απο τη Θεσσαλονικη.

Σου δινουν μονο το "κλειδι" και το κατεβαζεις κατευθειαν στη συσκευη. Δουλεψε με τη μια, κλειδωνει και δορυφορους αρκετα γρηγορα.

 

Α μαληστα .... χρησιμο δλδ ... το να το κατεβασεις ειναι ευκολο? μεσα απο το android market το βρησκουμε??

 

Thnx νεος στο αθλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιρνα με τα χίλια αλλά μετά είδα αυτό:GPU Adreno 200 . Δενλέω καλή είναι αλλά με τίποτα δεν παίζεις βαριά 3D games
Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιρνα με τα χίλια αλλά μετά είδα αυτό:GPU Adreno 200 . Δενλέω καλή είναι αλλά με τίποτα δεν παίζεις βαριά 3D games

 

Βαρια 3d games σε κινητο 4" δεν παιζεις ετσι κι αλλιως.. Απλα προσπαθεις :p

Η συγκεκριμενη συσκευη κανει για καποιον που θελει να εχει ενα δευτερο κινητο dual sim που να μπορει να την χρησιμοποιησει και σαν απλο smartphone.

Αλλιως γιατι να δωσει καποιος 250€ για αυτα τα specs?

Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιρνα με τα χίλια αλλά μετά είδα αυτό:GPU Adreno 200 . Δενλέω καλή είναι αλλά με τίποτα δεν παίζεις βαριά 3D games

Με τα ίδια χρήματα πάρε ps vita για παιχνίδια. Καθένας στην δουλειά του:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Galaxy Y Duos και το έχει κανονικά και με τον νόμο. Δεν υπήρχε στην αρχή αλλά προστέθηκε η επιλογή αυτή μετά από κάποια αναβάθμιση. Σύμφωνα με τα λεγόμενα κατόχων του Ace Duos, το έχει και αυτό... Οπότε δε βρίσκω κανένα λόγο γιατί να μη έχει προστεθεί και στο Pro Y Duos το οποίο ουσιαστικά είναι το ίδιο με το Υ Duos...

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ Υ DUOS (S6102),ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ

α) ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η' ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ ΜΕ ΜΥΝ?(ΕΝΟΩ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΑΛΛΗ ΓΡΑΜΜΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΘΗΜΕΝΗ Η ΚΛΗΣΗ.ΕΙΧΑ ΤΟ SAMSUNG C6112 KAI ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΧΤΥΠΟΥΣΕ Η ΜΙΑ ΕΝΩ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ)

β)ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?Κ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ GAGETAKIAS ΟΥΤΕ ΜΕ ROOT ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ,ΑΝΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ WIFI ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

γ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Κ ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ

 

Επειδή είμαι fun των dual & Samsung έχω στην κατοχή μου το D880, D980 και το B7722 όλα με λειτουργικό samsung ήταν αυτό που έλεγε η samsung Dual Active, δηλ: ενεργές γραμμές ταυτόχρονα. Μίλαγες στην SIM1 και είχες εισερχόμενη στην SIM2 την έβλεπες (χωρίς να έχει γίνει προώθηση πριν) μπορούσες να βάλεις σε αναμονή την SIM1 να μιλήσεις στην SIM2 και να ξαναγυρίσεις στην SIM1, ή να την αφήσεις σαν αναπάντητη...

Προς μεγάλη μου απογοήτευση όταν πήρα τον Μάρτιο το Galaxy Y duos (Android 2.3.6) ανακάλυψα ότι ουσιαστικά είναι Dual StandBY. Δηλαδή αν μιλάω στην SIM1 και με καλούν στην SIM2 αυτό που ακούνε είναι ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή (Φυσικά και δεν έχω ενεργοποιήσει προώθηση γιατί αυτό έχει χρέωση).

Ψάχνοντας λίγο παραπάνω δεν βρήκα κινητά DualActive με Android. Επίσης διάβασα και σας το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη, ότι για να παίξει σε DualActive πρέπει να υπάρχουν 2 CPU ή έστω DualCore (προσθέτω εγώ) ώστε ο καθένας να είναι dedicated σε κάθε μια από τις 2 SIM.

Ενώ χάρηκα αρχικά με την ανακοίνωση του Galaxy S Duos και ας μην είναι Galaxy SIII, δεν πρόκειται να το αγοράσω αν δεν ξεκαθαρίσει το θέμα με τις SIM.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω θα ήθελα να το ακούσω.

 

DUAL SIM ACTIVE HTAN KAI TA SAMSUNG C6112 ΚΑΙ ΤΟ LG GX 500.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ANDROID,ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΟΙΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ(ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ)

ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΝΩ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ Κ ANDROID DUAL SIM ACTIVE ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ DUAL SIM ACTIVE ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΜΑΚΡΙΑ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΗ ΧΡΕΩΣΗ.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ TA DUAL SIM ACTIVE ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων / Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Android με active dual sim υπάρχει και είναι το zte u960. Aλλά παραγγελία μόνο από το εξωτερικό. Επίσημα είναι για την αγορά της Κίνας.
Link to comment
Share on other sites

Α μαληστα .... χρησιμο δλδ ... το να το κατεβασεις ειναι ευκολο? μεσα απο το android market το βρησκουμε??

 

Thnx νεος στο αθλημα

 

ΟΧΙ μέσα απο το μάρκετ

στο πλαίσιο σου δώσανε ενα πράσινο βιβλιαράκι

http://img.photobucket.com/albums/v354/kaberos/DontpanicOmicrondeltaetagamma3CC0sigmaf.jpg

 

στο πίσω μέρος εχει την αδεια χρήσης/κωδικός προιόντος

διάβασε τον οδηγό και ολα ειναι πολύ ευκολα:happy:

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ μέσα απο το μάρκετ

στο πλαίσιο σου δώσανε ενα πράσινο βιβλιαράκι

http://img.photobucket.com/albums/v354/kaberos/DontpanicOmicrondeltaetagamma3CC0sigmaf.jpg

 

στο πίσω μέρος εχει την αδεια χρήσης/κωδικός προιόντος

διάβασε τον οδηγό και ολα ειναι πολύ ευκολα:happy:

 

Μαληστα ευχαρηστω για της πληροφοριες .... για το αμαξι θα κανει δουλεια ? αν το παρει καποιος απο μονοσ του ποσο κανει?

Link to comment
Share on other sites

Μαληστα ευχαρηστω για της πληροφοριες .... για το αμαξι θα κανει δουλεια ? αν το παρει καποιος απο μονοσ του ποσο κανει?

 

για το πρωτο ερωτημά σου : εξαρτάται απο το τηλ που εχεις ....σιγουρα για να τρέχει ανετα θέλει επεξεργαστή 832MHz και πάνω

στο δικό μου τηλ με επεξεργαστή 1GHz, και οθόνη 4'' πάει «σφαίρα» (Samsung Galaxy S Duos )

εγώ αν και εχω 2 συσκευές πλοήγησης (MLS +Garmin) παντα δουλευω το κινητό σαν GPS χωρις κανένα πρόβλημα

το κλείδωμα των δορυφόρων γίνεται πάρα πολύ γρήγορα 2-5 sec

 

για το δευτερο ερωτημά σου :

GiniusDriver - Dont Panic Edition Ελλάδα για Android (δωρεάν αναβαθμίσεις) 39 €

https://www.ngi.gr/eshop_category.php?show=GiniusDriver__Dont_Panic_Edition&cg

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το τηλεφωνο, μονο ενα πραγμα μου λειπει σε σχεση με το (εξαιρετικο για την εποχη του) NOKIA N95 8GB:

Το καταπληκτικο χειριστηριο για τον music player.

Υπαρχει τιποτα αναλογο για τα Samsung, με το οποιο να μπορω να ελεγχω τον player χωρις να βγαζω το τηλεφωνο απο τη τσεπη;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οχι... :(

 

Μόνο τους σταθμούς στην ακρόαση ραδιοφώνου μπορείς να αλλάζεις (αν δε κάνω λάθος)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Android με active dual sim υπάρχει και είναι το zte u960. Aλλά παραγγελία μόνο από το εξωτερικό. Επίσημα είναι για την αγορά της Κίνας.

 

Δωσε κανενα λινκ για να δουμε περισσοτερα......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο μένα!μ'ενδιαφέρει να αποκτήσω το συγκεκριμένο κινητό για φυσιολογική χρήση και πιστεύω ότι με καλύπτουν τα χαρακτηριστικά του.

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:επειδή μ'ενδιαφέρει να το χρησιμοποιήσω και ως gps σε μοτοσυκλέτα,τί έξοδο ήχου έχει;διαθέτω ακουστικά κράνους με βύσμα 3,5.

από χάρτες μπορώ να εγκαταστήσω όποιον θέλω;π.χ.destinator 7,autodrive hellas ...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα..Αξιοπρεπέστατο και πολύ γρήγορο..(Όχι βέβαια για παιχνιδομηχανή, να εξηγουμαστε..)

Και η σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου, πανεύκολη, γρήγορη και πολύ σταθερή..

Δέν χρειάζεται να την αλλάξεις την κάρτα ΠΡΙΝ μπεις στις επαφές..Μπορείς και μέσα απο τις επαφές, σερνοντας προς τα κατω την μπαρα..

Καθαρο λάθος σχεδιασμού του interface,να μην έχει ενα κουμπακι εκει όπως στο πληκτρολόγιο η στα μυνήματα..

 

Λοιπόν, μετά από αρκετή χρήση, ευπειθώς αναφέρω:

 

+ Καλή οθόνη, άνετη για χρήση internet.

+ Καλή λήψη wifi, καλύτερη και από το laptop μου :blink:

+ Πολύ αξιοπρεπής κάμερα για φωτό

+ Απροβλημάτιστη λειτουργία των 2 καρτών, χωρίς κολλήματα κλπ

+ Πάρα πολύ καλή η λειτουργία του GPS και του navigator.

 

+/- Μπαταρία 1,5 μέρα, με μέτρια χρήση

+/- Διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές κτλ στη μνήμη του τηλεφώνου 1,8 gb. Υπεραρκετός για μένα, αλλά λέμε τωρα...

 

- Πράγματι έχει καποιο lag και στην εκκινηση των εφαρμογών και στην κινηση στα μενου.

- Το scroll bar στις επαφες δεν έχει ελληνικά, ενώ το αντίστοιχο στον media player έχει :confused:

- Δυνατό, αλλά μέτριας ποιότητας ακουστικό

- Video μονο 640Χ480

 

Προσωπικά η επιλογή να προωθείται η κλήση από τη μια κάρτα στην αλλη, μου είναι υπεραρκετή. Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν "γειώνω" ή βάζω στην αναμονή αυτόν με τον οποίον μιλάω. Μου αρκεί να ξέρω ποιος με κάλεσε στο ενδιάμεσο και μετά τον καλώ εγώ.

 

Στο θέμα της επιλογής κάρτας από τον οποία θα γίνει η κλήση, υπάρχει πρόβλημα. Ενώ σου δίνει επιλογή να στείλεις μήνυμα από όποια κάρτα θέλεις ή να τηλεφωνήσεις από όποια κάρτα θέλεις (αν πληκτρολογήσεις τον αριθμό), στις επαφές δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Έτσι όμως πρέπει να αλλάζεις συνεχώς την "ενεργή" κάρτα ΠΡΙΝ μπεις στις επαφές για να καλέσεις.

 

Γενικά η συσκευή μου άρεσε και πιστεύω ότι στα 250 € είναι μια καλή αγορά ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ DUAL SIM με την οποία και πρέπει να (συγ)κρίνεται.

Edited by FIREDRAKE
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Καταρχήν είμαι κάτοχος του κινητού Samsung s duos και το έχω κάνει root. Πρόσφατα μου έβγαλε ότι υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού. Μετά το κατέβασμα της ενημέρωσης μου ζητάει να κάνω επανεκκίνηση και με βγάζει στην γραμμή εντολών με τις εξής επιλογές

1. reboot sustem now.

2. install zip from sdcard.

3. wipe data factory reset.

4. Backup and restore.

5. mounts and storage

6. adnanced.

 

Ποια επιλογή πρέπει να επιλέξω?

Και χρειάζεται κάτι να προσέξω?

Ευχαριστώ!!

Edited by robben
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι η μαμα αναβαθμηση,restart μονο.

Αλλιως...instal from sd card βρισκεις το αρχειο,που λογικα θα ειναι χυμα και αυτο ηταν...

Τωρα αν η rom που εχεις θελει και full wipe δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις είναι η custom recovery που έχεις εγκαταστήσει. Πρέπει να πατήσεις Install zip, μετά Choose zip, να βρεις στην sdcard πού το έχεις κατεβάσει και να το εγκαταστήσεις (αν δε βγάλει σφάλμα).

 

Να ξέρεις ότι χάνεται το root με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις είναι η custom recovery που έχεις εγκαταστήσει. Πρέπει να πατήσεις Install zip, μετά Choose zip, να βρεις στην sdcard πού το έχεις κατεβάσει και να το εγκαταστήσεις (αν δε βγάλει σφάλμα).

 

Να ξέρεις ότι χάνεται το root με αυτό τον τρόπο.

 

Χάνεται το root?

Φυσικά και δεν θα την εγκαταστήσω..

Link to comment
Share on other sites

με ολο το συμπαθειο, αλλα αφου δεν ξερεις αν εχεις custom rom ή απλα εκανες root, γιατι εκανες root και εβαλες custom recovery; αν ειναι update της samsung δε θα γινει ποτε με custom recovery..αν ειναι της rom, πρεπει να διαβασεις λιγο στο θεμα που εβαλες τη rom.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...