Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αλλάξει 3 bt headset ακόμα και mb στο κινητό χωρίς αποτέλεσμα. Και έχω δει και παρόμοια συμπεριφορά σε άλλα Note 2. Μιλάω για κινητά με μαμά rom.

Μηπως παιζουν και ασυμβατοτητες βρε Γιωργο και δημιουργουνται τετοια θεματα, ειναι ατιμα πραγματα αυτα τα bt.Σε μενα παλι, ειναι το μοναδικο κινητο που δουλευει τελεια σε μια ανοικτη ακροαση της parot που την εχω χρυσοπληρωσει και με ειχαν χτικιασει οσα android ειχα βαλει μεχρι τωρα και μιλαμε το σκιζω στις κλησεις καθημερινα.Εως τωρα δεν μου εχει βγαλει θεμα, αν μου βγαλει στην πορεια δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις σηκωθηκα απο το κρεββατι και πηγα να ελεγξω κατι στο κινητο που φορτιζε... κ μολις το επιασα διαπιστωσα οτι ζεματουσε.. και αυτο κ ο φορτιστης.. θερμοκρασια μπαταριας μου εδειχνε 41.4 βαθμους, αλλα η αισθηση που ειχα ηταν οτι η συσκευη θα λιωσει... εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ξερει κανεις αν το πληκτρολογιο για τα μυνηματα εχει μικρα γραμματα?

Μονο κεφαλαια μου βγαζει.

Edited by chris_pro
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ξερει κανεις αν το πληκτρολογιο για τα μυνηματα εχει μικρα γραμματα?

Μονο κεφαλαια μου βγαζει.

 

 

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω

Γυρνα μια δυο σελιδες πισω να δεις την λυση που μου εστειλε ο dr mobile

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω

Γυρνα μια δυο σελιδες πισω να δεις την λυση που μου εστειλε ο dr mobile

 

Ρε πετρο ποιο αριστερο soft-key εννοει?:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε πετρο ποιο αριστερο soft-key εννοει?:D

 

Μάλλον πρέπει να ξεκινήσεις να διαβάζεις το εγχειρίδιο χρήσης του τηλεφώνου πρώτα... :lol:

Το κουμπάκι αφής, αριστερά του κεντρικού που φωτίζει όταν το αγγίζεις...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα τα site του εξωτερικου αναφερουν οτι εχουν την leak εκδοση 4.2.2 για το s3 η οποια θα ερθει σαν επισημη αναβαθμιση τον ιουνιο. Αντε να περνουμε σειρα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ξεκινήσεις να διαβάζεις το εγχειρίδιο χρήσης του τηλεφώνου πρώτα... :lol:

Το κουμπάκι αφής, αριστερά του κεντρικού που φωτίζει όταν το αγγίζεις...

 

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια:pκαι προπαντων,για τα καλα σου λογια:mad:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σηκωθηκα απο το κρεββατι και πηγα να ελεγξω κατι στο κινητο που φορτιζε... κ μολις το επιασα διαπιστωσα οτι ζεματουσε.. και αυτο κ ο φορτιστης.. θερμοκρασια μπαταριας μου εδειχνε 41.4 βαθμους, αλλα η αισθηση που ειχα ηταν οτι η συσκευη θα λιωσει... εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα???
Καποια εφαρμογη μαλον εχει κολλήσει, Κάνε μια επανεκκίνηση και λογικά θα στρώσει.Κι εγώ προχθές είδα ότι ρουφαγε ξαφνικά την μπαταρία και με ένα ψάξιμο είδα ότι είχε φάει φρίκη το sygic και για κάποιο λόγο είχε κολλήσει.Με μια επανεκκίνηση έληξε το θέμα :)
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη μαλον εχει κολλήσει, Κάνε μια επανεκκίνηση και λογικά θα στρώσει.Κι εγώ προχθές είδα ότι ρουφαγε ξαφνικά την μπαταρία και με ένα ψάξιμο είδα ότι είχε φάει φρίκη το sygic και για κάποιο λόγο είχε κολλήσει.Με μια επανεκκίνηση έληξε το θέμα :)

 

Δεν ειναι αυτο το θεμα φιλε μου δυστυχως, το εχω γραψει αναλυτικα στο νημα με τις τροποποιησεις για το note2.. η συσκευη μου δουλευει μονιμα στα 1.2 με 1.6ghz.. κανε εναν κοπο κ διαβασε το εκει αν θες να μου προτεινεις καποια λυση... ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Swype beta. Όταν εγκατέστησα το Swype Dragon, διαπίστωσα ότι έκανε κάποια κολλήματα, καθώς και κατανάλωση μπαταρίας. Στις ρυθμίσεις απο-επελεξα το beta και πλέον όλα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια παιδιά γιατί θα πηδηχτώ από το παράθυρο με το θέμα.

 

Κάτι μου τρώει GB στην εσωτερική κάρτα μνήμης. Ενώ τα δεδομένα μου είναι περίπου 5 γίγα μου δίνει ελεύθερο χώρο περίπου 3.5. Πιο συγκεκριμένα το file expert ( όπως και η μαμά εφαρμογή για τον ελεύθερο χώρο) μου δίνει το επόμενο:

 

http://s2.postimg.org/5cqqdldi1/Screenshot_2013_05_20_22_18_46_1.png

 

και το storage analyzer μου δίνει το επόμενο:

 

http://s14.postimg.org/6tprsi1v5/Screenshot_2013_05_20_22_17_45_1.png

 

Κάπου δλδ χάνονται περίπου 2 γίγα. Έψαξα μήπως είναι κανένα backup παραπεταμένο αλλά δεν βρήκα κάτι ούτε έχω πάρει και κάποιο τελευταία. Επίσης με το cleanmaster προσπάθησα να βρω ορφανά αρχεία αλλά μου βρήκε ούτε 100ΜΒ.

 

Πηγαίνει κάπου το μυαλό σας? Τι μπορεί να τρώει χώρο χωρίς να φαίνεται? Δλδ να είναι διαθέσιμα μεν τα γίγα αλλά να μην προσμετρώνται στο συνολικό ελεύθερο. Το ίδιο μου είχε συμβεί και στο S2 αλλά μου είχε συμβεί λίγο καιρό πριν το πουλήσω και έτσι δεν το είχα διερευνήσει.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Εντιτ: ξέχασα να αναφέρω ότι συνδέοντας στον υπολογιστή η κάρτα μνήμης φαίνεται να έχει 3.5 περίπου γίγα ελεύθερα. Αν όμως μπω μέσα στην κάρτα και επιλέξω όλα τα αρχεία και πατήσω ιδιότητες το μέγεθος τους δεν ξεπερνά τα 4.5 γίγα.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@sleon: Σε τι file system είναι φορμαρισμένη η κάρτα; Βάλε την κάρτα σε card reader και δες την απ' το PC. Αν συνεχίζει να υπάρχει η διαφορά, άνοιξε ένα Command Prompt και εκτέλεσε το παρακάτω:

 

chkdsk x: /f

 

όπου x: το drive letter που αντιστοιχεί στην κάρτα.

 

Μετά την εκτέλεση του παραπάνω, ενδέχεται να εντοπιστεί δεσμευμένος χώρος (allocated space) στην κάρτα, ο οποίος θα αποθηκευτεί στο root directory ως ένα ή περισσότερα αρχεία, τα οποία μπορείς να σβήσεις για να πάρεις πίσω τον δεσμευμένο χώρο.

 

Edit: @sleon: Άκυρο αυτό που σου είπα παραπάνω, νόμιζα πως μιλούσες για την εξωτερική κάρτα (microSD). :O

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@sleon: Σε τι file system είναι φορμαρισμένη η κάρτα; Βάλε την κάρτα σε card reader και δες την απ' το PC. Αν συνεχίζει να υπάρχει η διαφορά, άνοιξε ένα Command Prompt και εκτέλεσε το παρακάτω:

 

chkdsk x: /f

 

όπου x: το drive letter που αντιστοιχεί στην κάρτα.

 

Μετά την εκτέλεση του παραπάνω, ενδέχεται να εντοπιστεί δεσμευμένος χώρος (allocated space) στην κάρτα, ο οποίος θα αποθηκευτεί στο root directory ως ένα ή περισσότερα αρχεία, τα οποία μπορείς να σβήσεις για να πάρεις πίσω τον δεσμευμένο χώρο.

 

Σε ευχαριστω καταρχας.

 

Δεν το εγραψα εγω πολυ καλα. Το πρόβλημα ειναι στην εσωτερική μνημη. Η εξωτερικη καρτα ειναι οκ.

 

Την εξωτερική καρτα την φορμαρα στο κινητο οταν την εβαλα. Την εσωτερικη δεν την πειραξα καθολου απο οταν το πηρα.

 

Διαβασα και σε αλλα φορουμ οτι το προβλημα υφισταται και σε αλλους. Λυνεται φορμαροντας την εσωτερικη καρτα αλλα σε καποιους μετα απο μερες επανερχεται η ιστορια για αυτο και προσπαθω να εντοπισω την αιτια. Μην μπλεξω με φορματ και ξαναστησιμο απο το 0 καθως αν παρω με τιτανιουμ λογικα θα μου παρει και τα σκουπιδια μαζι και θα βρεθω στα ιδια. Και δεν εχω διαθεση για στησιμο απο την αρχη.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να τσεκαρει αυτο που μου ειπες? Το clean master δυστυχως αν και εχει επιλογή για αναζητηση ξεχασμενων αρχειων μου βρισκει μονο λιγα μβ. Υπαρχει κανενα αλλο με πιο σωστο ψαξιμο?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@sleon: Εσύ καλά το έγραψες, εγώ φταίω που βιάστηκα... Τώρα μόλις κοίταξα το δικό μου και έχω τα παρακάτω:

 

Total space: 10.36 GB

Applications: 1.19 GB

Pictures, videos: 44.97 MB

Audio: 292 KB

Downloads: 104 KB

Miscellaneous files: 145 MB

Available: 8.74 GB

 

Προσθέτοντας τα επιμέρους: 1.19 GB + 44.97 MB + 292 KB + 104 KB +145 MB = 1.38 GB. Αφαιρώντας αυτό από τον συνολικό χώρο: 10.36 GB - 1.38 GB = 8.98 GB, που είναι ο ελεύθερος χώρος που θα έπρεπε να έχω.

 

Οπότε έχεις δίκιο, μου έχει φάει κι εμένα 8.98 GB - 8.74 GB = 0.24 GB.

 

Δεν ξέρω από πού προκύπτει το "leak" αυτό... Μήπως έχει να κάνει με κάποιο είδος clustering του file system; Ας μας πουν οι experts αν ξέρουν.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@sleon: Εσύ καλά το έγραψες, εγώ φταίω που βιάστηκα... Τώρα μόλις κοίταξα το δικό μου και έχω τα παρακάτω:

 

Total space: 10.36 GB

Applications: 1.19 GB

Pictures, videos: 44.97 MB

Audio: 292 KB

Downloads: 104 KB

Miscellaneous files: 145 MB

Available: 8.74 GB

 

Προσθέτοντας τα επιμέρους: 1.19 GB + 44.97 MB + 292 KB + 104 KB +145 MB = 1.38 GB. Αφαιρώντας αυτό από τον συνολικό χώρο: 10.36 GB - 1.38 GB = 8.98 GB, που είναι ο ελεύθερος χώρος που θα έπρεπε να έχω.

 

Οπότε έχεις δίκιο, μου έχει φάει κι εμένα 8.98 GB - 8.74 GB = 0.24 GB.

 

Δεν ξέρω από πού προκύπτει το "leak" αυτό... Μήπως έχει να κάνει με κάποιο είδος clustering του file system; Ας μας πουν οι experts αν ξέρουν.

 

Καπου διαβασα οτι πιανουν και αρκετο χώρο τα thumbnails που δημιουργει για να ανοιγει πιο γρηγορα η εκθεση. Αυτο το κανει ακομη και αν αποθηκευεις στην εξωτερικη καρτα. Αλλα τα 250μβ χοντρικα τα δικα σου δεν ειναι θεμα. Εμενα τρωει φαινομενικα πανω απο 2 γιγα για αυτο το ψάχνω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι πιανουν και αρκετο χώρο τα thumbnails που δημιουργει για να ανοιγει πιο γρηγορα η εκθεση. Αυτο το κανει ακομη και αν αποθηκευεις στην εξωτερικη καρτα. Αλλα τα 250μβ χοντρικα τα δικα σου δεν ειναι θεμα. Εμενα τρωει φαινομενικα πανω απο 2 γιγα για αυτο το ψάχνω.

Αν πας στα Settings --> Storage και δεις τη μπάρα στο πάνω μέρος, παρατηρείς κάποιο χρώμα που να μην ανήκει στις διάφορες κατηγορίες; Ρωτάω γιατί 2 GB είναι αρκετά "παχιά" περιοχή και κάπου πρέπει να φαίνεται στη μπάρα. Αν δεν σου κάνει κόπο ανέβασε ένα screenshot να δούμε.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα το νοτελι μου ,ετσι σήμερα χωρίς λόγο δεν έβλεπε η stock gallery τις φωτογραφίες /βιντεο ,ενω το QuickPic απο το play τα έβλεπε κανονικά .:confused:

Αναγκάστηκα να τις διαγράψω και να τις περάσω ξανά ,άλλα η μεταφορά μεσώ καλωδίου δεν παλεύεται ,πολύς χρόνος για να περάσεις 10gb.:mad:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε βονταφον εχει καταφερει κανεις να συνδεθεί σε 4g ?

 

Σε κανένα δίκτυο δε μπορεί κανένας να συνδεθεί μιας και η συσκευή δεν υποστηρίζει lte (4g).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζουν και ασυμβατοτητες βρε Γιωργο και δημιουργουνται τετοια θεματα, ειναι ατιμα πραγματα αυτα τα bt.Σε μενα παλι, ειναι το μοναδικο κινητο που δουλευει τελεια σε μια ανοικτη ακροαση της parot που την εχω χρυσοπληρωσει και με ειχαν χτικιασει οσα android ειχα βαλει μεχρι τωρα και μιλαμε το σκιζω στις κλησεις καθημερινα.Εως τωρα δεν μου εχει βγαλει θεμα, αν μου βγαλει στην πορεια δεν το ξερω

Τι να σου βρε Πάρη. Είναι το πρώτο τηλέφωνο που μου έχει βγάλει ασυμβατότητα με bt εδώ και πάρα πολύ καιρό. Τουλάχιστον στα τελευταία HTC που είχα (Desire, Desire HD, One X) όπως και στο S3 δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Εδώ ξεκίνησαν τα θέματα και ειδικά μετά την 4.1.2. Άλλαξα mb στο κινητό και 3 bt, τι άλλο να κάνω ο άνθρωπος... :lol:

 

Και με τον Νίκο (extreme mobile) που μιλάμε πολύ συχνά και εκείνος έχει το ίδιο πρόβλημα (έχει δοκιμάσει και περισσότερα bt headset από εμένα). Τι να πω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα δίκτυο δε μπορεί κανένας να συνδεθεί μιας και η συσκευή δεν υποστηρίζει lte (4g).

 

Αουτς.. την πατησα. Και λεω τι τελειο κινητο. Δεν υπαρχει τέλειο τελικά! !

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα Settings --> Storage και δεις τη μπάρα στο πάνω μέρος, παρατηρείς κάποιο χρώμα που να μην ανήκει στις διάφορες κατηγορίες; Ρωτάω γιατί 2 GB είναι αρκετά "παχιά" περιοχή και κάπου πρέπει να φαίνεται στη μπάρα. Αν δεν σου κάνει κόπο ανέβασε ένα screenshot να δούμε.

 

Φαινεται οτι τον χωρο τον τρωει καποια η καποιες εφαρμογες. 2.5 γιγα εφαρμογες σιγουρα δεν εχω. Τα υπολοιπα νουμερα ισχυουν κανονικα. Η μαμα εφαρμογη βγαζει τα επομενα:

 

http://s24.postimg.org/ea58vgu9h/Screenshot_2013_05_21_22_15_35_1.png

 

Ενω το root cleaner δινει τις επομενες πληροφοριες:

 

http://s23.postimg.org/69kxjkwmj/Screenshot_2013_05_21_22_15_51_1.png

 

Προσπαθω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αουτς.. την πατησα. Και λεω τι τελειο κινητο. Δεν υπαρχει τέλειο τελικά! !

 

Θα έπαιρνες το τέλειο αν έδινες τα τέλεια λεφτά σου. Με άλλα 150 περίπου έπαιρνες την lte έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...