Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο δυο μερες μπορώ να πω οτι ο τελευταίος niphetamine έχει κάτσει τέλεια στο κινητό...

Γρήγορος σμουθ(Οπως και ο franko) και το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του η μπαταρία....

Σε ιδια χρήση σχεδόν μιση μερα παραπάνω μου βγάζει η μπαταρία παιδιά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο δυο μερες μπορώ να πω οτι ο τελευταίος niphetamine έχει κάτσει τέλεια στο κινητό...

Γρήγορος σμουθ(Οπως και ο franko) και το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του η μπαταρία....

Σε ιδια χρήση σχεδόν μιση μερα παραπάνω μου βγάζει η μπαταρία παιδιά...

 

Α στο καλό!!! Εγώ χθες πέρασα τον franco10 και η μπαταρία έχει κολλήσει στο 98% από το πρωί και δεν κουνιέται!!! Είναι ακόμα καλύτερος και χωρίς κάποιο "compromise"??? Ρωτώ γιατί όπως ξέρεις καλά θαύματα δεν γίνονται δυστυχώς!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Α στο καλό!!! Εγώ χθες πέρασα τον franco10 και η μπαταρία έχει κολλήσει στο 98% από το πρωί και δεν κουνιέται!!! Είναι ακόμα καλύτερος και χωρίς κάποιο "compromise"??? Ρωτώ γιατί όπως ξέρεις καλά θαύματα δεν γίνονται δυστυχώς!!! :lol:

 

Εγώ την σύγκριση την έκανα με τον v7 και βλέπω τεράστια διάφορα στην μπαταρία...Μένω εδώ...είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Η αλήθεια είναι ότι τον v10 δεν τον έχω δοκιμάσει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βγηκε ο Light Manager v1.3

Φενεται προς στιγμην πως δουλευει ωπος πρεπει.

Τον μετεφρασα λοιπον κ στα Ελληνικα. :)

 

Εχω στειλη ειδη τα strings στον Developer κ με ενειμερωσε πως στα επωμενα updates θα υποστειριζει κ την γλώσσα μας.

 

Οποτε οποιος θελει την ςκδοση 1,3 που ειναι κ η τελευται στα Ελληνικά, την ανεβαζω εδω. :D

 

Περισσότερα στο thread του developer εδώ.

 

Ευχαριστώ.

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελλαθω στο τελος...

Καταρχην καλημερα,

Για τα notifications ειπα να χρησημποιησω το LED indicator που μου προτεινατε και οτι ειναι βολικο,αλλα αυτο με το χρωμα που σε οποια εφαρμογη βαζεις διαφορετικο εδω και 2 ωρες εγω δεν το βρισκω με τιποτα...

ή πολυ με εχει αποβλακωσει το iPhone τοσα χρονια ή παρα πολυ εξυπνο ειναι το Galaxy S-III και δεν μπορω να βρω αυτη την ρυθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελλαθω στο τελος...

Καταρχην καλημερα,

Για τα notifications ειπα να χρησημποιησω το LED indicator που μου προτεινατε και οτι ειναι βολικο,αλλα αυτο με το χρωμα που σε οποια εφαρμογη βαζεις διαφορετικο εδω και 2 ωρες εγω δεν το βρισκω με τιποτα...

ή πολυ με εχει αποβλακωσει το iPhone τοσα χρονια ή παρα πολυ εξυπνο ειναι το Galaxy S-III και δεν μπορω να βρω αυτη την ρυθμιση...

 

Ακριβώς από πάνω είναι ένα πρόγραμμα που ορίζεις εσύ το πως θα δουλεύει. Το δοκίμασα και είναι ok (έβαλα το αγγλικό από το play market)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από πάνω είναι ένα πρόγραμμα που ορίζεις εσύ το πως θα δουλεύει. Το δοκίμασα και είναι ok (έβαλα το αγγλικό από το play market)

 

Οταν λες απο πανω που εννοεις;;;

http://img850.imageshack.us/img850/8499/screenshot2012071314063.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απο πανω που εννοεις;;;

http://img850.imageshack.us/img850/8499/screenshot2012071314063.png

 

O φίλος νομίζω ότι εννοούσε την εφαρμογή που είναι ακριβώς πάνω από το post σου που λες ότι θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

O φίλος νομίζω ότι εννοούσε την εφαρμογή που είναι ακριβώς πάνω από το post σου που λες ότι θα τρελαθείς.

 

χαχαχαχαχαχα....ουτε που το σκεφτηκα αυτο...

χαχαχαχαχαχαχα με εχει κανει χαζο το Galaxy S-III !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μία γρήγορη ερώτηση για λογαριασμό κολλητού/κατόχου του SG3: με κάποιο τρόπο (λέει) ενεργοποίησε την ένδειξη του καιρού στην lock screen και δεν θυμάται πώς να την ξεφορτωθεί (!!!) Ξέρει κάποιος συμφορουμίτης την απάντηση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μία γρήγορη ερώτηση για λογαριασμό κολλητού/κατόχου του SG3: με κάποιο τρόπο (λέει) ενεργοποίησε την ένδειξη του καιρού στην lock screen και δεν θυμάται πώς να την ξεφορτωθεί (!!!) Ξέρει κάποιος συμφορουμίτης την απάντηση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

System settings > Display >

Link to comment
Share on other sites

System settings > Display >

Χίλια συγνώμη, αλλά τον έχω στην γραμμή και μου λέει.. "δεν το βρίσκει!" Έψαξε (λέει πάντα) όλο το menu της Εμφάνισης και δεν υπάρχει πουθενά! ...η αλήθεια είναι ότι μετά από το Nokia 6500 να πας κατευθείαν στο GS3, θέλει άντερα...

Edit: άκυρον! Το βρήκε, ήταν στις επιλογές ασφαλείας!

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη, αλλά τον έχω στην γραμμή και μου λέει.. "δεν το βρίσκει!" Έψαξε (λέει πάντα) όλο το menu της Εμφάνισης και δεν υπάρχει πουθενά! ...η αλήθεια είναι ότι μετά από το Nokia 6500 να πας κατευθείαν στο GS3, θέλει άντερα...

 

Στο Ασφάλεια/επιλογές κλειδώματος οθόνης είναι

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη, αλλά τον έχω στην γραμμή και μου λέει.. "δεν το βρίσκει!" Έψαξε (λέει πάντα) όλο το menu της Εμφάνισης και δεν υπάρχει πουθενά! ...η αλήθεια είναι ότι μετά από το Nokia 6500 να πας κατευθείαν στο GS3, θέλει άντερα...

 

seetings >security>lockscreen options > weather

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν η μνημη ραμ του κινητου. Ειναι 1. Gb. Οταν παταω το κεντρικο μενου. Διαχειρ. Εργασιων. Μ γραφει κατασταση ραμ. 679 αστα 779. Εχω ω 8.1. Παταω δοαγραφη μνημης πεφτει λιγο αλλα ξανανοιγουν πολλες εφαρμογες. Περιμενς να ειναι ακομα πιο σμουθ το κινητο. Ποια λετε ειναι η καλυτερη ρομ αυτη τη στιγμη? Να σβησω εφαρμογες? Τι να κανω για να ειναι ακομα καλυτερο? Ευχαριστωωωω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν η μνημη ραμ του κινητου. Ειναι 1. Gb. Οταν παταω το κεντρικο μενου. Διαχειρ. Εργασιων. Μ γραφει κατασταση ραμ. 679 αστα 779. Εχω ω 8.1. Παταω δοαγραφη μνημης πεφτει λιγο αλλα ξανανοιγουν πολλες εφαρμογες. Περιμενς να ειναι ακομα πιο σμουθ το κινητο. Ποια λετε ειναι η καλυτερη ρομ αυτη τη στιγμη? Να σβησω εφαρμογες? Τι να κανω για να ειναι ακομα καλυτερο? Ευχαριστωωωω

 

Δες παρακάτω μια λίστα με εφαρμογές του συστήματος όπου μπορείς να απεγκαταστήσεις με ασφάλεια.

Θα γίνει λίγο πιο ανάλαφρη η συσκευή σου...;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1634624

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σταμάτησα να του καθαρίζω την μνήμη συνέχεια και δεν έχω δει διαφορά προς το χειρότερο. Το κινητό παραμένει ταχύτατο . Αυτή τη στιγμή είμαι σε ταξίδι και το έχω λιώσει, έχει 97μβ ελεύθερα και αν δε το είχα κοιτάξει δεν θα το καταλάβαινα.

Για του λόγου το αληθές.

Edited by alx_570
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βγηκε ο Light Manager v1.3

Φενεται προς στιγμην πως δουλευει ωπος πρεπει.

Τον μετεφρασα λοιπον κ στα Ελληνικα. :)

 

Εχω στειλη ειδη τα strings στον Developer κ με ενειμερωσε πως στα επωμενα updates θα υποστειριζει κ την γλώσσα μας.

 

Οποτε οποιος θελει την ςκδοση 1,3 που ειναι κ η τελευται στα Ελληνικά, την ανεβαζω εδω. :D

 

Περισσότερα στο thread του developer εδώ.

 

Ευχαριστώ.

Με CWM προσπάθησα αλλά:

Ιnstallation aborted μου γράφει...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περνάς από CWM. Το αποσυμπιέζεις και έχει μέσα το .apk αρχείο που περνάς στο κινητό και το κάνεις εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περνάς από CWM. Το αποσυμπιέζεις και έχει μέσα το .apk αρχείο που περνάς στο κινητό και το κάνεις εγκατάσταση.

Ωχ,χαζομάρα έκανα.

[ασχετος] Πως γινεται η εγκατάσταση ενός .apk αρχείου;

Με ποιά διαδικασία;[/ασχετος]

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ωχ,χαζομάρα έκανα.

[ασχετος] Πως γινεται η εγκατάσταση ενός .apk αρχείου;

Με ποιά διαδικασία;[/ασχετος]

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3922441#post3922441

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν και καθυστερησα, λεω να ξεκινησω το φλασαρισμα στο SIII οπως ειχα κανει και με το SII.

H Checkrom εξακολουθει να ειναι απο τις καλυτερες προτασεις οπως ηταν στο SII;

Αλλιως με βλεπω για Omega..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν και καθυστερησα, λεω να ξεκινησω το φλασαρισμα στο SIII οπως ειχα κανει και με το SII.

H Checkrom εξακολουθει να ειναι απο τις καλυτερες προτασεις οπως ηταν στο SII;

Αλλιως με βλεπω για Omega..

 

Εγώ κατεβάζω τώρα την FoxHound (πρότεινε ο Elthis οπότε τον εμπιστευομαι με κλειστά μάτια :D) και πέρα από Ω δεν έχω περάσει κάτι άλλο.. Από Ω βέβαια είμαι απόλυτα ικανοποιημενος αλλά αν δεν δω πως θα ξέρω σωστά? Φυσικά κράτησα και nandroid backup και βλέπουμε.. Γενικά κι εμένα με ενδιαφέρει να μάθω ποιες έχουν δοκιμαστεί από τα παιδιά εδώ και είναι καλές...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...