Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα έκανα μια βόλτα από το πλάισιο και ρώτησα για 32αρα κάρτα μνήμης. Ο πωλητής μου είπε ότι είχε μια class 4 στα 25 ευρώ νομίζω trancend αλλά είπε να μην την πάρω γιατί στο siii θα σέρνεται και να προτιμήσω class 10. Ισχύει αυτό; Έχουν τόση διαφορά στην ταχύτητα. Εγώ έχω τώρα μια class 4 16αρα και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Έχτε να προτείνετε εσείς κάποια, από ελληνικό κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα παραγγελία από του "Μπέη" κάρτα Samsung 32gb class 10 με 27 ευρώ και δώρο αντάπτορα USB

Έχεις κανένα link;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα έκανα μια βόλτα από το πλάισιο και ρώτησα για 32αρα κάρτα μνήμης. Ο πωλητής μου είπε ότι είχε μια class 4 στα 25 ευρώ νομίζω trancend αλλά είπε να μην την πάρω γιατί στο siii θα σέρνεται και να προτιμήσω class 10. Ισχύει αυτό; Έχουν τόση διαφορά στην ταχύτητα. Εγώ έχω τώρα μια class 4 16αρα και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Έχτε να προτείνετε εσείς κάποια, από ελληνικό κατάστημα;

 

Kάνεις την δουλειά σου αλλά καλύτερα να έχεις πιο πάνω μιας και δεν έχουν σοβαρή διάφορα στην τιμή. Για full hd θέλεις τουλάχιστον class 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημέρα!ξέρετε μήπως αν υπάρχουν στην ελλάδα θήκες otterbox εκτός μαύρου χρώματος?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μπορειτε να μου πειτε ποια απο τις 2 παρακατω θηκες ειναι καλυτερη για το κινητο? και οι 2 ειναι οι original samsung απλα δεν θελω να δινει ογκο

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=34021

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=34211

Link to comment
Share on other sites

Kάνεις την δουλειά σου αλλά καλύτερα να έχεις πιο πάνω μιας και δεν έχουν σοβαρή διάφορα στην τιμή. Για full hd θέλεις τουλάχιστον class 6.

 

 

Την παραγγειλα κι εγω την 32αρα.

Δεν χρειάζομαι μεγαλύτερη. Επίσης το στικακι θα φανεί χρήσιμο στο μέλλον αν τυχόν πάω σε συσκευη που δεν δέχεται SD Card.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Bluetooth Mouse της microsoft και προσπαθω να το κανω να δουλέψει με το s3 χωρις μεχρι τωρα να τα καταφερω…

Παιζει καποια ασυμβατότητα;

Αν καποιος χρησιμοποιεί η εχει δοκιμάσει Bluetooth Mouse στο s3 μπορει να μου αναφέρει το μοντελο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Bluetooth Mouse της microsoft και προσπαθω να το κανω να δουλέψει με το s3 χωρις μεχρι τωρα να τα καταφερω…

Παιζει καποια ασυμβατότητα;

Αν καποιος χρησιμοποιεί η εχει δοκιμάσει Bluetooth Mouse στο s3 μπορει να μου αναφέρει το μοντελο;

Ευχαριστω

 

Μόλις τώρα δοκίμασα να κάνω pair το mouse που είχα στο S2.

Δε κάνει pair (ζητάει password ενώ δεν υπάρχει).

To keyboard παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνηθως για να συνδεθούν δυο συσκευές χρειαζόμαστε password οπου ο καθενας βαζει οτι θελει η και καθολου...

Αν βαλεις καποιο password θα πρέπει με καποιο τροπο να γινει επιβεβαίωση απο την αλλη συσκευή...

Η αλλη συσκευή ομως ειναι mouse και ειναι καπως αδύνατο να κανεις επιβεβαίωση του κωδικου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα να κάνω pair το mouse που είχα στο S2.

Δε κάνει pair (ζητάει password ενώ δεν υπάρχει).

To keyboard παίζει κανονικά.

 

0000 δοκίμασες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι συνηθως για να συνδεθούν δυο συσκευές χρειαζόμαστε password οπου ο καθενας βαζει οτι θελει η και καθολου...

Αν βαλεις καποιο password θα πρέπει με καποιο τροπο να γινει επιβεβαίωση απο την αλλη συσκευή...

Η αλλη συσκευή ομως ειναι mouse και ειναι καπως αδύνατο να κανεις επιβεβαίωση του κωδικου

 

Εννοείται.0000,1111,1234,9999, κλπ

Εξάλλου στο S2 δούλευε κανονικά και είχε μπει αμέσως.

Δε θυμάμαι όμως αν μου είχε ζητήσει password ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.0000,1111,1234,9999, κλπ

Εξάλλου στο S2 δούλευε κανονικά και είχε μπει αμέσως.

Δε θυμάμαι όμως αν μου είχε ζητήσει password ή όχι.

 

Το θέμα είναι πως εγώ έχω ένα σκέτο bluetooth mouse χωρίς πληκτρολόγιο άρα πως θα κάνω επιβεβαίωση κωδικού;

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό φορτιστή ποση ωρα κανει να φορτίσει η μπαταρία; μολις πηρα μια δεύτερη μπαταρία (γνήσια) και δεν την εχω βάλει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Από που την αγόρασες; Έχεις κάποιο link;

 

Στο ebay την βρηκα. Απο Αγγλία μου ήρθε στα 22ευρώ μαζί με τα μεταφορικά αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παραγιλα τα παρακατω γιατι το θεμα μπαταρια ειναι αστα να πανε εσεις με τις γνωσεις σας ελπιζω να ξερετε αν κανουν ειναι βεβαια οχι original αλλα ελπιζω την δουλεια τους να την κανουν,

 

1) θικη με εσωτερικη μπαταρια http://www.ebay.com/itm/300788881623?var=600059640889&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

2)εξτρα εξωτερικη μπαταρια σε περιπτωση που μινει η εσωτερικη και αυτη της θικης http://www.ebay.com/itm/221117224956?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

3)φορτιστης + 3 εξτρα μπαταριες για κανα ταξιδι να μην φορτιζω ολη την ωρα και περιμενω 3 ωρες που θελει με καλοδιο. http://www.ebay.com/itm/261035462867?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό φορτιστή ποση ωρα κανει να φορτίσει η μπαταρία; μολις πηρα μια δεύτερη μπαταρία (γνήσια) και δεν την εχω βάλει ακόμα.

 

Αργεί περισσότερο γιατί έχει μικρότερη έξοδό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Bluetooth Mouse της microsoft και προσπαθω να το κανω να δουλέψει με το s3 χωρις μεχρι τωρα να τα καταφερω…

Παιζει καποια ασυμβατότητα;

Αν καποιος χρησιμοποιεί η εχει δοκιμάσει Bluetooth Mouse στο s3 μπορει να μου αναφέρει το μοντελο;

Ευχαριστω

 

Εγώ από την εποχή που είχα το S2, που είχε γίνει η ίδια κουβέντα, έχω αγοράσει από το πλαίσιο ένα turbo-x ασύρματο με 9 ευρώ (νομίζω) το οποίο δουλεύει μια χαρά. Δυστυχώς τώρα που το κοίταξα δεν το βρήκα στο site του πλαισίου, μάλλον έχει αντικατασταθεί με άλλα, οπότε δεν μπορώ πλέον να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια SanDisk 32GB 32G Class10 UHS-1 MOBILE ULTRA Micro SD Micro SDHC Card 30MB/s 200X

από ebay. Ελπίζω να μην έχει θέμα....:)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την εποχή που είχα το S2, που είχε γίνει η ίδια κουβέντα, έχω αγοράσει από το πλαίσιο ένα turbo-x ασύρματο με 9 ευρώ (νομίζω) το οποίο δουλεύει μια χαρά. Δυστυχώς τώρα που το κοίταξα δεν το βρήκα στο site του πλαισίου, μάλλον έχει αντικατασταθεί με άλλα, οπότε δεν μπορώ πλέον να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο.

 

Άμα διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι ποντίκι που δουλεύει κανονικά στο S2, δε μου κάνει pair στο S3.

Έχω σκεφτεί κάποια λύση, αλλά περιμένω ένα καλώδιο για να το δοκιμάσω.

 

Πήρα μια SanDisk 32GB 32G Class10 UHS-1 MOBILE ULTRA Micro SD Micro SDHC Card 30MB/s 200X

από ebay. Ελπίζω να μην έχει θέμα....:)

 

Χρησιμοποιώ την ίδια σε 64GB και δουλεύει μια χαρά.Η διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με την Sandisk class 4, είναι χαοτική.

Link to comment
Share on other sites

Άμα διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι ποντίκι που δουλεύει κανονικά στο S2, δε μου κάνει pair στο S3.

Έχω σκεφτεί κάποια λύση, αλλά περιμένω ένα καλώδιο για να το δοκιμάσω.

 

Νομίζω ότι είχαμε πάρει το ίδιο ποντίκι τότε ή όχι ? Επίσης τι kernel έχεις? Εγώ μόνο με cf-root (έχω omega rom) έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει (έτσι κι αλλιώς όμως από το s2 έχω καταλήξει ότι οι custom kernels δεν μου προσφέρουν τίποτα παρά μόνο άσχετα κολλήματα, οπότε έχω βρει την υγειά μου με cf-root).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχαμε πάρει το ίδιο ποντίκι τότε ή όχι ? Επίσης τι kernel έχεις? Εγώ μόνο με cf-root (έχω omega rom) έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει (έτσι κι αλλιώς όμως από το s2 έχω καταλήξει ότι οι custom kernels δεν μου προσφέρουν τίποτα παρά μόνο άσχετα κολλήματα, οπότε έχω βρει την υγειά μου με cf-root).

 

Εμένα είναι Toshiba N554.

Mε τον μαμά kernel είμαι τώρα.

Θα το φτιάξω όμως που θα μου πάει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...