Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στην εταιρία, το αγόρασα από vnp παραεισαγωγής από Ρουμανία χωρίς ακουστικά. Παραλαβή την επομένη της παραγγελίας εντός νομού Αττικής (Μενίδι) με 6€ παραπάνω λόγω αντικαταβολής. Άριστο κινητό με πολύ καλές επιδόσεις.
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε κανένα νεώτερο πιο συγκεκριμένα για την έλευση του στην Ελλάδα? Γιατί από τη samsung λένε μόνο κάποια στιγμή μέσα στο Νοέμβρη.

Τι με συμβουλεύετε: να περιμένω την επίσημη εισαγωγή του στην Ελλάδα ή να το αγοράσω από κάποιο κατάστημα από αυτά του scroutz, που σίγουρα θα είναι ευρωπαϊκής προέλευσης?:rolleyes:

 

καλησπερα,

εγω που εχω εδω και 2 εβδομαδες παραγγειλει απο πλαίσιο, με ενημερωσαν για διαθεσιμοτητα περί τις 15 Νοεμβρη. Ενταξει θα περιμενω, 2 βδομαδες ειναι. εξαλλου δινει και δωρο χαρτες και ενα ακομα κινητακι 2καρτο. επισης μου ειπαν πως θα ισχυσει η τοτε χαμηλοτερη τιμη, πχ.289 αυτη τη στιγμη από 299 πριν λιγες ημερες. εξυπηρετικότατοι τουλαχ στο τηλεφωνο. για να δούμε...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα παιδια το μεσημερι...

του περασα custom recovery...εγινε ροοτ...καθως και μια εφαρμογη που αναγνωριζει σαν εσωτερικη καρτα,την εξωτερικη...αρα βαζεις μεσα οτι θες..

μια χαρα το βλεπω μεχρι τωρα...πλοηγηση οκ...σημα οκ...ακομα παιζω.το βραδι θα μπει για φορτηση μεγαλη.

για προστασια οθονης το πιο απλο ηταν να παρω μια universal...να την κοψω με κοπιδι στισ διαστασεις της οθονης..και με το κολπο της πιστωτικης καρτας ουτε εγω ο ιδιος να μην πιστευω οτι κολισε πανω...

 

αυτα για τωρα...οτι θελετε και μπορω να απαντησω..εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα παιδια το μεσημερι...

του περασα custom recovery...εγινε ροοτ...καθως και μια εφαρμογη που αναγνωριζει σαν εσωτερικη καρτα,την εξωτερικη...αρα βαζεις μεσα οτι θες..

μια χαρα το βλεπω μεχρι τωρα...πλοηγηση οκ...σημα οκ...ακομα παιζω.το βραδι θα μπει για φορτηση μεγαλη.

για προστασια οθονης το πιο απλο ηταν να παρω μια universal...να την κοψω με κοπιδι στισ διαστασεις της οθονης..και με το κολπο της πιστωτικης καρτας ουτε εγω ο ιδιος να μην πιστευω οτι κολισε πανω...

 

αυτα για τωρα...οτι θελετε και μπορω να απαντησω..εδω ειμαι

 

Απο που το παρελαβες??? Δωσε καποιο λινκ

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/gr/index.aspx

προχτες το μεσημερι τους τηλεφωνισα..τους ειπα οτι το θελω αμεσος...το εστειλαν ιδια μερα με acs,και την επομενη το ειχα το πρωι στην πατρα!

δεν εχει hands free!χρωμα ασπρο!

 

για τον φιλο που ζητησε την εφαρμογη ¨

Root External 2 Internal SD

αλλά δεν ξερω εαν θα δουλεψει στο 2.3

 

οδηγιες απο XDA

 

- Load the program

- Go to settings

Choose Default SGS3 Roms (it will show an error, don't worry)

- Options - choose send rescan

- Set custom Infos -> just choose User per default

- Click on view the different devices

- Choose the first that shows /dev/block/vold/179:33

- Return to previous menu and press the External>Internal* (if you can't see it, reduce the font size)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Εγω παιδια θα το παρω απο το kinitomania 279 ευρω. Εχω ξαναπαρει κινητο απο το συγκεκριμενο καταστημα και εμεινα ευχαριστημενος. Πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο απο dual sim αυτη τη στιγμη.:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως θήκη με λαστιχάκι για να τραβιέται το κινητό που να κάνει για το s duos; Γιατί ψάχνω και δεν μπορώ να βρω...
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εγω που εχω εδω και 2 εβδομαδες παραγγειλει απο πλαίσιο, με ενημερωσαν για διαθεσιμοτητα περί τις 15 Νοεμβρη. Ενταξει θα περιμενω, 2 βδομαδες ειναι. εξαλλου δινει και δωρο χαρτες και ενα ακομα κινητακι 2καρτο. επισης μου ειπαν πως θα ισχυσει η τοτε χαμηλοτερη τιμη, πχ.289 αυτη τη στιγμη από 299 πριν λιγες ημερες. εξυπηρετικότατοι τουλαχ στο τηλεφωνο. για να δούμε...

 

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω σου είπαν οτι θα έχεις και την τότε χαμηλότερη τιμή και δώρο το κιν?γιατι με ένα παλικάρι που μίλησα και γω απο το πλαίσιο μου είπε ή την προσφορά με 299 με το κιν. ή 289 τιμή του internet χωρίςτο κινητό όμως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω σου είπαν οτι θα έχεις και την τότε χαμηλότερη τιμή και δώρο το κιν?γιατι με ένα παλικάρι που μίλησα και γω απο το πλαίσιο μου είπε ή την προσφορά με 299 με το κιν. ή 289 τιμή του internet χωρίςτο κινητό όμως!

 

 

μαλλον το δευτερο ισχυει ναι, δεν μου ειπαν κ εμενα 289 +κινητο, καθως αυτη η προσφορα ισχυει για παραλαβη στον χωρο του πελατη, που ομως στην Πάτρα γινεται μονο 09.00-17.00 , ωρες που εμενα δε με βολευει καθημερινα να ειμαι σπιτι (εργασια). στην Αθηνα παραδιδουν και Σαββατα στο χωρο του πελατη, στην πάτρα δεν ισχυει,.

ας ερθει με το καλο και βλεπουμε.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δευτερο ισχυει ναι, δεν μου ειπαν κ εμενα 289 +κινητο, καθως αυτη η προσφορα ισχυει για παραλαβη στον χωρο του πελατη, που ομως στην Πάτρα γινεται μονο 09.00-17.00 , ωρες που εμενα δε με βολευει καθημερινα να ειμαι σπιτι (εργασια). στην Αθηνα παραδιδουν και Σαββατα στο χωρο του πελατη, στην πάτρα δεν ισχυει,.

ας ερθει με το καλο και βλεπουμε.

 

παντως πριν λιγο ειδα οτι σε ηλεκτρον.καταστηματα εχει πεσει στα 269 ευρω, αν συνεχισει ετσι μαλλον θα το προτιμησω από καποιο τετοιο καταστημα για αγορα.

-εαν παει καποιος στο πλαισιο, τους πει ¨"το βρισκω 270, καντε μου κ εσεις την τιμη αυτη γιασ να σας προτιμησω" θα τον παρουν με τις κλωτσιες?

 

θυμαμαι παλαιοτερα, καποια αλυσιδα καταστηματων, διαφημιζε "την καλυτερη τιμη της αγορας και αμαβρειτε χαμηλοτερη σας επιστρεφουμε το προιον ή κατι τετοιο".

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα παιδια το μεσημερι...

του περασα custom recovery...εγινε ροοτ...καθως και μια εφαρμογη που αναγνωριζει σαν εσωτερικη καρτα,την εξωτερικη...αρα βαζεις μεσα οτι θες..

μια χαρα το βλεπω μεχρι τωρα...πλοηγηση οκ...σημα οκ...ακομα παιζω.το βραδι θα μπει για φορτηση μεγαλη.

για προστασια οθονης το πιο απλο ηταν να παρω μια universal...να την κοψω με κοπιδι στισ διαστασεις της οθονης..και με το κολπο της πιστωτικης καρτας ουτε εγω ο ιδιος να μην πιστευω οτι κολισε πανω...

 

αυτα για τωρα...οτι θελετε και μπορω να απαντησω..εδω ειμαι

 

Φίλε καλησπέρα,

Μπορείς να μας δείξεις ή αν υπάρχει ένας οδηγός για το πως πέρασες custom recovery και καθώς την εφαρμογή που αναγνωρίζει σαν εσωτερική κάρτα,την εξωτερικη? σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να επιλέξεις-ορίσεις εκ των προτέρων ποιες επαφές να καλούνται από απ την sim1 και ποιες από την sim2?
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα σημερα απο kinitomania (266,70 E). Σαν πρωτη ματια και σε συγκριση με το Y Duos ειναι πολυ καλυτερο και απο οθονη και ταχυτητα.

Το εκανα root, (γκουγκλαρετε ''How to root the Samsung Galaxy S Duos''). Στη συσκευασια δεν περιεχονται ακουστικα hands free και καρτα μνημης, η δε κατασκευη του ειναι στο Βιετναμ για την Samsung ετσι γραφει. Το Kies δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου .... ακομα. Το root εγινε μεσω Odin. Περασα ομως με το Kies τις επαφες που ειχα κανει back up απο το Y Duos (το οποιο εχασα :mad:) χωρις προβλημα.

Η μεγαλη του οθονη και το φλας, επιτελους, στην φωτογραφικη ειναι πλεονεκτηματα, οι δε φωτογραφιες ειναι σε καλη ποιοτητα, η τιμη του βεβαια ειναι ακομα ψηλα κατα την γνωμη μου. Δεν εχω δοκιμασει ακομα κλησεις.

Αυτα προς το παρον, επεται συνεχεια.

Edited by jonb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

υπάρχει short-cut που να μπαίνει στην επιφάνεια εργασίας και να κάνει εναλλαγή της SΙΜ που θα πραγματοποιήσει την κλήση; Χωρίς δηλαδή να πρέπει να κατεβάζω το Bar-Menu... Για παράδειγμα στο Y DUOS είχε ένα dedicated hard-key για αυτή τη δουλειά...

 

Επίσης μπορεί κάποιος κάτοχος να απαντήσει, αφού το ψάξει, για την ερώτηση που έγινε πριν; Να γίνουν δηλαδή επαφές assign-αντιστοίχιση σε συγκεκριμένη SIM ώστε ανεξάρτητα από το ποια SΙΜ είναι επιλεγμένη να πραγματοποιείται η κλήση από την συγκεκριμένη SIM.

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει short-cut που να μπαίνει στην επιφάνεια εργασίας και να κάνει εναλλαγή της SΙΜ που θα πραγματοποιήσει την κλήση; Χωρίς δηλαδή να πρέπει να κατεβάζω το Bar-Menu... Για παράδειγμα στο Y DUOS είχε ένα dedicated hard-key για αυτή τη δουλειά...

Τι είναι αυτό ακριβώς που αναφέρεις; Μπορείς να το διευκρινήσεις λίγο γιατί είμαι κάτοχος του Galaxy Y Duos και δε το γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ειμαι και εγω κάτοχος Y Duos και τέτοι κουμπί (hardware) δεν εχει... Μήπως αναφέρεσαι στο GT-B7722; Γιατι και αυτό το εχω και οντως ειχε ενα πληκτρο στο πλαϊ Α/Β που μπορουσες να κανεις την ενναλαγη των δυο καρτων οποιαδηποτε στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, εννοούσα το Y DUOS PRO.

 

Εν πάση περιπτώση μπορεί να μπει κάποιο shortcut widget στην επιφάνεια εργασίας που να εναλλάσει τις SIM; Για παράδειγμα υπάρχουν widgets που ενεργοποιούν ή απενεργοποιούν το Wifi, Bluetooth κλπ. Ε, αντίστοιχα να υπάρχει ένα widget που να "εναλλάσει" την επιλεγμένη SIM ώστε να μην χρειάζεται ανέβα/κατεβα το BarMenu...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, εννοούσα το Y DUOS PRO.

 

Εν πάση περιπτώση μπορεί να μπει κάποιο shortcut widget στην επιφάνεια εργασίας που να εναλλάσει τις SIM; Για παράδειγμα υπάρχουν widgets που ενεργοποιούν ή απενεργοποιούν το Wifi, Bluetooth κλπ. Ε, αντίστοιχα να υπάρχει ένα widget που να "εναλλάσει" την επιλεγμένη SIM ώστε να μην χρειάζεται ανέβα/κατεβα το BarMenu...

 

οχι φιλε μου....δεν υπαρχει αυτη η επιλογη...μονος τροπος ειναι να κατεβαζεις την μπαρα

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να κάνεις κλήση από το αριθμητικό πληκτρολόγιο υπάρχει η επιλογή της sim. Εάν θέλεις να κάνεις κλήση επαφής θα πρέπει να μπεις στην "διαδικασία της μπάρας";
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να κάνεις κλήση από το αριθμητικό πληκτρολόγιο υπάρχει η επιλογή της sim. Εάν θέλεις να κάνεις κλήση επαφής θα πρέπει να μπεις στην "διαδικασία της μπάρας";

 

Ετσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Εγω παιδια θα το παρω απο το kinitomania 279 ευρω. Εχω ξαναπαρει κινητο απο το συγκεκριμενο καταστημα και εμεινα ευχαριστημενος. Πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο απο dual sim αυτη τη στιγμη.:)

 

Παιδια οποιος θελει θηκη (back μονο) και screen protector απο Ελλαδα (Αθηνα-Αιγαλεω) εχει ο φιλος ο Νικολας

http://www.extreme-mobile.gr/shop/products

Το λινκ το εβαλα για να δειτε διευθυνση κ.λ.π. Δεν θα τις δειτε στο site πουθενα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει θηκη (back μονο) και screen protector απο Ελλαδα (Αθηνα-Αιγαλεω) εχει ο φιλος ο Νικολας

http://www.extreme-mobile.gr/shop/products

Το λινκ το εβαλα για να δειτε διευθυνση κ.λ.π. Δεν θα τις δειτε στο site πουθενα.:)

 

εγω λεω να κανω υπομονη ακομα κανα 2 εβδομαδες μπας και το φερουν καταστήματα εισαγωγης ελληνικ.αντιπροσωπείας. (δε λεει να μην εχει ακουστικά κινητο με περιπου 300 ευρω κοστος).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...