Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια την ArchiDroid experimental 3.1 lolipop την εχει κανεις καιρο ; να μας πει εντυπωσεις ! Λενε οτι ειναι λιγο πριν την Stable .

Ειμαι μηνες τωρα με ArchiDroid 3.0.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αλλα νομιζω ηρθε καιρος να πειραματιστω και να παω σε lolipop .

 

φλασαρω καθε νεα εκδοση που βγαινει εδω και παραπανω απο ενα μηνα και μπορω να πω πως ναι. ειναι ετοιμη

μοναδικη διαφορα που μπορει να δεις... η ram

κατα τ'αλλα ιδια. το performance εξισου καλο, η μπαταρια τα ιδια κτλ.

μπορω να πω πως θα μεινω με αυτη για καιρο. μπορει ηδη να θεωρηθει σταθερη.

περιμενε να βγει επισημα η stable και φλασαρε αφοβα ;) δεν υπαρχει κανενας λογος να μεινει καποιος kitkat πια

 

με βαση την εμπειρια μου τουλαχιστον η archi ειναι η καλυτερη καθως ειναι ο μονος developer που πραγματικα εξελισσει την rom. ολες οι αλλες lollipop βασιζονται στην δουλεια του και προσθετουν πραγματα.

 

οσο για την M... ο JustArchi ειναι η ελπιδα μας :p αν και ειπε πως λογικα θα παει για το επομενο nexus οποτε νομιζω καπου εδω θα σταματησουμε και εμεις να δεχομαστε αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακούγεται ακριβώς σαν αυτό που θέλω. Ευχαριστώ.... Εχεις υπόψιν καμια ευκαιρη λίστα απενεργοποιησης και καμια για υπνο? Και 4.3 οποία να ναι η καποια συγκεκριμένη? Πες και το βράδυ το δοκιμάζω.... Ευχαριστώ και πάλι

Αδελφε περιμενε θα σου απαντησω απογευμα.

 

σου έστειλα p.m γιατί ήταν μεγάλο το μήνυμα.

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα ότι είπατε χωρίς ψνα φύγω από την omega. Το κινητό δουλεύει με 500 ραμ και καμιά φορά και 412 :-).... Τωρα Μάλιστα. Εβαλα και πολλές για ύπνο και κάτι άλλο που βρήκα. Επιλογές προγραμματιστη - όριο διεργασιών - 4 το ανώτερο. Κάπου το διάβασα..... Καλο είναι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ευχαριστώ για το π.μ.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα ότι είπατε χωρίς ψνα φύγω από την omega. Το κινητό δουλεύει με 500 ραμ και καμιά φορά και 412 :-).... Τωρα Μάλιστα. Εβαλα και πολλές για ύπνο και κάτι άλλο που βρήκα. Επιλογές προγραμματιστη - όριο διεργασιών - 4 το ανώτερο. Κάπου το διάβασα..... Καλο είναι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ευχαριστώ για το π.μ.

 

Παιδιά στείλτε και σε μένα κανά PM γιατί η qs κολλάει τώρα τελευταία, και κάποια old βέρσιον ArchiDroid που έβαλα πριν 1 χρόνο περίπου μου φάνηκαν μικρά τα εικονίδια τα γράμματα κλπ. Η Revolution HD 53.0 καλή είναι? Εκτός από ArchiDroid ποια είναι καλή? Αν είναι να περάσω σε omega v59 η 60 με τα κόλπα για βελτίωση πού είπατε στον φίλο dscopa?

Link to comment
Share on other sites

φλασαρω καθε νεα εκδοση που βγαινει εδω και παραπανω απο ενα μηνα και μπορω να πω πως ναι. ειναι ετοιμη

μοναδικη διαφορα που μπορει να δεις... η ram

κατα τ'αλλα ιδια. το performance εξισου καλο, η μπαταρια τα ιδια κτλ.

μπορω να πω πως θα μεινω με αυτη για καιρο. μπορει ηδη να θεωρηθει σταθερη.

περιμενε να βγει επισημα η stable και φλασαρε αφοβα ;) δεν υπαρχει κανενας λογος να μεινει καποιος kitkat πια

 

με βαση την εμπειρια μου τουλαχιστον η archi ειναι η καλυτερη καθως ειναι ο μονος developer που πραγματικα εξελισσει την rom. ολες οι αλλες lollipop βασιζονται στην δουλεια του και προσθετουν πραγματα.

 

οσο για την M... ο JustArchi ειναι η ελπιδα μας :p αν και ειπε πως λογικα θα παει για το επομενο nexus οποτε νομιζω καπου εδω θα σταματησουμε και εμεις να δεχομαστε αναβαθμισεις

 

Φίλε Νίκο μπορείς να κάνεις μια αξιολόγηση της παρούσας φάσης της QS? Αξίζει να την έχει κάποιος πια? κατα την γνώμη σου πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο μπορείς να κάνεις μια αξιολόγηση της παρούσας φάσης της QS? Αξίζει να την έχει κάποιος πια? κατα την γνώμη σου πάντα!

 

ειναι η μοναδικη touchwiz που πιστευω πως αξιζει!

μοναδικο θεμα ειναι πως γεμιζει η ram ευκολα και θελει μια επανεκκίνηση την ημερα να στρωσει.

κατα τ αλλα εγω προσωπικα εχω κολλησει με τις stock "καθαρο" android γιατι ειναι πιο γρηγορες απο τις tw.

 

εν τω μεταξυ δοκιμασα μετα απο καιρο την τελευταια slimkat (εκδοση δεκεμβριου που εχει σταματησει εκει) και ομολογω πως παει αρκετα καλα σε μπαταρια και ταχυτητα. καλυτερα απο τις τωρινες cyanogenmod

Link to comment
Share on other sites

ειναι η μοναδικη touchwiz που πιστευω πως αξιζει!

μοναδικο θεμα ειναι πως γεμιζει η ram ευκολα και θελει μια επανεκκίνηση την ημερα να στρωσει.

κατα τ αλλα εγω προσωπικα εχω κολλησει με τις stock "καθαρο" android γιατι ειναι πιο γρηγορες απο τις tw.

 

εν τω μεταξυ δοκιμασα μετα απο καιρο την τελευταια slimkat (εκδοση δεκεμβριου που εχει σταματησει εκει) και ομολογω πως παει αρκετα καλα σε μπαταρια και ταχυτητα. καλυτερα απο τις τωρινες cyanogenmod

 

Thanks αρα όπως τα βλέπω εγώ απο tw qs ενω απο aosp archi Lollipop... Μου φαίνεται θα περιμένω την stable του για να βάλω μια και καλή για να μείνει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω και εγω το Samsung galaxy s3 και εδώ και καιρο εβαλα την omega rom για να πηγαινει καλυτερα το κινητο αλλα μπορω να πω ότι τα ιδια χαλια είναι .....πολύ αργο ρε παιδια!!

Βοηθηστε με και μενα τελικα ΤΙ rom να βαλω (σε απλα ελληνικα παρακαλω)

Θελω όμως να παραμεινη η καμερα, το mirroring γιατι θελω να βλεπω στην Samsung tv μου τις φωτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Καί όποιος έχει tw launcher αν θέλει να αλλάζει τα εικονίδια εδώ .Πρέπει όμως να είναι στο default theme
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην προσπαθεια μου να το ξεκλειδώσω μαλλον το brikara....Μου γραφει οτι δεν υπάρχει Os μεσα αρα δεν υπαρχει ρομ. Πιθανώς διεγραψα τα παντα απο την εσωτερική μνήμη. Μπορώ ομως και μπαίνω σε TWRP...Καμια ιδεά προσπαθω να κανω install απο zip αρχείο αλλα δεν τα καταφερνει την rom αυτήν EUR-I9300XXUGNG3-20140901145954....Καμία ιδέα τι να κάνω????
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε stock με odin.Η ρομ που θέλεις είναι παλιά (21-7-2014). Η πιο καινούργια είναι αυτή: I9300XXUGOE1

Download

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε stock με odin.Η ρομ που θέλεις είναι παλιά (21-7-2014). Η πιο καινούργια είναι αυτή: I9300XXUGOE1

Download

 

ευχαριστώ το εφτιαξα αλλα και παλι κλειδωμένο το δίκτυο κάτι παιζει προφανώς με το ιμει...το οποιο μου το βγαζει 00000000000000

Δεν ξερω τι μπορω να κανω...Αν υπάρχει καποιος τεχνικος να μου πειτε να το στειλω γιατι ειμαι απο επαρχία και εδω δεν παιζει τιποτα....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το εφτιαξα αλλα και παλι κλειδωμένο το δίκτυο κάτι παιζει προφανώς με το ιμει...το οποιο μου το βγαζει 00000000000000

Δεν ξερω τι μπορω να κανω...Αν υπάρχει καποιος τεχνικος να μου πειτε να το στειλω γιατι ειμαι απο επαρχία και εδω δεν παιζει τιποτα....ευχαριστώ

 

Διάβασε εδώ Ίσως βρεις κάποια λύση. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363608

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλιμπραρισμα της μπαταρίας κρύβει τίποτα "επικίνδυνο";

Αποκλειστικά και μόνο με τα στατιστικά της μπαταρίας δεν έχει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω και εγω το Samsung galaxy s3 και εδώ και καιρο εβαλα την omega rom για να πηγαινει καλυτερα το κινητο αλλα μπορω να πω ότι τα ιδια χαλια είναι .....πολύ αργο ρε παιδια!!

Βοηθηστε με και μενα τελικα ΤΙ rom να βαλω (σε απλα ελληνικα παρακαλω)

Θελω όμως να παραμεινη η καμερα, το mirroring γιατι θελω να βλεπω στην Samsung tv μου τις φωτο.:)

 

Φίλε μου εγώ έχω την Omni rom και όταν την πρώτο έβαλα ένιωσα σαν να πήρα καινούργια συσκευή,πολύ καλή διαχείριση της ram πραγματικά πετάει με ωραία χαρακτηριστικά και πλήρως λειτουργική πραγματικά δεν την αλλάζω,όσο για την κάμερα αλλάζει και για το mirroring χρησιμοποιείς κάποιο άλλο app έχει πολλά διαθέσιμα όπως allcast άλλα η απλή έκδοση έχει χρονικό περιορισμό μετά πας στο Airwire που είναι δωρεάν άλλα πρέπει να το κατεβάσεις και στην TV και είσαι έτοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Omni rom την χρησιμοποιεί κάποιος άλλος?Από ότι φαίνεται σε λίγο καιρό θα έχουμε και την 5.1 offcial :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω την Omni rom και όταν την πρώτο έβαλα ένιωσα σαν να πήρα καινούργια συσκευή,πολύ καλή διαχείριση της ram πραγματικά πετάει με ωραία χαρακτηριστικά και πλήρως λειτουργική πραγματικά δεν την αλλάζω,όσο για την κάμερα αλλάζει και για το mirroring χρησιμοποιείς κάποιο άλλο app έχει πολλά διαθέσιμα όπως allcast άλλα η απλή έκδοση έχει χρονικό περιορισμό μετά πας στο Airwire που είναι δωρεάν άλλα πρέπει να το κατεβάσεις και στην TV και είσαι έτοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Omni rom την χρησιμοποιεί κάποιος άλλος?Από ότι φαίνεται σε λίγο καιρό θα έχουμε και την 5.1 offcial :)

 

εγω παλιοτερα αλλα ομολογω πως δεν εντυπωσιαστηκα και ποτε.. μια απο τις πολλες βασισμενες στο στοκ android μου φανηκε.

μιας και ειμαι στην αναμονη για stable 5.1.1 archidroid (αν και οπως εχω ξαναπει η τωρινη experimental ειναι μια χαρα σταθερη) , θα κανω μια δοκιμη της τελευταιας omni..

με τον stock kernel ή boeffla την εχεις; :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παλιοτερα αλλα ομολογω πως δεν εντυπωσιαστηκα και ποτε.. μια απο τις πολλες βασισμενες στο στοκ android μου φανηκε.

μιας και ειμαι στην αναμονη για stable 5.1.1 archidroid (αν και οπως εχω ξαναπει η τωρινη experimental ειναι μια χαρα σταθερη) , θα κανω μια δοκιμη της τελευταιας omni..

με τον stock kernel ή boeffla την εχεις; :)

 

Με stock kernel,είναι σιγουρα βασισμένη στο στοκ android άλλα επίσης ενσωματώνει διάφορα άλλα χαρακτηριστικα από άλλες Rom stock και custom για αυτό και μου αρέσει γρήγορη και με ωραία χαρακτηριστικα,βεβαία γούστα είναι αυτά;) Την archidroid δεν την έχω ξανακούσει καλή?Στην omni ποια εκδοσή φορούσες?

Link to comment
Share on other sites

εγω παλιοτερα αλλα ομολογω πως δεν εντυπωσιαστηκα και ποτε.. μια απο τις πολλες βασισμενες στο στοκ android μου φανηκε.

μιας και ειμαι στην αναμονη για stable 5.1.1 archidroid (αν και οπως εχω ξαναπει η τωρινη experimental ειναι μια χαρα σταθερη) , θα κανω μια δοκιμη της τελευταιας omni..

με τον stock kernel ή boeffla την εχεις; :)

 

παίζει κανένα λινκ για την 5άρα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

συγνωμη που δεν απαντουσα, τωρα ειδα τα ποστς..

για την ακριβεια αυτο ειναι λαθος. αυτη ΔΕΝ ειναι η archidroid. η συγκεκριμενη, ναι βασιζεται τωρα στην rom του justarchi καθως αυτη τη στιγμη αυτος την αναπτυσσει και την κρατα ενημερωμενη αλλα μονο μεχρι να εμφανιστει ο moster (ο αλλος developer που δουλευει πανω στην ρομ). αυτη ειναι πιο κοντα στην επισημη cm χωρις πολλες πολλες αλλαγες.

 

για την archidroid 3.1 experimental (android 5.1.1), που ειναι και η rom του justarchi, συνεχεια της γνωστης archidroid 3.0.2 (android 4.4.4 που σταματησε τον δεκεμβιο), θα πρεπει αρχικα να τρεχετε καποια lollipop rom ή την archidroid 3.0.2. στην συνεχεια, αν η εφαρμογη δεν ειναι προεγκατεστημενη, θα πρεπει να την κατεβασετε απο εδω

απο εκει και περα πατε στα δεξια, πατατε fetch και download μεχρι η rom να κατεβει στον φακελο archidroid. ειναι σε aroma installer οποτε απλα κανετε τα wipes και φλασαρετε οπως και με την προηγουμενη εκδοση (σε kitkat).

συνισταται να μην επιλεξετε boeffla.. o archikernel ειναι σαφως και ο καλυτερος στην συγκεκριμενη ρομ, οπως ειναι λογικο.

κατα τ'αλλα δεν θα εχετε καποιο θεμα νομιζω.. ελπιζω να βοηθησα και να μην εκανα καποιο λαθος στην εξηγηση.

 

ΥΓ 1: μιας και δεν ειμαι κανενας εξπερ, θα το πω αλλα με αβεβαιότητα. μπορειτε απλα να κατεβασετε το zipακι της rom απο εδω (κατω δεξια). ΔΕΝ το εχω δοκιμασει και ΔΕΝ γνωριζω αν δουλευει αλλα και αν θα πρεπει να προσεξετε κατι παραπανω..

 

ΥΓ 2: υποτιθεται πως η stable εκδοση θα επρεπε να ειχε βγει εως τωρα.. εγω θα περιμενα αυτην αλλα για να εχει καθυστερησει τοσο, κατι θα τρεχει, οποτε βαλτε την experimental. :) ειναι η καλυτερη lollipop εκει εξω

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που δεν απαντουσα, τωρα ειδα τα ποστς..

για την ακριβεια αυτο ειναι λαθος. αυτη ΔΕΝ ειναι η archidroid. η συγκεκριμενη, ναι βασιζεται τωρα στην rom του justarchi καθως αυτη τη στιγμη αυτος την αναπτυσσει και την κρατα ενημερωμενη αλλα μονο μεχρι να εμφανιστει ο moster (ο αλλος developer που δουλευει πανω στην ρομ). αυτη ειναι πιο κοντα στην επισημη cm χωρις πολλες πολλες αλλαγες.

 

για την archidroid 3.1 experimental (android 5.1.1), που ειναι και η rom του justarchi, συνεχεια της γνωστης archidroid 3.0.2 (android 4.4.4 που σταματησε τον δεκεμβιο), θα πρεπει αρχικα να τρεχετε καποια lollipop rom ή την archidroid 3.0.2. στην συνεχεια, αν η εφαρμογη δεν ειναι προεγκατεστημενη, θα πρεπει να την κατεβασετε απο εδω

απο εκει και περα πατε στα δεξια, πατατε fetch και download μεχρι η rom να κατεβει στον φακελο archidroid. ειναι σε aroma installer οποτε απλα κανετε τα wipes και φλασαρετε οπως και με την προηγουμενη εκδοση (σε kitkat).

συνισταται να μην επιλεξετε boeffla.. o archikernel ειναι σαφως και ο καλυτερος στην συγκεκριμενη ρομ, οπως ειναι λογικο.

κατα τ'αλλα δεν θα εχετε καποιο θεμα νομιζω.. ελπιζω να βοηθησα και να μην εκανα καποιο λαθος στην εξηγηση.

 

ΥΓ 1: μιας και δεν ειμαι κανενας εξπερ, θα το πω αλλα με αβεβαιότητα. μπορειτε απλα να κατεβασετε το zipακι της rom απο εδω (κατω δεξια). ΔΕΝ το εχω δοκιμασει και ΔΕΝ γνωριζω αν δουλευει αλλα και αν θα πρεπει να προσεξετε κατι παραπανω..

 

ΥΓ 2: υποτιθεται πως η stable εκδοση θα επρεπε να ειχε βγει εως τωρα.. εγω θα περιμενα αυτην αλλα για να εχει καθυστερησει τοσο, κατι θα τρεχει, οποτε βαλτε την experimental. :) ειναι η καλυτερη lollipop εκει εξω

Σωστά έχεις απόλυτο δίκιο βιάστηκα...Παίζει να είναι από τις λίγες που δεν έχω δοκιμάσει.Το μεσημέρι την φλασάρω .
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ 1: μιας και δεν ειμαι κανενας εξπερ, θα το πω αλλα με αβεβαιότητα. μπορειτε απλα να κατεβασετε το zipακι της rom απο εδω (κατω δεξια). ΔΕΝ το εχω δοκιμασει και ΔΕΝ γνωριζω αν δουλευει αλλα και αν θα πρεπει να προσεξετε κατι παραπανω..

 

Καλημέρα,

εγκατέστησα τη Archidroid 3.1 πριν από καμιά βδομάδα μεσω recovery αφού κατέβασα το zip.Προερχόμουν από archidroid 1.7.18.Η εγκατάσταση τέλεια και η rom μου έδωσε την αίσθηση ενός νέου κινητού σε εμφάνιση και ταχύτητα.Δυστυχώς είχε σοβαρό θέμα οπως και η 3.02 με το bluetooth.Σε πάρα πολλές κλήσεις ακουγόταν πολύ έντονος θόρυβος.Σε κάποιες τυχαίες ακουγόταν κανονικά.Επειδή το χρειάζομαι γενικά επέστρεψα με restore στην 1.7.18.Λίγο πιο αργή αλλά 100% συμβατή σε αυτά που θέλω.Δεν είχα άλλο bluetooth headset να δοκιμάσω να δω μήπως φταίει καποια ασυμβατότητα.Αν υπάρχει καποια πρόταση ευπρόσδεκτη να τη δοκιμάσω έχω κρατήσει nandroid backup.

Απο μπαταρία δε μπορώ να πω πολλά (εχω τη μεγάλη την original samsung).Τη rom την κράτησα μισή μέρα και κυρίως κατέβαζε/εγκαθιστούσε τις εφαρμογές μέσω συγχρονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...