Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κοίταξα την ίδια στιγμή που ποσταρησες αλλά δε το είδα... τέλος πάντων , καλορίζικο! Τι χρώμα αν επιτρέπεται?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, το πήρα από birdphone.gr γιατί το είχε διαθέσιμο ενώ όλοι οι άλλοι μου είχαν πεί οτι ΘΑ το φέρουν.. Τώρα που το κοίταξα για να βάλω link δεν το έχει πλέον... εγώ το πήρα 314 ευρώ. Δεν έχω δουλέψει άλλο android εκτός από το desire s. Από δύκαρτο έχω ακόμα ένα samsung λίγο παλιό δεν θυμάμαι μοντέλο. Κανονικά δουλεύει πάντος. Οταν μιλάω στην πρώτη και με πέρνουν στην δεύτερη βγάζει αναμονή . Δεν είναι πολύ πιο αργό, λίγο περισσότερο δύσχρηστο βέβαια αν θές να καλέσεις γρήγορα, σε σχέση με το desire s.

 

Φιλαράκι καλορίζικο..μπορείς να μας πεις καμιά λεπτομέρεια προτού προβούμε στην αγορά του? Η μπαταρία πόσο κρατάει? Το dual sim λειτουργεί οπως το κινητό που έχω τώρα το samsung GT-C6712. Oταν σε παίρνουν στη δεύτερη γραμμη σου βγάζει αναμόνη. Γενικά είσαι ευχαριστήμενος? αξίζει τα λεφτά του? Είχε τίποτα άλλο εξτρά?

Link to comment
Share on other sites

. Οταν μιλάω στην πρώτη και με πέρνουν στην δεύτερη βγάζει αναμονή .

 

Αυτο μπορείς να το τσεκάρεις και να μας πεις με σιγουριά?

 

Δηλαδή αν μιλάς στην sim1 και σε καλέσει κάποιος στη sim 2 τι κάνει?

 

Χτυπάει κανονικά ή ο άλλος που σε καλέι ακούει ότι εισαι απενεργοποιημένος?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το site http://www.gsmarena.com/%3Cb%3Esony%3C/samsung_galaxy_s_duos_s7562-reviews-4883.php υπάρχουν διάφορες απόψεις από κατόχους του κινητού.

Μεγάλο πρόβλημα παρουσιάζει μνήμη του κινητου. Ενώ γράφει ότι είναι 4 γίγα στην ουσία είναι κάτω από 2.

Με απότελέσμα να μην επαρκεί ο χώρος αφού εφαρμογές + παιχνίδια δεν μπορούμε να την αποθηκεύσουμε στη κάρτα μνήμης αλλά ΜΟΝΟ στην μνήμη του κινητού. Αυτό ιδίως με προβληματισε έντονα καθώς το ίδιο πρόβλημα είχα με το samsung GT-C6712 . Κρίμα και ήμουν έτοιμος να το αγοράσω!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι μνήμη ραμ έχει 512 ή 768; Γιατί σε ένα review πού είδα στο YouTube με φάνηκε σαν να έχει 768 mb και συγκεκριμένα 600 κάτι
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά. Το δουλεύω 3 μέρες τώρα και δεν είχα κανένα θέμα, αλλά τώρα που με ξαναρώτησε ο φίλος το τσέκαρα από μόνος μου.

Μιλούσα στο τηλέφωνο από την πρώτη και καλώ την δεύτερη από το σταθερό και μου λέει οτι το έχω απενεργοποιημένο... Ομως ρε ****το θυμάμαι οτι με καλούσαν στη δεύτερη όταν μιλούσα και μου το έβγαζε... Ξερωγω τι να πώ... Η ιδέα μου ήταν? Μπορεί.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος και με παααρα πολλά τηλέφωνα, χωρίς να παίξω παιχνίδια η μπαταρία κράτησε 2 μέρες, πολύ καλό... αλλά το DUOS 880 που είχα συνηθήσει για τη δουλειά ήταν ότι πρέπει.... Κακή χρήση, πολλά τηλέφωνα κτλ... Αυτό για να πάρω τηλέφωνο πρέπει να πατήσω 10 κουμπιά και πάνω στη δουλειά είναι δύσκολο, ενώ το desire s και το 4 και το 4S ήταν παιχνιδάκι.. Λογικά επειδή είναι δύκαρτο δεν με βολεύει τόσο. Θα το βάλω σε αγγελία μάλλον και θα πάρω το xperia go και ας μην είναι δύκαρτο, απλά θέλω ένα τηλέφωνο να μπαίνει στο internet, βασικό για μένα ,και να μην παθαίνει τίποτα από την κακή χρήση, λόγο δουλειάς, ηλεκτρολόγος γαρ...

Αμα το θέλει κανείς πάντος και έχει xperia go θα το αντάλαζα και ας κουβαλάω 2 τηλέφωνα μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο κάνεις τόσες κινήσεις?

Ολα τα "πατατάκια" το ίδιο πράγμα είναι...

Για πες μου τι χρώμα ακουστικά έχει μέσα σε παρακαλώ και τι χρώμα είναι τα "δακτλιδάκια" του βύσματος των ακουστικών...?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα στο τηλέφωνο από την πρώτη και καλώ την δεύτερη από το σταθερό και μου λέει οτι το έχω απενεργοποιημένο... Ομως ρε ****το θυμάμαι οτι με καλούσαν στη δεύτερη όταν μιλούσα και μου το έβγαζε... Ξερωγω τι να πώ... Η ιδέα μου ήταν? Μπορεί.

Εφόσον δεν έχεις ενεργοποιημένη τη λειτουργία μόνιμης ενεργοποίησης διπλής SIM (με τις προωθήσεις) η μόνη περίπτωση να ακούσεις και να δεις αναμονή κλήσης είναι να σε καλούν στην ΙΔΙΑ γραμμή που μιλάς. Εάν σε καλέσουν στη 2η βγάζει το μήνυμα περί απενεργοποιημένου...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχεις ενεργοποιημένη τη λειτουργία μόνιμης ενεργοποίησης διπλής SIM (με τις προωθήσεις) η μόνη περίπτωση να ακούσεις και να δεις αναμονή κλήσης είναι να σε καλούν στην ΙΔΙΑ γραμμή που μιλάς. Εάν σε καλέσουν στη 2η βγάζει το μήνυμα περί απενεργοποιημένου...

 

Αν την εχεις ενεργοποιημένη τη μόνιμη ενεργοποίηση διπλής sim χρεωνεσαι? η μόνο αν το σηκώσεις στην άλλη κάρτα σε χρεώνουν για την προώθηση?

Link to comment
Share on other sites

Αν την εχεις ενεργοποιημένη τη μόνιμη ενεργοποίηση διπλής sim χρεωνεσαι? η μόνο αν το σηκώσεις στην άλλη κάρτα σε χρεώνουν για την προώθηση?

Φυσικά και χρεώνεσαι εφόσον την απαντήσεις. To πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις αν προέρχεται από προώθηση ή είναι δεύτερη γραμμή στην SIM που μιλάς εκείνη τη στιγμή. Δηλαδή: Μιλάς στην SIM1 αν σε καλέσει κάποιος στην 2η (με ενεργοποιημένες τις προωθήσεις από την μια στην άλλη – ουσιαστικά αυτό που λέει η Samsung always active) τότε για ελάχιστα δευτερόλεπτα στην αρχή της δεύτερης εισερχομένης κλήσης μπορεί και να προλάβεις να δεις στην οθόνη ότι η κλήση που λαμβάνεις προέρχεται από προώθηση αλλιώς «μοιάζει» και είναι σαν να έχεις δεύτερη κλήση στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά. Το δουλεύω 3 μέρες τώρα και δεν είχα κανένα θέμα, αλλά τώρα που με ξαναρώτησε ο φίλος το τσέκαρα από μόνος μου.

Μιλούσα στο τηλέφωνο από την πρώτη και καλώ την δεύτερη από το σταθερό και μου λέει οτι το έχω απενεργοποιημένο... Ομως ρε ****το θυμάμαι οτι με καλούσαν στη δεύτερη όταν μιλούσα και μου το έβγαζε... Ξερωγω τι να πώ... Η ιδέα μου ήταν? Μπορεί.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος και με παααρα πολλά τηλέφωνα, χωρίς να παίξω παιχνίδια η μπαταρία κράτησε 2 μέρες, πολύ καλό... αλλά το DUOS 880 που είχα συνηθήσει για τη δουλειά ήταν ότι πρέπει.... Κακή χρήση, πολλά τηλέφωνα κτλ... Αυτό για να πάρω τηλέφωνο πρέπει να πατήσω 10 κουμπιά και πάνω στη δουλειά είναι δύσκολο, ενώ το desire s και το 4 και το 4S ήταν παιχνιδάκι.. Λογικά επειδή είναι δύκαρτο δεν με βολεύει τόσο. Θα το βάλω σε αγγελία μάλλον και θα πάρω το xperia go και ας μην είναι δύκαρτο, απλά θέλω ένα τηλέφωνο να μπαίνει στο internet, βασικό για μένα ,και να μην παθαίνει τίποτα από την κακή χρήση, λόγο δουλειάς, ηλεκτρολόγος γαρ...

Αμα το θέλει κανείς πάντος και έχει xperia go θα το αντάλαζα και ας κουβαλάω 2 τηλέφωνα μαζί μου.

 

Φίλε μου η συσκευασία περιλαμβάνει μέσα hands free?

Link to comment
Share on other sites

όχι , το κουτί έχει μέσα φορτιστή και ένα usb καλώδιο! Αγαπητέ ovelix , όχι δεν είναι όλα ίδια.

 

Δε βλέπω κάτι το τραγικό σε σχέση με το S3 πάντως για να πραγματοποιηθεί μια κλήση...

 

Ναι αυτό με το hands free μου φάνηκε παράξενο για αυτό ρώτησα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

απλά το να κατεβάζω την οθόνη για να επιλέξω κάρτα sim και να κάνω την κλήση πάνω στη δουλειά ή στο αμάξι είναι μπελαλίδικο... έχει αυτή τη διαφορά απλά. το καλό είναι οτι κρατάει η μπαταρία αρκετά και δεν το περίμενα!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πράγματι δείχνει πολύ καλό δείγμα με 1 (μια) μόνο φόρτιση! Θα βγάλω ένα screen capture να το δουν οι ενδιαφερόμενοι. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπερδεύτηκα.

 

Σε αυτό το review που κάνουν unboxing έχει hands free.

 

 

 

Τελικά έχειμη δεν έχει?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

απλά το να κατεβάζω την οθόνη για να επιλέξω κάρτα sim και να κάνω την κλήση πάνω στη δουλειά ή στο αμάξι είναι μπελαλίδικο... έχει αυτή τη διαφορά απλά. το καλό είναι οτι κρατάει η μπαταρία αρκετά και δεν το περίμενα!

 

Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά; Στην φωτογραφία φαίνεται ότι μπορείς να επιλέξεις sim απευθείας από την οθόνη κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπερδεύτηκα.

 

Σε αυτό το review που κάνουν unboxing έχει hands free.

 

 

 

Τελικά έχειμη δεν έχει?

 

Εμένα δεν είχε!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπερδεύτηκα.

Σε αυτό το review που κάνουν unboxing έχει hands free.

Τελικά έχειμη δεν έχει?

Εμένα δεν είχε!

Εξαρτάται από που είναι το κινητό, δηλαδή το κατάστημα που το πουλάει από που το έχει προμηθευτεί. Για παράδειγμα, εγώ πήρα το Y Duos από ένα on-line κατάστημα που αγοράζει τις συσκευές από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία και είχε μέσα hands-free λευκού χρώματος. Φίλος που αγόρασε το ίδιο κινητό από άλλο on-line κατάστημα που προμηθεύεται το κινητό από παραεισαγωγή, δηλαδή από άλλη χώρα, δεν είχε hands-free. Σε άλλες χώρες συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία και σε άλλες όχι...

 

 

Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά; Στην φωτογραφία φαίνεται ότι μπορείς να επιλέξεις sim απευθείας από την οθόνη κλήσης.

Πολύ εξυπηρετικό αυτό, εάν ισχύει. Και στο video

στο 07:20 δείχνει ότι όντως υπάρχουν δύο ξεχωριστά κουμπιά για κλήση από τις δύο διαφορετικές SIM. Στο Y Duos δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και τα δύο διαφορετικά κουμπιά για κλήση από συγκεκριμένη κάρτα. Η επιλογή της κάρτας πρέπει να γίνει από το menu στο notification bar και μετά να γίνει η κλήση. Η οθόνη έχει αυτή την εικόνα. Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγοράστηκε από ελληνικό κατάστημα αλλά είναι προέλευσης Πολωνικό και δεν είχε μέσα...

 

Και εδώ η διάρκεια κατανάλωσης μπαταρίας τις πρώτης φόρτισης,

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά; Στην φωτογραφία φαίνεται ότι μπορείς να επιλέξεις sim απευθείας από την οθόνη κλήσης.

 

Τελικά ισχύει αυτό?

Αν στο πληκτρολόγιό έχει την δυνατότητα αυτή αξίζει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό το λόγο μου φάνηκε παράξενο διαβάζοντας από το συντοπίτη ότι είναι δύσχρηστο στη κλήση...

 

Και από το δικό μου επιβεβαιώνω,

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να με ενημερώσουν οι κάτοχοι είναι η ευκολία πραγματοποίησης κλήσης. Πόσο εύκολα με το ένα χέρι βρίσκεις την σωστή επαφή και κάνεις την κλήση; Πρέπει να σταματάς στα δεξιά του δρόμου ή μπορείς εν κινήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...