Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στα 19 ευρω ειναι 2 μαζι

 

Ευχαριστω φιλε . Για ποια μαρκα ομως μιλας ; Απο οσο ειδα εχει παρα παρα πολλες !

Στειλε μου πριβε μηνυμα για να μην ενοχλουμε τον κοσμο εδω.

Link to comment
Share on other sites

ε δωσε λινκ να δω ποια πηρες !

Στο mall το ειδα και την πηρα απο το πλαισιο .

ελα βρηκα και τo link

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Sentio-Sentio-%CE%98%CE%B7%CE%BA%CE%B7-Galaxy-S3-Dues-Red-black-GS3-DU-R-BK.htm

Επειδη ειναι κοκκινο το δικο μου πηρα την κοκκινη.

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Για USB otg, αυτο κανει? http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-OTG-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-S3-S-III-GT-i9300-/190721454972?pt=PDA_Accessories&hash=item2c67e2737c

 

Πολλοι στο ebay αναφερουν οτι κανουν για s2-s3 κτλ, πραγμα που δεν ισχυει απ οτι διαβασα,δεν εχουν συμβατοτητα αυτα τα δυο. Οποτε ρωταω μηπως εχει παρει καποιος απο αλλου,να προτεινει κατι αξιοπιστο.

 

Αυτό εδώ αγόρασα και δουλεύει μια χαρά. Άργησε αρκετά όμως να έρθει, σχεδόν ένα μήνα έκανε.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα από το ebay μια κάρτα 64gb class 10 SanDisk ultra sdxc από εδω: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=120993975540 λέτε να έχω πρόβλημα με την συμβατότητα;; Την έχει κανείς την συγκεκριμένη;;
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ξερετε στην ελλαδα που μπορουμε να παρουμε screen protectors sgp? επισης απο τα 2 ποιο ειναι το καλυτερο το ultra nano ή το ultra clear?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ξερετε στην ελλαδα που μπορουμε να παρουμε screen protectors sgp?

Αν δεν κάνω λάθος τα έχει φέρει το public.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι υποτιθεται, εγω εχω παραγγειλει απο το σαββατο κι ακομα περιμενω. Αν δε μου το φερουν αυριο θ ακυρωσω τη παραγγελια και θα το παρω απο το internet. Καποιο αξιοπιστο site γι αυτο εχουμε;
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδισ καμια καλη προταση για flip case υπαρχει;κατι σαν κ αυτη που δινει η samsung.

 

Είσαι σίγουρος ότι σε βολεύει για χρήση με το ένα χέρι αυτή που δίνει η samsung? Μιλάω για αυτή που ανοίγει οριζόντια. Επίσης νομίζω ο Κώστας (Te_Salat) είχε διαπιστώσει ότι αρχίζει και φθείρεται νωρίς. Άποψή μου είνα να δεις και την περίπτωση flip που ανοίγει προς τα πάνω καθώς βολεύει παραπάνω για χρήση με το ένα χέρι.

Όπως έχω γράψει και σε άλλο φίλο παλαιότερα εγώ το ψάχνω έτσι

https://www.google.gr/search?q=galaxy+s3+flip+case&hl=el&safe=off&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=beR2UPClFciOsway-oDQCQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1742&bih=910

και αν μου αρέσει κάποια πατάω πάνω στη φωτογραφία να δω περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Από θήκη αγόρασα την Bugatti Perfect Velvety Espresso κ είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Το πρόβλημά μου είναι με το κάλυμμα του κινητού..κάνει ένα απίστευτα σπαστικό τρίξιμο πάνω ακριβώς από το ηχείο..:(

Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω με λίγα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι σε βολεύει για χρήση με το ένα χέρι αυτή που δίνει η samsung? Μιλάω για αυτή που ανοίγει οριζόντια. Επίσης νομίζω ο Κώστας (Te_Salat) είχε διαπιστώσει ότι αρχίζει και φθείρεται νωρίς. Άποψή μου είνα να δεις και την περίπτωση flip που ανοίγει προς τα πάνω καθώς βολεύει παραπάνω για χρήση με το ένα χέρι.

Όπως έχω γράψει και σε άλλο φίλο παλαιότερα εγώ το ψάχνω έτσι

https://www.google.gr/search?q=galaxy+s3+flip+case&hl=el&safe=off&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=beR2UPClFciOsway-oDQCQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1742&bih=910

και αν μου αρέσει κάποια πατάω πάνω στη φωτογραφία να δω περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Βασικα με εντυπωσιαζει οτι ειναι κοντα στη smart case του ipad.Βεβαια αμα υπαρχει καμια εξαιρετικη περιπτωση με θηκες που ανοιγουν προς τα πανω,αν μπορεισ ποσταρε τη.Σκεφτομαι να παρω τη σιλικονατη τη samsung αφου εχω ακουσει καλεσ εντυπωσεις και σαν μια θηκη πιο σικατη μια flip.

Link to comment
Share on other sites

Για το μπλε έχω βρει εδώ από Ελλάδα και εδώ από Γερμανία. Για το λευκό δεν μπορώ να βοηθήσω.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το μπλέ ενδιαφέρομαι..είναι πολύ μικρή η διαφορά και θα την πληρώσω σε μεταφορικά απο Γερμανία οπότε δεν συμφέρει..Βρήκα κ αυτό που είναι περίπου 7 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά αλλά θέλει απο 7-30 μέρες για ν έρθει..:( να πάρω το ρίσκο?
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καμια καλη καρτουλα για το γαλαξια μας 32 η 64gb?:wacko:

 

Και εγώ θελω να αγοράσω μια , αλλα θα προτιμήσω 64gb .

Είμαι μεταξύ αυτών των δυο http://www.memoryc.com/flashmemorycards/sdsecuredigital/64gbteammicrosdxcmobilecl10uhs1.html

http://www.ebay.co.uk/itm/SanDisk-64GB-64G-Class6-Micro-SDXC-MicroSDXC-MicroSDHC-MicroSD-Card-MOBILE-ULTRA-/120843342694?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item1c22d31366

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα πρόσφατα αυτή που λέει και ο Μιχάλης.

 

 

Τη συνδύασα με το mode (υπάρχει και στο omega files και είναι πολύ βολικό) και την έκανα swap ώστε τη χρησιμοποιώ για τις εφαρμογές πλέον και δείχνει να τα πηγαίνει περίφημα.

Απλά όταν την έβαλα στο κινητό την είδε 59.7 gb. Από λίγο που έψαξα και άλλοι αναφέρουν ότι αυξήθηκε ο χώρος αποθήκευσής τους κατά 59 Gb οπότε μάλλον δεν έχω κάνει κάτι λάθος. Τα 4gb γιατί δεν φαίνονται? Είναι φυσιολογικό?

 

Τροποποίηση

Λοιπόν αυτό που βρήκα είναι ότι γίνεται εξαιτίας του ότι η χωρητικότητα που δίνει ο κατασκευαστής είναι σε gb ενώ αυτό που βλέπω εγώ είναι GiB. Τώρα τι είναι το ένα και τι είναι το άλλο, και αν ισχύει αυτό που γράφω, ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει λίιιιιιιιιιιγο παραπάνω :lol:

Edited by sirgab
ήθελε λίγο ψάξιμο ακόμα....
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

 

σε αυτες τις 2 ομως ομως υπαρχει μεγαλη διαφορα στην τιμη...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για εσάς που "φοράτε" την original flip cover της Samsung...

 

Πώς σας φαίνεται αυτή?

 

Είναι νέο μοντέλο της SPG με metalic look.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για εσάς που "φοράτε" την original flip cover της Samsung...

 

Πώς σας φαίνεται αυτή?

 

Είναι νέο μοντέλο της SPG με metalic look.

 

Τρομερή...Μακάρι να την βγάλουν και για το καινούριο Νοτελι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ετσι υποτιθεται, εγω εχω παραγγειλει απο το σαββατο κι ακομα περιμενω. Αν δε μου το φερουν αυριο θ ακυρωσω τη παραγγελια και θα το παρω απο το internet. Καποιο αξιοπιστο site γι αυτο εχουμε;

 

Τιποτα; Για sgp screen protector λεω, ποναει η ψυχη μου που το χω χωρις

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για εσάς που "φοράτε" την original flip cover της Samsung...

 

Πώς σας φαίνεται αυτή?

 

Είναι νέο μοντέλο της SPG με metalic look.

Σαν εμφανιση,τελεια.Σαν προστασια,αμφιβολη.Ριξτε μια ματια στις ακρες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε της ζελατινα της Spigen curved crystal, αντιμετωπισατε προβλημα με καποιες θηκες?

Μου ηρθαν απο Amazon αυτες οι δυο:

http://www.amazon.co.uk/dp/B0082AXB7Y/ref=pe_217191_31005151_dp_3

http://www.amazon.co.uk/dp/B0081SO5CW/ref=pe_217191_31005151_dp_2

 

Η λευκη αν και φαινοταν καλη, ταιριαζε τελεια και με το λευκο της συσκευης. Ηταν ομως καπως σκληρη για σιλικονης, ηταν αρκετα σφιχτη στο μπροστινο μερος που το αγκαλιαζει, στο χειλος. Με αποτελεσμα απο την πρωτη στιγμη μου ξεκολλησε τη ζελατινα στις δυο ακρες, και με την προσπαθεια παλι να την ξαναβαλω σωστα,μου εμειναν κατι μικροσκοπικες φουσκαλες εκει κοντα στην μπροστινη καμερα. Μπηκαν και κανα δυο κοκοι σκονης,και μου εσπασε τα νευρα.

Η μπλε ειναι πολυ καλη, ωραια εφαρμογη, και δεν σκληρυνε καθολου τα πληκτρα του ηχου και εκει που ανοιγει, σε αντιθεση με την λευκη.

 

Εχει καποιος να προτεινει καποια λευκη,που να μην βρωμιζει και ευκολα με τον καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα πρόσφατα αυτή που λέει και ο Μιχάλης.

 

 

 

Τη συνδύασα με το mode (υπάρχει και στο omega files και είναι πολύ βολικό) και την έκανα swap ώστε τη χρησιμοποιώ για τις εφαρμογές πλέον και δείχνει να τα πηγαίνει περίφημα.

Απλά όταν την έβαλα στο κινητό την είδε 59.7 gb. Από λίγο που έψαξα και άλλοι αναφέρουν ότι αυξήθηκε ο χώρος αποθήκευσής τους κατά 59 Gb οπότε μάλλον δεν έχω κάνει κάτι λάθος. Τα 4gb γιατί δεν φαίνονται? Είναι φυσιολογικό?

 

Τροποποίηση

Λοιπόν αυτό που βρήκα είναι ότι γίνεται εξαιτίας του ότι η χωρητικότητα που δίνει ο κατασκευαστής είναι σε gb ενώ αυτό που βλέπω εγώ είναι GiB. Τώρα τι είναι το ένα και τι είναι το άλλο, και αν ισχύει αυτό που γράφω, ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει λίιιιιιιιιιιγο παραπάνω :lol:

 

Επειδή υπάρχει ένα θέμα διαχωρισμού των class γι αυτές τις sd αν θες βάλε το sd tools και βγάλε ένα screenshot με τις ταχύτητες που έπιασε. Εφόσον έχεις κάνει το swap στις μνήμες, το αφήνεις να κάνει το test στο /storage/sdcard0.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...