Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα, τι σημαινει Η και τι Η+ ?

Και τα 2 εναι 3,5 G δηλαδη HSDPA.

Πιθανον το H+ να ειναι απλα η ενδειξη που χρησιμοποιει η σαμσουγκ (γιατι κανονικα Η+ δεν υπαρχρι σαν ορος) για το hsdpa που τη στιγμη εκεινη ειναι ενεργο και μεταδιδει δεδομενα.

 

Δεν βλεπω κατι περιεργο , ουτε κατι αξιο λογου.

Γιάννη, νομίζω πως ο Τυρέμπορας αποσαφήνισε το θέμα με τα διάφορα είδη σύνδεσης. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως ακόμα με ανησυχεί το ότι δεν μου έχει τύχει ποτέ να μπορέσω να σερφάρω σε σκέτο H... Πάντα μου το γυρίζει σε H+ όταν ξεκινήσω να χρησιμοποιώ κάτι που να θέλει internet. Όταν είμαι σε G, E, 3G σερφάρω κανονικά (πολύ πιο αργά φυσικά) αλλά τα modes αυτά είναι ενεργά, δηλαδή μπορείς να κάνεις data transfers. Στο σκέτο H δεν υπάρχει κανένα data transfer. Μόλις ζητηθεί τότε γυρνάει σε H+, που φυσικά είναι ταχύτατο. Ίσως στο δίκτυο της Vodafone το σκέτο H και το H+ είναι και τα δύο διαθέσιμα κάθε φορά οπότε επιλέγεται το γρηγορότερο απ' τα δύο (H+) όταν ζητηθεί (καλό σενάριο) ή έχει κάποιο πρόβλημα το RF module της συσκευής και δεν παίζει σωστά το σκέτο H (δεν θέλω να το σκέφτομαι)...

 

Για παρατηρηστε λιγο τα κινητα σας παιδες και πειτε μου, υπαρχει καθολου κενο μεταξυ της οθονης και του bezel ( πλαϊνου ).

Ενω εμενα δεν υπαρχει καθολου κενο στην κατω και στην δεξια πλευρα, στην αριστερη πλευρα στην μεση περιπου υπαρχει ενα κενο 0.5 - 1 χιλιοστου με αποτελεσμα να γεμιζει σκονες καθε 3-4 μερες. Στην πανω πλευρα επισης υπαρχει ενα κενο αλλα πιο μικρο.

Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο?

Ειναι λογος για να το στειλεις πισω για φτιαξιμο?

Εγω το εχω το κινητο απο το Δεκεμβριο αλλα το παρατηρησα πριν 1-2 εβδομαδες.

Ούτε εγώ παρατηρώ κάτι... Σε αντίθεση με όσα λέγονται για τα "κακής ποιότητας" πλαστικά του Note II, εμένα μου φαίνεται μια χαρά και χωρίς διάκενα και άλλα θέματα κακού κουμπώματος κτλ. Αν το κενό που λες φτάνει το 1 mm νομίζω επιβάλλεται να το πας να το δουν. Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω πως υπάρχει τέτοιο τεράστιο διάκενο μεταξύ bezel και οθόνης... Πήγαινε και σε ένα μαγαζί να δεις ένα άλλο Νοτέλι μήπως και βλέπεις κάτι άλλο που δεν μας το περιγράφεις καλά.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα σας, ειμαι ο Δημητρης,ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Note ii και εχω καποιες ευλογες αποριες. Βασικα η πρωτη μου απορια ειναι σχετικα με τα ppi (pixels per inches) που καποιοι, οπως κι εγω μεχρι να το δω στο Πλαισιο και να παιξω μαζι του, τα θεωρουν λιγα σε σχεση με το μεγεθος της οθονης (5,5''). Εγω μεσα σε λιγη ωρα που επαιξα μαζι του και μαλιστα χωρις το S-pen, (φοβουνται μην τα κλεψουν μου ειπανε) δεν αντιληφθηκα pixel-διαγραμμιση, οσο κοντα κι αν πηγα το ματι μου σε γωνιες και εικονιδια. Ομως δεν μπορεις να κρινεις μονο σε 5 λεπτα, το πολυ, καποιο μειονεκτημα, αφου εισαι θολωμενος-μαγεμενος απο τις αλλες του, κορυφαιες, λειτουργιες. Θελω τα φωτα σας, με αντικειμενικη και ευθεια απαντηση, στο αν εχετε καταλογισει κατι αρνητικο σε αυτη την περιπτωση. Αν καποιοι που να το εχετε καποιους μηνες να εχετε καταλαβει, οτι εκει πασχει. Αν οταν κανετε zoom σε μια εικονα η σε καποιον browser με εικονες, η ακομα και στα γραμματα οταν ζουμαρουμε σε αυτα, αν υπαρχει το λεγομενο πιξελιασμα. Οσο μπορειτε, αντικειμενικα. Ξερω οτι ολοι το λατρευουμε. Ειναι το μονο που με απασχολει, πριν προβω να το αγορασω. Επισης (σας ζαλισα, το ξερω), ο Νικος με το extreme-mobile.gr εχει παρα πολυ καλες κριτικες απο ολους σας εδω στην ενοτητα και σκεφτομαι πολυ να το αγορασω απο το καταστημα του μιας και δεν μενουμε πολυ μακρια. Απο το Αιγαλεω ειμαι 10 λεπτα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και έτσι. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Βέβαια μετά από καιρό μου μπήκε η ιδέα για root και αν το κάνω θα τα κατεβάσω τα pixels για να δω την διαφορά
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας, ειμαι ο Δημητρης,ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Note ii και εχω καποιες ευλογες αποριες. Βασικα η πρωτη μου απορια ειναι σχετικα με τα ppi (pixels per inches) που καποιοι, οπως κι εγω μεχρι να το δω στο Πλαισιο και να παιξω μαζι του, τα θεωρουν λιγα σε σχεση με το μεγεθος της οθονης (5,5''). Εγω μεσα σε λιγη ωρα που επαιξα μαζι του και μαλιστα χωρις το S-pen, (φοβουνται μην τα κλεψουν μου ειπανε) δεν αντιληφθηκα pixel-διαγραμμιση, οσο κοντα κι αν πηγα το ματι μου σε γωνιες και εικονιδια. Ομως δεν μπορεις να κρινεις μονο σε 5 λεπτα, το πολυ, καποιο μειονεκτημα, αφου εισαι θολωμενος απο τις αλλες του λειτουργιες. Θελω τα φωτα σας, με αντικειμενικη και ευθεια απαντηση, στο αν εχετε καταλογισει κατι αρνητικο σε αυτη την περιπτωση. Αν καποιοι που να το εχετε καποιους μηνες να εχετε καταλαβει, οτι εκει πασχει. Αν οταν κανετε zoom σε μια εικονα η σε καποιον browser με εικονες, η ακομα και στα γραμματα οταν ζουμαρουμε σε αυτα, αν υπαρχει το λεγομενο πιξελιασμα. Οσο μπορειτε, αντικειμενικα. Ξερω οτι ολοι το λατρευουμε. Ειναι το μονο που με απασχολει, πριν προβω να το αγορασω. Επισης (σας ζαλισα, το ξερω), ο Νικος με το extreme-mobile.gr εχει παρα πολυ καλες κριτικες απο ολους σας εδω στην ενοτητα και σκεφτομαι πολυ να το αγορασω απο το καταστημα του μιας και δεν μενουμε πολυ μακρια. Απο το Αιγαλεω ειμαι 10 λεπτα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

 

Εχει μερικες βδομαδες που απο το s3 πηγα στο note2, δεν εχω παρατηρησει pixelιασματα πουθενα φιλε... επισης η οθονη του ειναι πολυ καλυτερη απο το s3, σε ολους τους τομεις... δεν θα εχεις κανενα προβλημα... οσων αφορα το καταστημα που λες, αφου εισαι διπλα μην το σκεφτεσαι καν, ορμα....

Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλαω για κανονικο κενο. Ολα στη θεση τους και στο υψος τους ειναι, απλα αριστερα εχει κενο. Δεν χωραει καρφιτσα αλλα χωραει χαρτι ( οχι διπλωμενο προφανως ) το οποιο και χρησιμοποιω για να το καθαρισω και να βγαλω τις σκονες.

 

Ξερει κανεις κανενα επισημο αντιπροσωπο στο Ηρακλειο Κρητης να τους το παω να μου πουν αν ειμαι καλυμενος ?

 

Thanks.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας παρακαλώ,

Έκανα αλλαγή προγράμματος και τώρα έχω και 500 mb internet. Κατά τις 3:30 το μεσημέρι, μου ήρθαν 4 sms από Vodafone και στο τελευταίο μήνυμα έλεγε ότι ενεργοποιήθηκε το νέο πρόγραμμα. Τι πρέπει να ρυθμίσω για να δουλέψουν τα δεδομένα; Έχω βάλει την λειτουργία δικτύου στο αυτόματο και ανοίγω το δεδομένα κινητού αλλά δεν βλέπω φως.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το χρωμα, θεωρω πως το τιτανιο-γκρι ειναι κομματακι πιο κυριλε, ενω το ασπρο δινει οψη νεανικο και πιο χαρουμενο, να το πω ετσι. Αποψεις? Ποιο εχετε, κι αν πηρατε καποιο απο τα δυο και μετανοιωσατε.Μιλαμε μονο για το χρωμα. Δεν πιστευω πως υπαρχει αλλος λογος να μετανοιωσεις για το πιο γλυκο "θηριο" της αγορας. Ειναι υποκειμενικο θα μου πειτε. Συμφωνοι. Αποψεις, θεωρουνται προσδοκιμες για οσους θελουν να το αγορασουν. Μιλησα πριν λιγο με τον Νικο (http://www.extreme-mobile.gr) και μου ειπε το παληκαρι οτι απο Δευτερα θα το εχει σε λευκο που μου αρεσει πολυ και θα εχει το Ελληνικο στην ιδια τιμη με το Ευρωπαικο. Μου το αναλυσε και μου ειπε πως εχει παρει καλυτερες ηδη τιμες. Για οσους ενδιαφερνται. Δευτερα με βλεπω να κατεβαινω και να το παιρνω το εργαλειο...αλλα.....βοηθηστε στο χρωμα....περιμενω...Δημητρης. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το χρωμα, θεωρω πως το τιτανιο-γκρι ειναι κομματακι πιο κυριλε, ενω το ασπρο δινει οψη νεανικο και πιο χαρουμενο, να το πω ετσι. Αποψεις? Ποιο εχετε, κι αν πηρατε καποιο απο τα δυο και μετανοιωσατε.Μιλαμε μονο για το χρωμα. Δεν πιστευω πως υπαρχει αλλος λογος να μετανοιωσεις για το πιο γλυκο "θηριο" της αγορας. Ειναι υποκειμενικο θα μου πειτε. Συμφωνοι. Αποψεις, θεωρουνται προσδοκιμες για οσους θελουν να το αγορασουν. Μιλησα πριν λιγο με τον Νικο (http://www.extreme-mobile.gr) και μου ειπε το παληκαρι οτι απο Δευτερα θα το εχει σε λευκο που μου αρεσει πολυ και θα εχει το Ελληνικο στην ιδια τιμη με το Ευρωπαικο. Μου το αναλυσε και μου ειπε πως εχει παρει καλυτερες ηδη τιμες. Για οσους ενδιαφερνται. Δευτερα με βλεπω να κατεβαινω και να το παιρνω το εργαλειο...αλλα.....βοηθηστε στο χρωμα....περιμενω...Δημητρης.

Πηρα το λευκό και το μετανιωσα λιγακι γιατι τελικα θα μοπυ αρεσε καλυτερα το γκρι!(καει και ατα τα νερα πισω και ειναι μουρλια)

Βεβαια μαζεψα λιγο τηνκατασταση με γκρι flip cover

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το λευκό και το μετανιωσα λιγακι γιατι τελικα θα μοπυ αρεσε καλυτερα το γκρι!(καει και ατα τα νερα πισω και ειναι μουρλια)

Βεβαια μαζεψα λιγο τηνκατασταση με γκρι flip cover

 

Αυτο πιστευω κι εγω φιλε. Αυτα τα νερα που κανει και πισω η πλατη αλλα και μπροστα, χαμηλα στα capacitive πληκτρα. μαζι με την γκρι θηκη που ειναι flip θα ειναι μουρλια.....

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας, ειμαι ο Δημητρης,ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Note ii και εχω καποιες ευλογες αποριες. Βασικα η πρωτη μου απορια ειναι σχετικα με τα ppi (pixels per inches) που καποιοι, οπως κι εγω μεχρι να το δω στο Πλαισιο και να παιξω μαζι του, τα θεωρουν λιγα σε σχεση με το μεγεθος της οθονης (5,5''). Εγω μεσα σε λιγη ωρα που επαιξα μαζι του και μαλιστα χωρις το S-pen, (φοβουνται μην τα κλεψουν μου ειπανε) δεν αντιληφθηκα pixel-διαγραμμιση, οσο κοντα κι αν πηγα το ματι μου σε γωνιες και εικονιδια. Ομως δεν μπορεις να κρινεις μονο σε 5 λεπτα, το πολυ, καποιο μειονεκτημα, αφου εισαι θολωμενος-μαγεμενος απο τις αλλες του, κορυφαιες, λειτουργιες. Θελω τα φωτα σας, με αντικειμενικη και ευθεια απαντηση, στο αν εχετε καταλογισει κατι αρνητικο σε αυτη την περιπτωση. Αν καποιοι που να το εχετε καποιους μηνες να εχετε καταλαβει, οτι εκει πασχει. Αν οταν κανετε zoom σε μια εικονα η σε καποιον browser με εικονες, η ακομα και στα γραμματα οταν ζουμαρουμε σε αυτα, αν υπαρχει το λεγομενο πιξελιασμα. Οσο μπορειτε, αντικειμενικα. Ξερω οτι ολοι το λατρευουμε. Ειναι το μονο που με απασχολει, πριν προβω να το αγορασω. Επισης (σας ζαλισα, το ξερω), ο Νικος με το extreme-mobile.gr εχει παρα πολυ καλες κριτικες απο ολους σας εδω στην ενοτητα και σκεφτομαι πολυ να το αγορασω απο το καταστημα του μιας και δεν μενουμε πολυ μακρια. Απο το Αιγαλεω ειμαι 10 λεπτα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

 

Εχω λοξα με την αναλυση των κινητων. Δεν ενοχλει σε καμια περιπτωση, η full hd στις 5.5 ειναι απλο marketing trick (και βασικα μονο προβληματα δημιουργει για την ωρα στη σαμμυ, καθως το s4 σερνεται ακριβως λογω αυτου του θεματος και του γρηγορου λανσαρισματος).

Με αλλα λογια, δε με καιει μεγαλυτερη αναλυση σε αυτες τις διαστασεις καθως ειναι πιο ενεργοβορα και cpu/gpu-βορα...

Για το χρωμα ειναι καθαρα θεμα γουστου. Εχω αλλαξει 4 note 2 grey και 1 white. Κατεληξα οτι μου ταιριαζει το γκρι.

Ο Νικολας πραγματι θα εχει σουπερ τιμη για λιγο κομματια ελληνικα απο Δευτερα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας παρακαλώ,

Έκανα αλλαγή προγράμματος και τώρα έχω και 500 mb internet. Κατά τις 3:30 το μεσημέρι, μου ήρθαν 4 sms από Vodafone και στο τελευταίο μήνυμα έλεγε ότι ενεργοποιήθηκε το νέο πρόγραμμα. Τι πρέπει να ρυθμίσω για να δουλέψουν τα δεδομένα; Έχω βάλει την λειτουργία δικτύου στο αυτόματο και ανοίγω το δεδομένα κινητού αλλά δεν βλέπω φως.

 

Πατησε συνεχομενα το δεξι πλαινο πληκτρο και απο τις επολογες που θα σου βγαλει, επελεξε το "λειτουργια δεδομενων δικτυου".

 

Οσο για το χρωμα, διαλεξα το ασπρο και δεν το εχω μετανιωσει :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας, ειμαι ο Δημητρης,ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Note ii και εχω καποιες ευλογες αποριες. Βασικα η πρωτη μου απορια ειναι σχετικα με τα ppi (pixels per inches) που καποιοι, οπως κι εγω μεχρι να το δω στο Πλαισιο και να παιξω μαζι του, τα θεωρουν λιγα σε σχεση με το μεγεθος της οθονης (5,5''). Εγω μεσα σε λιγη ωρα που επαιξα μαζι του και μαλιστα χωρις το S-pen, (φοβουνται μην τα κλεψουν μου ειπανε) δεν αντιληφθηκα pixel-διαγραμμιση, οσο κοντα κι αν πηγα το ματι μου σε γωνιες και εικονιδια. Ομως δεν μπορεις να κρινεις μονο σε 5 λεπτα, το πολυ, καποιο μειονεκτημα, αφου εισαι θολωμενος-μαγεμενος απο τις αλλες του, κορυφαιες, λειτουργιες. Θελω τα φωτα σας, με αντικειμενικη και ευθεια απαντηση, στο αν εχετε καταλογισει κατι αρνητικο σε αυτη την περιπτωση. Αν καποιοι που να το εχετε καποιους μηνες να εχετε καταλαβει, οτι εκει πασχει. Αν οταν κανετε zoom σε μια εικονα η σε καποιον browser με εικονες, η ακομα και στα γραμματα οταν ζουμαρουμε σε αυτα, αν υπαρχει το λεγομενο πιξελιασμα. Οσο μπορειτε, αντικειμενικα. Ξερω οτι ολοι το λατρευουμε. Ειναι το μονο που με απασχολει, πριν προβω να το αγορασω. Επισης (σας ζαλισα, το ξερω), ο Νικος με το extreme-mobile.gr εχει παρα πολυ καλες κριτικες απο ολους σας εδω στην ενοτητα και σκεφτομαι πολυ να το αγορασω απο το καταστημα του μιας και δεν μενουμε πολυ μακρια. Απο το Αιγαλεω ειμαι 10 λεπτα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

Καλησπέρα Δημήτρη. Όχι, δεν υπάρχει κανένα θέμα με τα ppi, μην αγχώνεσαι, η πυκνότητα είναι πολύ καλή ώστε να μην φαίνονται τα pixels και ταυτόχρονα είναι ελαφριά για τη C/GPU ώστε να είναι ταχύτατο στα γραφικά του. Θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη, 1080p σε οθόνη smartphone μου φαίνεται υπερβολικό και τσάμπα χάσιμο υπολογιστικής ισχύος και μπαταρίας. Για το χρώμα, εγώ έχω το λευκό και μου αρέσει πολύ η αντίθεση που κάνει με το bezel, την οθόνη και τη θήκη που του φοράω. Αν είχα το γκρι θα ήταν όλα ένα σκούρο πράγμα. Σε άλλους όμως αρέσει το γκρι. Καλύτερα πήγαινε σε ένα μαγαζί να τα δεις και τα δύο για να κρίνεις ποιο αρέσει σ' εσένα. Επίσης υπάρχουν κι άλλα χρώματα τώρα: καφέ και μπλε. Δες κι αυτές τις επιλογές.

 

Το Note II έχει μόνο ένα μειονέκτημα, που όμως είναι και το βασικό του πλεονέκτημα: το μέγεθός του. Αν αυτό δεν σε χαλάει, τότε αγόρασέ το ά-φό-βά!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Κωστα για την βοηθεια σου, πραγματι πιστευω πως το χρωμα ειναι επιλογη που θα "κατσει" στην τελικη κινηση εφοσον το περιεργαστω σε καταστηματα που ειναι τα demo σε λειτουργια. Πλαισιο, Mediamarkt, κ.ο.κ. Εχουν και τα δυο χρωματα την δικη τους ομορφια. Για το καφε και το μπλε δεν τα εχω δει, αλλα νομιζω πως η κορυφη ειναι τα δυο κυρια χρωματα. Το τιτανιο-γκρι που δινει μια νοτα κυριλε με τα νερα που εχει μεσα στο πλαστικο του, και το λευκο που οντως εχεις δικιο, με το bezel που ειναι στο χρωμιο-νικελ, δινει μια αισθηση νεανικη, ομορφη, λουσατη. Οσον αφορα την αναλυση με τα ppi και τα pixel, εχω πειστει και εχει φυγει ενα βαρος καχυποψιας και μετριασμου για το θεμα που ηταν πραγματικο εμποδιο. Το μεγεθος με την πρωτη ματια ηταν πραγματι θεμα, σκεφτοσουν πως ειναι επιφοβο ακομα και να το κρατησεις, μηπως πεσει, μια ευθραστη και περιεργη φοβια, αλλα μετα απο λιγη ωρα μαζι του, συνηθιζεις και φυσικα οπως και ειναι επομενο δεν μπορεις να το αποχωριστεις. Ισχυει το ιδιο και για πολυ καιρο ακομα μετα που καποιος το εχει στην κατοχη του? Τελος, εχω διαβασει σχεδον και τις 709 σελιδες στην ενοτητα που ηδη γραφουμε και ο ενθουσιασμος και στους κατοχους και σε οσους θελουν να το παρουν, παραμενει θερμος.... Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά μετά από πέντε μήνες μου έκανε το πρώτο κουλό.Εκεί που μιλούσα στο viber μου έσβησε στα καλά των καθουμενων.Να αρχίσω να κλαίω από τώρα? Από το προηγούμενο ΣΚ που έβαλα την μαμά τσεχική ρομ όλο προβλήματα έχω.Τόσο καιρό ήμουν με μαμά γαλλική και δεν είχα προβλήματα αλλά είπα να βάλω αυτήν που φορούσε όταν το πήρα μιας και είχε βγάλει νεότερο φιρμ.Πάλι από την αρχή στήσιμο δεν θα το αντέξω...
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Έχω από χθες τον next launcher στο θηριο μας και νομίζω ότι είναι από τους καλύτερους browsers out there.

Ειδικα στο note κάθεται γάντι.

Ο Chrome μπροστά του δεν πιάνει μία.

Δοκιμάστε τον αξίζει.

Sent from my note2

Τον δοκίμασα. Καλός, ωραίος και γρήγορος αλλά με ένα αρνητικό που είναι deal breaker για μένα. Δεν έχει text reflow.

Και επίσης ας εξηγήσει κάποιος σε όσους βγάζουν νέους browsers ότι στις συσκευές με μεγάλες οθόνες είναι βολικότερη η μπάρα να είναι κάτω κι όχι πάνω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πατησε συνεχομενα το δεξι πλαινο πληκτρο και απο τις επολογες που θα σου βγαλει, επελεξε το "λειτουργια δεδομενων δικτυου".

 

Τελικά με μια επανεκκίνηση έφτιαξε και συνδέθηκε αμέσως. Το είχα βλέπεις και 320 ώρες χωρίς επανεκκίνηση.

Ευχαριστώ για την βοήθεια. :):):)

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα. Καλός, ωραίος και γρήγορος αλλά με ένα αρνητικό που είναι deal breaker για μένα. Δεν έχει text reflow.

Και επίσης ας εξηγήσει κάποιος σε όσους βγάζουν νέους browsers ότι στις συσκευές με μεγάλες οθόνες είναι βολικότερη η μπάρα να είναι κάτω κι όχι πάνω.

 

Πολύ σωστά τα λες Ελένη.

Γιαυτό και εγώ επιμένω ακόμα στον Opera αλλά πλέον το Classic

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα. Καλός, ωραίος και γρήγορος αλλά με ένα αρνητικό που είναι deal breaker για μένα. Δεν έχει text reflow.

Και επίσης ας εξηγήσει κάποιος σε όσους βγάζουν νέους browsers ότι στις συσκευές με μεγάλες οθόνες είναι βολικότερη η μπάρα να είναι κάτω κι όχι πάνω.

 

Μα φυσικά και έχει text reflow.διπλό ταπ στο κείμενο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και έχει text reflow.διπλό ταπ στο κείμενο.

Δεν έχει. Αυτό δεν είναι text reflow που περιγράφεις. Είναι zoom. Text reflow είναι να προσαρμόζει το μέγεθος του κειμένου στο επίπεδο του ζουμ που έχεις κάνει.

Πολύ σωστά τα λες Ελένη.

Γιαυτό και εγώ επιμένω ακόμα στον Opera αλλά πλέον το Classic

Μάνο κι εγώ φαν του Opera ήμουν. Παλιά είχα τον Mini. Μου αρέσει ο νέος Opera αλλά έχει θεματάκια κι από ότι είδα κι αυτός και ο Classic δεν φόρτωναν flash. Έχω τον Boat τώρα αλλά κι αυτός δεν με ικανοποιεί πλήρως και μάλλον θα επιστρέψω σε Opera.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1) O Next Browser έχει text reflow Ελενη

2) Παιδιά να θυμίσω ότι για android apps υπάρχει κατάλληλη ενότητα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1) O Next Browser έχει text reflow Ελενη

2) Παιδιά να θυμίσω ότι για android apps υπάρχει κατάλληλη ενότητα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Ωπ! Mea culpa! Είπα text reflow, εννοούσα text wrapping. Νόμιζα πως είναι το ίδιο. Εξήγησα πριν τις εννοώ. Ο Μάνος λογικά κατάλαβε τι εννοούσα γι' αυτό και συμφώνησε.

Wrapping δεν έχει, μην με τρελαίνετε. Όταν ζουμάρω το κείμενο δεν προσαρμόζεται. Πρέπει να κάνω scrolling.

Αλλά όντως είμαστε off topic. Απλώς απάντησα για να διορθώσω αυτό που έγραψα πριν. :)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Mea culpa! Είπα text reflow, εννοούσα text wrapping. Νόμιζα πως είναι το ίδιο. Εξήγησα πριν τις εννοώ. Ο Μάνος λογικά κατάλαβε τι εννοούσα γι' αυτό και συμφώνησε.

Wrapping δεν έχει, μην με τρελαίνετε. Όταν ζουμάρω το κείμενο δεν προσαρμόζεται. Πρέπει να κάνω scrolling.

Αλλά όντως είμαστε off topic. Απλώς απάντησα για να διορθώσω αυτό που έγραψα πριν. :)

 

Eeeee συγνωμη αλλα οπως και ο στοκ broswer ετσι και ο next αμα ζουμαρεις το κειμενο και πατησεις διπλο ταμπ (δυο φορες το δαχτυλο στην οθονη) προσαρμόζει το κειμενο κανονικα στην οθονη..!

σορυ αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Eeeee συγνωμη αλλα οπως και ο στοκ broswer ετσι και ο next αμα ζουμαρεις το κειμενο και πατησεις διπλο ταμπ (δυο φορες το δαχτυλο στην οθονη) προσαρμόζει το κειμενο κανονικα στην οθονη..!

σορυ αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοείς...

Εννοώ το άψογο reflow που έχει ο Opera και το πολύ καλό του Boat που δεν χρειάζεται να πατήσω τίποτα. Όταν ζουμάρω με τα δύο δάχτυλα προσαρμόζει το κείμενο στο βαθμό ζουμ που έχω κάνει τάχιστα. Παρόλα αυτά είναι πολύ καλός ο Next. Το συγκεκριμένο με το double tap δεν το έχω δουλέψει ποτέ για να είμαι ειλικρινής γιατί πάντα είχα ως βασικό τον Opera και μετά τον Boat. Θεωρώ αυτή τη λογική του text reflow (που τελικά είδα ότι το ίδιο είναι με το text wrapping όπως νόμιζα :p) βολικότερη. Αλλά σε λίγο θα φάμε ξύλο οπότε τα υπόλοιπα στις εφαρμογές.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, το Ελληνικο σε σχεση με το Ευρωπαικο μοντελο, και τα δυο unbranded, τι διαφορες εχουν? Γιατι κυριως θα διαλεξουμε το Ελληνικο? Βασικα το Ελληνικο θα παρω απο τον Νικο, αλλα, ετσι, για να μην τον ζαλισω τον ανθρωπο την Δευτερα!!! Και ποιος περιμενει με τοσες αποριες μεχρι Δευτερα! Ειναι σιγουρα και τα δυο με εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας και για 2 χρονια. Αλλες διαφορες? Ευχαριστω, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, το Ελληνικο σε σχεση με το Ευρωπαικο μοντελο, και τα δυο unbranded, τι διαφορες εχουν? Γιατι κυριως θα διαλεξουμε το Ελληνικο? Βασικα το Ελληνικο θα παρω απο τον Νικο, αλλα, ετσι, για να μην τον ζαλισω τον ανθρωπο την Δευτερα!!! Και ποιος περιμενει με τοσες αποριες μεχρι Δευτερα! Ειναι σιγουρα και τα δυο με εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας και για 2 χρονια. Αλλες διαφορες? Ευχαριστω, Δημητρης.

 

Για μενα φιλε μου δεν εχει διαφορές σαν συσκευή, σήμα κ.λ.π... Συγκεκριμένα εγω με το που παρω μια συσκευή αλλαζω ρομ... Αν εσυ εχεις σκοπο να το κρατήσεις μαμα τοτε παρε ευρωπαϊκό γιατι τα ευρωπαϊκά παίρνουν πιο γρηγορα αναβάθμιση απο το Ελληνικό... Μια φορα πηρα Ελληνικό (galaxy s3) και παντα απο τους τελευταίους που έπαιρνα αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...