Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τους στιλους υπάρχει περίπτωση αν πάρουμε έναν από τους φθηνούς, που υπάρχουν παντού και λένε ότι κάνουν για οθόνη αφής, να γδαρθει η οθόνη;μέχρι και στο τζάμπο εχω δει ένα με επιπλέον κεφαλές για αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τους στιλους υπάρχει περίπτωση αν πάρουμε έναν από τους φθηνούς, που υπάρχουν παντού και λένε ότι κάνουν για οθόνη αφής, να γδαρθει η οθόνη;μέχρι και στο τζάμπο εχω δει ένα με επιπλέον κεφαλές για αλλαγή.

 

Όχι, είναι πολύ μαλακή η μύτη. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Εχω απο ebay πάρει, ούτε ευρώ δεν κόστισε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου το πιο άχρηστο αξεσουάρ για το κινητό μας. Δεν προσφέρει καμία παραπάνω δυνατότητα (όπως στο note) και χρησιμεύει μόνο για να κρατήσεις χειρόγραφες σημειώσει στο s-note. Πεταμένα λεφτά κατά την άποψή μου.

Edit: Σε κάλυψε ο Αλέξανδρος.

 

Δεν χρειαζετε να προσφέρει παραπάνω δυνατότητες φίλε μου,και μονό που δεν γεμίζεις την οθόνη δαχτυλιές φτάνει.Το συγκεκριμένο βεβαία ειναι ακριβό,εγω θα προτιμούσα ένα απλό pen.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους στιλους υπάρχει περίπτωση αν πάρουμε έναν από τους φθηνούς, που υπάρχουν παντού και λένε ότι κάνουν για οθόνη αφής, να γδαρθει η οθόνη;μέχρι και στο τζάμπο εχω δει ένα με επιπλέον κεφαλές για αλλαγή.

Εγω εχω παρει δυο,εναν με 1,5€,και εναν με 3,5.Ο δευτερος,εχει και δυο λαμπες,εκτος απο το λαστιχακι στην αλλη ακρη του.Μια led και μια laser.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να προσφέρει παραπάνω δυνατότητες φίλε μου,και μονό που δεν γεμίζεις την οθόνη δαχτυλιές φτάνει.Το συγκεκριμένο βεβαία ειναι ακριβό,εγω θα προτιμούσα ένα απλό pen.

Καλά, αν βρεις κανένα με 1€ ή λίγο παραπάνω δεν το συζητώ. Η ευχρηστία του όμως ακυρώνεται από την στιγμή που δεν μπορείς να πατήσεις με το pen τα back και menu κουμπιά αφής. Θα σκρολάρεις δηλαδή στην οθόνη αλλά θα πρέπει να αφήσεις το pen για πας μπρος - πίσω στο menu. Πολύ ελλιπής η υλοποίηση κατά την άποψή γι' αυτό και η ένστασή μου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις βαση στηριξης για το αμαξι+φορτιστη; Θελω ν αρχισω να το χρησιμοποιω σαν gps
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η οriginal flip case λέει τίποτα? Προστατεύει την κάμερα ή θα ακουμπάει;

 

Κάνε ένα search στο θέμα γιατί γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Είναι ωραία σαν design αλλά κάποιος είχε γράψει ότι παρουσίασε σημάδια φθοράς γρήγορα. Εγώ δεν την χρησιμοποίησα αν και είχα πάρει δώρο το essential accessory gift pack (με τις θήκες, την μπαταρία και την βάση φόρτισης εφεδρικής μπαταρίας) διότι θεωρώ ότι flip που ανοίγει οριζόντια δεν βολεύει για χρήση με το ένα χέρι και έχεις κίνδυνο να σου πέσει και να δοκιμάσεις στην πράξη το κατά πόσο προστατεύει το κινητό :) Δες καλύτερα flip που ανοίγει κάθετα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα search στο θέμα γιατί γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Είναι ωραία σαν design αλλά κάποιος είχε γράψει ότι παρουσίασε σημάδια φθοράς γρήγορα. Εγώ δεν την χρησιμοποίησα αν και είχα πάρει δώρο το essential accessory gift pack (με τις θήκες, την μπαταρία και την βάση φόρτισης εφεδρικής μπαταρίας) διότι θεωρώ ότι flip που ανοίγει οριζόντια δεν βολεύει για χρήση με το ένα χέρι και έχεις κίνδυνο να σου πέσει και να δοκιμάσεις στην πράξη το κατά πόσο προστατεύει το κινητό :) Δες καλύτερα flip που ανοίγει κάθετα.

Νομίζω πιο πολύ βολεύει κατά την ομιλία. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν φθείρεται ή όχι η κάμερα από πίσω, όπως γίνεται με το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο ebay βρήκα ότι υπάρχουν 3rd party μπαταρίες με αρκετά μεγαλύτερη χωρητικότητα απο την γνήσια:

 

πχ

http://www.ebay.co.uk/itm/BXT-3450mAh-High-Quality-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-SIII-UK-/271090598583?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f1e4242b7

και

http://www.ebay.co.uk/itm/3150mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/330758439655?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d02bd42e7

 

έχει κάποιος απο εσάς σχετική εμπειρία; μήπως να αποφύγω την αγορά τέτοιων μπαταριών προς αποφυγή κωμικοτραγικών εκπλήξεων;;;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο ebay βρήκα ότι υπάρχουν 3rd party μπαταρίες με αρκετά μεγαλύτερη χωρητικότητα απο την γνήσια:

 

πχ

http://www.ebay.co.uk/itm/BXT-3450mAh-High-Quality-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-SIII-UK-/271090598583?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f1e4242b7

και

http://www.ebay.co.uk/itm/3150mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/330758439655?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d02bd42e7

 

έχει κάποιος απο εσάς σχετική εμπειρία; μήπως να αποφύγω την αγορά τέτοιων μπαταριών προς αποφυγή κωμικοτραγικών εκπλήξεων;;;

 

Μεγαλύτερη χωρητικότητα στο ίδιο μέγεθος και από άγνωστο προμηθευτή; :lol:

Καταρχήν θα είναι περίπου ίδια με την μαμά (στην καλύτερη) σε χωρητικότητα.

Δεύτερον δεν έχουν NFC επάνω τους (πως της ήρθε τη samsung και έβαλε το nfc reader στη μπαταρία δεν το κατάλαβα!)

Για back-up για δύσκολη στιγμή καλές είναι, αλλά θέλουν προσοχή οι μαϊμούδες αυτές, φουσκώνουν με τον καιρό και μπορεί να σκάσουν (κυριολεκτικά).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη χωρητικότητα στο ίδιο μέγεθος και από άγνωστο προμηθευτή; :lol:

Καταρχήν θα είναι περίπου ίδια με την μαμά (στην καλύτερη) σε χωρητικότητα.

Δεύτερον δεν έχουν NFC επάνω τους (πως της ήρθε τη samsung και έβαλε το nfc reader στη μπαταρία δεν το κατάλαβα!)

Για back-up για δύσκολη στιγμή καλές είναι, αλλά θέλουν προσοχή οι μαϊμούδες αυτές, φουσκώνουν με τον καιρό και μπορεί να σκάσουν (κυριολεκτικά).

Καποιοι θα γινουν πειραματοζωα,ως συνηθως,και ετσι,θα μαθουμε και εμεις οι συντηρητικοι,το αν αξιζουν ή οχι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη γνήσια Samsung leather pouch για το s3 και είναι πολύ στενή για το κινητό. Με το ζόρι μπαίνει και βγαίνει. Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς εδώ. Το λέω για να μην πάει κανείς και την αγοράσει.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

έχει πάρει κανείς τους φακούς αυτούς που βλέπω στο ebay http://www.ebay.com/itm/New-8X-Zoom-Telescope-Camera-Lens-case-cover-for-Samsung-Galaxy-S3-SIII-GT-i9300-/140874256944?pt=PDA_Accessories&hash=item20ccc29230

 

Κάνουν δουλειά η είναι παπατζίδικες?Η ποιότητα πριν κ μετά έχει διαφορές κλπ?Άν έχει κάποιος εμπειρία θα εκτιμούσα το feedback :rolleyes:

me > you
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω αλλη μια φορα αν ξερει καποιος κανα bluetoth clip που να ταιριαζει καλα με το τηλ ?γιατι οσα δοκιμασα μεχρι τωρα ακουγονται χαμηλα σε σχεση με οταν τα συνδεω με αλλο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω αλλη μια φορα αν ξερει καποιος κανα bluetoth clip που να ταιριαζει καλα με το τηλ ?γιατι οσα δοκιμασα μεχρι τωρα ακουγονται χαμηλα σε σχεση με οταν τα συνδεω με αλλο τηλ.

Aυτο το δοκιμασες;

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-wireless-headset-pro/

Εγω,το εχω αρκετο καιρο τωρα,και σαν ΒΤ,ειναι αψογο.Εκει που πασχει,ειναι σαν ραδιοφωνο,που εχει βημα 100Κ Hz,που ειναι πολυ για το πληθος των σταθμων που υπαρχουν.

Και δεν εχει και μνημες,οποτε ειναι δυσκολο να αλλαζεις σταθμους.

Παντως,τα μηνυματα,τα δειχνει στην οθονη του,και ξεχασα,δεν ειναι "σκουλαρικι" για να το εχεις μονιμως στο αυτι,αλλα πιανεται στο πουκαμισο και με καλωδιακι παει το ακουστικο στο αυτι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου μεριά περιμένω δύο προϊόντα τα οποία έχουν ανακοινωθεί αλλά δεν κυκλοφορούν ακόμα. Την ασύρματη φόρτιση και την επίσημη μπαταρία των 3000 mA. Αν δεν είναι μάπα θα τα χτυπήσω σίγουρα. Ουσιαστικά θα απογειώσουν ακόμα περισσότερο την αυτονομία του κινητού.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πιστεύω πως οι θήκες μόνο να ασχημήνουν μπορούν το τηλέφωνο, γι' αυτό και δεν χρησιμοποιώ ποτέ καμία.

 

Το προσέχω σαν τα μάτια μου αλλά δεν το υπηρετώ κιόλας λες και είναι από χίλια σπάνια πετρώματα..

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το δοκιμασες;

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-wireless-headset-pro/

Εγω,το εχω αρκετο καιρο τωρα,και σαν ΒΤ,ειναι αψογο.Εκει που πασχει,ειναι σαν ραδιοφωνο,που εχει βημα 100Κ Hz,που ειναι πολυ για το πληθος των σταθμων που υπαρχουν.

Και δεν εχει και μνημες,οποτε ειναι δυσκολο να αλλαζεις σταθμους.

Παντως,τα μηνυματα,τα δειχνει στην οθονη του,και ξεχασα,δεν ειναι "σκουλαρικι" για να το εχεις μονιμως στο αυτι,αλλα πιανεται στο πουκαμισο και με καλωδιακι παει το ακουστικο στο αυτι.

 

Δες και αυτο?

http://www.sonymobile.com/gr/support/accessories/hi-fi-wireless-headset-with-fm-radio-mw600/

 

Το εχω πανω απο χρονο και ειναι γαματο, και εχει τα ιδια σαν ραδιο οπως λεει και ο φιλος ποιο πανω.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο?

http://www.sonymobile.com/gr/support/accessories/hi-fi-wireless-headset-with-fm-radio-mw600/

 

Το εχω πανω απο χρονο και ειναι γαματο, και εχει τα ιδια σαν ραδιο οπως λεει και ο φιλος ποιο πανω.

 

Στην οθόνη φαίνεται και το όνομα αυτού που καλεί ή μόνο ο αριθμός τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πιο πολύ βολεύει κατά την ομιλία. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν φθείρεται ή όχι η κάμερα από πίσω, όπως γίνεται με το κανονικό.

 

δεν φθειρετε η καμερα το πισω ειναι πιο χοντρο σε εκεινο το σημειο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το δοκιμασες;

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-wireless-headset-pro/

Εγω,το εχω αρκετο καιρο τωρα,και σαν ΒΤ,ειναι αψογο.Εκει που πασχει,ειναι σαν ραδιοφωνο,που εχει βημα 100Κ Hz,που ειναι πολυ για το πληθος των σταθμων που υπαρχουν.

Και δεν εχει και μνημες,οποτε ειναι δυσκολο να αλλαζεις σταθμους.

Παντως,τα μηνυματα,τα δειχνει στην οθονη του,και ξεχασα,δεν ειναι "σκουλαρικι" για να το εχεις μονιμως στο αυτι,αλλα πιανεται στο πουκαμισο και με καλωδιακι παει το ακουστικο στο αυτι.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση .απλα ξεχασα να πω οτι ψαχνω με μονο ακουστικο .....(bluetooth handsftee clip) μονο για ομιλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...