Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οδηγο θα βρεις στην πρωτη σελιδα. Αν ακολουθησεις γραμμα γραμμα ειναι πανευκολο.. Τωρα για ρομ ειναι αναλογα τα γουστα. Γιαυτα που θες κανει και samsung based rom και aosp. Στην πρωτη περιπτωση ολο το φορουμ (μαζι και εγω ) βαλε την qs final με boefla kernel. Αν θες aosp βαλε cm 11. παλι με boefla.. Απλα προσοχη ποια εκδοση του boefla θα κατεβασεις αναλογα ποια ρομ θα εχεις.. και οι 2 ειναι καλες. Πιο γρηγορη ειναι η cyanogen. Η qs ειναι πιο κοντα σε αυτο που ειχες συνηθησει. Για μενα βαλε cm να αλλαξεις παραστασεις..

 

επειδή και εγώ σαν τον φίλο παραπάνω απλά ακούω μερικές φορές και ραδιόφωνο...αν δεν πειράξω kernel και απλά περάσω cm τότε τι παίζει με :

1)ραδιόφωνο

2)κάμερα

3)μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και τα 3.

Απλά για ραδιόφωνο θες το Spirit FM

 

τέλεια! αυτό το app με ένα πρόχειρο search είδα ότι over-the-air radio without internet access σωστα? άρα με βλέπω να κάνω την αλλαγή άμεσα! ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τέλεια! αυτό το app με ένα πρόχειρο search είδα ότι over-the-air radio without internet access σωστα? άρα με βλέπω να κάνω την αλλαγή άμεσα! ευχαριστώ!

 

σωστά,παίζει χωρίς σύνδεση ιντερνετ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το i9300. Το ειχα με archidroid (v3.0.2) (android v4.4) και με custom recovery phillps touchwiz (v6.48.4). Δούλευε μια χαρά, το βαρεθηκα και το έδωσα. Ο νεος ιδιοκτήτης θέλει 4.3 rom με παρακάλεσε να του περάσω μια.

 

Παω να περάσω την ArchiDroid 1.7.18 (andoid v4.3) απο custom recovery. Ενω τελειώνει το aroma installer το τηλέφωνο κανει επανεκκίνηση και μενει στο λογότυπο της samsung, δεν μπουταρει η rom.

Εχω κάνει clean reset απο την recovey και πολλες φορες reinstall. Παντα το ιδιο μενει στο λογοτυπο.

 

Τωρα του περασα την archidroid v3.0.2, που ειχε αρχικα, και ανοιγει κανονικα το κινητο. Τι συμβαινει?? Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και τα 3.

Απλά για ραδιόφωνο θες το Spirit FM

Ποιο από όλες τις εφαρμογές είναι η σωστή?? . Γιατί εμφανίζει πολλές άλλες δωρεάν και άλλες με πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το i9300. Το ειχα με archidroid (v3.0.2) (android v4.4) και με custom recovery phillps touchwiz (v6.48.4). Δούλευε μια χαρά, το βαρεθηκα και το έδωσα. Ο νεος ιδιοκτήτης θέλει 4.3 rom με παρακάλεσε να του περάσω μια.

 

Παω να περάσω την ArchiDroid 1.7.18 (andoid v4.3) απο custom recovery. Ενω τελειώνει το aroma installer το τηλέφωνο κανει επανεκκίνηση και μενει στο λογότυπο της samsung, δεν μπουταρει η rom.

Εχω κάνει clean reset απο την recovey και πολλες φορες reinstall. Παντα το ιδιο μενει στο λογοτυπο.

 

Τωρα του περασα την archidroid v3.0.2, που ειχε αρχικα, και ανοιγει κανονικα το κινητο. Τι συμβαινει?? Τι κανω λαθος?

Δοκίμασες με clean install Δηλαδή format τα πάντα Και,α και την sd card, system κτλ.....αλλιώς ξανακατεβασε την ρομ και δοκίμασε παλι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πέρασα την archidroid 1.7.17 (μια εκδοση πισω δηλαδη ) και την πηρε κανονικα, bootαρε κανονικα.

Δεν ξερω τι παίχτηκε, ισως εφταιγε το αρχειο της rom οπως υπονοείς, και με ξανακατεβασμα να εστρωνε. Τεσπα τωρα το εδωσα πισω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι ετοιμος να περασω μια rom στο s3 φιλου που κολλαει αρκετα .To εκανα root.Μετα απο πολυ ψαξιμο κ διαβασμα στο forum κατεληξα να κατεβασω την QS-i9300-KK-FINAL(NL1) εδω: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841.

Επισης κατεβασα κ τον boeffla kernel 6.6 απο εδώ http://www.boeffla-kernel.de/index.php/downloads-samsung-phones .Περναω στις ερωτησεις τωρα αν μπορει καποιος να βοηθησει.

1.Ειναι σωστα τα αρχεια που κατεβασα?

2.Στο φακελο του boeffla ειχε 3 αρχεια μεσα .Ποια περναω στο κινητο?(εχω φωτο με τα αρχεια παρακατω).

3.Δεν εχω κανει clockworkmod recovery.Ακολουθω κανονικα το link που υπαρχει στην 1η σελιδα ή η συγκεκριμενη rom θελει καποιο αλλο?

4.Αν εχετε να προτεινετε κ καποια αλλη rom ,απλα να ειναι σταθερη με καλη μπαταρια κ χωρις προβληματα ακουω!!:)

Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι ετοιμος να περασω μια rom στο s3 φιλου που κολλαει αρκετα .To εκανα root.Μετα απο πολυ ψαξιμο κ διαβασμα στο forum κατεληξα να κατεβασω την QS-i9300-KK-FINAL(NL1) εδω: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841.

Επισης κατεβασα κ τον boeffla kernel 6.6 απο εδώ http://www.boeffla-kernel.de/index.php/downloads-samsung-phones .Περναω στις ερωτησεις τωρα αν μπορει καποιος να βοηθησει.

1.Ειναι σωστα τα αρχεια που κατεβασα?

2.Στο φακελο του boeffla ειχε 3 αρχεια μεσα .Ποια περναω στο κινητο?(εχω φωτο με τα αρχεια παρακατω).

3.Δεν εχω κανει clockworkmod recovery.Ακολουθω κανονικα το link που υπαρχει στην 1η σελιδα ή η συγκεκριμενη rom θελει καποιο αλλο?

4.Αν εχετε να προτεινετε κ καποια αλλη rom ,απλα να ειναι σταθερη με καλη μπαταρια κ χωρις προβληματα ακουω!!:)

Ευχαριστω !!

 

 

αρχικα, δεν θα χρειαστεις το αρχειο του boeffla kernel καθως το zip της rom χρησιμοποιει τον aroma installer. με αυτον τον τροπο θα μπορεις να επιλεξεις εσυ την καθε λεπτομερεια και λειτουργια της rom καθως και τον kernel που θελεις. μεσα σε αυτους ειναι και ο boeffla. αρα χρειαζεσαι μονο το zip της rom.

σου προτεινω οχι clockworkmod αλλα twrp recovery

η εγκατασταση του μπορει να γινει πολυ απλη με την εφαρμογη flashify

δωσε δικαιωματα superuser και η διαδικασια ειναι πολυ απλη και γρηγορη.. θα την καταλαβεις και μονος

 

εκει που θελει λιγη προσοχη ειναι στο εξης. καλο ειναι στην πρωτη εγκατασταση της rom να βαλεις τον stock kernel για να βεβαιωθεις ως δεν θα εχεις προβληματα με καμερα. αφου το κινητο ανοιξει, ξαναμπαινεις recovery και βαζεις boeffla

 

παρελειψα λεπτομερειες φλασαρισματος υποθέτοντας πως ξερεις πανω κατω τι κανεις, αν ομως χρειαστεις οπουδηποτε βοηθεια στειλε μου μηνυμα ή απαντησε σε αυτο το θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

αρχικα, δεν θα χρειαστεις το αρχειο του boeffla kernel καθως το zip της rom χρησιμοποιει τον aroma installer. με αυτον τον τροπο θα μπορεις να επιλεξεις εσυ την καθε λεπτομερεια και λειτουργια της rom καθως και τον kernel που θελεις. μεσα σε αυτους ειναι και ο boeffla. αρα χρειαζεσαι μονο το zip της rom.

σου προτεινω οχι clockworkmod αλλα twrp recovery

η εγκατασταση του μπορει να γινει πολυ απλη με την εφαρμογη flashify

δωσε δικαιωματα superuser και η διαδικασια ειναι πολυ απλη και γρηγορη.. θα την καταλαβεις και μονος

 

εκει που θελει λιγη προσοχη ειναι στο εξης. καλο ειναι στην πρωτη εγκατασταση της rom να βαλεις τον stock kernel για να βεβαιωθεις ως δεν θα εχεις προβληματα με καμερα. αφου το κινητο ανοιξει, ξαναμπαινεις recovery και βαζεις boeffla

 

παρελειψα λεπτομερειες φλασαρισματος υποθέτοντας πως ξερεις πανω κατω τι κανεις, αν ομως χρειαστεις οπουδηποτε βοηθεια στειλε μου μηνυμα ή απαντησε σε αυτο το θεμα :)

 

Αυτο με την πρωτη εγκατασταση κ την καμερα το ειχε παρει το ματι μου να γραφεται.Θα το προσεξω.Εχω να ασχοληθω με custom roms απο τοτε που ειχα ενα nexus s κ επαιζα.Μετα εμπλεξα με iphone κ τωρα με ενα LG G2 που δεν εχω φλασαρει τιποτα ακομα αφου πηγαινει τρενο.Το ειχα παρατησει το αθλημα δλδ κ τωρα βρηκα την ευκαιρια να το ξαναριξω στο διαβασμα κ το ψαξιμο.Ησουν κατατοπιστικοτατος φιλε μου.Ευχαριστω για την απαντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σέρνεται τελευταία το S3 μου. Δεν έχει συνέλθει ούτε με επαναφορά. Κάνει περίεργα κομπιασματα στον Chrome την συλλογή ακομα και μες τα μενου. ΕΧΩ την 4.3 και είμαι root. Εχω απ εγκατάσταση εφαρμογές τύπου Google+ και μερικές άλλες και τίποτα παραπάνω. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σέρνεται τελευταία το S3 μου. Δεν έχει συνέλθει ούτε με επαναφορά. Κάνει περίεργα κομπιασματα στον Chrome την συλλογή ακομα και μες τα μενου. ΕΧΩ την 4.3 και είμαι root. Εχω απ εγκατάσταση εφαρμογές τύπου Google+ και μερικές άλλες και τίποτα παραπάνω. Καμια ιδέα;

 

Εφόσον έκανες και επαναφορά δεν μπορώ να σκεφτώ πολλά..

Δηλαδή δεν ήταν έτσι παλιά;

Υποθέτω... Απλά έτσι είναι το κινητό..

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις greenify αν και αυτό βοηθάει κυρίως την μπαταρία.

Αλλιώς χρειάζεσαι ή άλλο κινητό (κάτι που δεν είναι λύση :-P ) ή άλλη rom. Κυρίως καμία cyanogen που υπερεχουν στην ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα χθεσ ροοτ τησ αδερφησ μου και εβαλα την QS-i9300-KK-FINAL(NL1) με twrp recovery.ολα οκ οταν ομωσ κανει την πρωτη επανεκκινηση δεν ανοιγει και μπενει στο twrp recovery.ξερει καποιοσ γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα.κανε reboot μου γραφει.κανω και γραφει samsung και μπενει recovery
Δοκίμασε να κάνεις factory reset από TWRP καί επανεκκίνηση Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει.παλι τα ιδια κανει
Για αρχη ξανακατεβασε την ρομ και κανε παλι εγκατασταση. Αν δεν πετυχει τοτε βαλε philiz recoverey. κατεβασε την σε zip. για να μν μπλεκεις με odin. περνα την στην καρτα μνημης. Οταν την βαλεις μπες και κανε ενα wipe data. Απο εκει θα σε ρωτησει αν ειναι για να βαλεις καινουργια ρομ. Και μετα ξαναπερνα την ρομ. περιμενουμε να μας πεις τι εγινε.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση 3 φορεσ.τα ιδια κανει.το philiz recovery δεν το εχω κατεβασει.θα το κατεβασω και θα σασ πω. Edited by stathisfl
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση αν κάποιος θέλει να βάλει lollipop, να επιλέξει ArchiDroid (μέσω της εφαρμογής του)

Μακράν η καλύτερη εκεί έξω

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση αν κάποιος θέλει να βάλει lollipop, να επιλέξει ArchiDroid (μέσω της εφαρμογής του)

Μακράν η καλύτερη εκεί έξω

παει καλα;; εγω σκεφτομαι να φυγω απο την qs γιατι τωρα τελευταια κανει κατι κολπα... εχουμε κανα σοβαρο bug;;;; Μπορεις να δωσεις ενα λινκ;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση αν κάποιος θέλει να βάλει lollipop, να επιλέξει ArchiDroid (μέσω της εφαρμογής του)

Μακράν η καλύτερη εκεί έξω

 

Αν θέλεις πες μας δυο λόγια.

Δουλεύουν όλα ας πούμε ρολόι,ή κλασσικά έχει θέματα σαν καστομιά;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση 3 φορεσ.τα ιδια κανει.το philiz recovery δεν το εχω κατεβασει.θα το κατεβασω και θα σασ πω.
Δλδ την ξανακατεβασες απο το λινκ κ την περασες;;; Αυτη που εχεις κατεβασει μπορει να μν εχει κατεβει σωστα.. γινονται κ αυτα..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...