Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω λεω να κανω υπομονη ακομα κανα 2 εβδομαδες μπας και το φερουν καταστήματα εισαγωγης ελληνικ.αντιπροσωπείας. (δε λεει να μην εχει ακουστικά κινητο με περιπου 300 ευρω κοστος).

 

Θα συμφωνήσω με το φίλτατο...τέτοιες εποχές και τόσα λεφτά και να μην σου προσφέρουν ούτε καν ακουστικά...ανήκουστο...Γι'αυτό υπομονή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπομονή και από μένα όλο και κάποιος θα το φέρει. Το πλαίσιο ή η wind η οποία στο φυλάδιο λέει ότι περιλαμβάνει και ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσος ντόρος για κάτι που κοστίζει 10-15 ευρώ.

Και να το φέρουν οι μεγάλες αλυσίδες νομίζεται ότι θα το έχουν όσο και τα υπόλοιπα μαγαζιά στο skroutz?

Το Πλαίσιο και ο Κωτσόβολος το έχουν 300 ευρώ, τόσο θα το έχουν και οι υπόλοιπες αλυσίδες (Wind Vodafone).

Αντίθετα μικρά Ελληνικά μαγαζάκια το πουλάνε 35 ευρώ κάτω από αυτούς χωρίς όμως ακουστικά.

Ε, δώστε άλλα 15 και αγοράστε τα. Εγώ πάντως αυτό θα έκανα, θα στήριζα τα Ελληνικά μαγαζιά και ας τα αγόραζα extra.

Ούτως ή άλλως πιο φτηνά θα μου βγεί το "πακέτο" 265+15 παρά 300(με ακουστικά).

 

Γνώμη μου

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσος ντόρος για κάτι που κοστίζει 10-15 ευρώ.

Και να το φέρουν οι μεγάλες αλυσίδες νομίζεται ότι θα το έχουν όσο και τα υπόλοιπα μαγαζιά στο skroutz?

Το Πλαίσιο και ο Κωτσόβολος το έχουν 300 ευρώ, τόσο θα το έχουν και οι υπόλοιπες αλυσίδες (Wind Vodafone).

Αντίθετα μικρά Ελληνικά μαγαζάκια το πουλάνε 35 ευρώ κάτω από αυτούς χωρίς όμως ακουστικά.

Ε, δώστε άλλα 15 και αγοράστε τα. Εγώ πάντως αυτό θα έκανα, θα στήριζα τα Ελληνικά μαγαζιά και ας τα αγόραζα extra.

Ούτως ή άλλως πιο φτηνά θα μου βγεί το "πακέτο" 265+15 παρά 300(με ακουστικά).

 

Γνώμη μου

 

Φιλικά

 

Σεβαστή η γνώμη σου αλλά σίγουρα θα κοιτάξω το δικό μου πρώτα συμφέρον και πάνω από όλα τη τσέπη μου. Για την ακρίβεια π.χ .το πλαίσιο το έχει 289+ακουστικά+χαρτες σημαντικό για κάποιον που δε θέλει να μπλέκει με το μπελά να βρει ενα πρόγραμμα σπασμένο απο το νετ και να αντιμετωπίζει διάφορα προβλήματα κλπ. βάλε και τουλαχιστον 5 euro έξοδα αποστολής για κάποιον που είναι από περιφέρεια. Άρα πάμε στα 270+15=285. Για μένα συνεπώς ο μόνος λόγος να το πάρω από ένα άλλο μαγαζί είναι γιατί το θέλω χθες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσος ντόρος για κάτι που κοστίζει 10-15 ευρώ.

Και να το φέρουν οι μεγάλες αλυσίδες νομίζεται ότι θα το έχουν όσο και τα υπόλοιπα μαγαζιά στο skroutz?

Το Πλαίσιο και ο Κωτσόβολος το έχουν 300 ευρώ, τόσο θα το έχουν και οι υπόλοιπες αλυσίδες (Wind Vodafone).

Αντίθετα μικρά Ελληνικά μαγαζάκια το πουλάνε 35 ευρώ κάτω από αυτούς χωρίς όμως ακουστικά.

Ε, δώστε άλλα 15 και αγοράστε τα. Εγώ πάντως αυτό θα έκανα, θα στήριζα τα Ελληνικά μαγαζιά και ας τα αγόραζα extra.

Ούτως ή άλλως πιο φτηνά θα μου βγεί το "πακέτο" 265+15 παρά 300(με ακουστικά).

 

Γνώμη μου

 

Φιλικά

Με αυτη τη λογικη υποθετω οτι θα το αγοραζες ακομη και χωρις μπαταρια ,παραεισαγωγης.....κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι η μπαταρία με τα ακουστικά είναι το ιδιο τότε πάσο.

 

Το ότι είναι παραεισαγωγής δεν έχει να κάνει σε τίποτα με τη συσκευή αυτή καθ'αυτή.

Έχει απλά κάποιος τη δυνατότητα που δεν χρειάζεται τα ακουστικά να το αγοράσει 35 ευρώ φτηνότερα και άμεσα χωρίς να περιμένει πότε θα μας κάνει τη χάρη η wind και η κάθε wind να το φέρει με ακουστικά στη τιμή που η ίδια επιθυμεί.

 

Το αν κάποιος θέλει να το πάρει από το πλαίσιο με χάρτες ή από την wind με ακουστικά ή από το birdphone σκέτο ή με επιδότηση από τον Γερμανό είναι επιλογή του.

Το μόνο που λέω είναι ότι δεν είναι και τόσο πρόβλημα το ότι στην τιμή των 265 δεν περιλαμβάνονται ακουστικά για να το κάνουμε ολόκληρο θέμα και να χάνουμε την ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι η μπαταρία με τα ακουστικά είναι το ιδιο τότε πάσο.

 

Το ότι είναι παραεισαγωγής δεν έχει να κάνει σε τίποτα με τη συσκευή αυτή καθ'αυτή.

Έχει απλά κάποιος τη δυνατότητα που δεν χρειάζεται τα ακουστικά να το αγοράσει 35 ευρώ φτηνότερα και άμεσα χωρίς να περιμένει πότε θα μας κάνει τη χάρη η wind και η κάθε wind να το φέρει με ακουστικά στη τιμή που η ίδια επιθυμεί.

 

Το αν κάποιος θέλει να το πάρει από το πλαίσιο με χάρτες ή από την wind με ακουστικά ή από το birdphone σκέτο ή με επιδότηση από τον Γερμανό είναι επιλογή του.

Το μόνο που λέω είναι ότι δεν είναι και τόσο πρόβλημα το ότι στην τιμή των 265 δεν περιλαμβάνονται ακουστικά για να το κάνουμε ολόκληρο θέμα και να χάνουμε την ουσία.

 

+1. Συμφωνω απολυτα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

''Το Πλαίσιο και ο Κωτσόβολος το έχουν 300 ευρώ, τόσο θα το έχουν και οι υπόλοιπες αλυσίδες (Wind Vodafone).

Αντίθετα μικρά Ελληνικά μαγαζάκια το πουλάνε 35 ευρώ κάτω από αυτούς χωρίς όμως ακουστικά.''

Δηλαδή υπονοείς ότι αυτά δεν είναι Ελληνικά μαγαζιά ενώ είναι Ελληνικά μαγαζάκια αυτά που κάνουν παραεισαγωγή το ίδιο προιόν παρακάμπτωντας την Ελληνική αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι εισάγουν απευθείας από ξένες χώρες και δεν μπλέκονται με μεσάζοντες (βλ. Ελληνική Αντιπροσωπία Samsung) δεν πάει να πει ότι δεν είναι Ελληνικά μαγαζιά. Η έδρα τους είναι εδω και φορολογούνται εδώ.

 

Για την ιστορία, ο κωτσόβολος δεν είναι Ελληνική εταιρία. Έχει εξαγοραστεί από την Dixons South-East Europe.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι εισάγουν απευθείας από ξένες χώρες και δεν μπλέκονται με μεσάζοντες (βλ. Ελληνική Αντιπροσωπία Samsung) δεν πάει να πει ότι δεν είναι Ελληνικά μαγαζιά. Η έδρα τους είναι εδω και φορολογούνται εδώ.

 

Για την ιστορία, ο κωτσόβολος δεν είναι Ελληνική εταιρία. Έχει εξαγοραστεί από την Dixons South-East Europe.

 

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι ελληνικα μαγαζια.........

αντιθετως θα πρεπει να εχουν και παρεχουν πανευρωπαικη εγγυηση.Αυτο το εχεις τσεκαρει? Γιατι ολο το κουμπι ειναι σε αυτο.....

Και κατι διαφορετικο....Η Samsung ΔΕΝ ειναι μεσαζον...ειναι η επισημη αντιπροσωπεια και δεν ξερουμε ακομη αν στο πακετο της θα εχει ακουστικα....λεγετε και γραφετε οτι θα το διαθετει και αυτη χωρις ακουστικα......Κριμα

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα μικρά Ελληνικά μαγαζάκια το πουλάνε 35 ευρώ κάτω από αυτούς χωρίς όμως ακουστικά.

Ε, δώστε άλλα 15 και αγοράστε τα.

 

Ούτε 15 ευρώ κοστίζουν. ;)

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=20265005

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

 

Ισως αλλα ειναι παραεισαγωγη........και δεν ξερουμε αν εχουν πανευρωπαικη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το τηλ....

αλλά φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα με την διαχειρηση της ραμ....

εαν δεν γινουν 2 επαννεκινησεις την ημερα το τηλ γινεται εκνευριστικα αργο!

και ενω εχω και ενα κινεζικο με διπλη σιμ 1ghz mtk 6575 kai 512 ram...δλδ λιγοτερη απο το samsung....με τις ιδιες εφαρμογες πανω του...το κινεζικο ειναι πιο γρηγορο,κατι το οποιο δεν δικαιολογειται.και τα 2 εχουν android 4

δεν λεω τιποτα για τον αλλο κλωνο με τον mtk 6577 dual core γιατι εκει ειναι η μερα με την νυχτα

το τηλ με αυτη την ραμ επρεπε να φυσαει...και οχι να κολαει...

κατι δεν παει καλα,αλλά δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.

 

οποιος εχει καμια ιδεα....ειμαι ολος αυτια!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το τηλ....

αλλά φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα με την διαχειρηση της ραμ....

εαν δεν γινουν 2 επαννεκινησεις την ημερα το τηλ γινεται εκνευριστικα αργο!

και ενω εχω και ενα κινεζικο με διπλη σιμ 1ghz mtk 6575 kai 512 ram...δλδ λιγοτερη απο το samsung....με τις ιδιες εφαρμογες πανω του...το κινεζικο ειναι πιο γρηγορο,κατι το οποιο δεν δικαιολογειται.και τα 2 εχουν android 4

δεν λεω τιποτα για τον αλλο κλωνο με τον mtk 6577 dual core γιατι εκει ειναι η μερα με την νυχτα

το τηλ με αυτη την ραμ επρεπε να φυσαει...και οχι να κολαει...

κατι δεν παει καλα,αλλά δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.

 

οποιος εχει καμια ιδεα....ειμαι ολος αυτια!!!:rolleyes:

 

Αυτός είναι σημαντικός για να μην αγοράσω το κινητό. Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι σημαντικός για να μην αγοράσω το κινητό. Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αυτό το πρόβλημα;

 

Εγω παιδια δεν εχω κανενα προβλημα. Το τηλεφωνο φυσαει!!!:) Εχω κανει root και εχω παγωσει με titatinium backup ορισμενες εφαρμογες της samsung και τα παει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια δεν εχω κανενα προβλημα. Το τηλεφωνο φυσαει!!!:) Εχω κανει root και εχω παγωσει με titatinium backup ορισμενες εφαρμογες της samsung και τα παει μια χαρα.

 

εαν δε σου κανει κοπο,πες και σε μας τι εφαρμογες παγωσες και εαν εχεις δει καποια διαφορα στην ραμ και στην ταχυτητα....

και για παραδειγμα εαν εχεις live wallpaper....ή καποιες αλλες εφαρμογες που πιστευεις οτι καθυστερουν το κινητο

Link to comment
Share on other sites

εαν δε σου κανει κοπο,πες και σε μας τι εφαρμογες παγωσες και εαν εχεις δει καποια διαφορα στην ραμ και στην ταχυτητα....

και για παραδειγμα εαν εχεις live wallpaper....ή καποιες αλλες εφαρμογες που πιστευεις οτι καθυστερουν το κινητο

 

Να σου πω φιλε μου. Το τηλεφωνο το χρησιμοποιω πιο πολυ για κλησεις και να μπαινω λιγο στο internet. Τις πιο πολλες εφαρμογες που εχει δεν τις χρησιμοποιω και ετσι τις παγωνω. Μερικες απο αυτες ειναι οι εξης: AllShare Service - AvrcpServiceSamsung - ChatON - ChocoEuKor - DSMForwarding - DSMLawmo - Email - Factory Mode - Game Hub - Οτι εχει σχεση με google και πολλες ακομα και εχω δει μεγαλη διαφορα σε μπαταρια και σε ταχυτητα. Το κανω σε ολα τα κινητα που ειχα αυτο και βλεπω μεγαλη διαφορα. Τωρα καποιος αλλος μπορει να χρησιμοποιει πολλες απο αυτες τις εφαρμογες.:)

 

Κοιτα και σ'αυτο το link και θα καταλαβεις. https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Ank2uC-u_XGpdHJETkhYNUMzS1hpbVpELTNXWDNNYkE&single=true&gid=0&output=html

Edited by george_xp_pro
Συμπληρωση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε η κοπελα μου το κινητο απο birdphone, παραεισαγωγης. Να σημειωσω οτι σε αντιθεση με το email που μου εστειλαν και γραφει οτι εχει ελληνικο manual, δεν ειχε. Αν και για να πω την αληθεια μας ενημερωσαν αργοτερα μεσω τηλεφωνου οτι δε θα υπαρχει. Οποτε ξεκιναω με αυτο το θεμα. Ξερετε καποιο λινκ για να κατεβασω το ελληνικο ( ή εστω αγγλικο ) manual του κινητου;

 

Με το που ανοιγει το κινητο λεει οτι μπηκε στο ιντερνετ για πρωτη φορα, και για αυτο δε θα τη χρεωσει, αλλα απο την επομενη ημερα θα χρεωνεται με 1 ευρω την ημερα. Whats up εχει και CU, αν και η προσφορα ηταν για το cosmote monthly pass. Τι πρεπει να απενεργοποιησει για να μη μπαινει αυτοματα στο ιντερνετ; Μεχρι στιγμης βγαλαμε το gps και δεδομενα κινητου, θελει κατι αλλο;;

 

Λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση κινητου. Μπορουμε να την κανουμε αφοβα ή θα αλλαξει η γλωσσα; Μιλαω παντα για OTA αναβαθμιση και καμια χρηση υπολογιστη.

 

Καποιο site για να κατεβαζουμε δωρεαν παιχνιδια και εφαρμογες; Μπορει να γινεται κατι τετοιο και μεσω κινητου;

 

Καποιο bluetooth για το κινητο; Nokia bluetooth ειναι συμβατα με samsung κινητα;

 

Το κινητο μπορει να χακαριστει και να περνει ολες τις εφαρμογες και τα παιχνιδια; Εαν ναι, πως γινεται κατι τετοιο; Εαν ειναι παρανομο, τοτε απλα στειλτε ενα pm.

 

Τελος, επειδη οι επαφες που μεταφερθηκαν απο τις 2 sim ειναι ενα μπαχαλο και τα ονοματα ειναι οπως να'ναι θελουν ολες μετονομασια. Μπορει να γινει μια τετοια επεξεργασια μεσω υπολογιστη; Και πως; Επισης υπαρχει κατι αντιστοιχο του nokia suite, για τα samsung;

 

Ευχαριστω και συγνωμη εαν κουραζω!

Link to comment
Share on other sites

Εχει led notification η συσκευή;

 

Γειά και χαρά. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται noled από το market και κάνει αυτή τη δουλειά που θέλεις. Έχει και ηχητική υπενθύμιση και είναι free. Εμένα μου είναι πολύ χρήσιμο γιατί οδηγω και μοτοσικλέτα και δεν χάνω καμιά κλήση η μήνυμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Και αφου απαντησετε στις ερωτησεις μου, εχω αλλες δυο :

 

1) Πως γινεται να κλεισω μια εφαρμογη; Υπαρχει καποιο κουμπι ή θα πρεπει να πηγαινω στις "διεργασιες" και να την κλεινω απο εκει; Και ποιος ο λογος να γινεται κατι τετοιο; Για γρηγοροτερη εκκινηση τους;

 

2) Γιατι τα factory apps δε μπορω να τα κανω disable;

Link to comment
Share on other sites

Και αφου απαντησετε στις ερωτησεις μου, εχω αλλες δυο :

 

1) Πως γινεται να κλεισω μια εφαρμογη; Υπαρχει καποιο κουμπι ή θα πρεπει να πηγαινω στις "διεργασιες" και να την κλεινω απο εκει; Και ποιος ο λογος να γινεται κατι τετοιο; Για γρηγοροτερη εκκινηση τους;

 

2) Γιατι τα factory apps δε μπορω να τα κανω disable;

 

1) δεν υπάρχει λόγος να τις κλείνεις

2) γιατί μερικά χρειάζονται για να δουλεύει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι σε αντιθεση με το email που μου εστειλαν και γραφει οτι εχει ελληνικο manual, δεν ειχε. Αν και για να πω την αληθεια μας ενημερωσαν αργοτερα μεσω τηλεφωνου οτι δε θα υπαρχει. Οποτε ξεκιναω με αυτο το θεμα. Ξερετε καποιο λινκ για να κατεβασω το ελληνικο ( ή εστω αγγλικο ) manual του κινητου;
Λίγο που έψαξα και εγώ στο net δε βρήκα κάτι. Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, θεωρώ δεδομένο ότι σε λίγο καιρό θα μπορείς να το βρεις...

Τι πρεπει να απενεργοποιησει για να μη μπαινει αυτοματα στο ιντερνετ; Μεχρι στιγμης βγαλαμε το gps και δεδομενα κινητου, θελει κατι αλλο;;
Εφόσον έχεις απενεργοποιήσει τα δεδομένα, δε μπαίνει στο net.

Λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση κινητου. Μπορουμε να την κανουμε αφοβα ή θα αλλαξει η γλωσσα; Μιλαω παντα για OTA αναβαθμιση και καμια χρηση υπολογιστη.
Δεν αλλάζει τίποτα από τις ρυθμίσεις σου με την επίσημη αναβάθμιση.

Καποιο site για να κατεβαζουμε δωρεαν παιχνιδια και εφαρμογες; Μπορει να γινεται κατι τετοιο και μεσω κινητου;
Google Play. Γίνεται και μέσω κινητού από το εικονίδιο του Play Store.

Το κινητο μπορει να χακαριστει και να περνει ολες τις εφαρμογες και τα παιχνιδια; Εαν ναι, πως γινεται κατι τετοιο; Εαν ειναι παρανομο, τοτε απλα στειλτε ενα pm.
Λογικά πρέπει να έχει βγει ο τρόπος για να κάνεις Root το συγκεκριμένο κινητό. Δε το έχω παρακολουθήσει, κάνε μία αναζήτηση στο net.

Τελος, επειδη οι επαφες που μεταφερθηκαν απο τις 2 sim ειναι ενα μπαχαλο και τα ονοματα ειναι οπως να'ναι θελουν ολες μετονομασια. Μπορει να γινει μια τετοια επεξεργασια μεσω υπολογιστη; Και πως; Επισης υπαρχει κατι αντιστοιχο του nokia suite, για τα samsung;
Κατεβάζεις το Samsung Kies.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...