Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολες βασιζονται στην cm12 που βασιζεται στην lolipop 5.0.1 που η google τρεχει να βγαλει την 5.1(νεα) λογω αρκετων bugs που ειχε η5.0.1:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολες βασιζονται στην cm12 που βασιζεται στην lolipop 5.0.1 που η google τρεχει να βγαλει την 5.1(νεα) λογω αρκετων bugs που ειχε η5.0.1:p

 

Στην 5.0.2. Εχει θεματακια αλλά εγώ τη χρησιμοποιώ κάνα δίμηνο τώρα και όλες οι βασικές λειτουργίες είναι εντάξει. Δεν έχω άλλο τηλέφωνο οποτε την έχω για daily driver. Το μονο ίσως είναι το bluetooth που είναι ενοχλητικό αλλά το παραβλεπω. Κατα τα αλλά άψογη. Και για τη διαχείριση της μνημης αν βάλεις custom kernel κι αλλαξεις τις lmk τιμες λειτουργει μια χαρά. Δεν παίζω μεγαλα παιχνίδια για να πω τι γίνεται μ αυτά αλλά και στο browsing είναι εντάξει και σε κάνα παιχνιδι τύπου candy crush.

Εναλλασσομαι μεταξύ temasek και cm12. Η δεύτερη δουλεύει καλυτερα μια και είναι πιο λιτή αλλά η πρωτη έχει όλα τα γνωστά features που έχουν οι custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα δίκιο η αλήθεια είναι..

Την cm11 που την δοκίμασα με boeffla ήταν οκ. Η κάμερα βέβαια έκανε κάποια θέματα και εμφανιζε can't connect to camera κατι που συζητήθηκε στα προηγούμενα ποστ, και δεν το έχουν όλοι.

 

Τελικά η κάμερα το κάνει αυτό που λες.

Θα φτιαχτεί νομίζω στην επόμενη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάμερα το κάνει αυτό που λες.

Θα φτιαχτεί νομίζω στην επόμενη.

 

https://www.google.com/url?q=https://www.google.com/url?q%3Dhttp://tinyurl.com/nphg38c%26sa%3DD%26usg%3DAFQjCNFuJQWHX56EPpFnyXuRiEi59-dQzg&sa=D&usg=AFQjCNHIj8RNXTdXcCgLx6zuZP3HFtG3sQ

δοκιμασε αυτο! αρκει τουλαχιστον για να μην κανεις reboot

απλα ανοιγεις την εφαρμογη και κλεινει την καμερα μονο οποτε μετα μπορεις να την ξανανοιξεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα μόλις τώρα έκανα root το κινητό μ και του αδερφού μου. κατεβάζω titanium back up πατάω freeze και με λέει ότι μόνο με τι pro εκδοσή γίνεται αυτό..!! εγώ τι πρεπι να κανό..? επίσης σε πιο tread πάω για εφαρμογές ροοτ (αν δεν είναι αυτό)
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/url?q=https://www.google.com/url?q%3Dhttp://tinyurl.com/nphg38c%26sa%3DD%26usg%3DAFQjCNFuJQWHX56EPpFnyXuRiEi59-dQzg&sa=D&usg=AFQjCNHIj8RNXTdXcCgLx6zuZP3HFtG3sQ

δοκιμασε αυτο! αρκει τουλαχιστον για να μην κανεις reboot

απλα ανοιγεις την εφαρμογη και κλεινει την καμερα μονο οποτε μετα μπορεις να την ξανανοιξεις

 

Δε το κάνει συχνά σε μένα.Ασε που λέω να περιμένω να βγει η επόμενη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα μόλις τώρα έκανα root το κινητό μ και του αδερφού μου. κατεβάζω titanium back up πατάω freeze και με λέει ότι μόνο με τι pro εκδοσή γίνεται αυτό..!! εγώ τι πρεπι να κανό..? επίσης σε πιο tread πάω για εφαρμογές ροοτ (αν δεν είναι αυτό)

αφου εισαι ρουτ προτεινω ενα αλλο προγραμμα rootapp delete (playstore) εχει επιλογη junior για παγωμα εφαρμογων η προ για απεγκατασταση.το εχω και ειναι πολυ καλο. edit αν δεν φταιει το πληκτρολογιο διορθωσε την ορθογραφια γιατι χρειαζομαστε μεταφραστη:p:rolleyes:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δε φτει το keyboard εγώ έχω μαλοσι με την ορθογραφία από μικρός . το κατέβασα πάω freeze και με ξέρω τι να κάνω .. αν πάω σε delete τι φάση..? και κανό προσεχτικά τα delete βάση α φτου https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0..? η καπιο άλλο προγραμα..?( δεν έχω ιδέα από θέμα ροοτ)
Link to comment
Share on other sites

δε φτει το keyboard εγώ έχω μαλοσι με την ορθογραφία από μικρός . το κατέβασα πάω freeze και με ξέρω τι να κάνω .. αν πάω σε delete τι φάση..? και κανό προσεχτικά τα delete βάση α φτου https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0..? η καπιο άλλο προγραμα..?( δεν έχω ιδέα από θέμα ροοτ)

με το παγωμα μιας εφαρμογης μπορεις να την ενεργοποιησεις αμεσα χωρις επιπλοκες,με την διαγραφη μπορει να γινει καποια λαθος διαγραφη και να εχεις προβλημα,παντως μπορεις να διαγραψεις αν δεν τα χρειαζεσαι αυτα..playmusik,hangoyt,magazin,ssuggeat(και εγω στα αγγλικα δεν εχω καλη ορθογραφια)και πολλες εφαρμογες της σαμσουνγκ,(διαλεξε απο τα πρασινα στον καταλογο που εγραψες ποιο πανω).στην εφαρμογη που σου εγραψα δειχνει ποια μπορεις αφοβα να σβησεις(πρασινα)δεν πειραζεις με τιποτα τα κοκκινα,και με προσοχη τα πορτοκαλι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε το κάνει συχνά σε μένα.Ασε που λέω να περιμένω να βγει η επόμενη.

 

να σου πω την αληθεια μου το κανει μηνες τωρα σε παρα πολυ παλιες εκδοσεις.. δεν νομιζω να διορθωθει συντομα.. μην πω και ποτέ

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια μου το κανει μηνες τωρα σε παρα πολυ παλιες εκδοσεις.. δεν νομιζω να διορθωθει συντομα.. μην πω και ποτέ

 

Πρώτη φορά μου το έκανε την μέρα που το έγραψα.Και δε το έχει ξανακάνει κιόλας.

Γενικά όμως πετάει πολλά fc τώρα που μέχρι στιγμής δεν έκανε η CM.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω Πως μπορώ να απαλλαγώ από την μπάρα με τις προτεινόμενες συντομεύσεις για τα ακουστικά από τον πίνακα ειδοποιήσεων.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω Πως μπορώ να απαλλαγώ από την μπάρα με τις προτεινόμενες συντομεύσεις για τα ακουστικά από τον πίνακα ειδοποιήσεων.Ευχαριστώ

πηγαινε ρυθμισεις-η συσκευη μου-εμφανιση και ξετικαρε το βοηθος σελιδας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας για κατι που ισως για πολους ειναι απλο αλλα για μενα δυσκολο,οταν συνδεομαι στο ιντερνετ εμφανιζονται τα email που εχω διαγραψει απο πολυ καιρο πριν,ξανα και ξανα.τι επιλογη να κανω που δεν εχω κανει πιθανα.συγνωμη και αν ειναι οφτοπικ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται Μήπως κανείς να μου πει Πως κάνω τη δεξιά μπάρα στις επαφές μου από Αγγλικά σε Ελληνικά; είχα τις επαφές μου σε Αγγλικά μέχρι τώρα για να τις αναγνωρίζει ένα Bluetooth που είχα αλλά τώρα τις έκανα Ελληνικά και η μπάρα είναι στα Αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά. Φίλος με S3 με αγκάρεψε να του περάσω καμιά καλή custom γιατί το tw τον έχει κουράσει. Ψάχνω κάτι σε aosp ή cm based. Γενικά από lollipop εγώ προτιμώ blisspop. Έχει δοκιμάσει κανείς σε S3? Και κάποιον καλό kernel κυρίως για balanced profile. Επίσης οι οδηγοί της πρώτης σελίδας ισχύουν? Αύριο θα το έχω στα χέρια μου και πρέπει να κάνω root recovery κλπ. Ευχαριστώ προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά. Φίλος με S3 με αγκάρεψε να του περάσω καμιά καλή custom γιατί το tw τον έχει κουράσει. Ψάχνω κάτι σε aosp ή cm based. Γενικά από lollipop εγώ προτιμώ blisspop. Έχει δοκιμάσει κανείς σε S3? Και κάποιον καλό kernel κυρίως για balanced profile. Επίσης οι οδηγοί της πρώτης σελίδας ισχύουν? Αύριο θα το έχω στα χέρια μου και πρέπει να κάνω root recovery κλπ. Ευχαριστώ προκαταβολικα.
Γεια σ φιλε μ. Ναι ο οδηγος δουλευει κανονικα.. Σε 5αρα ακομα κατι σταθερο δν εχει βγει. Τα πιο πολλα ειναι σε unofficial cm. Σε 4.4 υπαρχουν αρκετες ρομ. Αν και εγω εχω την qs ,αλλα κουραστηκε απο το tw ειπες, καποιες επιλογες ειναι: cm11https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300&type= ή archidroid. http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-archidroid-v2-4-6-power-hands-t2354859 Νομιζω οτι ειναι αρκετες σταθερες. Τωρα για κερνελ για μενα μονο ενας. Boefla. Δεν παιζει κατι καλυτερο για το s3.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Γεια σ φιλε μ. Ναι ο οδηγος δουλευει κανονικα.. Σε 5αρα ακομα κατι σταθερο δν εχει βγει. Τα πιο πολλα ειναι σε unofficial cm. Σε 4.4 υπαρχουν αρκετες ρομ. Αν και εγω εχω την qs ,αλλα κουραστηκε απο το tw ειπες, καποιες επιλογες ειναι: cm11https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300&type= ή archidroid. http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-archidroid-v2-4-6-power-hands-t2354859 Νομιζω οτι ειναι αρκετες σταθερες. Τωρα για κερνελ για μενα μονο ενας. Boefla. Δεν παιζει κατι καλυτερο για το s3.

 

Official Cm εννοείς έτσι? Ο temasek που τον έχω και σε εκτίμηση λόγω Note 3 λέει στο S3? Ο boeffla νομίζω ψιλό ξεσκίζει μπαταρία ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα του περασα Cm την τελευταια nightly χωρις custom kernel ακομα. Αρχη ειναι μη κανει καμια πατατα και ψαχνομαστε μετα. Οι εντυπωσεις του ηταν ακρως θετικες τοσο που εκανα κακο στον εαυτο μου!Ηταν ετοιμος να παρει το Note3 μου αλλα πλεον λεει δε χρειαζεται γιατι το κινητο πεταει! Ενα προβλημα με την camera του εβγαλε μονο αλλα μετα ειδα το fix. Μολις το περασει θα μου πει αν ολα ειναι οκ! Ευχαριστω για τον χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57097[/ATTACH]

 

παιδια εχει βγει κατι καλλίτερο η να αραξω εδω ?

χάθηκα με τις custom roms στο xda δεν εχω καποιο παράπονο στην παρουσα φαση αλλα εχθρός του καλου το καλλίτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση βρε παιδιά μήπως κανείς έχει βγάλει άκρη.

Είμαι με QS boeffla kernel και όλα τα καλά. Όταν κάνω restart έχω ελεύθερη ram 300mb περίπου μετά από 2 - 3 μέρες χωρίς restart αυτή πέφτει στα 100mb με αποτέλεσμα ο nova launcher να κάνει redraws. Ότι και να καθαρίσω recent, greenify δεν ανεβαίνει με τίποτε .

Μόνο όταν κάνω restart.

Δεν φαίνεται να υπάρχει λύση για αυτό τι λέτε? Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και το έχω φορτωμένο του σκωτομού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα του περασα Cm την τελευταια nightly χωρις custom kernel ακομα. Αρχη ειναι μη κανει καμια πατατα και ψαχνομαστε μετα. Οι εντυπωσεις του ηταν ακρως θετικες τοσο που εκανα κακο στον εαυτο μου!Ηταν ετοιμος να παρει το Note3 μου αλλα πλεον λεει δε χρειαζεται γιατι το κινητο πεταει! Ενα προβλημα με την camera του εβγαλε μονο αλλα μετα ειδα το fix. Μολις το περασει θα μου πει αν ολα ειναι οκ! Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Δυστυχως εμενα δεν δουλεψε το camera fix σε καμια cm11 based rom μη σου πω σε καμια aosp based rom οποτε εβαλα qs και ας μην μου αρεσει το tw περιβαλον...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμενα δεν δουλεψε το camera fix σε καμια cm11 based rom μη σου πω σε καμια aosp based rom οποτε εβαλα qs και ας μην μου αρεσει το tw περιβαλον...

 

Εχθες το βραδυ το περασαμε και ολα οκ απο τοτε. Οσες φορες δοκιμασε δεν ειχε θεμα. Βεβαια νωρις ειναι θα φανει.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57097[/ATTACH]

 

παιδια εχει βγει κατι καλλίτερο η να αραξω εδω ?

χάθηκα με τις custom roms στο xda δεν εχω καποιο παράπονο στην παρουσα φαση αλλα εχθρός του καλου το καλλίτερο :)

Μπορείς απλά να βάλεις την τελευταία έκδοση..

Μία ερώτηση βρε παιδιά μήπως κανείς έχει βγάλει άκρη.

Είμαι με QS boeffla kernel και όλα τα καλά. Όταν κάνω restart έχω ελεύθερη ram 300mb περίπου μετά από 2 - 3 μέρες χωρίς restart αυτή πέφτει στα 100mb με αποτέλεσμα ο nova launcher να κάνει redraws. Ότι και να καθαρίσω recent, greenify δεν ανεβαίνει με τίποτε .

Μόνο όταν κάνω restart.

Δεν φαίνεται να υπάρχει λύση για αυτό τι λέτε? Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και το έχω φορτωμένο του σκωτομού.

Και εμένα συμβαίνει αυτό.. Όχι τόσο έντονα όσο λες βέβαια αλλά φαίνεται πως η ram λιγοστευει κάπως. Κάνε το restart, δεν νομίζω να κουράζει πολύ. Ένα ποτήρι νερό να πιεις για να μην περιμένεις έτσι που λέει ο λόγος, έχει τελειώσει :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...