Jump to content

Galaxy S III : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις βάλει custom recovery τότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα .

 

ευχαριστώ πολύ. ήταν το μόνο που με εμπόδιζε από το να το κάνω root.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου απαντηση σε προηγουμενο ποστ μου !! υπαρχει ροοτ για την 4.3 την οφισιαλ ή ακομα οχι!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου απαντηση σε προηγουμενο ποστ μου !! υπαρχει ροοτ για την 4.3 την οφισιαλ ή ακομα οχι!!!

ποια εκδοση ειναι η official?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου απαντηση σε προηγουμενο ποστ μου !! υπαρχει ροοτ για την 4.3 την οφισιαλ ή ακομα οχι!!!

 

To cf auto δεν δουλεύει ?? Δοκίμασες κάνα δυο φορές συνεχόμενα ??

Αλλιώς προσπάθησε με philz

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου απαντηση σε προηγουμενο ποστ μου !! υπαρχει ροοτ για την 4.3 την οφισιαλ ή ακομα οχι!!!

 

Από εδώ. Μια χαρά δουλεύει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα...Χρονιά πολλά και καλή Χρονιά να έχουμε..

Είχα κάνει στο smg S3(9300) ροοτ με τον πιο πάνω οδηγό.

Πήγα στην 4.3 και κατέβασα από το site το επίσημο firm (Greece-EUR) .

Τώρα θέλω να κάνω ένα factory reset άλλα δεν έχω την επιλογή από τις ρυθμίσεις(Δεν την εμφανίζει)..

Τι μπορώ να κάνω??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/500/Clipboard02.png[/imgalign]Τι είναι root; Λεπτομέρειες εδώ

 

- Root στο Galaxy S IIΙ I9300

 

 

...

 

Ρε παιδια! κανενα σχετικο βιντεο δεν υπαρχει γτ δεν τα καταλαβα ολα!

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια! κανενα σχετικο βιντεο δεν υπαρχει γτ δεν τα καταλαβα ολα!

ειναι πολυ απλο...δες και εδω

http://honai-android.blogspot.gr/2013/11/how-to-root-galaxy-s3-i9300-on-android.html

για βιντεο ψαξε στο youtube

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νναι ωραια γινεται με τον κλασικο τροπο! αλλα με την εφαρμογη farmaroot που ειναι μονο ενα πατημα γινετι στην 4.3 οπως εκανα την 4.1.2 ??
Link to comment
Share on other sites

νναι ωραια γινεται με τον κλασικο τροπο! αλλα με την εφαρμογη farmaroot που ειναι μονο ενα πατημα γινετι στην 4.3 οπως εκανα την 4.1.2 ??

Δοκίμασε το ,αν δεν δουλεύει δεν έγινε κάτι ,δεν θα πάθει τίποτα το τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην 4.3 μετα απο αναβαθμηση απο το kies και εχω το επίσημο firm (Greece-EUR) αλλα δεν μπορω να περασω το root εκανα και factory Reset καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην 4.3 μετα απο αναβαθμηση απο το kies και εχω το επίσημο firm (Greece-EUR) αλλα δεν μπορω να περασω το root εκανα και factory Reset καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Και είχα πρόβλημα γιατί ακολούθησα 2-3 φορές τα βήματα του οδηγού και ενώ έβλεπα ότι το εγκαθιστά, οι εφαρμογές έβγαζαν μήνυμα ότι δεν υπάρχει root. Το μόνο που έπρεπε να κάνω ακόμα ήταν να κατεβάσω το super SU απο το play store. Φαίνεται ότι η εγκατάσταση της 4.3 το διαγράφει (γιατί εμένα μόνο αυτό μου διέγραψε, τίποτε άλλο) . Τρέχεις το πρόγραμμα αυτό και δίνεις τα δικαιώματα στις εφαρμογές που θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Και είχα πρόβλημα γιατί ακολούθησα 2-3 φορές τα βήματα του οδηγού και ενώ έβλεπα ότι το εγκαθιστά, οι εφαρμογές έβγαζαν μήνυμα ότι δεν υπάρχει root. Το μόνο που έπρεπε να κάνω ακόμα ήταν να κατεβάσω το super SU απο το play store. Φαίνεται ότι η εγκατάσταση της 4.3 το διαγράφει (γιατί εμένα μόνο αυτό μου διέγραψε, τίποτε άλλο) . Τρέχεις το πρόγραμμα αυτό και δίνεις τα δικαιώματα στις εφαρμογές που θέλεις...

 

Μου βγαζει μηνυμα οτι ((δεν υπαρχει SU Binary εγκαταστημενη και SuperSU δεν μπορει να εγκατασταθει ,αυτο ειναι ενα προβλημα Αν αναβαθμησατε στην Android 4.3 πρεπει να ξαναρουταρετε χειροκινητα)) το κανω root μεσο του Odin αλλα δεν κανει τιποτα.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει μηνυμα οτι ((δεν υπαρχει SU Binary εγκαταστημενη και SuperSU δεν μπορει να εγκατασταθει ,αυτο ειναι ενα προβλημα Αν αναβαθμησατε στην Android 4.3 πρεπει να ξαναρουταρετε χειροκινητα)) το κανω root μεσο του Odin αλλα δεν κανει τιποτα.

 

Κατέβασε από εδώ το UPDATE-SuperSU-v1.89.zip και κάντο install από το CWM.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε ουτε με αυτο δεν περνουσε, αλλα βρηκα λυση !!!!!!! απο ενα χρηστη jaho998, και εδω η σελιδα στο Youtube Πως περναει το ροοτ ? http://www.youtube.com/watch?v=Bn9VFpo8hOY με διαφορετικο τροπο αλλα η δουλεια εγινε ... τελος το SuperSU θελει και το Recovery να εχουμε περασει πριν, ωστε να το τρεξουμε μεσα απο το Recovery ...
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Αφού μου έβαλαν στο service την 4.3, και χθες πέρασα τα apps, σήμερα έκανα root, triangle away και ενώ στο download mode μου γράφει Official, στην κατάσταση συσκευής μου γράφει "προσαρμοσμένη έκδοση" και όταν πατήσω ενημεώσεις μου γράφει ότι δεν είναι δυνατές επειδή η συσκευή έχει τροποποιηθεί.

Κάτι δεν έχει γίνει καλά;;;

(factory reset δεν έκανα μετά το root, αν παίζει ρόλο αυτό...παίζει όμως ρόλο; )

Ευχαριστώ.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου έβαλαν στο service την 4.3, και χθες πέρασα τα apps, σήμερα έκανα root, triangle away και ενώ στο download mode μου γράφει Official, στην κατάσταση συσκευής μου γράφει "προσαρμοσμένη έκδοση" και όταν πατήσω ενημεώσεις μου γράφει ότι δεν είναι δυνατές επειδή η συσκευή έχει τροποποιηθεί.

Κάτι δεν έχει γίνει καλά;;;

(factory reset δεν έκανα μετά το root, αν παίζει ρόλο αυτό...παίζει όμως ρόλο; )

Ευχαριστώ.

:)

 

Αφού είσαι root είναι φυσιολογικό να φαίνεται τροποποιημένο.

Κάνε τις ενημερώσεις μέσω KIES ή Odin

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια, πρωτη φορα επιχειρώ να κάνω κατι τετοιο

 

Αποφάσισαν λοιπον να κανω root το τηλέφωνο, αλλα πριν ξεκινήσω να ρωτήσω

 

1. Ειμαι στην 4.1.2 πρεπει να παω στην τελευταία ή να το κανω root έχοντας αυτην επανω, τι ειναι καλύτερο

 

2. Οι αναβαθμίσεις της εταιρειας θα συνεχίσουν να γίνονται στο τηλέφωνο μετα το root ή τέλος

 

3. Στο οδηγο διάβασα οτι μετα το root υπάρχει ενας μετρητής που μηδενίζεται με ενα πρόγραμμα απο το xda αλλα δεν κατάλαβα σε ποιο αναφέρετε εκει εχει το "param.tar" και το "TriangleAway-v3.26.apk" ποιο απο τα δυο είναι και πως γίνετε απλα το τρεχω απο το τηλέφωνο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) Σε όποια έκδοση θελεις μπορείς να κάνεις root .

2)Με το kies ναι ,αν δεν βάλεις custom rom /kernel ,αντίθετα με OTA όχι.

3)Το TriangleAway-v3.26.apk ,δες πως γίνεται

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

3)Το TriangleAway-v3.26.apk ,δες πως γίνεται

με το triangle away εχω προβλημα εγω , μου βγαζει Parsing error τι μπορω να κανω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

1) Σε όποια έκδοση θελεις μπορείς να κάνεις root .

2)Με το kies ναι ,αν δεν βάλεις custom rom /kernel ,αντίθετα με OTA όχι.

3)Το TriangleAway-v3.26.apk ,δες πως γίνεται

 

Ok ευχαριστώ αν εχω καποιο πρόβλημα θα ξαναποσταρω

 

Λοιπον ολα οκ (μαλλον) δεν βλεπω καμια αλλαγή

 

Αυτο που θελω τωρα ειναι να απεγκαταστήσω καποιες εφαρμογες, αυτο πως γινετε?

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Με titanium backup ή κάποιο αλλο πρόγραμμα απο το play (π.χ System app remover) .

Applications Safe To Remove

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρώντας ολα τα περιττά το τλφ ξαναζωντάνεψε

 

Ευχαριστώ όλους και τον @Tyxerakias που έγραψε τον οδηγό, πολύ εύκολο τελικά

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ.

1.Ωστόσο βλέπω οτι δεν μπορώ να βγω απο αυτό...

Βγάζω μπαταρία και όλα ΟΚ.

Εκανα καλά;

Πολύ hardwaρικός τρόπος βέβαια...Υπάρχει κάτι άλλο;

 

2.Τέλος,στο xda ο chainfire έχει το param.tar και το triagleaway.apk...

Πώς τρέχω το triagle away?Μπαίνω CWM?

Μετά;

Συγνώμη αλλά ως άσχετος,θέλω να μάθω ωστε να μην κάνω κάποιο λάθος...

 

1. Δεν χρειαζόταν αν παταγες το power για καποια δευτερολεπτα θα εκλεινε

2. Μεταφέρεις στην sd το προγραμματακι "triagleaway.apk" και το τρέχεις απο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα χρειαστει να κανω root.

Η διαδικασια ειναι αυτη που γραφει το πρωτο ποστ; Αυτη η διαδικασια ειναι απροβληματιστη; Αυτος ειναι ο ευκολοτερος τροπος;

Νομιζα παντως οτι ειχε κυκλοφορησει και καποιο προγραμμα που ετρεχε στο κινητο και αμεσως σε εκανε root.

Θα τα 'καταφερω', ή να αναθεσω την διαδικασια σε έναν 'εμπειρο' φιλο;

 

----------

Το clockwormod πρεπει να μπει πριν το root, ή μπορει να μπει και μετα;

Νομιζω αυτο 'μπαινει' πιο δυσκολα. Αυτο μαλλον πρεπει να το αναθεσω στον φιλο...

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...