Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το αγόρασα απο expansys και μου γραφει οτι θα το εχω σε 5 μέρες οπότε λίγες μερες υπομονη ακομα και θα σας πω απο πρωτο χερι

 

 

περιμένουμε με αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμία πληροφόρηση για επίσημη διαθεσιμότητα και ειδικά σε μαύρο??...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι fun των dual & Samsung έχω στην κατοχή μου το D880, D980 και το B7722 όλα με λειτουργικό samsung ήταν αυτό που έλεγε η samsung Dual Active, δηλ: ενεργές γραμμές ταυτόχρονα. Μίλαγες στην SIM1 και είχες εισερχόμενη στην SIM2 την έβλεπες (χωρίς να έχει γίνει προώθηση πριν) μπορούσες να βάλεις σε αναμονή την SIM1 να μιλήσεις στην SIM2 και να ξαναγυρίσεις στην SIM1, ή να την αφήσεις σαν αναπάντητη...

Προς μεγάλη μου απογοήτευση όταν πήρα τον Μάρτιο το Galaxy Y duos (Android 2.3.6) ανακάλυψα ότι ουσιαστικά είναι Dual StandBY. Δηλαδή αν μιλάω στην SIM1 και με καλούν στην SIM2 αυτό που ακούνε είναι ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή (Φυσικά και δεν έχω ενεργοποιήσει προώθηση γιατί αυτό έχει χρέωση).

 

μόλις έκανα και εγώ δοκιμες στο nokia x2-02 που είναι dual standby. ενεργοποίηση το call forwarding βεβαια. και ενώ μιλούσα στο ένα πήρα το άλλο και μου εμφανίστηκε η γραμμή από όπου καλούσα στην γραμμή την κατειλημμένη. βεβαια δεν το σήκωσα το έκλεισα.για να μην χρεωθώ. μετά πήγα στην γραμμή όπου είχα κάνει activate το call forwarding και είναι καρτοκινητό και όντως δεν χρεώθηκα κάτι εκεί πέρα τουλάχιστον (γιατί απλά δεν πήρα την κλήση). οποτε απλά βλέπεις ποιος σε παίρνει δεν το σηκώνεις για να μην χρεωθείς και απλά τον παίρνεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

.....εδώ που τα λέμε από το τίποτα ... και αυτό καλό είναι...

απλά δεν το σηκώνεις και καλείς εσύ μετά από τον δωρεάν χρόνο σου κλπ κλπ .... (είπαμε από το τίποτα είναι καλύτερο, όχι γενικά) ;)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειναι dual standby η active γιατι εμαθα οτι τα android ειναι standby?

 

εγω την πατησα δυο φορες.ενω εχω το 5722 πολυ καλο dual active,πηγα πηρα στην αρχη το 6712 αλλα δυστηχως dual standby,ε δεν εβαλα μυαλο και παω και περνω και το 5222,γνωστο εως star 3, ε και αυτο dual standby,να αυτοκτονισω τωρα η μετα. τωρα βρηκα ενα μεταχειρισμενο 7722 στα 100 ευρω,τι λετε να το παρω??

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εγω την πατησα δυο φορες.ενω εχω το 5722 πολυ καλο dual active,πηγα πηρα στην αρχη το 6712 αλλα δυστηχως dual standby,ε δεν εβαλα μυαλο και παω και περνω και το 5222,γνωστο εως star 3, ε και αυτο dual standby,να αυτοκτονισω τωρα η μετα. τωρα βρηκα ενα μεταχειρισμενο 7722 στα 100 ευρω,τι λετε να το παρω??

Να το πάρεις αν θέλεις να είσαι λειτουργικός με τις δύο sim. Για περισσότερα στο τοπικ του 7722.

 

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει πάρει κανείς φίλος στα χέρια του; Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει προπαραγγελια στο amazon.de μολις χθες με 255euro συν μεταφορικα κανα 20ρικο (σε αντίθεση με κάποιον φίλο που ανέφερε ότι ειναι δωρεάν τα μεταφορικά) αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ετοιμοπαράδωτο ούτε υπάρχει ενημέρωση για το πότε θα το έχουν. Μόλις το παραλάβω θα ενημερώσω. Αν κάποιος πάντως το χει παραλάβει ήδη ας δώσει ενα feedback.
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις αν θέλεις να είσαι λειτουργικός με τις δύο sim. Για περισσότερα στο τοπικ του 7722.

 

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει πάρει κανείς φίλος στα χέρια του; Κανείς;

 

Αν ρωτας για το 7722 το εχω ενα χρονο....

παρτο χωρις δευτερη σκεψη........

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καθυστερεί να έρθει το κινητό στην Ελλάδα για να δούμε και πόσο θα είναι η τιμή του. Αυτή την στιγμή στο skroutz υπάρχει σε 4 ηλεκτρονικά καταστήματα σε τιμή 315€ .Τσουχτερή τιμή!!! http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καθυστερεί να έρθει το κινητό στην Ελλάδα για να δούμε και πόσο θα είναι η τιμή του. Αυτή την στιγμή στο skroutz υπάρχει σε 4 ηλεκτρονικά καταστήματα σε τιμή 315€ .Τσουχτερή τιμή!!! http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html

 

bestprice.gr με 298. και παλι πολλά ομως μου φαίνονται, .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι ρε παιδιά τα λεφτά που ζητάνε για την συγκεκριμένη συσκευή?

Μπορώ να το πάρω με 230 € αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά. .

Κανένα 150αρι θα το δώσω προς καλοκαίρι, αλλά σίγουρα όχι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι ρε παιδιά τα λεφτά που ζητάνε για την συγκεκριμένη συσκευή?

Μπορώ να το πάρω με 230 € αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά. .

Κανένα 150αρι θα το δώσω προς καλοκαίρι, αλλά σίγουρα όχι τώρα.

 

230 από που μπορείς να το βρεις?Δώσε μας πληροφορίες αν μπορείς ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για παραγγελία από εξωτερικό ή Ελλάδα?Φαντάζομαι επιλέγεις εσύ χωρίς φπα...

 

Ναι.

Απο το expansys η το amazon.de/co.uk που δέχονται την έκπτωση.

Ούτως η άλλως από αυτά ψωνίζω, οι τιμές στην Ελλάδα είναι για τα μπάζα συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Απο το expansys η το amazon.de/co.uk που δέχονται την έκπτωση.

Ούτως η άλλως από αυτά ψωνίζω, οι τιμές στην Ελλάδα είναι για τα μπάζα συνήθως.

 

Aπό αυτά τα site ..το κινητό θα έχει ελληνικό μενού?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Απο το expansys η το amazon.de/co.uk που δέχονται την έκπτωση.

Ούτως η άλλως από αυτά ψωνίζω, οι τιμές στην Ελλάδα είναι για τα μπάζα συνήθως.[/QU

 

Ευχαριστώ για τη πληροφόρηση...μένει να βρω ένα εταιρικό αφμ..:)

Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτά τα site ..το κινητό θα έχει ελληνικό μενού?

 

Ναι κανονικά.

Ολα τα andoid που προορίζονται για ΕΕ έχουν ελληνικά μενού/πληκτρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια στο birdphone μολις τωρα αλλά δεν βρίσκω πουθενά κμία ζελατίνα για την οθόνη. Ξέρει κανείς με ποιό άλλο κινητό της εταιρίας έχει ίδια οθόνη ??? HELPPP..
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια στο birdphone μολις τωρα αλλά δεν βρίσκω πουθενά κμία ζελατίνα για την οθόνη. Ξέρει κανείς με ποιό άλλο κινητό της εταιρίας έχει ίδια οθόνη ??? HELPPP..

 

ebay φιλε μου. Μια προχειρη αναζητηση μου βγαλε αυτα.

http://www.ebay.com/itm/6x-screen-protector-ultraclear-for-Samsung-Galaxy-S7562-S-Duos-/180973594774?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2a22dde896

http://www.ebay.com/itm/6x-screen-protector-ultraclear-for-Samsung-S6802-Galaxy-Ace-Duos-/190730100159?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c68665dbf

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια στο birdphone μολις τωρα αλλά δεν βρίσκω πουθενά κμία ζελατίνα για την οθόνη. Ξέρει κανείς με ποιό άλλο κινητό της εταιρίας έχει ίδια οθόνη ??? HELPPP..

 

Εχεις φιλε μου το λινκ γιατί δε το βρήκα στο birdphone.gr σε μια γρήγορη ματιά που έριξα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανείς να μας πει. Εγω την ακύρωσα την παραγγελία στο expansys γιατι μου είπαν οτι θα κάνει καμιά εβδομάδα ακόμα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα φιλαράκι περιμένουμε να μας πεις κανείς που το αγόρασε την γνώμη του.. Πάντως σήμερα βγήκε και στο πλαίσιο με 299€ και αμέσως και τα άλλα site ρίξαν τις τιμές τους.
Link to comment
Share on other sites

Εάν το έβγαλε τώρα, αναμένεται σύντομα, φαντάζομαι θα κάνει πάνω από 20 μέρες να "έρθει"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το πήρα από birdphone.gr γιατί το είχε διαθέσιμο ενώ όλοι οι άλλοι μου είχαν πεί οτι ΘΑ το φέρουν.. Τώρα που το κοίταξα για να βάλω link δεν το έχει πλέον... εγώ το πήρα 314 ευρώ. Δεν έχω δουλέψει άλλο android εκτός από το desire s. Από δύκαρτο έχω ακόμα ένα samsung λίγο παλιό δεν θυμάμαι μοντέλο. Κανονικά δουλεύει πάντος. Οταν μιλάω στην πρώτη και με πέρνουν στην δεύτερη βγάζει αναμονή . Δεν είναι πολύ πιο αργό, λίγο περισσότερο δύσχρηστο βέβαια αν θές να καλέσεις γρήγορα, σε σχέση με το desire s.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...