Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα :)

[ATTACH]28031[/ATTACH]

 

και ομως εμενα εχει αλλο firmware......:mad: πιο παλιο

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....

αληθεια το screenshot που το αποθηκευει?....ψαχνω αλλά δεν το βρησκω πουθενα!

μαλλον να ρωτησω....πως περνουμε screenshot?....γιατι με το volume up h down...kai power...den!!

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ομως εμενα εχει αλλο firmware......:mad: πιο παλιο

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....

αληθεια το screenshot που το αποθηκευει?....ψαχνω αλλά δεν το βρησκω πουθενα!

 

Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του samsung kies έκανα σύνδεση μέσω bluetooth με τη συσκευή μου και όλα καλά. Μετά που προσπάθησα να συνδεθώ μέσω usb απέτυχε η σύνδεση...Ξαναπροσπαθώντας λοιπόν να συνδεθώ με bluetooth μου έβγαζε πλέον οτι η έκδοση kies 2.0 δεν υποστηρίζει τη συσκευή! Αντιμετώπισε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του samsung kies έκανα σύνδεση μέσω bluetooth με τη συσκευή μου και όλα καλά. Μετά που προσπάθησα να συνδεθώ μέσω usb απέτυχε η σύνδεση...Ξαναπροσπαθώντας λοιπόν να συνδεθώ με bluetooth μου έβγαζε πλέον οτι η έκδοση kies 2.0 δεν υποστηρίζει τη συσκευή! Αντιμετώπισε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

εμενα μου ζητησε update kies και το εκανα...και κανει συνδεση κανονικα...

εβαλα και το firmware που δινει το πλαισιο....ειναι η πορτογαλικη εκδοση

αυτο που αγορασα εγω,ειχε ρουμανικη εκδοση......αντε βγαλε ακρη...

για να δω.. θα αλλαξει τιποτα στην ταχυτητα τωρα?......ή τσαμπα το ρισκο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To πηρα χθες απο Πλαισιο. 299 €, με δωροεπιταγη 50 € (επειδη ψωνιζω συνεχεια απο Πλαισιο, εινα σαν να εχω 50 € εκπτωση στην τιμη) και δωρο τους χαρτες. Το δευτερο κινητο, που γραφει στο φυλλαδιο (ενα dual sim Samsung που κανει 20 €), δινεται μονο με το Ace 2, στο DUOS εχει "αντικατασταθει" απο τη δωροεπιταγη.

Πρωτη φορα εχω touch και dual SIM, και επιτελους θα γλιτωσω απο δυο φορτιστες και δυο συσκευες...

Το τηλεφωνο μου αρεσε, η οθονη ειναι πολυ καλη, η μπαταρια δεν μπορει ακομα να κριθει. Ακουστικα εχει, αλλα ειναι μετρια.

Δυο μονο προβληματακια.

-Η αποκριση της οθονης στις εντολες ειναι λιγο περιεργη (θελει να κανεις πρωτα καλη "επαφη" και μετα να συρεις). Τονιζω οτι δεν ειχα αλλη φορα τηλεφωνο touch και η μονη μου εμπειρια ειναι με το iPod 4 της κορης, οπου η αποκριση ειναι πολυ πιο αμεση. Μπορει λοιπον αυτο που μου φανηκε σαν μειον, να ειναι φυσιολογικο.

-Ο καταλογος των επαφων εχει δεξια ενα scroll button, με το αλφαβητο. Κατεβαινει μεχρι το z και το ελληνικο α και μετα δεν παει αλλο κατω. Ετσι δεν μπορεις να scrollαρεις στα ελληνικα ονοματα και πρεπει να πληκτρολογεις το ονομα στην αναζητηση. Στο Galaxy mini της μικρης αυτο λειτουργει κανονικα. Ξερει κανεις αν διορθωνεται;

Link to comment
Share on other sites

και γω το πήρα σήμερα στα 249 ευρώ (μίντιαμαρκτ ρέντη- στο άλλο της αθηνών το χε 299!) με ακουστικά στη συσκευασία.

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!! Καλά γιατί μεταξύ των δύο υποκαταστημάτων mediamarkt υπήρχε διαφοροποίηση στην τιμή? Σε τι χρώμα το πήρες? Μήπως το είχαν σε προσφορά στου Ρέντη τη μέρα που το πήρες ή σου κάναν κάποια έκπτωση? Είχε και ακουστικά η συσκευασία σου, έτσι δεν είναι? Σε πολύ καλή τιμή το πήρες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιαχνεται απο οτι ξερω.Ειναι το προβλημα που εχουν ολα τα τηλ που ειναι παραεισαγωγης και οχι επισημης ελληνικης αντιπροσωπιας.Μονο με ρουτ και αν περασεις καποια ρομ οπως η γαλλικη αν δεν κανω λαθος θα σου βγαζει τα ελληνικα γραμματα στον καταλογο.Εγω το πηρα απο ιντερνετομαγαζο και οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι ελληνικοτατο αλλα οταν το ανοιξα ειχε ρουμανικα σαν γλωσσα προεπιλογης.Τωρα αν ειναι απο πλαισιο δεν ξερω τι να πω.

Υ.Γ:Δεν εχει ακουστικα.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!! Καλά γιατί μεταξύ των δύο υποκαταστημάτων mediamarkt υπήρχε διαφοροποίηση στην τιμή? Σε τι χρώμα το πήρες? Μήπως το είχαν σε προσφορά στου Ρέντη τη μέρα που το πήρες ή σου κάναν κάποια έκπτωση? Είχε και ακουστικά η συσκευασία σου, έτσι δεν είναι? Σε πολύ καλή τιμή το πήρες!

 

ούτε προσφορά ούτε έκπτωση, μάλιστα δεν περίμενα να το έχουν κιόλας, από σπόντα ρώτησα.

Για τη διαφορά τιμής μου παν ότι κάθε μίντια έχει δική του πολιτική.

Ναι είχε ακουστικά λευκά όπως και η συσκευή. Το είχε και σε μαύρο με τη γκρι μπλέ μεταλική μπορντούρα γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

και ομως εμενα εχει αλλο firmware......:mad: πιο παλιο

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....

αληθεια το screenshot που το αποθηκευει?....ψαχνω αλλά δεν το βρησκω πουθενα!

μαλλον να ρωτησω....πως περνουμε screenshot?....γιατι με το volume up h down...kai power...den!!

 

Το εκανα με την δωρεαν εφαρμογή "Screenshot" απο το PLAY με την διαφορα ότι για να παίξει πρεπει να κανεις root πρωτα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Από τους ήδη κατόχους του κινητού ή άλλους κατόχους Dual sim κινητών δεν γνωρίζει κανένας να απαντήσει στην ερώτησή μου εδώ;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιαχνεται απο οτι ξερω.Ειναι το προβλημα που εχουν ολα τα τηλ που ειναι παραεισαγωγης και οχι επισημης ελληνικης αντιπροσωπιας.Μονο με ρουτ και αν περασεις καποια ρομ οπως η γαλλικη αν δεν κανω λαθος θα σου βγαζει τα ελληνικα γραμματα στον καταλογο.Εγω το πηρα απο ιντερνετομαγαζο και οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι ελληνικοτατο αλλα οταν το ανοιξα ειχε ρουμανικα σαν γλωσσα προεπιλογης.Τωρα αν ειναι απο πλαισιο δεν ξερω τι να πω.

Υ.Γ:Δεν εχει ακουστικα.

 

Πώς μπορούμε να γνωρίζουμε αν είναι της ελληνικής αντιπροσωπίας;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δε χτυπαει το ξυπνητηρι. Παιζει να πειραχθηκε καποια ρυθμιση;

 

Το samsung kies δε λειτουργει.. Ακομα δε μπορουμε να αλλαξουμε τα ονοματα στις επαφες. Πολυ παραξενο!!

 

Οσο για τις διεργασιες, ειναι ενοχλητικο, γιατι εαν εχω ανοιξει καμια 10αρια προγραμματα και ακομα καμια 10αρια παιχνιδια και δε κλεινουν, μετα το κινητο κολλαει..Τι ανοησια ειναι αυτη; Γιατι να τρεχουν στο παρασκηνιο; Τρωνε και μπαταρια ετσι!

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

ελληνικο firmware παιδια δεν νομιζω οτι υπαρχει...

οσοι το πειραν απο το νετ οπως εγω,ειχε το ρουμανικο firmware

οποιο το πειραν απο το πλαισιο,εχει το πορτογαλικο και ειδα οτι ειναι και πιο προσφατο απο οτι το ρουμανικο

εγω χτες περασα το προρτογαλικο..επρεπε βεβαια παλι να του περασω το custom recovery kai to s.user gia root

μετα μεσα απο το custom recovery εκανα ενα factory reset..wipe cache..wipe dalvic cache...

τωρα προσπαθω να καταλαβω εαν ειναι πιο γρηγορο σε σχεση με το ρουμανικο...και μαλλον μου φαινεται καπως πιο γρηγορο..

αλλά θα δω μεσα στην μερα

Link to comment
Share on other sites

ναι θέλει ροοτ. γίνεται εύκολα με το Odin. οδηγίες ο γκουγκλης έχει αναλυτικές ....

 

στην οθονη που υπαρχει το aply on boot,κανε 3-4 φορες tick k untick to box....στο τελος αφησε το τσεκαρισμενο και εππανεκινησε το τηλ...

θα δεις οτι θα το κρατησει ετσι μονιμα και δεν θα το χανεις καθε φορα που κανεις ριμπουτ

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθησει για το ξυπνητηρι παιδια! ψαχνω και στο google και δε βρισκω κατι.. Θελει η κοπελα μου να ξυπνησει για τη δουλεια και δε χτυπαει!
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθησει για το ξυπνητηρι παιδια! ψαχνω και στο google και δε βρισκω κατι.. Θελει η κοπελα μου να ξυπνησει για τη δουλεια και δε χτυπαει!

 

μαλλον θες factory reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από Πλαίσιο σε χρώμα μαύρο και θα το παραλάβω την Δευτέρα το πρωί και επειδή θέλω να χρησιμοποιήσω στην sim1, γραμμή συμβολαίου με συγκεκριμένο χρόνο ομιλίας και στην δεύτερη (sim2), εταιρική σύνδεση (όπου ενδοεταιρικά έχω απεριόριστο δωρεάν χρόνο ομιλίας) και επειδή δεν έχω άλλες εμπειρίες από κινητά Dual sim ώστε να ξέρω τι παίζει, υπάρχει η δυνατότητα ώστε ο μετρητής χρόνου των κλήσεων να μετράει ξεχωριστά το συνολικό χρόνο των εξερχόμενων στην κάθε μία γραμμή (sim);

 

Ευχαριστώ

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες απο τους παροχους που κανουν αυτη τη δουλεια, αλλα αν και πως γινεται απο το τηλεφωνο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες απο τους παροχους που κανουν αυτη τη δουλεια, αλλα αν και πως γινεται απο το τηλεφωνο δεν ξερω.

Δηλαδή φίλε μου απ' ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει καθόλου μετρητής χρόνου εξερχόμενων κλήσεων; πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί ήσουν και ο μοναδικός που έκανε τον κόπο να απαντήσει, έστω και αν η απάντησή σου (αφού όπως έχεις πει δεν έχεις και εσύ άλλες εμπειρίες από κινητά touchscreen και Dual SIM) δεν καλύπτει σε τίποτα το ερώτημά μου.

 

Παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από Πλαίσιο σε χρώμα μαύρο και θα το παραλάβω την Δευτέρα το πρωί .................................

 

Ακύρωσα την παραγγελία γιατί από το κατάστημα (Περιστερίου) που το παρήγγειλα δεν φάνηκαν συνεπείς ως προς τον χρόνο παράδοσης.

 

Για τα handsfree ακουστικά έχει αναφερθεί εδώ, όσο για το από ποιό κατάστημα δεν χρειάζεται ούτε καν σκέψη, από το Πλαίσιο φυσικά, αφού είναι το μοναδικό που δίνει δώρο τους χάρτες και επιπλέον δωροεπιταγή 50 ευρώ. Το χρώμα πιστεύω είναι γούστο του καθενός, εγώ όπως προανέφερα επέλεξα το μαύρο (ποτέ δεν θα επέλεγα άσπρο χρώμα σε μία οποιουδήποτε είδους προσωπική μου συσκευή, πόσο μάλλον σε κινητό τηλέφωνο).

 

Μετά από την παραπάνω ακύρωση, τηλεφώνησα στο κατάστημα της Στουρνάρη, ενώ αρχικά το παληκάρι που μιλούσα μου είπε ότι είναι διαθέσιμο στη συνέχεια και εφόσον είχα δώσει ονοματεπώνυμο για κράτηση και αγορά εντός 2 το πολύ ωρών, μου λέει ότι τελικά έχει κρατηθεί για άλλον πελάτη. Εξυπηρετικότατο βέβαια το παληκάρι γιατί μου είπε σε ποια καταστήματα υπήρχε σε απόθεμα, όταν λοιπόν τηλεφωνώ σε ένα από αυτά και δίνω ξανά ονοματεπώνυμο, μόλις κάνω την ερώτηση αν μπορώ να εξαργυρώσω άμεσα την δωροεπιταγή, ακούω την κοπέλα να μου λέει η δωροεπιταγή δεν ισχύει πλέον από σήμερα, μα την αναφέρει το site της λέω, απλά δεν έχει ενημερωθεί ακόμη μου λέει.

 

ΦΟΥΜΑΡΑ λοιπόν η δωροεπιταγή των 50€ του Πλαισίου.

 

Μετά από όλα αυτά λοιπόν, ματαίωσα και εγώ πλέον την αγορά από το Πλαίσιο, ίσως για αργότερα από άλλο κατάστημα ή και καθόλου. Τελικά ήταν πολύ μεγάλος κράχτης η προσφορά της δωροεπιταγής για μια ημέρα. Δεν με πειράζει που δεν το πήρα, αντίθετα ένοιωσα μια ικανοποίηση που δεν έπεσα στην παγίδα της κοροϊδίας τους. Μπορώ να κάνω (όπως χρόνια τώρα) και χωρίς το S Duos για πάρα πολύ ακόμη.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθησει για το ξυπνητηρι παιδια! ψαχνω και στο google και δε βρισκω κατι.. Θελει η κοπελα μου να ξυπνησει για τη δουλεια και δε χτυπαει!

το κλείνει το τηλέφωνο οταν κοιμάται..; αν ναι, γι αυτό δε χτυπάει..

Link to comment
Share on other sites

το κλείνει το τηλέφωνο οταν κοιμάται..; αν ναι, γι αυτό δε χτυπάει..

 

με λιγα λογια, σε ολα τα andorid τηλεφωνα (και σε iphone) απ οτι ξερω, εαν απενεργοποιησεις το κινητο δε χτυπαει ξυπνητηρι.

μια από τις λιγες ισως εξαιρεση (λεω ισως γιατι δεν το εχω δει απο κοντα) ενα δικαρτο acer gallant duos, όπου στο αντιστοιχο θεμα τα παιδια ανεφεραν οτι χτυπαει ξυπνητηρι κ απο μονο του απενεργοποιημενο, ή αν θυμαμαι ακριβως , το ρυθμιζεις εσυ πχ. να ανοιξει στις 7 παρά 5 το πρωι από μονο του, ε οπότε αμα εχεις βαλει ξυπνητηρι για τις 7 θα χτυπησει μια χαρα κανονικά.

 

ΥΓ.καλο ειναι να ειμαστε καπως επεξηγηματικοί σε αρχαριους (σαν εμενα) χρηστες andorid, πχ δεν γνωριζουν όλοι νομίζω το θεμα με τα ξυπνητηρια.

 

καλοριζικο σε όλους το κινητακι παντως, εγω αν κ το ζαχαρωνα, επειδη αργησε αρκετα, τελικα πηρα μεταχειρισμενο με τα ιδια λεφτα ενα galaxy note που αφού συνηθισα καπως το μεγεθος, ειναι πολύ αξιόλογο τηλεφωνο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...