Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.Ρε παιδιά δεν εχω καταλάβει την διαφορά απο 8.1 σε 9 (omega).νομιζω εχει αλλάξει η εκδοση αλλα για τις ασιατικές χώρες ..σε εμάς προσθέτει τίποτα ?μην φλασαρω κάθε φορα τσάμπα ...:confused:.....κανείς ? Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω συνεχιζω με foxhound,πολυ δυνατη και απροβληματιστη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Νικο βαλε και τις 2 και διαλεξε,το nandroid να ναι καλα!εμενα μου καθεται καλυτερα και στη χρηση και στο ματι,απο την 0.8 τη δουλευω με nimph/siayh/franco δεν ειχα ποτε το παραμικρο κολλημα,

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν και καθυστερησα, λεω να ξεκινησω το φλασαρισμα στο SIII οπως ειχα κανει και με το SII.

H Checkrom εξακολουθει να ειναι απο τις καλυτερες προτασεις οπως ηταν στο SII;

Αλλιως με βλεπω για Omega..

 

checkrom οτι πιο smoth!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικο βαλε και τις 2 και διαλεξε,το nandroid να ναι καλα!εμενα μου καθεται καλυτερα και στη χρηση και στο ματι,απο την 0.8 τη δουλευω με nimph/siayh/franco δεν ειχα ποτε το παραμικρο κολλημα,

 

Κι εγώ αυτήν την 3αδα από kernels χρησιμοποιώ φίλε μου.

Εννοείται nandroid την ω8 :p

Θα περάσω την check τώρα και αύριο-μεθαύριο την fox.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω wannam lite και είμαι πολύ ευχαριστημένος που δεν μπαίνω στη διαδικασία να δοκιμάσω κάποια άλλη προς το παρών.
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι τελικά η foxhound.. Θα την δοκιμάσω καλύτερα, να δω πως θα τα πάει αύριο και με την μπαταρία.. Πάντως άλλαξα αμέσως κερνελ και περασα τον speedmod γιατί κολλούσε σε κάτι φάσεις "μπρος-πισω" σε εφαρμογές.. Πάντως δείχνει δυνατή!!
Link to comment
Share on other sites

μαγκες δουλευει κανενας σας με apex?

τον περασα στην omega 9 αλλα ειναι τραγικος...κανει σκαλοπατακια στο scroll οταν αλλαζω οθονες.

ακομα και στο ανοιγμα φακελων δειχνει να δυσκολευετε.

ο tw απο την αλλη ειναι λαδι,δοκιμασα να αλλαξω κερνελ αλλα τιποτα καμια βελτιωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μαγκες δουλευει κανενας σας με apex?

τον περασα στην omega 9 αλλα ειναι τραγικος...κανει σκαλοπατακια στο scroll οταν αλλαζω οθονες.

ακομα και στο ανοιγμα φακελων δειχνει να δυσκολευετε.

ο tw απο την αλλη ειναι λαδι,δοκιμασα να αλλαξω κερνελ αλλα τιποτα καμια βελτιωση...

 

Φίλε ειμαι με apex και είναι άριστος.. Στοκ ρομ και κερνελ. Μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο ακόμα ασχολούμαστε με 4.0.4 στο nexus μου μπήκε η 4.1.1 JB. Δεν γινεται το καλυτερο smartphone αυτή την στιγμή που ειναι το S3 να αναβαθμίζουμε πάνω στην stock 4.0.4.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο ακόμα ασχολούμαστε με 4.0.4 στο nexus μου μπήκε η 4.1.1 JB. Δεν γινεται το καλυτερο smartphone αυτή την στιγμή που ειναι το S3 να αναβαθμίζουμε πάνω στην stock 4.0.4.

 

Η 4.1 βγηκε πριν λιγες μερες και οπως ειναι λογικο μεχρι να το προσαρμωσει η καθε εταιρια στο καθε κινητο της θελει καποιο χρονο. Βεβαια θα μπορουσε αυτος ο χρονος να ειναι λιγοτερος απο 3-4 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε foxhound 1.0 θα σας έρθει update για 1.1.. Αν την περάσετε χωρίς full wipe δεν θα δουλεύουν πολλές από τις εφαρμογές σας (SwiftKey 3, fb, Tapatalk, maildroid και άλλα πολλά..) οπότε περάστε μόνο full wipe ;)
Link to comment
Share on other sites

μεγαλο λαθος να μην μπορεις να αναβαθμισης την ρομ χωρις wipe

και μονο για αυτο θα την πεταγα!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα 12ωρο άντεξα με chechrom.

Το "τρομερό" smoothness εξαφανίστηκε και είχα κάποια ελάχιστα spikes κατά καιρούς. Που να έκλεινα και μέρα :lol:

Έστησα cm9 πριν κοιμηθώ και τώρα τη δοκιμάζω.

Σχετικά καλή, καμία σχέση με ότι είχα συνηθίσει στο S αλλά συχωρώ γιατί είναι νωρίς.

Ένα glitch κάνει μόνο καμία φορά όταν ανοίγω τις ρυθμίσεις.

 

Σύντομα θα κρατήσω και απο αυτήν nandroid για να δοκιμάσω το απόγευμα την foxhound.

 

Τελικά αν δεν δοκιμάσω πάλι μόνος μου όλες τις rom, δουλειά δεν γίνεται.. :/

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω κ εγω τη fox γιατι η τελευταια ομεγα δεν καθετε καλα στη συσκευη μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τωρα εβαλα την fox

διφορετικη απο τις αλλες με πιο πολλα καλουδια

αλλα με προβληματιζει οτι ενω εχει OTA λενε οτι πρεπει να κανεις wipe σε νεα εκδοση

ειμαι σε σταδιο επιλογης ρομ για να αφησω επιτελους το κινητο σε υσηχια

τις εχω βαλει ολες!!!!!!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα τρελά και με την cm9..

Δεν παίρνει τηλέφωνο (έχω το σωστό modem), κολλάει μαζί με τον dialer όλο το κινητό και εμφανίζεται-εξαφανίζεται όλο το περιεχόμενο της status bar..

 

Τραγικό το developing στο s3..

Μου αρέσει που έχει και sector "galaxy s3 ORIGINAL Android development" στο xda..!! :lol::lol:

Την ψώνισαν οι περισσότεροι από το s2 και έχουν και υφάκι.. Μόνο ο Γιάννης κάνει δουλειά προς το παρόν.

Περιμένω να έρθουν προς s3 μεριά pawitp,stratosk και σία μπας και δούμε άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα εβαλα την fox

διφορετικη απο τις αλλες με πιο πολλα καλουδια

αλλα με προβληματιζει οτι ενω εχει OTA λενε οτι πρεπει να κανεις wipe σε νεα εκδοση

ειμαι σε σταδιο επιλογης ρομ για να αφησω επιτελους το κινητο σε υσηχια

τις εχω βαλει ολες!!!!!!!

 

Ειναι γεγονός ότι σήμερα ήθελε full wipe δυστυχώς όπως είπαμε και πιο πίσω.. Ποιες άλλες πέρασες? Κι εγώ τελικά έχω βαρεθεί τις αλλαγές αλλά πάντα παραμένω περίεργος! Εν τω μεταξυ έχω περάσει οι εδώ το Kalagas universal theme καθώς και το power extended menu από τα mods της Ω και λειτουργούν άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το battery calibration; κανει δουλεια;

 

Χρονια το χρησιμοποιω...:)

 

Το καλιμπραρισμα το κανω με αυτη την εφαρμογη, χωρις να μπαινω recovery για να σβηνω battery stats.

 

Μη περιμενεις να βελτιωσει τη μπαταρια σου δραματικα...Απλα, επειδη μετα απο full wipe και περασμα νεας rom, το battery stats αρχειο επαναδημιουργειται απο μονο του μετα απο 2-3 μερες.

Το battery calibration απλα το κανει πιο γρηγορα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν mac μήπως και μπορούν να βοηθήσουν... με την omega v9 αλλά και με την foxhound v1.1 (ούτε με την 1.0) δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω το s3 με το mac (macOS X 10.7.4). Δυστυχώς ούτε το android file transfer το βλέπει και δεν ξέρω τι να κάνω... Έλεγα μήπως έφταιγε που είχα τσεκάρει τον Εντοπισμό Σφαλμάτων USB αλλά τελικά ούτε αυτό ήταν.. Εσείς συνδέετε και το "βλέπει" ο mac?? Με τις προηγούμενες Ω τουλάχιστον έκανα την δουλειά μου άψογα με το Android File Transfer :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ροοτ πριν 5 λεπτα και τωρα κατεβαζω FOXHOUND 1.1

Με το δεξι, ευχομαι να πανε ολα καλα :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν mac μήπως και μπορούν να βοηθήσουν... με την omega v9 αλλά και με την foxhound v1.1 (ούτε με την 1.0) δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω το s3 με το mac (macOS X 10.7.4). Δυστυχώς ούτε το android file transfer το βλέπει και δεν ξέρω τι να κάνω... Έλεγα μήπως έφταιγε που είχα τσεκάρει τον Εντοπισμό Σφαλμάτων USB αλλά τελικά ούτε αυτό ήταν.. Εσείς συνδέετε και το "βλέπει" ο mac?? Με τις προηγούμενες Ω τουλάχιστον έκανα την δουλειά μου άψογα με το Android File Transfer :mad:

 

Δεν δοκιμαζεις το Airdroid?Ειναι κορυφη.

 

Δοκιμασ κι εγω τωρα το Android File Transfer με foxhound και δεν..

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...