Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πού την έβαλα δεν μου δούλευε η camera και με boefla:confused::confused:

Και γύρισα σε στοκ...4.1.2 εγγύηση:thumbup::thumbup:

 

για την καμερα στην περιπτωση που δεν δουλεψει εχει ποιο κατω στο θεμα της ρομ οδηγιες,κατι σαν βαζεις τον κερνελ που προτεινει και μετα βαλε αυτον που θελεις(4.1.2????)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στα 1600 σιγουρα καιει μπαταρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε touchwiz μονο qs final με boefla kernel. Aν κανετε full wipe παιζουν ολα αψογα. Αυτο που ειπα πιο πανω ειναι οτι αν δν βγει καμοια καινουργια σταθερη ρομ σε lolipop, to κινητο με τις ρομ που εχει δν μπορει να δωσει κατι παραπανω. Εχει φτασει στην κορυφη. Το εχω 2 χρονια και δν εχω διαθεση να το δωσω. Με καλυπτει ακομα και σημερα. Το μονο παραπονο που δν φταει το κινητο ειναι οτι σε ενα app to smart view 1.0 δν μου κανει μεταδοση της εικονας απο την τηλεοραση στο κινητο λογο οτι το εχω ρουταρει. (σε 4.1.2 το εκανε) Υπαρχει κανα κολπακι να παιξει;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την qs έβαλα πριν το παραδώσω στα επόμενα χέρια.....

Αλλά αυτό το πράσινο χρώμα στη notification bar και στα toggles δεν μου άρεσε....

Υπάρχει κανένα "θέμα" να γίνουν όλα μπλε?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την qs έβαλα πριν το παραδώσω στα επόμενα χέρια.....

Αλλά αυτό το πράσινο χρώμα στη notification bar και στα toggles δεν μου άρεσε....

Υπάρχει κανένα "θέμα" να γίνουν όλα μπλε?

 

Πάντως άν υπάρχει κάτι τέτοιο. Πού αναφέρει ο φίλος Τόλης παραπάνω θα με ενδιέφερε Και εμένα.:thumbup::thumbup: ευχαριστώ!!!

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άν υπάρχει κάτι τέτοιο. Πού αναφέρει ο φίλος Τόλης παραπάνω θα με ενδιέφερε Και εμένα.:thumbup::thumbup: ευχαριστώ!!!

στην ρομ και μεσα στο αρομα(κατα την εγκατασταση) εχει επιλογη για εμφανιση AOSP που γινεται μαυρο χρωμα με ασπρα εικονιδια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στην ρομ και μεσα στο αρομα(κατα την εγκατασταση) εχει επιλογη για εμφανιση AOSP που γινεται μαυρο χρωμα με ασπρα εικονιδια.

Ακόμα, μεσω wanam module μέσω xposed υπάρχει στα themes επιλογή για να αλλαξεις πολλά απο τα χρωματα και μεσα σαυτο και αυτό που αναφέρει ο φίλος παραπανω;)

Link to comment
Share on other sites

H QS παιζει μια χαρα αλλα το τηλεφωνο εχει ταβανι και οτι και να κανουμε το H/W το περιοριζει καποια στιγμη που θα μπορω θα παω σε κατι αλλο και οχι samsung παλι
Link to comment
Share on other sites

Experimental archidroid 3.1 με lollipop εχει δοκιμασει κανείς;

Μεχρι στιγμης είμαι με ArchiDroid v3.0.2 και το κινητο πετάει!

Καλή είναι φίλε μου αλλά 3.0.2 δεν είναι όπως καί καμμία άλλη lollipop καί τις έχω δοκιμάσει όλες
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι φίλε μου αλλά 3.0.2 δεν είναι όπως καί καμμία άλλη lollipop καί τις έχω δοκιμάσει όλες

 

πιστευεις δηλαδη πως δεν αξιζει ακομα μεταβιβαση σε lollipop? :)

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις δηλαδη πως δεν αξιζει ακομα μεταβιβαση σε lollipop? :)
Κοίτα να δείς.Με τις lollipop μετά κάνα μήνα χρήση εμφανίζουν διάφορα προβλήματα (π.χ.αναγνώριση ext sd-διάφορα κολλήματα άσε που από θέμα μνήμης έχουν γενικά πρόβλημα)
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Experimental archidroid 3.1 με lollipop εχει δοκιμασει κανείς;

Μεχρι στιγμης είμαι με ArchiDroid v3.0.2 και το κινητο πετάει!

Δοκίμασα εγώ για καμιά βδομάδα, αλλά μου έκανε θεματάκια και γύρισα πάλι σε QS.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στον συγχρονισμό του Facebook με το splanner με qs; τις επαφές μου τις συγχρονίζει, και στο s3 με stock δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στον συγχρονισμό του Facebook με το splanner με qs; τις επαφές μου τις συγχρονίζει, και στο s3 με stock δουλεύει κανονικά
και εμενα τα ιδια.. με την τελευταια δν συχρονιζει με το ημερολογιο....

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα ιδια.. με την τελευταια δν συχρονιζει με το ημερολογιο....

 

παει και το twitter, θέλει κάποιο update to sns?

Link to comment
Share on other sites

παει και το twitter, θέλει κάποιο update to sns?
Αυτο πως γινεται;; Στο xda δν εχουν βρει κατι;; Δεν εχω και πολυ χρονο να ψαξω...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μια απορια. Περασα στο κινητο ενος φιλου την cm12 - 5.0.2. Αλλά έχει πολλά θέματα και κολλαει αρκετα.

Τωρα που θελω να περασω την qs (που διαβασα καλα σχολια απο αρκετους εδω μεσα), μπορω να την περασω απο πανω (μετα τα wipe φυσικα) ή χρειαζεται να περασω πρωτα καποια stock?

Και επισης το kernel, το περναω και αυτο κανονικα απο πανω? γιατι στην cm12 περασα και αλλο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με όλα τα wipes(δεν χρειαζεται κάποια stock) σχετικα με τον κερνελ, bootαρε στο system πρωτα με τον stock και μετα απο λίγη ωρα χρήσης ξαναμπες recovery και τοτε flashαρε custom kernel (αποτι φαίνεται κατι τετοιο το προτείνουν μονο για την συγκεκριμένη qs rom γιαυτο και εγώ στο μεταφερω)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Περασα απο πανω την ρομ και στις επιλογες του installer ειχε και το boefla kernel οποτε το περασα απο εκει. Προς το παρων παει μια χαρα. Αν δω κατι θα δοκιμασω αυτο που προτεινες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Περασα απο πανω την ρομ και στις επιλογες του installer ειχε και το boefla kernel οποτε το περασα απο εκει. Προς το παρων παει μια χαρα. Αν δω κατι θα δοκιμασω αυτο που προτεινες. :)

 

αν δεις και σου ψιλοκολλάει δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών μέσα από τη rom, μου τρέχει μια χαρά μετά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με qs σταματησε να λειτουργει το fb messenger

Εδώ και αρκετό καιρό με qs και ο fb Messenger λειτουργεί κανονικά. Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι κάπου -κάπου θέλει η συσκευή απενεργοποίηση. Όποτε ενώ τις υπόλοιπες ημέρες το έχω ανοικτό ή σε λειτουργία πτήσης, το Σαββατοκύριακο το απενεργοποιώ το βράδυ. Και όλα δουλεύουν ρολόι. Πριν που δεν έκανα αυτή την διαδικασία είχα κάποια θεματάκια (κωλύματα, αργή απόκρισή κ.α.).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιάΤι rom πρπροτείνετε;;; θέλω απλά να πηγαίνει γρήγορα το τηλέφωνο. Cm;; pure android ;; υπάρχει κάποια για καθημερινή σταθερή χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...