Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω εξωτερική sd :(

 

 

Λοιπόν... Φλάσαρα το αρχείο που είπες μέσω Οδίν.

 

Τώρα;; Πρέπει να το βρω κάπου; Η έκδοση δεν άλλαξε του ρικόβερυ...

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω εξωτερική sd :(

 

 

Λοιπόν... Φλάσαρα το αρχείο που είπες μέσω Οδίν.

 

Τώρα;; Πρέπει να το βρω κάπου; Η έκδοση δεν άλλαξε του ρικόβερυ...

Δεν έχω βάλει recovery με odin.

δείχνει αναλυτικά τι να κάνεις δες μήπως κάτι δεν έκανες καλά. Αν βαριέσαι κατέβασε την τελευταία ελβετική rom απο εδώ και μετά ξέρεις τη διαδικασία για να πας στην archidroid
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει knox το s3 και φυσικά ούτε και οι custom roms ,αφού είσαι root χρησιμοποίησε το FolderMount απο το play για να μεταφέρεις οτι θελεις .

 

Εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2569349 γιατι λέει ότι το i9305 εχει knox

Link to comment
Share on other sites

Ένα ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΟ ευχαριστώ σε όλους και ειδικά σε σένα φίλε Δημήτριε :)

 

 

 

ΕΔΙΤ: αν μου έλεγε κάποιος πώς φεύγουν κι εκείνα τα στατιστικά που τρέχουν συνέχεια με cpu, temp, MB κλπ θα ήμουν ακόμα περισσότερο ευγνώμων... :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΟ ευχαριστώ σε όλους και ειδικά σε σένα φίλε Δημήτριε :)

 

 

 

ΕΔΙΤ: αν μου έλεγε κάποιος πώς φεύγουν κι εκείνα τα στατιστικά που τρέχουν συνέχεια με cpu, temp, MB κλπ θα ήμουν ακόμα περισσότερο ευγνώμων... :)

 

κάνε απεγκατάσταση το cooltool και είσαι οκ :D

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:

 

Αναρωτιέμαι γιατί ολάκερη Σάμμυ δε βγάζει τέτοιες ρομ και συνεχίζει με τις φαφαριές της...

 

Αύριο απόγευμα (ελπίζω) να έχω αρκετή ώρα να επεξεργαστώ τη ρομ και να δω μερικά από τα κάλλη της :grin:

 

Έχεις μήπως κάποιες προτιμήσεις; Που να σε βόλεψαν κλπ και να τις προτείνεις :p

 

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2569349 γιατι λέει ότι το i9305 εχει knox

Ναι σωστά δεν είδα οτι αναφερόσουν στο I9305 ,πάντως οι custom rom είναι free απο knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω απεγκατάσταση του cool tool;;

 

Μόνο απενεργοποίηση με αφήνει να κάνω και σε κάποια φάση κολλάει το κινητό αργότερα και... επανεμφανίζεται ως δια μαγείας :ninja::worry:

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:

 

Αναρωτιέμαι γιατί ολάκερη Σάμμυ δε βγάζει τέτοιες ρομ και συνεχίζει με τις φαφαριές της...

 

Αύριο απόγευμα (ελπίζω) να έχω αρκετή ώρα να επεξεργαστώ τη ρομ και να δω μερικά από τα κάλλη της :grin:

 

Έχεις μήπως κάποιες προτιμήσεις; Που να σε βόλεψαν κλπ και να τις προτείνεις :p

 

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις :lol:

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Απλά μέσω wanam πείραξε την εμφάνιση και την λειτουργικότητα όπως θες.

Πώς μπορώ να κάνω απεγκατάσταση του cool tool;;

 

Μόνο απενεργοποίηση με αφήνει να κάνω και σε κάποια φάση κολλάει το κινητό αργότερα και... επανεμφανίζεται ως δια μαγείας :ninja::worry:

 

Δοκίμασε με titanium

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείτε στα δύο screenshots δείχνει ότι το wifi είναι συνέχεια ανοιχτό. Δείχνει κιόλας ότι έχει καταναλώσει το 4%. Το θέμα είναι ότι όλες αυτές τις ώρες το είχα κλειστό. Γιατί δείχνει ότι είναι ανοιχτό?

 

Έχω την omega v54 αλλά το ίδιο μου έκανε και πριν με την archidroid 2.3.3.

 

Είτε το έχω ανοιχτό δλδ είτε κλειστό μου δείχνει πάντα ότι είναι ανοιχτό. Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς;

 

[ATTACH]40507[/ATTACH][ATTACH]40508[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείτε στα δύο screenshots δείχνει ότι το wifi είναι συνέχεια ανοιχτό. Δείχνει κιόλας ότι έχει καταναλώσει το 4%. Το θέμα είναι ότι όλες αυτές τις ώρες το είχα κλειστό. Γιατί δείχνει ότι είναι ανοιχτό?

 

Έχω την omega v54 αλλά το ίδιο μου έκανε και πριν με την archidroid 2.3.3.

 

Είτε το έχω ανοιχτό δλδ είτε κλειστό μου δείχνει πάντα ότι είναι ανοιχτό. Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς;

 

[ATTACH]40507[/ATTACH][ATTACH]40508[/ATTACH]

 

εχεις βγαλει την ρυθμιση που υπαρχει στην 4.3,να σκαναρει το wifi ακομα και αν το εχεις κλειστο?αυτο τρωει πολυ μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείτε στα δύο screenshots δείχνει ότι το wifi είναι συνέχεια ανοιχτό. Δείχνει κιόλας ότι έχει καταναλώσει το 4%. Το θέμα είναι ότι όλες αυτές τις ώρες το είχα κλειστό. Γιατί δείχνει ότι είναι ανοιχτό?

 

Έχω την omega v54 αλλά το ίδιο μου έκανε και πριν με την archidroid 2.3.3.

 

Είτε το έχω ανοιχτό δλδ είτε κλειστό μου δείχνει πάντα ότι είναι ανοιχτό. Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς;

 

[ATTACH]40507[/ATTACH][ATTACH]40508[/ATTACH]

 

Ρυθμισεις/wifi/για προχωρημένους/απενεργοποιησε την λειτουργία *ΔΙΑΤΗΡΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ Wifi ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ *βάλε κάποια από τις άλλες 2 λειτουργίες και τσέκαρε το... Κ θα σαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείτε στα δύο screenshots δείχνει ότι το wifi είναι συνέχεια ανοιχτό. Δείχνει κιόλας ότι έχει καταναλώσει το 4%. Το θέμα είναι ότι όλες αυτές τις ώρες το είχα κλειστό. Γιατί δείχνει ότι είναι ανοιχτό?

 

Έχω την omega v54 αλλά το ίδιο μου έκανε και πριν με την archidroid 2.3.3.

 

Είτε το έχω ανοιχτό δλδ είτε κλειστό μου δείχνει πάντα ότι είναι ανοιχτό. Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς;

 

[ATTACH]40508[/ATTACH]

 

Μήπως έχεις την παρακάτω επιλογή ενεργοποιημένη? Πρέπει να την απενεργοποιήσεις.

[ATTACH]40519[/ATTACH]

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μια ερώτηση θα'θελα να κάνω σχετικά με ένα θεματάκι,την οποία έθιξα κ σε άλλο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.

Θα'θελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα μήνυμα που μου βγάζει το κινητό το τελευταίο διάστημα,κατά την εκκίνηση και μόνο,και είναι το παρακάτω:

"Tη δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη.Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα."

 

Υποψιάζομαι ότι προκλήθηκε απ'την αδυναμία κάποια στιγμή να στείλω/λάβω ένα mms :confused: και από τότε το μήνυμα βγαίνει συνέχεια,είτε σε κανονική εκκίνηση ή σε επανεκκίνηση.Έχει κανένας να προτείνει κάποια λύση..? :worry:

 

Αν υπάρχει τρόπος έστω και επεμβαίνοντας στη registry και τι πρέπει να κάνω..??

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/wifi/για προχωρημένους/απενεργοποιησε την λειτουργία *ΔΙΑΤΗΡΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ Wifi ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ *βάλε κάποια από τις άλλες 2 λειτουργίες και τσέκαρε το... Κ θα σαι ΟΚ

 

Μήπως έχεις την παρακάτω επιλογή ενεργοποιημένη? Πρέπει να την απενεργοποιήσεις.

[ATTACH]40519[/ATTACH]

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Τα δοκίμασα και τα δύο αλλά ενώ κλείνω το wifi στις λεπτομέρειες ιστορικού της μπαταρίας το δείχνει ανοιχτό συνέχεια. Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω πως επηρεάζει τη μπαταρία. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Τα δοκίμασα και τα δύο αλλά ενώ κλείνω το wifi στις λεπτομέρειες ιστορικού της μπαταρίας το δείχνει ανοιχτό συνέχεια. Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω πως επηρεάζει τη μπαταρία. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό.

 

Στις ρυθμίσεις προχωρημένων του wifi μήπως έχεις τικαρισμένο το "να γίνεται πάντα σάρωση (ακόμα και αν το wifi είναι απενεργοποιημένο)"?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μια ερώτηση θα'θελα να κάνω σχετικά με ένα θεματάκι,την οποία έθιξα κ σε άλλο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.

Αν υπάρχει τρόπος έστω και επεμβαίνοντας στη registry και τι πρέπει να κάνω..??

Έχεις δοκιμάσει wipe cache ?

Επίσης κανε μια δοκιμή να ξετικαρεις την ημερομηνία και ώρα απο το αυτόματο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει wipe cache ?

Επίσης κανε μια δοκιμή να ξετικαρεις την ημερομηνία και ώρα απο το αυτόματο .

 

Για το wipe cache χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα..?

Αυτό με την ημερομηνία/ώρα απλά ξετικάρω,κάνω επανεκκίνηση κ πρέπει να'μαι κομπλέ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για το wipe cache χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα..?

Αυτό με την ημερομηνία/ώρα απλά ξετικάρω,κάνω επανεκκίνηση κ πρέπει να'μαι κομπλέ?:confused:

 

Για το wipe cache μπες σε recovery mode και κανε το ,πρόσεξε θα κάνεις wipe cache και οχι wipe data .

Κανε το αυτο με την ώρα ,δεν ξέρω αν είναι αυτή η αίτια αλλά δοκίμασε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις προχωρημένων του wifi μήπως έχεις τικαρισμένο το "να γίνεται πάντα σάρωση (ακόμα και αν το wifi είναι απενεργοποιημένο)"?

 

Τελικά αυτό ήταν. Βλακεία μου που δεν την είχα προσέξει την επιλογή αυτή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για το wipe cache μπες σε recovery mode και κανε το ,πρόσεξε θα κάνεις wipe cache και οχι wipe data .

Κανε το αυτο με την ώρα ,δεν ξέρω αν είναι αυτή η αίτια αλλά δοκίμασε το .

 

Τα δοκίμασα και τα 2 αλλά δεν έγινε τίποτα..ούτε με το wipe cache!

Mήπως αν έκανα wipe data/factory reset να διορθωνότανε το πρόβλημα..??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και τα 2 αλλά δεν έγινε τίποτα..ούτε με το wipe cache!

Mήπως αν έκανα wipe data/factory reset να διορθωνότανε το πρόβλημα..??:worry:

 

Πιστεύω πως ναι ,δεν στο πρότεινα γιατί θέλει χρόνο για να στήσεις ξανά το τηλέφωνο .Κανε ένα backup αυτα που θελεις και προχώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι ,δεν στο πρότεινα γιατί θέλει χρόνο για να στήσεις ξανά το τηλέφωνο .Κανε ένα backup αυτα που θελεις και προχώρα .

Ποιό πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για backup..?Σημειωτέον δεν έχω κάνει root τη συσκευή...

Edited by koukou_83
Link to comment
Share on other sites

Το Helium είναι αρκετά καλό.

Επίσης ρίξε μια ματιά στο θέμα Backup & Restore σε Android συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...