Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χάνεις κάτι αν προσπαθήσεις .

Αν δεν δουλέψει βάλε άλλο recovery ,αν και παλι δεν δουλέψει πες μου να σου στείλω οδηγίες πως να πειράξεις το updater-script της rom ώστε να το φτιάξεις .

 

Αν ειναι ευκολο να κανω αυτο για να μην αλλαζω Recovery θα ηταν οτι πρεπει :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Status 7 Error = ΑΛΛΑΓΗ RECOVERY ΠΑΙΔΙΑ....

 

Εβαλα TWRP το τελευταιο και ολα καλα... τελικα με 4.1.2 το κινητο ειναι πολυ γρηγορο.. με καμια 4.3 δεν με ενθουσιασε σε ταχυτητα... ειλικρινα...

Link to comment
Share on other sites

τελικα έβαλα σε dual boot με siyah cyanogenmod 10.1.3 αλλα δεν συνδέεται σε wifi

είναι πρόβλημα της ρομ γενικά αυτό η σε εμένα δεν έκατσε καλά;

 

κανεις δε ξερει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Status 7 Error = ΑΛΛΑΓΗ RECOVERY ΠΑΙΔΙΑ....

 

Εβαλα TWRP το τελευταιο και ολα καλα... τελικα με 4.1.2 το κινητο ειναι πολυ γρηγορο.. με καμια 4.3 δεν με ενθουσιασε σε ταχυτητα... ειλικρινα...

 

Με την omega v55 με boeffla kernel που έχω βάλει το κινητό πετάει. Έχεις δει ποτέ 22000 στο antutu?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την omega v55 με boeffla kernel που έχω βάλει το κινητό πετάει. Έχεις δει ποτέ 22000 στο antutu?

 

Τα benchmarks ΠΟΤΕ μου δεν τα πηγα... εγω βλεπω στο χερι τι γινεται...

 

Το Xperia SP εχει 2πυρηνο στα 1.7 και το Xperia Z 4πυρηνο στα 1.5... Στο Antutu λοιπον το Z βγαζει ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο Score με το SP... Δικαιο ? ΦΥΣΙΚΑ & οχι διοτι το Ζ παει κομματια σε ολα μπροστα στο SP...

 

Ετσι και το S3... και 99999999 Score να δω στο Antutu Δεν μπορω να πω οτι με τις 4.3 πεταει... με την 4.1.2 μπορω να το πω με σιγουρια οτι πεταει... και φυσικα δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα απο καμια 4.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη omni rom συνδέω με τον ανταπτορα hdmi στη tv αλλά δε δείχνει εικόνα ενώ με στοκ ρομ όλα μια χαρά τι παίζει με τη omni θέλει κάποιο πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την ArchiDroid 1.X (μάλλον αφού λένε ότι είναι πιο κοντά σε Samsung Rom).

 

Τώρα έχω την Revolution HD 29 (4.1.2) και CMW 6.0.3.2.

 

Υποθέτω κάνω απλά copy το .zip και install σωστά; Δεν θα χρειαστώ καμία αλλαγή με root κλπ;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την ArchiDroid 1.X (μάλλον αφού λένε ότι είναι πιο κοντά σε Samsung Rom).

 

Τώρα έχω την Revolution HD 29 (4.1.2) και CMW 6.0.3.2.

 

Υποθέτω κάνω απλά copy το .zip και install σωστά; Δεν θα χρειαστώ καμία αλλαγή με root κλπ;

 

Ναι ακριβώς..... Επίσης αν θέλεις καλή 4.1.2 δοκίμασε την Neat ROM, ταχύτατη και με καλή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την τελευταία Αρχιδρόιδ 1.χ έχω και παρόλο που το έχω στο φουλ οικονομία, καταναλώνει περίπου 1% ανά ώρα :(

 

Τα πάντα όλα κλειστά υπόψην ε.

 

Πιο πιθανό είναι να έχω ξεχάσει κάτι να κλείσω, καμιά ιδέα ποιο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την τελευταία Αρχιδρόιδ 1.χ έχω και παρόλο που το έχω στο φουλ οικονομία, καταναλώνει περίπου 1% ανά ώρα :(

 

Τα πάντα όλα κλειστά υπόψην ε.

 

Πιο πιθανό είναι να έχω ξεχάσει κάτι να κλείσω, καμιά ιδέα ποιο; :confused:

 

Αφαίρεση bloatware έκανες; με Titanium Backup;

Link to comment
Share on other sites

Περι rom:

Αν θεσω ως απαραιτητη προϋποθεση οτι:

θελω να εχω οσο το δυνατον απροβληματιστη λειτουργια, δεν θελω προβληματα, δεν θελω πειραματισμους, θελω απλα να παιζει διχως προβληματα.

Αξιζει να βαλω cyanogen rom, σε καποια stable δοκιμασμενη εκδοση; Ή θα βρισκω bugs και θα καταστραφει η εμπειρια χρησης; (τα θελω να λειτουργουν ολα 'ρολόι', οπως και με τον υπολογιστη μου που ειναι mac)

Αν απαντησετε θετικα, πειτε μου και τι θα 'κερδισω' και τι θα χασω σε σχεση με την official rom.

Επισης με ενδιαφερουν τα αυτοματοποιημενα updates των rom, οποτε σιγουρα αυτο θα ειναι ενα κριτηριο επιλογης.

Βεβαια, υποθετω οτι η cyanogen θα βγαζει updates για χρονια, εξαλλου το s3 εχει τις δυνατοτητες πιστευω να σηκωσει πολλες μελλοντικες εκδοσεις ακομη, ακομη κι αν η samsung καποια στιγμη παψει να βγαζει νεες εκδοσεις του android για το κινητο.

Αλλα βεβαια, αν πρεπει καθε φορα να 'φορμαρω' και να τα περνω ολα απο την αρχη, σε καθε νεα εκδοση, θα προτιμησω την ευκολοτερη λυση αν υπαρχει. Πχ. αν με τη samsung οι αναβαθμισεις, για οσο καιρο ακομη θα βγαζει, ειναι αυτοματοποιημενες και χωρις προσπαθεια απο εμενα, ισως το επιλεξω, απο το να παω σε cyanogen, αλλα αν θελησω πχ νεα εκδοση, να πρεπει να τα περασω ολα απο την αρχη.

 

Με βαση τα παραπανω, αυτα που θελω, τι θα μου προτεινατε;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια rom με 4.4 που να είναι ελαφριά σαν του nexus. Δεν γίνετε αυτό το κινητό να lagarei τόσο πολύ με την εργοστασιακή ρομ
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

βαλε cm11 και εισαι κομπλε :happy:

 

Οι φωτογραφίες βγαίνουν κομπλέ με αυτή την rom όπως και στην εργοστασιακή? απο crasharismata πως τα πάει? και κάτι άλλο κάνει update αυτόματα όταν βγάζει νέο update?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες βγαίνουν κομπλέ με αυτή την rom όπως και στην εργοστασιακή? απο crasharismata πως τα πάει? και κάτι άλλο κάνει update αυτόματα όταν βγάζει νέο update?

 

απο φωτογραφια οπως καθε aosp rom, δεν ειναι και οτι το καλυτερο.. εγω χρησιμοποιω snap camera και βελτιωνεται η κατασταση

 

crashαρισματα δεν νομιζω να εχει.. εχει περασει καιρος απο την πρωτη εκδοση και μονο αν βρεις κανενα πολυ ασημαντο bug.. γενικα πρεπει να ειναι σταθερη

εγω δεν εχω τωρα αυτη ομως η cm ηταν παντα σταθερη αξια :happy:

 

updates βγαινουν καθε μερα

αν θες τα κανεις εσυ, αν δεν θες οχι.

Link to comment
Share on other sites

απο φωτογραφια οπως καθε aosp rom, δεν ειναι και οτι το καλυτερο.. εγω χρησιμοποιω snap camera και βελτιωνεται η κατασταση

 

crashαρισματα δεν νομιζω να εχει.. εχει περασει καιρος απο την πρωτη εκδοση και μονο αν βρεις κανενα πολυ ασημαντο bug.. γενικα πρεπει να ειναι σταθερη

εγω δεν εχω τωρα αυτη ομως η cm ηταν παντα σταθερη αξια :happy:

 

updates βγαινουν καθε μερα

αν θες τα κανεις εσυ, αν δεν θες οχι.

 

Δηλαδή οι φωτογραφίες έχουν μεγάλη διαφορά με την εργοστασιακή ρομ?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι φωτογραφίες έχουν μεγάλη διαφορά με την εργοστασιακή ρομ?

 

νομιζω πως εχει να κανει καθαρα με την εφαρμογη

αν χρησιμοποιεις καποια αλλη εκτος απο την στοκ τοτε χρησιμοποιησε την ιδια και οταν πας cm11

τωρα τι να σου πω... νομιζω εχει καποια διαφορα.. πρεπει να δοκιμασεις για να πεις..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως εχει να κανει καθαρα με την εφαρμογη

αν χρησιμοποιεις καποια αλλη εκτος απο την στοκ τοτε χρησιμοποιησε την ιδια και οταν πας cm11

τωρα τι να σου πω... νομιζω εχει καποια διαφορα.. πρεπει να δοκιμασεις για να πεις..

 

 

Σε ευχαριστω λεω να την δοκιμάσω δεν γίνεται να lagarei έτσι με την εργοστασιακή.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Περι rom:

Αν θεσω ως απαραιτητη προϋποθεση οτι:

θελω να εχω οσο το δυνατον απροβληματιστη λειτουργια, δεν θελω προβληματα, δεν θελω πειραματισμους, θελω απλα να παιζει διχως προβληματα.

Αξιζει να βαλω cyanogen rom, σε καποια stable δοκιμασμενη εκδοση; Ή θα βρισκω bugs και θα καταστραφει η εμπειρια χρησης; (τα θελω να λειτουργουν ολα 'ρολόι', οπως και με τον υπολογιστη μου που ειναι mac)

Αν απαντησετε θετικα, πειτε μου και τι θα 'κερδισω' και τι θα χασω σε σχεση με την official rom.

Επισης με ενδιαφερουν τα αυτοματοποιημενα updates των rom, οποτε σιγουρα αυτο θα ειναι ενα κριτηριο επιλογης.

Βεβαια, υποθετω οτι η cyanogen θα βγαζει updates για χρονια, εξαλλου το s3 εχει τις δυνατοτητες πιστευω να σηκωσει πολλες μελλοντικες εκδοσεις ακομη, ακομη κι αν η samsung καποια στιγμη παψει να βγαζει νεες εκδοσεις του android για το κινητο.

Αλλα βεβαια, αν πρεπει καθε φορα να 'φορμαρω' και να τα περνω ολα απο την αρχη, σε καθε νεα εκδοση, θα προτιμησω την ευκολοτερη λυση αν υπαρχει. Πχ. αν με τη samsung οι αναβαθμισεις, για οσο καιρο ακομη θα βγαζει, ειναι αυτοματοποιημενες και χωρις προσπαθεια απο εμενα, ισως το επιλεξω, απο το να παω σε cyanogen, αλλα αν θελησω πχ νεα εκδοση, να πρεπει να τα περασω ολα απο την αρχη.

 

Με βαση τα παραπανω, αυτα που θελω, τι θα μου προτεινατε;

 

Αν θες AOSP και καθημερινες αναβαθμισεις θα πας σε CM 11 του temasek, αλλα δεν εχει τοσο καλη μπαταρια οσο μια Samsung based...

 

Εγώ ειμαι σε 4.1.2 Neat ROM, απλα κορυφαια & σε μπαταρια και σε ταχυτητα.... οι 4.3 προσωπικη μου αποψη ΚΟΛΛΑΝΕ, και πιστεψε με ειχα και Ζ1 και LG G2 και εχουν περασει απο τα χερια μου ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ της αγορας & λογω χομπυ και λογω δουλειας... οποτε με την 4.3 το S3 οτι και να λενε οι φιλοι εδω μεσα ΔΕΝ παει γρηγορα.. υπαρχει πολυ lag...

 

Αν θες Samsung Based πηγαινε σε 4.1.2 αν θες AOSP πηγαινε σε Kit Kat, αλλα χανεις σε μπαταρια...

 

It's up to you

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Εχω ενα s3 με 4.1.2 επανω το εχω κανει ρουτ και με διαφορα καλουδια εχω παγωσει εφαρμογες εχω βαλει xposed - modules gravity box κλπ κλπ. Η ερωτηση μου ειναι η εξης : Εχει πετυχει κανεις στο s3 με 4.1.2 η εστω αν βαλουμε την 4.3 με καποιο συνδυασμο αλλου kernel π.χ boeffla kernel και καποιου app η αλλου mod οπως π.χ JkayDeluxeSettings apk η εστω καποιο αλλο συνδιασμο οτιδηποτε που να ταιριαζει και να δουλεψει η εστω και αλλη ρομ πειραγμενη cwm να μπορεσει να λειτουργησει το double tap στο ξεκλειδωμα της οθονης αλλα στυλ lg g2 ?? Αν καποιος το εχει πετυχει και δουλευει καλα παρακαλω πολυ ας μου πει γιατι εχω σπασει το κεφαλη μου !!! ;) ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση bloatware έκανες; με Titanium Backup;

 

Τι εννοείς να αφαιρέσω;

 

Σχετικά έτοιμη έρχεται η Αρχιδρόιδ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να αφαιρέσω;

 

Σχετικά έτοιμη έρχεται η Αρχιδρόιδ :confused:

 

Την ειχα & θελει πολυ πραμα πεταμα πιστεψε με... ξερεις να χρησιμοποιεις Titanium ?

Link to comment
Share on other sites

Περι rom:

Αν θεσω ως απαραιτητη προϋποθεση οτι:

θελω να εχω οσο το δυνατον απροβληματιστη λειτουργια, δεν θελω προβληματα, δεν θελω πειραματισμους, θελω απλα να παιζει διχως προβληματα.

Αξιζει να βαλω cyanogen rom, σε καποια stable δοκιμασμενη εκδοση; Ή θα βρισκω bugs και θα καταστραφει η εμπειρια χρησης; (τα θελω να λειτουργουν ολα 'ρολόι', οπως και με τον υπολογιστη μου που ειναι mac)

Αν απαντησετε θετικα, πειτε μου και τι θα 'κερδισω' και τι θα χασω σε σχεση με την official rom.

Επισης με ενδιαφερουν τα αυτοματοποιημενα updates των rom, οποτε σιγουρα αυτο θα ειναι ενα κριτηριο επιλογης.

Βεβαια, υποθετω οτι η cyanogen θα βγαζει updates για χρονια, εξαλλου το s3 εχει τις δυνατοτητες πιστευω να σηκωσει πολλες μελλοντικες εκδοσεις ακομη, ακομη κι αν η samsung καποια στιγμη παψει να βγαζει νεες εκδοσεις του android για το κινητο.

Αλλα βεβαια, αν πρεπει καθε φορα να 'φορμαρω' και να τα περνω ολα απο την αρχη, σε καθε νεα εκδοση, θα προτιμησω την ευκολοτερη λυση αν υπαρχει. Πχ. αν με τη samsung οι αναβαθμισεις, για οσο καιρο ακομη θα βγαζει, ειναι αυτοματοποιημενες και χωρις προσπαθεια απο εμενα, ισως το επιλεξω, απο το να παω σε cyanogen, αλλα αν θελησω πχ νεα εκδοση, να πρεπει να τα περασω ολα απο την αρχη.

 

Με βαση τα παραπανω, αυτα που θελω, τι θα μου προτεινατε;

 

Κοίτα λίγες σελίδες πίσω το post μου με αριθμό 4793 εδώ :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...