Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μιλάς απο blut ??? Αν ναι τότε δεν γράφει την ομιλία...

ναι ρε συ μετα το παρατηρησα!!

 

καποιον κερνελ αξιοπιστο ?

ειμαι με wanamlite 1.5

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ρε συ μετα το παρατηρησα!!

 

καποιον κερνελ αξιοπιστο ?

ειμαι με wanamlite 1.5

 

Πολυ καλός και με εξερετικη μπαταρία ο franko end siyh....Αν και ο cf μπορεί να χάνει λίγο σε αυτονομία αλλα είναι ο πιο σμουθ απο όλους....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

cf εννοεις αυτον που περνιεται οταν κανουμε το ροοτ?

αν ναι τοτε αυτον εχω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος και απο την μπαταρια

ποτε δεν ειχα smartphone με τετοια μπαταρια οπως του s3

 

αααα και κατι αλλο . μπορω στην wanamlite 1.5 να κανω τα status bar toggles μπλε χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλός και με εξερετικη μπαταρία ο franko end siyh....Αν και ο cf μπορεί να χάνει λίγο σε αυτονομία αλλα είναι ο πιο σμουθ απο όλους....

Ας ελπιζουμε καποια στιγμη να βγει trinity kernel για galaxy s3!!! ΦΟΒΕΡΉ ΑΥΤΟΝΟΜΊΑ ΓΙΑ GALAXY NEXUS

Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

εχοντας δοκιμασει τις περισοτερες ρομ καταληξα στην checkRom 3.5 πιο smooth δεν γινεται!!

πααρα πολυ καλη και η wanamlite 1.5

η omega v.8 των δικων μας παιδιων δεν με ικανοποιησε πληρως ηταν καπως laggy

ολες οι ρομ περάστηκαν μετα απο wipe-factory reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παίζει να βρω πουθενά το Accuweather από το SII αλλά όχι το διάφανο;;;; Με είχε βολέψει παρά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολλησει μεχρι στιγμης με foxhound και siyah,θα δοκιμασω και την check καποια στιγμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολλησει μεχρι στιγμης με foxhound και siyah,θα δοκιμασω και την check καποια στιγμη.

 

αλεξη η checkrom ειναι φοβερη ,δεν εχω δει πιο smooth!!

την foxhound δεν την εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την checkrom 3.5

Είναι απλά εκπληκτική...Κατ εμε πιο γρήγορη και σμουθ ρομ μέχρι τώρα...

Κρατάω backup από την omega 7.1 με franko v7 που είχα μέχρι χθες και ήμουν πολύ ευχαριστημένος και δοκίμασα την 8.1 και την checkrom3.5

Πιστεύω πάντα με τα δικά μου κριτήρια πως πρόκειται για την πιο πλήρη ρομ σε spead end smuth...

Επίσης από xda μεριά ακούω καλά λόγια για τον Nimphetamin3...(τον προτείνει ανεπιφύλακτα και ο GadgetCheck)

Όποιος δοκιμάσει τον συνδυασμό checkrom3.5+ Nimphetamin3 ας μας πει εντυπώσεις!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παίζει να βρω πουθενά το Accuweather από το SII αλλά όχι το διάφανο;;;; Με είχε βολέψει παρά πολύ.

 

Κάτι ακόμη... Το accuweather του S3 δε μπορείς να το βάλεις σαν wiget σε άλλο launcher? Προσπάθησα στο Go και δε το βρήκα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την checkrom 3.5

 

Όποιος δοκιμάσει τον συνδυασμό checkrom3.5+ Nimphetamin3 ας μας πει εντυπώσεις!!!

 

με overclock στα 1600 δουλευει απροβληματιστα

θα δω και πως παει η μπαταρια

παντος απο σκορ σκίζει

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το thread της checkrom στο xda το απόγευμα.

Υπάρχει κάποιος λόγος που ο τύπος λέει στο installation να κάνουμε 2 φορές στα καπάκια wipe + σβήσιμο τα battery stats?

 

Μου φάνηκε πολύ αστείο, γι'αυτό και δεν την πέρασα.

Εκτός αν όντως υπάρχει λόγος βέβαια, οπότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το thread της checkrom στο xda το απόγευμα.

Υπάρχει κάποιος λόγος που ο τύπος λέει στο installation να κάνουμε 2 φορές στα καπάκια wipe + σβήσιμο τα battery stats?

 

Μου φάνηκε πολύ αστείο, γι'αυτό και δεν την πέρασα.

Εκτός αν όντως υπάρχει λόγος βέβαια, οπότε πάω πάσο.

 

Δεν υπάρχει κάτι παράξενο ή αστείο όπως λες.Προσωπικά κι εγώ κάνω τα wipes X2 (και το προτείνω επίσης) μιας και ούτε κακό κάνει αλλά και πιο σιγουριά μου δίνει ότι η διαδικασία είναι 100% επιτυχημένη.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την checkrom 3.5

Είναι απλά εκπληκτική...Κατ εμε πιο γρήγορη και σμουθ ρομ μέχρι τώρα...

Κρατάω backup από την omega 7.1 με franko v7 που είχα μέχρι χθες και ήμουν πολύ ευχαριστημένος και δοκίμασα την 8.1 και την checkrom3.5

Πιστεύω πάντα με τα δικά μου κριτήρια πως πρόκειται για την πιο πλήρη ρομ σε spead end smuth...

Επίσης από xda μεριά ακούω καλά λόγια για τον Nimphetamin3...(τον προτείνει ανεπιφύλακτα και ο GadgetCheck)

Όποιος δοκιμάσει τον συνδυασμό checkrom3.5+ Nimphetamin3 ας μας πει εντυπώσεις!!!

 

 

Το επιβεβειώνω και εγω οτι η checkrom 3.5 ειναι ότι πιο smooth και γρηγορο υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Εχω δοκιμάει ολες τις omega εκτός την v1 v2. Όλες τις criskelo. Paranoidandroid 1.5. Foxhoud 0.9. Και αλλες που δεν θυμαμε αυτη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την checkrom 3.5

Είναι απλά εκπληκτική...Κατ εμε πιο γρήγορη και σμουθ ρομ μέχρι τώρα...

Κρατάω backup από την omega 7.1 με franko v7 που είχα μέχρι χθες και ήμουν πολύ ευχαριστημένος και δοκίμασα την 8.1 και την checkrom3.5

Πιστεύω πάντα με τα δικά μου κριτήρια πως πρόκειται για την πιο πλήρη ρομ σε spead end smuth...

Επίσης από xda μεριά ακούω καλά λόγια για τον Nimphetamin3...(τον προτείνει ανεπιφύλακτα και ο GadgetCheck)

Όποιος δοκιμάσει τον συνδυασμό checkrom3.5+ Nimphetamin3 ας μας πει εντυπώσεις!!!

 

Μετά από στοκ + ρουτ ( ΕΓΩ ... για 35 μέρες με στοκ ρομ... σε ολοκαίνουριο τηλέφωνο ... τι άλλο θα δούμε ... ) προχώρησα σε check + nim. Για την ώρα μου φαίνεται bug free , έβαλα και τα απαραίτητα καλούδια που με ενδιαφέρουν ( call rec + cam mod + 15toggles ).

Για την ώρα μου δουλεύει πάρα πολύ καλά.

Στο sgs3 δεν έχω και πολλές απαιτήσεις, out of the box είναι η πιο πλήρης εμπειρία. Μπαταρία δεν θα δω διαφορά μιας και με βγάζει μια μέρα άνετα πλέον ( έχω και δεύτερη + επιτραπέζιο φορτιστή ) αλλά νομίζω πως είναι ελαφρώς βελτιωμένο.

Γενικά ακολουθούν δοκιμασμένες λύσεις ( στοκ base rom , kitchen έτοιμη από το SGS2 ) και ο hacre είναι πάντα φειδωλός στις αλλαγές πυρήνα , για να είναι σταθερός σαν βράχος.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από στοκ + ρουτ ( ΕΓΩ ... για 35 μέρες με στοκ ρομ... σε ολοκαίνουριο τηλέφωνο ... τι άλλο θα δούμε ... ) προχώρησα σε check + nim. Για την ώρα μου φαίνεται bug free , έβαλα και τα απαραίτητα καλούδια που με ενδιαφέρουν ( call rec + cam mod + 15toggles ).

Για την ώρα μου δουλεύει πάρα πολύ καλά.

Στο sgs3 δεν έχω και πολλές απαιτήσεις, out of the box είναι η πιο πλήρης εμπειρία. Μπαταρία δεν θα δω διαφορά μιας και με βγάζει μια μέρα άνετα πλέον ( έχω και δεύτερη + επιτραπέζιο φορτιστή ) αλλά νομίζω πως είναι ελαφρώς βελτιωμένο.

Γενικά ακολουθούν δοκιμασμένες λύσεις ( στοκ base rom , kitchen έτοιμη από το SGS2 ) και ο hacre είναι πάντα φειδωλός στις αλλαγές πυρήνα , για να είναι σταθερός σαν βράχος.

Μια και θα ακολουθήσω την...δική σου οδό, μια ερώτηση: Εκανες full wipe ή την πέρασες από πάνω. Σίγουρα το wipe είναι καλύτερο, αλλά πού όρεξη για στήσιμο από την αρχή.....:cry:

 

Βάλε και το ότι γρήγορα (ελπίζω) θα βγούν οι JB custom rom, που είναι όσο και απίστευτο ακούγεται αυτό, σε άλλο επίπεδο smoothness! (από προσωπική εμπειρία στο ΧΟΟΜ που είναι βούτυρο λιωμένο!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μια και θα ακολουθήσω την...δική σου οδό, μια ερώτηση: Εκανες full wipe ή την πέρασες από πάνω. Σίγουρα το wipe είναι καλύτερο, αλλά πού όρεξη για στήσιμο από την αρχή.....:cry:

 

Βάλε και το ότι γρήγορα (ελπίζω) θα βγούν οι JB custom rom, που είναι όσο και απίστευτο ακούγεται αυτό, σε άλλο επίπεδο smoothness! (από προσωπική εμπειρία στο ΧΟΟΜ που είναι βούτυρο λιωμένο!)

 

Πάντα full wipe για κάθε νέα ρομ που περνάς.. Εγώ δεν κάνω wipe data μόνο όταν πάω από πχ omega v8 σε v8.1 και δεν έχω απολύτως κανένα θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Full wipe κάνουμε πάντα όταν μια custom ROM βασίζεται σε διαφορετική έκδοση (firmware) απ ότι αυτή που φοράμε.

Οποιαδήποτε custom ROM στην ίδια βάση με τη προηγούμενη (οποιαδήποτε custom κι όχι απαραίτητα του ίδιου δημιουργού) ΣΥΝΗΘΩΣ μπορεί να περαστεί με wipe cache/dalvik, χωρίς να χαθεί κάτι από τα data.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες σε οσες rom δοκιμασα ειναι μηδαμινες τοσο σε αποδοση οσο και μπαταρια,οποτε καταληξα να δουλευω αυτη που μου καθεται καλυτερα στο ματι,περιμενουμε τις jb !

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...