Jump to content

Rooting στην έκδοση 4.0.4 ICS


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχωράς κανονικά (αφού βέβαια έχεις τσεκάρει να είναι σωστά και τα κουτάκια) ;)
Ευχαριστώ φίλε μου.Το κάνω κι ο Θεός βοηθός.Δεν έχω ασχοληθεί στο παρελθόν με android:rolleyes:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 381
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε arc s δουλεψε η ολη διαδικασια απροβλημάτιστα.

Υπάρχει οδηγός σχετικά με την αφαίρεση άχρηστων εφαρμογών από το startup ;

Thank you!!!

Edited by gpelekanos
Link to comment
Share on other sites

Σε arc s δουλεψε η ολη διαδικασια απροβλημάτιστα.

Υπάρχει οδηγός σχετικά με την αφαίρεση άχρηστων εφαρμογών από το startup ;

Thank you!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Εδώ θα βρείς ό,τι χρειάζεσαι για το android, οδηγός του zxr.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλά games δεν τρέχουν καλά στην ICS 4.0.4 και κλείνουν συχνά απο μόνες τους.Μόλις επέστρεψα σε official 2.3.4 gingerbread να την τεστάρω να δω αν εκεί τρέχουν κανονικά.Μέχρι στιγμής το Spider-man που μου έκανε προβλήματα στην ICS 4.0.4 τώρα τρέχει τέλεια στην 2.3.4 gingerbread.Το μόνο που δεν μπορώ να βρώ στην 2.3.4 είναι πως στον κατάλογο με τα τηλέφωνα να βάλω με αλφαβητική σειρά τα ονόματα με βάση το επίθετο.Δεν το βρίσκω πουθενά!!!Ξέρει κανείς πως να το φτιάξω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μπορώ να βρώ στην 2.3.4 είναι πως στον κατάλογο με τα τηλέφωνα να βάλω με αλφαβητική σειρά τα ονόματα με βάση το επίθετο.Δεν το βρίσκω πουθενά!!!Ξέρει κανείς πως να το φτιάξω αυτό?

 

Δεν γινεται :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Έκανα update το arc s στην τελευταία έκδοση 4.0.4 μέσο pc companion όλα ωραία και καλά ισα ισα φαίνεται να πάει πιο γρήγορα το κινητό αλλα έχω ένα μεγάλο πρόβλημα δεν παίζει live streams μέσο κάποιας σελίδας ενώ πριν τα έπαιζε άνετα τώρα βγάζει ένα μπλε εικονίδιο.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πως να το φτιάξω ώστε να παίζει ξανά streams;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Έκανα update το arc s στην τελευταία έκδοση 4.0.4 μέσο pc companion όλα ωραία και καλά ισα ισα φαίνεται να πάει πιο γρήγορα το κινητό αλλα έχω ένα μεγάλο πρόβλημα δεν παίζει live streams μέσο κάποιας σελίδας ενώ πριν τα έπαιζε άνετα τώρα βγάζει ένα μπλε εικονίδιο.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πως να το φτιάξω ώστε να παίζει ξανά streams;

Προφανως ειχες το adobe flash player, καντο εγκατάσταση ξανα και δοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειχες το adobe flash player, καντο εγκατάσταση ξανα και δοκιμασε.

 

Φιλε μου δεν το βρίσκω ούτε στο google play ούτε στο κινητό μου το συγκεκριμένο...πως μπορώ να το κάνω install;

Απότι διάβασα σε ένα άρθρο πάει... Adobe Flash Player exits Android Google Play store οπότε απλά περιμένουμε κάποια ενημέρωση εκ μέρους τις adobe;

 

Τελικά την βρήκα την άκρη το κατέβασα από εδώ και παίζει ξανά κομπλέ ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)

Edited by Nioubis
Solved!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. εκανα ολα τα παραπανω με τον οδηγο του ZXR στο arc s ροοτ και 4.0.4 . τωρα ηθελα να μαθω πως σβηνεις τα αχρηστα και ποια ειναι αυτα? επισης αν χρειαζεσαι καποιο αλλο προγραμμα σε ροοτ κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup που είναι free στο market θα μπορείς να πάρεις backup οποία εφαρμογή θες και να την απεγκαταστήσεις επίσης.Πρέπει να είσαι root για να λειτουργήσει η εφαρμογή.Όσο για τις άχρηστες εφαρμογές είναι σχετικό μιας κ εσύ θα θεωρήσεις ποιές είναι άχρηστες για σένα. Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. εκανα ολα τα παραπανω με τον οδηγο του ZXR στο arc s ροοτ και 4.0.4 . τωρα ηθελα να μαθω πως σβηνεις τα αχρηστα και ποια ειναι αυτα? επισης αν χρειαζεσαι καποιο αλλο προγραμμα σε ροοτ κινητο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το Xperia Neo V (MT11) μια βοήθεια για τα αρχεία MT11i_4.1.A.0.562_Kernel και MT11i_4.1.B.0.431_kernel δεν μπορώ να τα κατεβάσω γιατί μάλλον διαγραφήκαν αν τα έχει κάποιος να μου τα δώσει ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά όλα ωραία ρε παίδες αλλά τώρα τραβάει χειρότερο βίντεο με σπασίματα και τέτοια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεία σας. Στο Flasher μου βγάζει την ένδειξη '' For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode'' , προφανώς ξέχασα να αλλάξω την λειτουργία σύνδεσης USB σε MSC mode αλλά η συσκευή μου κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις. Φτάνει μέχρι το logo της SE και φτου και απ την αρχή. Υπάρχει κάποια λύση να ανοίξει η συσκευή και να ξαναπροσπαθήσω ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Το αποτέλεσμα του οδηγού ήταν πλήρης επιτυχία και γράφω μόνο και μόνο για το στατιστικό, αλλά και για να ανταλλάξουμε εμπειρίες.

Κατ'αρχήν μια μικρή εισαγωγή.

είμαι κάτοχος xperia arc s

Δεν είμαι νέος χρήστης του android, όμως πρώτη φορά flash-άρω το κινητό μου με οτιδήποτε.

Όλη η διαδικασία έγινε σε Pc με Windows 7 64bit.

Είχα κάνει την αρχική αναβάθμιση στο ics και στη συνέχεια το τηλέφωνό μου root μέσω του αρχείου του doomlord.

Εδώ και πόσο καιρό που είχε βγει η τελευταία αναβάθμιση, είχα αυτό το ενοχλητικό σημάδι πάνω αριστερά. Προχθες έκανα το λάθος και φυσικά έχασα το root.

 

Έχω να πω ότι ο οδηγός αυτός είναι άψογος, βήμα προς βήμα και πολύ πλήρης για τα δικά μου στάνταρ.

Εκτός από το σημείο που έχει ήδη αναφερθεί, ότι δήθεν πρέπει να τσεκάρουμε πριν το root αν έχει μπει η νέα έκδοση.

ούτε σε εμένα άλλαξε η ένδειξη στις ρυθμίσεις, με αποτέλεσμα να ψαρώσω και να νομίζω ότι δεν έχω flash-άρει την παλιά έκδοση.

Διαβάζοντας εδώ όλους εσας όμως, το πολυπόθητο αποτέλεσμα ήρθε.

Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον zxr και όλους όσους συνέβαλαν σε αυτό τον οδηγό και φυσικά όλους όσους έχουν γράψει εδώ τις εμπειρίες τους χαλώντας το χρόνο τους για να βοηθήσουν εμας τους υπόλοιπους.

Α και κάτι άλλο, Makis206 γέλασα πάρα πολύ με τα ποστ σου όταν είχες νευριάσει...:lol::D:lol::D

Αν και είχα βρει την απάντηση για μένα, διάβαζα μόνο και μόνο για να δω τι θα γίνει με το δικό σου! χαχαχα

 

Υ.Γ. όσοι δεν έχετε βάλει την τελευταία έκδοση, κατά την άποψη μου πρέπει να το κάνετε. Βλεπω διαφορά στην απόκριση σε όλα.

π.χ. ανοιγει και κλεινει πολυ πιο γρήγορα, η μετάβαση στο μενού και η κύλιση από σελίδα σε σελίδα γίνεται πολύ πιό σβέλτα και άλλα τέτοια ωραία. Και φανταστείτε ότι ακόμα δεν έχω ξηλώσει τίποτα από τα άχρηστα.

Βέβαια επείδη νόμιζα ότι δε γίνεται το flashάρισμα, πρέπει να το flashαρα εν τέλει 5-6 φορές. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο.

 

Sorry for the big message αλλά είμαι ενθουσιασμένος!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας. Στο Flasher μου βγάζει την ένδειξη '' For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode'' , προφανώς ξέχασα να αλλάξω την λειτουργία σύνδεσης USB σε MSC mode αλλά η συσκευή μου κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις. Φτάνει μέχρι το logo της SE και φτου και απ την αρχή. Υπάρχει κάποια λύση να ανοίξει η συσκευή και να ξαναπροσπαθήσω ;;

 

Κατεβασε το seus και κανε επιδιορθωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ακολούθησα πιστά τον οδηγό και τελειώνοντας μου έβγαλε το εικονίδιο super user.Λογικά είμαι root πιά έτσι?Μπαίνω με τον διαχειρηστή αρχείων στο system\app, πάω να διαγράψω π.χ το FBIAppShare.apk, αλλά παραμένει εκεί.Όταν πατώ στο αρχείο μου βγάζει το μήνυμα" Για λόγους ασφαλείας το τηλέφωνο αποκλείει την εγκατάσταση εφαρμογών που δεν προέρχονται από το android market"

Κάποια λύση?

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που σου βγάζει παραπέμπει στο Ρυθμίσεις --> Επιλογές για προγραμματιστές --> Να επιτρ. ψευδείς τοποθ.

Η περίσταση όμως στην οποία σου βγάζει αυτό το μύνημα με προβληματίζει λίγο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->άγνωστες πηγές και το τσεκάρεις.τώρα λογικά θα σβήνεται....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το έχω κάνει,αλλά μου βγάζει "αδυναμία διαγραφής αρχείου". Με το Titanium back up όμως έχω σβήσει αρχεία:blink:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το έχω κάνει,αλλά μου βγάζει "αδυναμία διαγραφής αρχείου". Με το Titanium back up όμως έχω σβήσει αρχεία:blink:

 

Σβησε με το Titanium τοτε. Αφου υπαρχει τροπος γιατι αγχωνεσαι;

μηπως στον explorer εχει καμια επιλογη (οπως ο root explorer) r/w - r/o και θελει αλλαγη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...