Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι η καλυτερη samsung rom που εχετε βαλει;

με ενδιαφερει κυριως η μπαταρια.. :happy:

και νομιζω εκει το tw υπερεχει σε σχεση με aosp :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι: Στο gravity box, οι επιλογές της γραμμής κατάστασης σας δουλεύουν; γενικά ελάχιστα μου δουλεύουν στο gravity!!! ... εκτός αν κάνω λάθη. (Που δε νομίζω :) )

 

Μήπως εχεις κατεβάσει λάθος έκδοση του Gravity ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις κατεβάσει λάθος έκδοση του Gravity ?

 

Χαχαχαχαχαχαχα!!!! Λες;;;; βασικά δε μου δουλεύει τίποτα!!!! Μόνο το χρώμα στην οθόνη κλειδώματος! Με αυτό ασχολούμουν τώρα!!

 

Edited: Το σωστό κατέβασα (jb). Τώρα είδα όμως ότι δεν υποστηρίζει TW!!!! :(

 

Ευχαριστώ!

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα!!!! Λες;;;; βασικά δε μου δουλεύει τίποτα!!!! Μόνο το χρώμα στην οθόνη κλειδώματος! Με αυτό ασχολούμουν τώρα!!

 

Edited: Το σωστό κατέβασα (jb). Τώρα είδα όμως ότι δεν υποστηρίζει TW!!!! :(

Δοκίμασε το Wanam Xposed που είναι για samsung TouchWiz Roms .

https://play.google.com/store/apps/details?id=ma.wanam.xposed&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

 

Χρησιμοποιώ revoloution s4/note3 xperience v12 Την τελευται και τελειωτική version δηλαδή.

 

Δουλέυουν τα περισσότερα πράγματα μαζί με τα smart functions του s4 (scroll-pause-stay)

 

Αλλα θα ήθελα να δοκιμάσω και καμιά άλλη custom λίγο πιο γρήγορη αν γίνεται..και σταθερή,μιάς και τρώει πολλά crashαρίσματα ειδικά στον browser λόγο RAM.

 

Ποιά κατα τη γνώμη σας είναι η καλύτερη ROM Για το S3 ME TOUCHWIZ Και Workable τα Smart Functions?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Wanam Xposed που είναι για samsung TouchWiz Roms .

https://play.google.com/store/apps/details?id=ma.wanam.xposed&hl=el

 

Ευχαριστώ. Το κατέβασα... Το άλλο (Gravity box) κάνει παπάδες.... Όπου δουλεύει τέλος πάντων! :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

 

Τι κανουμε με τους offline google maps.? βρισκω την επιλογη να τον κανα διαθεσιμο offline, τον casharei αλλα οταν παω να κανω πλοηγηση μου λεει θελω data....μιλαω γιατην εκδοση 4.3 παντα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις μερες την Neet rom Samsung based 6.5 και ειμαι ενθουσιασμένος από την αποδοση της.

Μεσα στα καλούδια υπαρχει η εφαρμογή wanam x που δινει την δυνατότητα να κανεις διαφορές αλλαγες παρολα αυτά ως τωρα δεν εχω καταφέρει να αλλαξω κατι.

Συγκεκριμένα θελω να αλλάξω χρωμα στο ρολοι που βρίσκεται πανω αριστερά η να του αλλαξω θεση η ακομα να εξαφανίσω καποια στοιχεια που βρίσκονται στην status bar αλλα δεν βλεπω να γινεται τίποτα.

Τα εχει καταφέρει καποιος και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις μερες την Neet rom Samsung based 6.5 και ειμαι ενθουσιασμένος από την αποδοση της.

Μεσα στα καλούδια υπαρχει η εφαρμογή wanam x που δινει την δυνατότητα να κανεις διαφορές αλλαγες παρολα αυτά ως τωρα δεν εχω καταφέρει να αλλαξω κατι.

Συγκεκριμένα θελω να αλλάξω χρωμα στο ρολοι που βρίσκεται πανω αριστερά η να του αλλαξω θεση η ακομα να εξαφανίσω καποια στοιχεια που βρίσκονται στην status bar αλλα δεν βλεπω να γινεται τίποτα.

Τα εχει καταφέρει καποιος και αν ναι πως;

μετα την επιλογη οποιασδηποτε αλλαγης πρεπει να γινεται επαννεκινηση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εβαλα και εγω με τη σειρα μου cyanogenmod 10.2 και το κινητο οντως πεταει σε σχεση με τη stock..το μονο προβλημα ειναι το εξης: συγχρονισα πριν κανω την αλλαγη τις επαφες μου με το gmail και τωρα σε καποιες επαφες εχει αποθηκευμενες ως φωτο προφιλ παλιες φωτογραφιες(σε κακη αναλυση)....αλλαζω τις φωτο αλλα τιποτα....σβηνω τις επαφες και τις ξαναφτιαχνω οι παλιες φωτο παλι εκει...μηπως πρεπει να σβησω καποιο αρχειο απο την internal sd??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εβαλα και εγω με τη σειρα μου cyanogenmod 10.2 και το κινητο οντως πεταει σε σχεση με τη stock..το μονο προβλημα ειναι το εξης: συγχρονισα πριν κανω την αλλαγη τις επαφες μου με το gmail και τωρα σε καποιες επαφες εχει αποθηκευμενες ως φωτο προφιλ παλιες φωτογραφιες(σε κακη αναλυση)....αλλαζω τις φωτο αλλα τιποτα....σβηνω τις επαφες και τις ξαναφτιαχνω οι παλιες φωτο παλι εκει...μηπως πρεπει να σβησω καποιο αρχειο απο την internal sd??

 

Επειδή πάντα το είχα και έχω αυτό θέμα μετά από κάθε εγκατάσταση aosp rom, εκείνο που κάνω είναι να πηγαίνω σε κάθε επαφή με κακή φωτό, να επιλέγω επεξεργασία επαφής και να ξαναπροσθέτω την ίδια φωτό (όχι άλλη). Κατά περίεργο τρόπο η φωτό (αν και η ίδια) εμφανίζεται μετά σωστά. Όσο για τις επαφές που οι φωτό τους δεν βρίσκονται στην κάρτα μου αλλά τις παίρνει από το διαδίκτυο, αρκεί ένας καινούριος συγχρονισμός και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/rom-mokee-opensource-project-t2619342

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την rom; (εχει multiwindow, λεει)

εκατσα και εψαξα στο original development (το οποιο τι διαφορες εχει απο το κανονικο?) και βρηκα μερικες ωραιες roms :happy:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/rom-mokee-opensource-project-t2619342

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την rom; (εχει multiwindow, λεει)

εκατσα και εψαξα στο original development (το οποιο τι διαφορες εχει απο το κανονικο?) και βρηκα μερικες ωραιες roms :happy:

 

Το multiwindow που έχουν οι 4.4 προς το παρόν είναι από τα recents πατάς συνεχόμενα μια εφαρμογή και βγάζει το splitview κι έτσι είναι. Καμια σχέση με αυτό της 4.3 όπου και όμορφο είναι και λειτουργικό. Τουλάχιστον για μένα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και ο temasek κάνει ένα διάλειμμα (ή απλά σταματάει με το s3) θα παραμείνω στην rom του.

Σήμερα μετά από πολύ καιρό ενεργοποιησα τη λειτουργία zram του boeffla kernel και πραγματικά απορώ γιατί τόσο καιρό την είχα απενεργοποιημενη... Μεγάλη διαφορά :-D

Μετά από 12-15 ανοιχτές εφαρμογές αρχίζει να εμφανίζει κάποια redraws σε μια από αυτές... Αλλά μιλάμε δεν περίμενα τέτοια αλλαγή :O

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η γνώμη σας για την NEATROM? όχι την AOSP. την άλλη που είναι βασισμένη σε Samsung ρομ. φαίνεται καλή...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να κανω ενημερωση το titanium back up κ μ λεει δεν εχω επαρκη διαθεσιμο χωρο , (παιχνιδια κατεβαζω ανετα), στη συνεχεια ενω εχω αγορασει στο παρελθον το titanium pro δεν το βρισκω πουθενα , το βγαζω κ το ξαναβαζω κ παλι τιποτα, φαινεται ομως στις πληροφοριες εφαρμογων οτι υπαρχει , αλλα δεν μπορω να το ανοιξω, απο οτι καταλαβα για να φανει το εικονιδιο για το pro χρειαζεται την απλη εκδοση εγκατεστημενη, ελα μου που δεν κατεβαινει μ τιποτα Edited by junior7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και ο temasek κάνει ένα διάλειμμα (ή απλά σταματάει με το s3) θα παραμείνω στην rom του.

Σήμερα μετά από πολύ καιρό ενεργοποιησα τη λειτουργία zram του boeffla kernel και πραγματικά απορώ γιατί τόσο καιρό την είχα απενεργοποιημενη... Μεγάλη διαφορά :-D

Μετά από 12-15 ανοιχτές εφαρμογές αρχίζει να εμφανίζει κάποια redraws σε μια από αυτές... Αλλά μιλάμε δεν περίμενα τέτοια αλλαγή :O

 

Ναι ε ? Κατι διαβαζα προσφατα πως βοηθαει και με το wake up lag.

Απο αυτα που διαβαζω στο xda ειναι μακραν απο τις καλυτερες Ρομ που υπαρχουν για S3.

ΚΑτι διαβασα πως δεν το παραταει και η 51 εκδοση θα βγει πολυ ανανεωμενη :)

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η γνώμη σας για την NEATROM? όχι την AOSP. την άλλη που είναι βασισμένη σε Samsung ρομ. φαίνεται καλή...

Αυτη εχω αρκετο καιρο.πολυ καλη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και ο temasek κάνει ένα διάλειμμα (ή απλά σταματάει με το s3) θα παραμείνω στην rom του.

Σήμερα μετά από πολύ καιρό ενεργοποιησα τη λειτουργία zram του boeffla kernel και πραγματικά απορώ γιατί τόσο καιρό την είχα απενεργοποιημενη... Μεγάλη διαφορά :-D

Μετά από 12-15 ανοιχτές εφαρμογές αρχίζει να εμφανίζει κάποια redraws σε μια από αυτές... Αλλά μιλάμε δεν περίμενα τέτοια αλλαγή :O

 

τι τιμές έχεις βάλει στη zram? εχεις και swap?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η καλυτερη samsung rom που εχετε βαλει;

με ενδιαφερει κυριως η μπαταρια.. :happy:

και νομιζω εκει το tw υπερεχει σε σχεση με aosp :confused:

 

 

Δυστυχως δεν υπαρχει η τελεια ρομ... Για μπαταρια προτιμησε τις stock based roms

Link to comment
Share on other sites

τι τιμές έχεις βάλει στη zram? εχεις και swap?

 

Ενεργοποιησα μόνο το zram με τις τιμές που είχε.. Θα το ψάξω για να αλλάξω κάτι γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό το devices που λέει και το έχει στο 4.

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις εδω?θελω μια βοηθεια

 

Δεν είσαι σε live chat.

Κάνε την ερώτηση που θες και όποιος θέλει και όποτε μπορεί σου απαντά.

Επίσης την ερώτηση σου την κάνεις μόνο σε ένα θέμα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...