Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο, η οθόνη μου δεν κλείνει οταν δεν την κοιτάω, και αν την κλείσω χειροκίνητα δεν κλειδώνει. Με restart φτιάχνει αλλά για λίγο. τι να φταίει???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο, η οθόνη μου δεν κλείνει οταν δεν την κοιτάω, και αν την κλείσω χειροκίνητα δεν κλειδώνει. Με restart φτιάχνει αλλά για λίγο. τι να φταίει???

Για το πρώτο λογικά είναι ενεργοποιημένο το Smart Stay (Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Έξυπνη διαμονή). Για το δεύτερο, τι έχεις επιλέξει στο κλείδωμα οθόνης?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο λογικά είναι ενεργοποιημένο το Smart Stay (Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Έξυπνη διαμονή). Για το δεύτερο, τι έχεις επιλέξει στο κλείδωμα οθόνης?

 

Το Smart stay είναι επιλεγμένο και το κλείδωμα οθόνης στα 15sec

Link to comment
Share on other sites

Το Smart stay είναι επιλεγμένο και το κλείδωμα οθόνης στα 15sec

 

Απενεργοποίησε το smart stay και δοκίμασέ το πάλι.

Εννοείται ότι όταν πας να ξεκλειδώσεις την οθόνη έχουν περάσει το 15 δευτερόλεπτα που έχεις θέσει σαν όριο να κλειδώνει έτσι??

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το Smart stay είναι επιλεγμένο και το κλείδωμα οθόνης στα 15sec

Για αυτό και δεν κλείνει όσο την κοιτάς. Αυτό κάνει το Smart Stay. Το λέει κιόλας στη περιγραφή. Απενεργοποίησέ το.

Για το Κλείδωμα εννοώ πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης τι έχεις επιλέξει? Αν εκεί είναι ενεργοποιημένη η επιλογή 'Καμιά' για αυτό δεν κλειδώνει. Αν έχεις κάτι από τα υπόλοιπα κανονικά θα έπρεπε να κλειδώνει όταν πατάς το power button ή όταν περάσει ο χρόνος που έχεις ορίσει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και δεν κλείνει όσο την κοιτάς. Αυτό κάνει το Smart Stay. Το λέει κιόλας στη περιγραφή. Απενεργοποίησέ το.

 

Διάβασε λίγο καλύτερα το μήνυμά του. Λέει ότι ενώ ΔΕΝ την κοιτάει, παραμένει ανοιχτή.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και δεν κλείνει όσο την κοιτάς. Αυτό κάνει το Smart Stay. Το λέει κιόλας στη περιγραφή. Απενεργοποίησέ το.

Για το Κλείδωμα εννοώ πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης τι έχεις επιλέξει? Αν εκεί είναι ενεργοποιημένη η επιλογή 'Καμιά' για αυτό δεν κλειδώνει. Αν έχεις κάτι από τα υπόλοιπα κανονικά θα έπρεπε να κλειδώνει όταν πατάς το power button ή όταν περάσει ο χρόνος που έχεις ορίσει.

Ελένη, το αντίθετο λέει... Ότι δεν του κλείνει όταν δεν την κοιτάει. Σαν να μην του δουλεύει το Smart Stay.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Γιάννης...

 

@mantoniou: Μην περιμένεις να σβήσει αμέσως η οθόνη όταν σταματήσεις να την κοιτάς. Χρειάζεται κάποιον χρόνο μέχρι να ελέγξει αν την κοιτάς ή όχι και να πράξει ανάλογα.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε .

Απλα ΘΗΡΙΟ σε σχεση με το omnia 2 μου σε ολα ! Η οθονη τερας :D

Το μπλε χρωματακι τα σπαει . Περισσοτερα μετα την παρασκευη που τελειωνω με πανελλαδικες :( Το κλεισα και το ξαναβαλλα στο κουτακι του :cry:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο καλύτερα το μήνυμά του. Λέει ότι ενώ ΔΕΝ την κοιτάει, παραμένει ανοιχτή.:)

Έχεις δίκιο κι εσύ κι ο Κώστας! Συγγνώμη παιδιά το διάβασα στα γρήγορα και δεν το πρόσεξα. Νόμιζα έλεγε όταν την κοιτάει. Όντως αν είναι έτσι είναι σαν να μην του δουλεύει το Smart Stay αν και δε μου φαίνεται λογικό. Το ότι στρώνει με restart έστω και για λίγο μου φέρνει και στο μυαλό κανένα conflict στο software με κάποια εφαρμογή. Εκτός αν έχει κάνει κάτι με τις ρυθμίσεις για κλείδωμα ή αν δεν περιμένει τον κατάλληλο χρόνο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με restart φτιάχνει αλλά μετά απο λίγη ώρα δε δουλεύει πάλι. Κάτι το μπερδεύει... αλλά how in hell to i find the conflict now??
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι κάτω από έντονο φως, πολλές φορές το smart stay μπερδεύετε και κολλάει.

 

Στο εντονο φως κολλαει, στο σκοταδι δεν δουλευει, αν φορας γυαλια ηλιου, προφανως δεν τα καταφερνει... μμμμμ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο εντονο φως κολλαει, στο σκοταδι δεν δουλευει, αν φορας γυαλια ηλιου, προφανως δεν τα καταφερνει... μμμμμ

με λιγα λογια δεν ειναι και η πιο απαραιτητη λειτουργια.

Γνωμη μου παντα αλλα και εγω ετσι δυσκολευτηκα να το δουλεψω σε αντιθεση με τα νεα features που εχει το S4

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια δεν ειναι και η πιο απαραιτητη λειτουργια.

Γνωμη μου παντα αλλα και εγω ετσι δυσκολευτηκα να το δουλεψω σε αντιθεση με τα νεα features που εχει το S4

Χρήσιμο είναι και σε γενικές γραμμές δουλεύει σωστά. απλά, σαρκάζω...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πλέον δεν μπορούν να πάνε εφαρμογές στην κάρτα μνήμης αν δεν είσαι ρουτ. Θα σου πουν σίγουρα πιο γνώστες.

 

Η μαμά εφαρμογή μέιλ νομίζω δεν έχει επιλογή να αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης. Άλλες εφαρμογές όμως έχουν επιλογή να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης τα μνμτα. Οπότε ίσως σε εξυπηρετεί αυτό. Εγώ έχω το Κ @ mail, που το κάνει.

 

Μα ειμαι root αλλα δεν μπορω να βρω πως να υις μεταφέρω (οσες πανε)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχα προβλημα με το smart stay. Και γενικα δεν υπάρχουν προβληματα πέρα απο μεμονωμένες αναφορές.

Το ποσο σημαντικό ειναι θα το καταλάβετε αν δουλεψετε καποιο tablet που δεν το εχει.

 

Αυτο και το home button μου λείπουν παρα πολυ στο nexus 7.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχα προβλημα με το smart stay γενικα δεν υπάρχουν προβληματα πέρα απο μεμονωμένες αναφορές.

Το ποσο σημαντικό ειναι θα το καταλάβετε αν δουλεψετε καποιο tablet που δεν το εχει.

 

Αυτο και το home button μου λείπουν παρα πολυ στο nexus 7.

 

Καλημέρα σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα λοιπόν κατεβάζω τραγούδια σεμορφη mp3από το YouTube mate και οταν τα μετακινώ στην καρτα μνημης το mp3 player τις συσκευής ούτε καν τα βλεπει όταν τα κατεβάσω στην μνήμη της συσκευής τότε τα βλεπει και τα παίζει μήπως είναι θέμα του λειτουργικού συστήματος γιατί με ένα xperia active με Android2, 3και τα βλεπει και παίζουν κανονικά τι συμβαίνει σας έχει τύχει ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελευταία μου έχει εξαφανιστεί το μήνυμα που έλεγε "Μπορείτε να απαντήσετε την κλήση με Answer κλπ" και βέβαια δεν δέχεται φωνητικές εντολές, από που το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελευταία μου έχει εξαφανιστεί το μήνυμα που έλεγε "Μπορείτε να απαντήσετε την κλήση με Answer κλπ" και βέβαια δεν δέχεται φωνητικές εντολές, από που το επαναφέρω;

 

άνοιξε το s voice και πατα μενου/ρυθμίσεις . και μετα voice control. εκει τα εχει ολα.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση...οταν το σημα ειναι στο αυτοματο..σας γυρναει απο Η+ σε G οταν δεν δουλευετε το ιντερνετ?εμενα αυτο κανει..ή οταν ειμαι σε Η και το δουλεψω γυρναει σε Η+ για να παρει δεδομενα.Η συσκευη μου ειναι απο Πολωνια.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση...οταν το σημα ειναι στο αυτοματο..σας γυρναει απο Η+ σε G οταν δεν δουλευετε το ιντερνετ?εμενα αυτο κανει..ή οταν ειμαι σε Η και το δουλεψω γυρναει σε Η+ για να παρει δεδομενα.Η συσκευη μου ειναι απο Πολωνια.

 

Κανει διαφορες τετοιες εναλλαγες, χωρις να το εχω ψαξει περισσοτερο. Μη δινεις σημασια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ok...το ειχα στειλει service για αυτον το θεμα...και λεει ειχε βλαβη..τωρα τι να πω.Τις εναλλαγες τις κανει απλα τωρα πιανει δεδομενα και με το Η.τεσπα το θεμα ειναι οτι φτιαξανε και ενα μικρο Bleeding που ειχε το μενου κουμπι, και το επιστρεψανε χωρις μια γραντζουνια...παλι καλα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η αποδειξη που εχω απο το κινητο γραφει το imei στη πισω πλευρα χειρογραφα....λετε να εχω κανενα προβλημα με το σερβις???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ετσι το εστειλε και ιδεν το δεχτηκαν...παρε το καταστημα να σου στειλει μηχανογραφημενα τα παντα...με το eclick ετσι εκανα.Ηταν 20 ημερες στο σερβις....μια να τσακωθω λιγο μια να στειλει το καταστημα...
Link to comment
Share on other sites

ok...το ειχα στειλει service για αυτον το θεμα...και λεει ειχε βλαβη..τωρα τι να πω.Τις εναλλαγες τις κανει απλα τωρα πιανει δεδομενα και με το Η.τεσπα το θεμα ειναι οτι φτιαξανε και ενα μικρο Bleeding που ειχε το μενου κουμπι, και το επιστρεψανε χωρις μια γραντζουνια...παλι καλα.

Με αφορμή το μήνυμά του/της kampamarou, θέλω να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό που περιγράφεται παραπάνω. Δηλαδή να είναι σε H και μόλις πάτε να σερφάρετε να γυρνάει σε H+. Στο δικό μου έτσι συμβαίνει. Δηλαδή δεν έχω καταφέρει να σερφάρω με σκέτο H. Μόνο με G, E, 3G και H+. Πολλές φορές το βλέπω να σταθεροποιείται στο σκέτο H, αλλά μόλις ξεκινήσω να κάνω κάτι που να χρειάζεται internet γυρίζει αμέσως σε H+ ή αν δεν μπορεί παραμένει κολλημένο στο H χωρίς να υπάρχει μεταφορά δεδομένων μέχρι να γυρίσει σε H+ όπου ξεκολλάει και δουλεύει ταχύτατα. Σαν να μην μπορεί να μεταφέρει δεδομένα με το σκέτο H...

 

Συμβαίνει σε κανέναν από εσάς το παραπάνω; Μήπως έχει να κάνει και με τον πάροχο (είμαι στη Vodafone); Υπάρχει κάποιος τρόπος/ρύθμιση που να το αναγκάζει να παραμείνει μόνιμα σε H ώστε να το τεστάρω καλύτερα; Ελπίζω μόνο να μην χρειάζεται να το πάω για service...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...