Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και με το clean master και το greenify είναι Καλύτερα τα πράγματα.δοκίμασα τα μαζί καμία εβδομάδα Και αν δε μείνεις ικανοποιημένος ξήλωσε τα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το clean master το έχω να καθαρίζει κάθε φορά που κάνω unlock

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως εμενα δεν δουλεψε το camera fix σε καμια cm11 based rom μη σου πω σε καμια aosp based rom οποτε εβαλα qs και ας μην μου αρεσει το tw περιβαλον...

 

Εχθες το βραδυ το περασαμε και ολα οκ απο τοτε. Οσες φορες δοκιμασε δεν ειχε θεμα. Βεβαια νωρις ειναι θα φανει.

 

Απο τον Σεπτέμβρη 1 μέρα μου το έκανε το θέμα με την κάμερα.Τύχη,τι να πω....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω τι μπορει να φταιει και ξαφνικα το τηλεφωνο δεν ακουγεται ο ηχος κλησεων οταν με καλουν ενω ειναι ρυθμισμενο να χτυπα κανονικα.Οταν φωτιζεται η οθονη και καλω απο το σταθερο ακουγεται ο ηχος ενω οταν η οθονη ειναι κλειστη δεν ακουγεται τιποτα.Μονο αν παει τυχαια το ματι στην οθονη βλεπω οτι με καλουν η αν το εχω στην δονηση.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι

Έχω την qs i9300 v3.1 nj1 και τώρα κατεβάζω την τελευταία nj1 qs i9300 final. Για να αλλάξω πρέπει να κάνω factory reset wipe κτλ ή δεν χρειάζεται? Αξίζει τον κόπο?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι έχω την τελευταία qs kitkat το slow motion στην κάμερα με κάποιο patch που διαβάζω το έχει βάλει κανείς? δουλεύει καλά έχει τίποτε προβλήματα? Υπάρχει κανένα link?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για patch δεν ξέρω πάντως σε εμένα δουλεύει και η αργή και η γρήγορη κίνηση.

Η ποιότητα όμως όπως καταλαβαίνεις πέφτει σημαντικά

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι

Έχω την qs i9300 v3.1 nj1 και τώρα κατεβάζω την τελευταία nj1 qs i9300 final. Για να αλλάξω πρέπει να κάνω factory reset wipe κτλ ή δεν χρειάζεται? Αξίζει τον κόπο?

οπως ειναι την περνας και επιλεγεις με το aroma τι θες απο εφαρμογες η εμφανιση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομάδα με την final qs και boelfa έχω νέο ρεκόρ on screen .

Να σημειώσω πως η μπαταρία μου είναι καινούργια περίπου δύο μηνών και στο σπίτι μου έχω πολυ καλο σημα.

Παρόλα αυτά ποτέ δεν μπορεσα να ξεπεράσω τις τρείς με τρεισήμισι ώρες on screen

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2015-02-23-03-11-53_zps6lopvete.png

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2015-02-23-03-11-27_zpsts7d6det.png

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε πολύ καλή battery life!!!!

τι προφιλ εχεις στον boeffla? κανένα ετοιμο απο xda ή εχεις φτιάξει μόνος σου?

greenify χρησιμοποιεις? αν ναι ποιες apps βαζεις εκει?

messenger του fb χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ κανένα προφίλ για τον boefla.

Τον έκανα εγκατάσταση μαζί με την ρομ και δεν ασχολήθηκα.

Δεν χρησιμοποιώ τον messenger του fb .

Τον έχω παγώσει με το titanium.

Στο greenify εχω βάλει εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο σπάνια όπως το skype, zedge, solid explorer, shazam, page manager του fb ενώ από αυτές που δουλεύουν πιο πολύ το zooper

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μετα απο αλλαγη μπαταριας πριν 6 μηνες εχει αρχισει κ πεφτει πολυ γρηγορα. εχω qs με boefla με το στα ταρ προφιλ. Βλεπω στο ebay υπάρχουν replacement μπαταριες με 3000mah. Λογικα δν νομιζω να θελει καπακι γτ δν αναφερετε πουθενα. Αξιζει ή καμοια μερα θα γινει πυροτεχνημα;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα θέλεις άλλο καπακι.

Η μπαταρία που σου αδειάζει γρήγορα προφανώς είναι κινεζική.

Την έχω πατήσει και εγώ που πίστευα ότι πήρα αυθεντική αλλά μετά από έξι μήνες μου έκανε τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μετα απο αλλαγη μπαταριας πριν 6 μηνες εχει αρχισει κ πεφτει πολυ γρηγορα. εχω qs με boefla με το στα ταρ προφιλ. Βλεπω στο ebay υπάρχουν replacement μπαταριες με 3000mah. Λογικα δν νομιζω να θελει καπακι γτ δν αναφερετε πουθενα. Αξιζει ή καμοια μερα θα γινει πυροτεχνημα;;

http://www.ebay.com/itm/371012295721?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D371012295721%26_rdc%3D1

 

εχω αυτήν εδώ και κανένα 6μηνο. το έψαξα αρκετα πρίν την επιλέξω με reviews, δεν θέλει άλλη πλάτη δεν έιναι δλδ extended. σε απόδωση θα μπορόυσα να πώ οτι έιναι ίδια αν όχι λίγο καλύτερη απο την μαμίσια. τώρα βέβαια που η μαμίσια έιναι 2,5 ετών, η παραπάνω κινέζικη έιναι αρκετά καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/371012295721?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D371012295721%26_rdc%3D1

 

εχω αυτήν εδώ και κανένα 6μηνο. το έψαξα αρκετα πρίν την επιλέξω με reviews, δεν θέλει άλλη πλάτη δεν έιναι δλδ extended. σε απόδωση θα μπορόυσα να πώ οτι έιναι ίδια αν όχι λίγο καλύτερη απο την μαμίσια. τώρα βέβαια που η μαμίσια έιναι 2,5 ετών, η παραπάνω κινέζικη έιναι αρκετά καλύτερη

 

Εχεις τσεκάρει αν δουλεύει το NFC μη αυτήν την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν πάει καλά εδω; Εχω την εντύπωση οτι το ρομποτακι δεν ήταν ξαπλωμένο, και δεν εμφανίζοταν το προειδοποιητικο κοκκινο τριγωνο . Κανω λάθος

https://www.dropbox.com/s/ok893nfsrjepbrb/WP_20150303_001.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν πάει καλά εδω; Εχω την εντύπωση οτι το ρομποτακι δεν ήταν ξαπλωμένο, και δεν εμφανίζοταν το προειδοποιητικο κοκκινο τριγωνο . Κανω λάθος

https://www.dropbox.com/s/ok893nfsrjepbrb/WP_20150303_001.jpg?dl=0

Το ίδιο είχα σκεφτεί κι εγώ όταν το πρωτοείδα στο S3 αλλά έτσι είναι τελικά, μη σε ανησυχεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

τι εγεινε διακοπες φυγαν ολοι?:worry::worry::worry:
μαλλον εφτασε το τελος και γιαυτο το κινητο οσο αφορα την βελτιωση του.. :cry:

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητο τι εννοεις να βελτιωθει.

Απο rom ειναι μια χαρα.

Εγω κατοχος εδω και 5 μερες αφου αλλαξα digitizer δουλευω blekota v4 με boeffla kernel και μου φαινεται μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

προφανως αναφερεται στο οτι δεν παει ποιο πανω σε ρομς ,αλλα πιστευω οτι το λολιποπ θα ειναι το τελευταιο σκαλι για το ς3.κατα τα αλλα πραγματι ειναι το κινητο που διαρκει κ διαρκει...αναφερεις και δυο λογια για το digitizer?εντυπωσεις απεικονησης,γιατι σκεφτομαι να αλλαξω οθονη επειδη εχει το φαινομενο σε λευκο φοντο να δειχνει αχνα εικονες απο την μπαρα κατω. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

έβαλα και εγώ την qs μετά τα καλά λόγια που άκουγα εδώ μέσα (είχα την archi 1.7) και τώρα που τελείωσα το σετάρισμα των εφαρμογών μου κάνει πολλά fc. Κάμερα,wifi κλπ δουλεύουν μια χαρά. Υπόψη , είμαι με τον δικό της kernel γιατί το πρότεινε όταν έρχεσαι από άλλη rom,και έβαλα την lite edition μπας και δεν χρειαζόταν πείραγμα. Λέτε να φταίει αυτό? Έχω κάνει και κανά δυο επανεκιννήσεις αλλά πάπαλα. Έβγαλα και το swiftkey που το αργούσε και πάλι fc.

 

Της δίνω 5 μέρες διορία να συμμορθωθεί!

Link to comment
Share on other sites

βαλε boefla μεσω ρεκοβερυ εχει επιλογη, για να μην περνας ξανα ολη την ρομ.φανταζομαι οτι εκανες ολα τα wipes πριν την εγκατασταση.παρεπιπτωντως σε εμενα ολα τελεια εδω και κατι μηνες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όντως με μποεφλα καμία σχέση! Πολύ γρήγορο! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Το έβαλα στα 1600,αν και νομίζω τρώει λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία από του αρτσι, αλλά αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Όντως με μποεφλα καμία σχέση! Πολύ γρήγορο! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Το έβαλα στα 1600,αν και νομίζω τρώει λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία από του αρτσι, αλλά αξίζει

 

 

Εγώ πάλι πού την έβαλα δεν μου δούλευε η camera και με boefla:confused::confused:

Και γύρισα σε στοκ...4.1.2 εγγύηση:thumbup::thumbup:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...