Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μετά από αρκετές roms που δοκίμασα νομίζω σαν την rom του temasek δεν έχει...

Γεμισμένη με ότι κυκλοφορεί σε aosp και πολύ σταθερή.. Και για ταχύτητα δεν το συζητώ... Το κινητό έχει λοκαρει στα 60fps :-P

Ξέχασα τι σημαίνει η λέξη κόλλημα

 

Πάρα πάρα πολύ καλή δουλειά :-D

 

Και πάνω απ όλα, συνεχίζει να αναβαθμίζεται. Τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα..

Πάντα με νέα features και διορθώσεις bugs.. (αν και εγώ δεν έχω συναντήσει κανένα μετά από περίπου ένα μήνα σαν βασική μου rom)

Είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου νομίζω :-)

Για όσους δηλαδή ψάχνουν aosp, αυτή είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή.. Τουλάχιστον για εμένα..

Για την κάμερα έχει κανα θέμα fclose? Το γράφει στα πιθανά bug...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΟΛΙΣ την περασα και ΝΟΜΙΖΩ εχει πολυ χαμηλο ηχειο.. ο ηχος ακουγεται χαμηλα η ιεναι ιδεα μου ?

 

Για να βελτιώσεις τον ήχο μπορείς να κάνεις δύο πράγματα:

 

1) Αν κρατήσεις το stock kernel μπορείς να κατεβάσεις το STweaks από το playstore και από κει να ανεβάσεις την τιμή του ήχου.

 

2) Αν βάλεις Boeffla kernel μπορείς να κατεβάσεις μετά και το Boeffla-Config V2 με το οποίο έχεις επίσης τη δυνατότητα να αυξήσεις την ένταση του ήχου.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από αρκετές roms που δοκίμασα νομίζω σαν την rom του temasek δεν έχει...

Γεμισμένη με ότι κυκλοφορεί σε aosp και πολύ σταθερή.. Και για ταχύτητα δεν το συζητώ... Το κινητό έχει λοκαρει στα 60fps :-P

Ξέχασα τι σημαίνει η λέξη κόλλημα

 

Πάρα πάρα πολύ καλή δουλειά :-D

 

Και πάνω απ όλα, συνεχίζει να αναβαθμίζεται. Τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα..

Πάντα με νέα features και διορθώσεις bugs.. (αν και εγώ δεν έχω συναντήσει κανένα μετά από περίπου ένα μήνα σαν βασική μου rom)

Είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου νομίζω :-)

Για όσους δηλαδή ψάχνουν aosp, αυτή είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή.. Τουλάχιστον για εμένα..

 

Θα συμφωνήσω σε όλα. Την είχα και εγώ για αρκετό διάστημα. Την άφησα κυρίως διοτι κατέληξα flashaholic αλλά και τα παρακάτω και σε παρακαλώ να μου πεις αν ισχύουν ακόμα (εγώ την άφησα στο v28)

 

1) Παρότι έβαζα το fix της cameras το video preview ήταν παραμορφωμένο, έσωζε με κανονικές διαστάσεις αλλά με πολλές διακοπές

2) Οχι παρα πολύ καλή μπαταρία

3) Ελλειψη start stay που προσωπικά με βολεύει πολύ

και 4) όχι σημαντικό αλλά μου την έσπαγε: όταν τελείωνε μια κλήση και είχε εργοποιηθεί η προστασία της οθόνης έπρεπε να πατήσω το Home για να ξυπνήσει και άμα τύχαινε και είχε κλείσει ο άλλος τη κλήση με πήγαινε στα ανοιχτά applications

Link to comment
Share on other sites

Στην ΡΟΜ ArchiDroid πως μπορούμε να προσθέτουμε και αλλά app στην αριστερή μπάρα, (πολλαπλά παράθυρα), δηλαδή πιο modules πρέπει να βάλω στο exposed ? Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα. Την είχα και εγώ για αρκετό διάστημα. Την άφησα κυρίως διοτι κατέληξα flashaholic αλλά και τα παρακάτω και σε παρακαλώ να μου πεις αν ισχύουν ακόμα (εγώ την άφησα στο v28)

 

1) Παρότι έβαζα το fix της cameras το video preview ήταν παραμορφωμένο, έσωζε με κανονικές διαστάσεις αλλά με πολλές διακοπές

2) Οχι παρα πολύ καλή μπαταρία

3) Ελλειψη start stay που προσωπικά με βολεύει πολύ

και 4) όχι σημαντικό αλλά μου την έσπαγε: όταν τελείωνε μια κλήση και είχε εργοποιηθεί η προστασία της οθόνης έπρεπε να πατήσω το Home για να ξυπνήσει και άμα τύχαινε και είχε κλείσει ο άλλος τη κλήση με πήγαινε στα ανοιχτά applications

 

1) το preview ακομα παραμορφωμενο. το σωζει ομως μια χαρα.

2) ναι δεν ειναι και ασσος στην μπαταρια αλλα αρκετα καλη θα ελεγα

3) για αυτο πας σε tw αναγκαστηκα

4) δεν εχω τετοιο θεμα γιατι τις προσφατες τις εχω βαλει να μου τις δειχνει με το menu οχι το home button :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο είναι ασφαλές για το ηχείο; :confused:

 

Ασφαλές είναι. Η προεπιλογή αν θυμάμαι καλά είναι 57, το υψηλότερο είναι 63 και εγώ το έχω στο 61 (speaker volume). :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμασα & Archidroid μιας και ακουγα τα καλυτερα και οντως ειμαι ΠΟΛΥ ευαχριστημενος & απο RAM & απο ταχυτητα και ολα :)
Link to comment
Share on other sites

Στην ΡΟΜ ArchiDroid πως μπορούμε να προσθέτουμε και αλλά app στην αριστερή μπάρα, (πολλαπλά παράθυρα), δηλαδή πιο modules πρέπει να βάλω στο exposed ?

 

Wanam Xposed>System>Multiwindow, κάπου στη μέση του μενού.

Link to comment
Share on other sites

H μεθοδος ρουτ στην πρωτη σελιδα ειναι και για 4.3?συγνωμη αν φαινεται

ανοητη

η ερωτηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

H μεθοδος ρουτ στην πρωτη σελιδα ειναι και για 4.3?συγνωμη αν φαινεται

ανοητη

η ερωτηση.

Ναι αυτη ειναι. Οπως λεει. :) Μια αλλη ερωτηση τωρα για τα παιδια... Αφου ρουταρα την 4.3 εχουμε ενα προβλημα. Σε smart samsung tv δεν δουλευει το screen mirrong. Και το smart view. Ειναι λογω ρουτ. Το εκανα μαμα το κινητο και δουλευαν. Λοιπον, υπαρχει κανα κολπο να ειμαστε ρουτ και να δουλευουν αυτα;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα κι εγω root το τηλεφωνο και επιβεβαιωνω οτι δουλευει κανονικα στην 4.3. ακομα θεωρω οτι ο πιο ευκολος τροπος να περασεις recovery ειναι πρωτα το twrp μεσω του play (The fastest and easiest way to install TWRP is to use the GooManager app:

1) Install GooManager from the Play Store

2) Open GooManager and provide root permissions

3) Hit Menu (or the button with the 3 dots on your screen) and then Install OpenRecovery)

 

και μετα οποιος θελει το cwm φλασαροντας το zip απο twrp. τα γραφω αυτα γιατι δε βρηκα τελειως αναλυτικο οδηγo για το recovery.

 

εχω μονο 2 ερωτησεις.

1. σε τι διαφερει το android development forum απο το original android development?

2. γιατι πρεπει ντε και καλα να μηδενισουμε το flash counter?

 

υγ: γεια σου κουρε. μετα το s+ ξαναβρισκομαστε και στο s III. (μου το εκλεψαν το s+). παλι εσενα θα ρωταμε.

αληθεια ποια 4.4 rom προτεινεις; γιατι εδω εχει παρα πολλες...

Link to comment
Share on other sites

υγ: γεια σου κουρε. μετα το s+ ξαναβρισκομαστε και στο s III. (μου το εκλεψαν το s+). παλι εσενα θα ρωταμε.

αληθεια ποια 4.4 rom προτεινεις; γιατι εδω εχει παρα πολλες...

Ρε παιδιά θα με συγκινήσετε! Και εγώ από το Splus σας θυμάμαι, ιδιαίτερα τον KURO που ήτανε ινστρουκτορας!

Θα τα ξαναλέμε, έχει πολύ ψωμί το S3 από ρυθμίσεις και από επιλογές. Ήδη έχω βάλει την τεμασεκ και την πιλατέβω (η με πιλατέβει)...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την temasek 45.1 cm 11 ενώ φαίνεται καλή, γρήγορη και σταθερή με καλή μπαταρία, με έχουν χαλάσει ο άσχημος dialler και τα guick settings που για να ρυθμίσω τη φωτεινότητα πχ, θα πρέπει να κατεβάσω τη μπάρα,να πατήσω πάνω δεξιά στο εικονίδιο να ανοίξει τις επιλογές , να επιλέξω εικονίδιο φωτεινότητας και μετά να μπορέσω να τη ρυθμίσω. Κουράστηκα ήδη, παίζει να φλασάρω τίποτα άλλα gaps ή κανα άλλο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την Archidroid 1.7.10 πολυ καλη αλλα εχω ενα προβλημα. Οταν καποιος με καλει η οθονη δεν ανοιγει αμεσως , ανοιγει μετα το τριτο χτυπημα και μπορω να δω ποιος με παιρνει τηλεφωνο . Ξερει κανεις τι μπορει να φταει ?
Link to comment
Share on other sites

Για το root μπορω να ρωτησω εδω ή οχι;

 

----

Επισης να ρωτησω αν οτι προγραμμα δεν το θελω (bloatware) κλπ, μετα το root μπορω να το κανω απεγκατασταση, ή αν παραμενουν αναγκαστικα και μετα το root.

Link to comment
Share on other sites

Για το root μπορω να ρωτησω εδω ή οχι;

 

----

Επισης να ρωτησω αν οτι προγραμμα δεν το θελω (bloatware) κλπ, μετα το root μπορω να το κανω απεγκατασταση, ή αν παραμενουν αναγκαστικα και μετα το root.

μπορεις να διωξεις ο,τι δεν γουσταρεις μετα το root...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την temasek 45.1 cm 11 ενώ φαίνεται καλή, γρήγορη και σταθερή με καλή μπαταρία, με έχουν χαλάσει ο άσχημος dialler και τα guick settings που για να ρυθμίσω τη φωτεινότητα πχ, θα πρέπει να κατεβάσω τη μπάρα,να πατήσω πάνω δεξιά στο εικονίδιο να ανοίξει τις επιλογές , να επιλέξω εικονίδιο φωτεινότητας και μετά να μπορέσω να τη ρυθμίσω. Κουράστηκα ήδη, παίζει να φλασάρω τίποτα άλλα gaps ή κανα άλλο θέμα?

 

Καταρχήν οι κινήσεις αυτές μπορούν να γίνουν λιγότερες. Μπορείς αρχικά να τραβάς το status bar με 2 δάχτυλα για να πάει στα Quick settings ή με Quick pulldown / smart pulldown.

Αυτό που νομίζω θα σου κάνει καλύτερα είναι το brightness control που μπορείς να πας το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά πάνω στο status bar για να αυξήσεις ή να μειώσεις την φωτεινότητα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που νομίζω θα σου κάνει καλύτερα είναι το brightness control που μπορείς να πας το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά πάνω στο status bar για να αυξήσεις ή να μειώσεις την φωτεινότητα ;-)

Δεν ενεργοποιείται με τίποτα καμία μπαρα ολίσθησης για φωτεινότητα. Χρειάζεται να πατάω κάθε φορά το σύμβολο φωτεινότητας για να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Όσες ROM και αν δοκιμασα 4.4.2 πανω απο 2 ωρες οθονη δεν μου εβγαλε καμια... 2 ωρες και 10 λεπτα συγκεκριμενα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...