Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την Omega v55 και στο επισημο site (http://www.boeffla-kernel.de/) μαλον δεν διατιθεται.

Γνωριζει κανεις αν περναει σε omega v55 rom;

 

Περνάς την έκδοση Boeffla v5.2beta1 και είσαι αρχηγός.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και εγω, εβαλα στο siii μου siyah kernel και προσπαθω να το κανω dual boot με cyanogen 10.2 . Οταν ομως εκκινει η 2η ρομ μου βγαζει το μηνυμα

"unfortunately the process com.android.phone has stopped"

και δε προχωραει

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

στον boeffla kernel υπαρχει η δυνατοτητα και ειναι και επιλεγμενη σαν default να φορτιζει στα 1100mA

κατι τετοιο ειναι ασφαλες;

Link to comment
Share on other sites

στον boeffla kernel υπαρχει η δυνατοτητα και ειναι και επιλεγμενη σαν default να φορτιζει στα 1100mA

κατι τετοιο ειναι ασφαλες;

 

Μια χαρά είναι, δεν έχεις θέμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, δεν έχεις θέμα.

 

Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά αν το αυξήσω κιαλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά αν το αυξήσω κιαλλο;

 

Τότε καλό είναι να ξεκινήσεις έρευνα αγοράς για την επόμενη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές Ρομ Archιdroid 1.78.Mπορεί κάποιος να μου πει, ποιά ακριβώς ρύθμιση να δώσω στον wanam exposed (στο theme πρέπει να είναι αλλά πάλευα 1 ώρα και δεν το πέτυχα) για να έχω τα εικονίδια στην κυλιόμενη πάνω μπάρα γκρι μουντά, όταν είναι απενεργοποιημένα και έντονα χρωματισμένα όταν τα ενεργοποιώ (κάτι σαν τη στοκ δλδ). Έτσι όπως είναι, έχει λευκά ως απενεργοποιημένα και λίγο πιο έντονα λευκά ενεργοποιημένα και δεν ξεχωρίζουν εύκολα εκτός σπιτιού...

Εννοώ,να γίνει κάπως έτσι, ανεξαρτήτως χρώματος...

A, επίσης πως μπορώ να αλλάξω τα φρικιαστικά default χαμογελαστά εικονίδια στις επαφές με άλλα?

 

Οι ρυθμίσεις του wanama είναι πράγματι δαιδαλώδεις στο theming του. Το πάλεψα και εγώ λίγο, αλλά τελικά προτίμησα να εγκαταστήσω το blue theme που είναι ενσωματωμένο στην εγκατάσταση και το βάζεις όταν κάνεις εγκατάσταση της rom. Με αυτό το theme, τα απενεργοποιημένα εικονίδια είναι λευκά και τα ενεργοποιημένα μπλε, οπότε έτσι παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλό είναι να ξεκινήσεις έρευνα αγοράς για την επόμενη συσκευή σου.

 

οπως το φανταστηκα :p

το 1100 ειναι ασφαλες παντως ειπαμε.. σωστα; :happy:

ρωταω και εσενα γιατι ξερω εισαι πιο ειδικος :p

Link to comment
Share on other sites

οπως το φανταστηκα :p

το 1100 ειναι ασφαλες παντως ειπαμε.. σωστα; :happy:

ρωταω και εσενα γιατι ξερω εισαι πιο ειδικος :p

 

Από το site του boeffla:

"This configures the charging rate when you load your phone via an AC charger. Stock value is 1000 mA (Boeffla-Kernel default is 1100 mA), when you set it to a higher value, the phone will load faster. This will usually not cause any harm to your charger. Also due to manufacturing tolerances no damage for your battery is expected when it loads faster. And if so, don't care about it and buy a new one a bit earlier, it is below 15 Dollars typically."

http://www.boeffla-kernel.de/index.php/kernel-settings

Link to comment
Share on other sites

οπως το φανταστηκα :p

το 1100 ειναι ασφαλες παντως ειπαμε.. σωστα; :happy:

ρωταω και εσενα γιατι ξερω εισαι πιο ειδικος :p

 

Δε θα πω αν είναι ασφαλές ή όχι.

Σκέψου μόνος σου αν το κέρδος των 100mA ανά ώρα στο ρεύμα φόρτισης, αξίζει.

 

Από το site του boeffla:

"This configures the charging rate when you load your phone via an AC charger. Stock value is 1000 mA (Boeffla-Kernel default is 1100 mA), when you set it to a higher value, the phone will load faster. This will usually not cause any harm to your charger. Also due to manufacturing tolerances no damage for your battery is expected when it loads faster. And if so, don't care about it and buy a new one a bit earlier, it is below 15 Dollars typically."

http://www.boeffla-kernel.de/index.php/kernel-settings

 

Ελεύθερη μετάφραση: Συνήθως δε δημιουργείται κακό και αν γίνει και χαλάσει η μπαταρία, δε βαριέσαι φτηνή είναι πάρε άλλη.

Τώρα να με συμπαθάτε, αλλά αυτά που γράφει στερούνται σοβαρότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Υπαρχει ROM 4.3 που να ΠΕΤΑΕΙ ??? Η μενουμε σε 4.1.2 που κατι κανει ?

εχω την μαμα 4.3 (ετσι το αγορασα από κατάστημα) και μπορω να πω ότι πεταει... εχω κατεβασει και προγράμματα και παιχνίδια για καποιον που θα πει ότι το εχω αδειο!

Link to comment
Share on other sites

η Omega V55 δουλεύει άψογα σε συνδυασμό με boeffla kernel.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα να τερματιζει τις εφαρμογες που τρεχουν??? clean master i battery doctor????? παντος στο clean master και μετα τον καθαρισμο βλεπω πως το κινητο χρησιμοποιεί 600 με 700mb χωρις να τρεχει κατι.. γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα omni rom 4.4.2 και στην εφαρμογή της κάμερας δεν μου έχει επιλογή για αποθήκευση στην εξωτερική κάρτα τις σώζει στην εσωτερική κάποια λύση για να αποθηκευω στην εξωτερική καρτα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα omni rom 4.4.2 και στην εφαρμογή της κάμερας δεν μου έχει επιλογή για αποθήκευση στην εξωτερική κάρτα τις σώζει στην εσωτερική κάποια λύση για να αποθηκευω στην εξωτερική καρτα

 

μιας και ανεφερες την omni... εχει multiwindow;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Υπαρχει ROM 4.3 που να ΠΕΤΑΕΙ ??? Η μενουμε σε 4.1.2 που κατι κανει ?

 

Eμένα η Archidroid 1.7.9 (stock based 4.3) με Boeffla kernel μου φαίνεται ελαφρά καλύτερη σε όλα από οποιαδήποτε 4.1 είχα ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ολοι ξερουμε οτι το κινητο υστερει σε RAM και ψιλο κολλαει... υπαρχει καποια ROM που να το κανει γρηγορο ? τι χρησιμοποιειται ?

 

Και απο μπαταρια πως παει ? Σκεφτομαι για αμεση αλλαγη ROM οποτε οποιαδηποτε προταση καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ολοι ξερουμε οτι το κινητο υστερει σε RAM και ψιλο κολλαει... υπαρχει καποια ROM που να το κανει γρηγορο ? τι χρησιμοποιειται ?

 

Και απο μπαταρια πως παει ? Σκεφτομαι για αμεση αλλαγη ROM οποτε οποιαδηποτε προταση καλοδεχουμενη

 

Για τη RAM εξαρτάται από τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες. Χρησιμοποιώντας το Greenify (με root) "κοιμίζεις" ΄ όσες δεν σε ενδιαφέρουν να τρέχουν συνέχεια και είσαι κύριος.

Προσωπικά, έχωντας δοκιμάσει αρκετές ROM έχω καταλήξει στην ultima ROM που έχει και AOSP look, άψογη από ταχύτητα και έχω και την καλύτερη μπαταρία από ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Για τη RAM εξαρτάται από τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες. Χρησιμοποιώντας το Greenify (με root) "κοιμίζεις" ΄ όσες δεν σε ενδιαφέρουν να τρέχουν συνέχεια και είσαι κύριος.

Προσωπικά, έχωντας δοκιμάσει αρκετές ROM έχω καταλήξει στην ultima ROM που έχει και AOSP look, άψογη από ταχύτητα και έχω και την καλύτερη μπαταρία από ποτέ

 

Γνωριζω το Greenify φιλε μου ναι, ασχολουμαι αιωνες με αυτα :P

 

Ενα link αν ειναι ευκολο ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζω το Greenify φιλε μου ναι, ασχολουμαι αιωνες με αυτα :P

 

Ενα link αν ειναι ευκολο ?

 

Ultima rom http://ultimarom.com/ ή εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1911572

Στο greenify πρέπει να κατεβάσεις την paid εκδοσή για να παγώσεις εφαρμογές συστήματος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ultima rom http://ultimarom.com/ ή εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1911572

Στο greenify πρέπει να κατεβάσεις την paid εκδοσή για να παγώσεις εφαρμογές συστήματος .

 

Δεν χρειαζεται διοτι τα παγωνω με TitaniumBackup οτι δεν θελω :) ( τα περισσοτερα δηλαδη )

 

& αν κατι το θελω, το κανω εφαρμογη χρήστη και το κοιμήζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...