Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι αρκετες φορες μου ανοιγει τους χαρτες δυο φορες?

 

Ίσως έχεις ενεργοποιήσει το latitude. Δοκίμασε να κάνεις sign off.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευθημη να που σε ξαναβρισκω... μετα απο τις λιγες ημερες συμβιωσης με το ΟΝΕ ξαναγυρισαμε στα σαμσουνκ λοιπον εβαλα ParanoidAndroid v1.5a και δουλευει απσογα οπως δουλευε στο ΝΟΤΕ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αλλος αερας στο κντ

 

Έ εδώ γύρω κινούμαστε εμείς!! S2,note,s3...Note2 :p

Με το που το πήρα ρουταρα και περασα Ω και έκτοτε έκανα 4-5 πλήρεις φορτισεις-εκφορτισεις ώστε να στρώσω την μπαταρία (παραξενιές τι να κάνουμε..) και δεν το πλησίασα καν σε usb υπολογιστή!! Από την άλλη όλα δουλεύουν άψογα οπότε είπα να μην αρχίσω πάλι να φλασάρω μανιωδώς!! Θα την δω φυσικά αλλά από την άλλη το κινητό αυτό τι να λαγκαρει δεν καταλαβαίνει τίποτα!! Ωμέγα δοκίμασες καθόλου (τελευταίες v6 & v7)??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αρκετες φορες μου ανοιγει τους χαρτες δυο φορες?

 

Ίσως έχεις ενεργοποιήσει το latitude. Δοκίμασε να κάνεις sign off.

 

Και πως κάνω sign off;Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έ εδώ γύρω κινούμαστε εμείς!! S2,note,s3...Note2 :p

Με το που το πήρα ρουταρα και περασα Ω και έκτοτε έκανα 4-5 πλήρεις φορτισεις-εκφορτισεις ώστε να στρώσω την μπαταρία (παραξενιές τι να κάνουμε..) και δεν το πλησίασα καν σε usb υπολογιστή!! Από την άλλη όλα δουλεύουν άψογα οπότε είπα να μην αρχίσω πάλι να φλασάρω μανιωδώς!! Θα την δω φυσικά αλλά από την άλλη το κινητό αυτό τι να λαγκαρει δεν καταλαβαίνει τίποτα!! Ωμέγα δοκίμασες καθόλου (τελευταίες v6 & v7)??

 

Ναι εχω φλασαρει Ω αλλα πολυ samsung πολυ στοκ τι να πω δεν ξερω... περιμενω να βγαλει ο Γιαννης την 7.1 και βλεπουμε (Σε αναμονη για τον γιγαντα...νοτε2)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω φλασαρει Ω αλλα πολυ samsung πολυ στοκ τι να πω δεν ξερω... περιμενω να βγαλει ο Γιαννης την 7.1 και βλεπουμε (Σε αναμονη για τον γιγαντα...νοτε2)

 

Αφού είναι stock based.

Βάλε cm9/aokp/Ω-aokp

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα σημερα

μολις το παρω θελω να του βαλω rom

η cm9 ειναι σταθερη δουλευουν ολα?

 

Δεν είναι τελείως έτοιμα όλα. Εχει κάποια προβληματάκια, που πιστεύω γρήγορα θα διορθωθούν. (πχ με το ραδιόφωνο και κάποια θεματάκια με την ποιότητα ομιλίας)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελείως έτοιμα όλα. Εχει κάποια προβληματάκια, που πιστεύω γρήγορα θα διορθωθούν. (πχ με το ραδιόφωνο και κάποια θεματάκια με την ποιότητα ομιλίας)

 

καποια αλλη ρομ aosp , aopk εχει βγει?

Link to comment
Share on other sites

καποια αλλη ρομ aosp , aopk εχει βγει?

Ενα παλικάρι από Ελλάδα έχει μαζέψει όλα εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

πια ρομ εχετε να προτεινετε για αρχη? να ειναι σταθερη και γρηγορη

αυριο το παιρνω το κινητο!!

Link to comment
Share on other sites

πια ρομ εχετε να προτεινετε για αρχη? να ειναι σταθερη και γρηγορη

αυριο το παιρνω το κινητο!!

Εγώ έχω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1705866 που μου την πρότεινε ένα παιδί από εδώ μέσα η οποία είναι σταθερή και γρήγορη με καλή μπαταρία, έχει και όλα τα patchakia όπως 15 Toggle buttons, όχι αυξανόμενο ήχο κλήσης, αυτό που φτιάχνει την αυτόματη φωτεινότητα και άλλα καλά που μπορείς να τα δεις και βασίζεται στη stock χωρίς θέματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά με απλά λόγια, αν δεν χρησιμοποιούμε 3G/data κλπ, το fast dormancy mod δεν έχει καμία επίπτωση στη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω εδώ και καιρό πλέον το κινητό και μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει root ούτε έχω περάσει κάποια custom rom που συνήθως μετά από τόσο καιρό το έκανα. Ο λόγος είναι ότι δεν θέλω να χάσω την εγγύηση… σε όλα τα android κινητά μου είχα κάνει τα πάντα τα έλιωνα στο flash αλλά είχα πχ στο sg2 το usb jig, το triangle away δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο… αλλά διάβασα κιόλας σε ένα link εδώ στο forum ότι δεν θα συνεχιστεί το app αυτό για πολύ καιρό κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά και ότι δεν θα υποστηρίζεται στην επόμενη έκδοση 4.1 jb. Οπότε τι να κάνω λέτε; Να κάνω root κτλπ. Και να έχω την ελπίδα ότι θα βρεθεί κάποια λύσει μελλοντικά; Η υπάρχει κάποια λύσει ήδη που να γνωρίζετε; Πιστεύω ότι να χάσω την εγγύηση είναι πολύ σημαντικό γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου τύχη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ο official launcher με 5 γραμμες και οχι 4

για το sii ειχαν βγαλει!!

 

Υπάρχει να το κατεβάσεις στο thread της Omega (νομίζω xda) ή στο Omega files αλλά έχει ένα πρόβλημα.. Κάποια widgets που είναι κανονικά 1x1 μου τα έβγαλε 1x2 και δεν με άφηνε να τους αλλάξω μέγεθος οπότε τον άφησα αμέσως και χωρίς 2η σκέψη.. Αν θες 5 γραμμές βάλε nova.. Ελαφρύς, γρήγορος, μη ενεργοβορος και γενικά άψογος.. Και Apex επίσης μπορείς να δοκιμάσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο supercurio στα 2 τελευταια του tweets γραφει

 

"@supercurio: I'm genuinely shocked by what I'm reading on @xdadevelopers. I don't know what to do with this anymore, will ask for help to forum mods."

 

"@supercurio: Sorry I lost motivation for now. For you: means delays. See you later."

 

Αυτο υποθετω σημαινει no Voodoo για καιρο αλλα ξερει κανεις τι εχει παιχτει;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο...

Εγω που εχω Vodafone δουλευει σιγουρα.

 

Disabling Fast Dormancy on the S3 only for GREEK providers

 

Ευχαριστω.

 

Πώς μπορώ να το κατεβασω; Ανοίγει κ εμφανίζει τι περιέχει ο φάκελος, παταω κ δεν κατεβαίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Το call recorder πως δουλεύει ; Εχω το εικονίδιο με την κασέτα αλλά δεν πατιετε κατά την διάρκεια της κλήσης
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση υπαρχει gallery.apk που να μας δινει τετραγωνο και μακροστενο πλαισιο για να ορισουμε το φοντο οπως υπηρχε στο S2?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση υπαρχει gallery.apk που να μας δινει τετραγωνο και μακροστενο πλαισιο για να ορισουμε το φοντο οπως υπηρχε στο S2?

 

Και να το βάλεις με άλλο πρόγραμμα (quickpic,wallpaper wizardrii) ο touch wiz δεν έχει scrollable wallpaper.

Πρέπει να περάσεις άλλον ή τον modαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Siryah η Franco ειναι καλυτερος

Kernel ειμαι με Omega 7.1

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Δεν ξερω σν πρεπει να μπει εδω,αλλοιως κανονιστε το εσεις αναλογα,παρακαλω.

Η ποιοτητα ηχου που ακουω απο το ακουστικο,σαν τηλεφωνο,δεν ειναι καλη.Δηλαδη,δεν καταλαβαινεις αμεσως ποιος ειναι απο την αλλη μερια,πραγμα το οποιο δεν ειχα με το W995.

Εχω βαλει την αναβαθμιση που ζητησε μονο του,και το τηλεφωνο αγοραστηκε απο τη Γερμανια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το κατεβασω; Ανοίγει κ εμφανίζει τι περιέχει ο φάκελος, παταω κ δεν κατεβαίνει κάτι

 

Πας File (Αρχείο) και μετα Download (Λήψη). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το call recorder πως δουλεύει ; Εχω το εικονίδιο με την κασέτα αλλά δεν πατιετε κατά την διάρκεια της κλήσης

 

Μήπως μιλάς απο blut ??? Αν ναι τότε δεν γράφει την ομιλία...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...