Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lazlo θα σου πρότεινα την cm11 αλλά αφού θέλεις κάμερα.. Καλύτερα βάλε qs.

 

Η omega έχει παλιωσει και δεν αξίζει να την φλασαρεις..

Δεν θα έχεις πρόβλημα με αυτήν. Δεν είναι αστραπή αλλά την κάνει την δουλειά της.

Μην ξεχάσεις να φλασαρεις τον Boeffla kernel :)

 

ας πουμε οτι θελω να μεινω με την cm11 τοτε πια εφαρμογη για καμερα προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως δεν έχει σημασία.. Οποία και να βάλεις η κάμερα ίδια είναι. Απλά με τις TW roms η κάμερα έχει κάποια tweaks που δεν υπάρχουν στην CM.

Αυτό που αλλάζει είναι η ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής.

Αν βάλεις κάποια άλλη και την αφήσεις με τις default ρυθμίσεις δεν νομίζω πως αλλάζει κάτι.

Καλή έχω ακούσει είναι η Open camera.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα χθες μια rom δεν τα βρηκα μαζι της κ παω στο backup απο την sd.ειχα 2 backup ενα με μαμα κερνελ κ την μαμα rom ξεφωρτομενη κ ενα με boeffla στην ιδια.παω να κανω την boeffla κ αφου τελειωνει μενει στο samsung κοκκαλο.βγαζω μπαταρια προσπαθω για recovery τα ιδια.περιμενω 5 λεπτα χωρις μπαταρια μπαινει recovery κ βαζω με τον μαμα kernel κ ολα καλα.γιατι εγινε αυτο;ο custom kernel εφταιγε στο δευτερο backup;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ κατι ακομα εχει δοκιμασει κανεις aosp σαν την neatrom4.4.4 που διαβασα ειναι μονο 150mb;λογικα θα πεταει αλλα wifi καμερες κ αλλα τετοια δουλευουν η θελουν το ενα fix μετα το αλλο;στο xda ολα δειχνουν ενταξη αλλα αν εχει δοκιμασει καποιος απο εδω μεσα ειναι καλυτερη η συμβουλη του.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν γνωρίζω γιατί έγινε το πρόβλημα. Πιθανότατα κάτι πήγε στραβά την ώρα που έγινε η διαδικασία του backup ή του restore.. Κάτι που δεν συνηθίζεται.. Για την ακρίβεια δεν το έχω συναντήσει ποτέ, αλλά δεν το θεωρώ απίθανο.

Ίσως έκανες εσύ κάποια λάθος επιλογή; τι recovery έχεις;

 

 

 

2. Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά ξέρω πως δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και έναν χρόνο και φαντάζομαι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ στις aosp kitkat roms. Δοκίμασε καλύτερα cm11 ή omni που είναι πιο καινούριες.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν γνωρίζω γιατί έγινε το πρόβλημα. Πιθανότατα κάτι πήγε στραβά την ώρα που έγινε η διαδικασία του backup ή του restore.. Κάτι που δεν συνηθίζεται.. Για την ακρίβεια δεν το έχω συναντήσει ποτέ, αλλά δεν το θεωρώ απίθανο.

Ίσως έκανες εσύ κάποια λάθος επιλογή; τι recovery έχεις;

 

 

 

2. Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά ξέρω πως δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και έναν χρόνο και φαντάζομαι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ στις aosp kitkat roms. Δοκίμασε καλύτερα cm11 ή omni που είναι πιο καινούριες.

 

την 6.0.4.7 cmw.σε ευχαριστω θα τις κοιταξω τις rom.

Link to comment
Share on other sites

Να καί ένας Έλληνας GarfongenMod 12.1

Προσωπικά θα περιμένω να ακούσω σχόλια :) αν την δοκιμάσεις πες μας εντυπώσεις :D

 

 

Βγήκε και επόμενη archidroid..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=43359586

 

Επίσης, ο arter έφτιαξε μια πειραματική έκδοση που βελτιώνει την ram. Ακόμα περιμένουμε σχόλια χρηστών και αν είναι καλή, θα ενσωματωθεί σίγουρα στις υπόλοιπες lollipop roms.

Οι πρώτοι που την δοκίμασαν λένε καλά λόγια..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Λογω του οτι το αλλο μου κινητο παρεδωσε πνευμα εβγαλα απο το ντουλαπι ξανα το αγαπημενο s3. Εχετε να μου προτεινεται καποια σταθερη - καλη rom? Οταν το αφησα φοραγα pacman 4.4.4.. Ευχαριστω εκ των προτερων. Edited by Nkatech
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Λογω του οτι το αλλο μου κινητο παρεδωσε πνευμα εβγαλα απο το ντουλαπι ξανα το αγαπημενο s3. Εχετε να μου προτεινεται καποια σταθερη - καλη rom? Οταν το αφησα φοραγα pacman 4.4.4.. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Απ ότι έχω καταλάβει ο καθένας θα σου προτείνει και άλλη εδώ μέσα..

Βάλε qs και αν δεις πως δεν πάει αρκετά γρήγορα (σε σχέση με την τωρινή σου rom) βάλε cm11 :)

Κανονικά θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και σε lollipop roms αρχικά αλλά φαντάζομαι δεν θελεις να μπεις σε αυτή τη διαδικασία που μπορεί να εμφανίζουν προβληματάκια και θα πρέπει να αναβαθμίζεις συχνά..

Λινκς αν μπορείς δες από τα προηγούμενα ποστς γιατί είναι αργά και δεν μπορώ να ψάχνω τώρα :p

Αύριο θα το κάνω Edit με το λινκ της qs, αν έχεις θέμα να το βρεις.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω καταλάβει ο καθένας θα σου προτείνει και άλλη εδώ μέσα..

Βάλε qs και αν δεις πως δεν πάει αρκετά γρήγορα (σε σχέση με την τωρινή σου rom) βάλε cm11 :)

Κανονικά θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και σε lollipop roms αρχικά αλλά φαντάζομαι δεν θελεις να μπεις σε αυτή τη διαδικασία που μπορεί να εμφανίζουν προβληματάκια και θα πρέπει να αναβαθμίζεις συχνά..

Λινκς αν μπορείς δες από τα προηγούμενα ποστς γιατί είναι αργά και δεν μπορώ να ψάχνω τώρα :p

Αύριο θα το κάνω Edit με το λινκ της qs, αν έχεις θέμα να το βρεις.

 

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση. Με την pacman ημουν ευχαριστημενος αλλα επειδη το ειχα παρατησει το s3 ρωτησα αν εχει βγει κατι πιο γρηγορο0σταθερο. Οχι οτι ειχα τιποτα σοβαρα θεματα με την pacman αλλα ως ανησυχο πνευμα οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα.... Θα δοκιμασω την qs και μετα την cm11

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση. Με την pacman ημουν ευχαριστημενος αλλα επειδη το ειχα παρατησει το s3 ρωτησα αν εχει βγει κατι πιο γρηγορο0σταθερο. Οχι οτι ειχα τιποτα σοβαρα θεματα με την pacman αλλα ως ανησυχο πνευμα οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα.... Θα δοκιμασω την qs και μετα την cm11

 

πες μας που κατεληξες τελικα :)

 

 

παιδια εχει παρει κανεις ειδηση πως υπαρχει paranoid android για εμας; μετα απο πολυυυυ καιρο

http://get.aospa.co/legacy/i9300

την δοκιμασε κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες Αθηναίοι. Ξέρει κανείς σας κάνα μέρος στην Αθήνα να αλλάζει οθόνη στο s3 γιατί την έσπασα τελείως; :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν αθηνα, ειχα δωσει ενα σ4 του αδερφου μου για επισκευη, την φτιαξανε σε 1 ωρα οπως ειναι το σερβις του.

http://www.smartec.gr/el/

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν αθηνα, ειχα δωσει ενα σ4 του αδερφου μου για επισκευη, την φτιαξανε σε 1 ωρα οπως ειναι το σερβις του.

http://www.smartec.gr/el/

 

Ξέχασα να αναφέρω για φθηνές τιμές. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια και μόλις τώρα είδα πως έχει βγει καινούργια QS .

Υπόσχεται καλύτερη μπαταρία και διαχείριση ram.

Την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω για φθηνές τιμές. ;)

 

φθηνες; δεν ξερω αν ειναι αλλα κοστιζε 40 ευρω για 1 ωρα.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

φθηνες; δεν ξερω αν ειναι αλλα κοστιζε 40 ευρω για 1 ωρα.

 

Ναι αλλά να υποθέσω δεν ήταν οθόνη..

 

Κοίτα κι'εδώ φίλε

 

Ευχαριστώ, θα τους στείλω μήνυμα να μάθω τιμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!καμια καλη γρηγορη δοκιμασμενη tw rom καλυτερα οχι port γιατι ειναι για την κοπελα μου και δεν την ενδιαφερουν πολλα πολλα.θα ηθελα και τη γνωμη σας για recovery.ευχαριστω εκ των προτερων!!

(αν υπαρχει καποια σταθερη port την προτεινετε):p:rolleyes:

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

Root και σβήσε άχρηστες εφαρμογές (bloat της Samsung δηλαδή) που καταναλώνουν πόρους και θα είναι κάπως καλύτερα.

Επίσης βάλε Greenify.

 

Προσοχή στο τι θα σβησεις :)

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

 

 

Δεν θα σου πρότεινα αφού δεν είναι δικό σου κιόλας, να πας παραπέρα με την μια. Ας δοκιμάσει έτσι και αν θέλει κάτι παραπάνω, εδώ είμαστε :)

Ρίξε και μια ματιά στο θέμα για γνώμες σχετικά με roms που συζητάμε, αν έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο. Μην ακούς μόνο εμένα :p

Link to comment
Share on other sites

Root και σβήσε άχρηστες εφαρμογές (bloat της Samsung δηλαδή) που καταναλώνουν πόρους και θα είναι κάπως καλύτερα.

Επίσης βάλε Greenify.

 

Προσοχή στο τι θα σβησεις :)

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

 

 

Δεν θα σου πρότεινα αφού δεν είναι δικό σου κιόλας, να πας παραπέρα με την μια. Ας δοκιμάσει έτσι και αν θέλει κάτι παραπάνω, εδώ είμαστε :)

Ρίξε και μια ματιά στο θέμα για γνώμες σχετικά με roms που συζητάμε, αν έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο. Μην ακούς μόνο εμένα :p

 

σωστος!!το κανω πρωτα ετσι και βλεπουμε.ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγο καιρό όταν πάω να καλέσω με πετάει στην αρχική οθόνη συνεχώς. Φτιάχνει προσωρινά με επανεκκίνηση Έχω QS NEW.

Υπάρχει λύση? με την ίδια rom?

Edited by RFPOWER
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχω την Ωμέγα Ρομ και ξαφνικά χτες το είχα στη πρίζα και αργούσε πάρα πολύ να φορτώσει σε σπαστικό σημείο και το έσβησα και εκεί που ηταν στο 7% βρεθηκε στο μισο σχεδον και οταν το αναψα ηταν στο 53% και παλι δεν φορτιζε . Τι να φταιει άραγε?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εχω περάσει εδω και 10 μέρες την QS OE1.Είναι όντως πολύ γρήγορη και η μπαταρία ειδικά στο stand by δεν πέφτει με τίποτα (boefla 6.2).

Έχω μόνο 2 προβλήματα: Η ram μετά απο 2 μέρες γεμίζει (χτες είδα 2mb ελεύθερα) και το σημαντικότερο είναι ότι το wifi αποσυνδέεται όταν κλείνει η οθόνη. Πέρασα το wifi fix με recover 2 φορές (ακόμα και με wipe) αλλά τίποτα. Έχετε καμιά άλλη λύση για να μην την ξαναπεράσω απ την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασε μια φίλη την τεμασεκ 12.1 του αρτερ και δεν μπορει να φλασάρει τα gapps... Είναι σε cwm τελευταια εκδοση για το s3... Ξέρετε τι φταίει? Να βάλει TWRP?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...