Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 5 και αν

 

Καποια στοιχεια της 4.2.2 θα τα εχει δεν γινεται , τωρα αν δεν δωσει τα apps του s4 θα τα κρατησει για το note 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ειπωθεί πως θα πάρουμε όλες τις δυνατότητες του S4 πλην αυτών που δεν μπορούν να λειτουργησουν λογο διαφορετικού hardware. Το αν θα είναι με την 4.2 η 5 , δεν έχει λεχθεί τίποτα ακόμα. Την έκδοση 5 του λειτουργικού θα την πάρει το Note 2 . Έχει βγει σχετική λίστα ηδη με τις συσκευές που θα το υποστηριξουν.

Οι διαφορές μεταξύ 4.1.2 και 4.2 είναι τουλάχιστον 5 αρκετά σημαντικές τις οποίες μπορείτε να δείτε (δεν ξέρω για όλες) και στο you tube.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα εχει τα καλουδια του s4 οπως το s translate dual camera . Κτλ ;;;

 

Εγω εννοουαα την καθαρή έκδοση.

Σίγουρα θα δώσει τα περισσότερα αλλα θα αργήσει γιατι υπάρχουν προβληματα στο S4

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι νεος τυχερος κατοχος ενος γκρι για Γερμανικη αγορα νοτε 2 απο χτες :)

το τηλ δεν παιζεται σε σχεση με το προηγουμενο μου κανονακι το motorola razr με 4.1.2 οι διαφορες προς το καλυτερο ειναι μεγαλες

επισης σε σχεση με το S3 της αδελφης μου εχει καλυτερη φωτεινοτητα και βλεπω να βοηθαν και τα 2 γιγα μνημη για ανετη λειτουργεια του τηλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Καταρχην ζητω συγνωμη σε περιπτωση που ανοιγω θεμα σε λαθος κατηγορια..Με μια αναζητηση δεν βρηκα κατι σχετικα με αυτο που με ενδιαφερει.Αν για οποιοδηποτε λογο κανω κατι λαθος θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να με συγχωρεσουν κ να τακτοποιησουν το ποστ μου.Εδω κ 2 βδομαδες περιπου εχω αγορασει το note 2,πιο παλια υπηρξα κ κατοχος του πρωτου note.Ολα καλα με το τηλ δουλευει αψογα κ ειμαι πολυ ευχαρηστημενος εκτος απο κατι που με ψιλοστεναχωρησε.

Ενω ειχα ενεργοποιημενη την περιστροφη οθονης καποια στιγμη ενω εβλεπα καποιο βιντεο κ η οθονη του κινητου ηταν γυρισμενη οριζοντια οταν το σηκωσα καθετα η οθονη δεν γυρησε!Με μια επανεκινηση εστρωσε αμεσως .Απο τοτε μου το εκανε αλλες 2 φορες αλλα με συνεχεις δοκιμες(δεν φανταζεστε ποσες δοκιμες καθημερινα....)κ τις 3 φορες με επανεκινηση κ ολα κομπλε..οταν λεω δοκιμες μιλαω υπερβολικα πολλες σε αρωστημενο βαθμο.Θελω να ρωτησω το εξης.Εχει κανεις αλλο καποια εμπειρια με το δικο του note2?

Υπαρχει περιπτωση με μια αναβαθμιση να μην μου ξανασυμβει?

Πρεπει να του κανω αν 2 μερες ας πουμε μια επανεκινηση να παιρνει λιγακι τα πανω του?

Επισης να πω πως φοραει επανω την 4.1.2

 

Ευχαρηστω εκ τον προτερων κ συγνωμη αν σας ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Καταρχην ζητω συγνωμη σε περιπτωση που ανοιγω θεμα σε λαθος κατηγορια..Με μια αναζητηση δεν βρηκα κατι σχετικα με αυτο που με ενδιαφερει.Αν για οποιοδηποτε λογο κανω κατι λαθος θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να με συγχωρεσουν κ να τακτοποιησουν το ποστ μου.Εδω κ 2 βδομαδες περιπου εχω αγορασει το note 2,πιο παλια υπηρξα κ κατοχος του πρωτου note.Ολα καλα με το τηλ δουλευει αψογα κ ειμαι πολυ ευχαρηστημενος εκτος απο κατι που με ψιλοστεναχωρησε.

Ενω ειχα ενεργοποιημενη την περιστροφη οθονης καποια στιγμη ενω εβλεπα καποιο βιντεο κ η οθονη του κινητου ηταν γυρισμενη οριζοντια οταν το σηκωσα καθετα η οθονη δεν γυρησε!Με μια επανεκινηση εστρωσε αμεσως .Απο τοτε μου το εκανε αλλες 2 φορες αλλα με συνεχεις δοκιμες(δεν φανταζεστε ποσες δοκιμες καθημερινα....)κ τις 3 φορες με επανεκινηση κ ολα κομπλε..οταν λεω δοκιμες μιλαω υπερβολικα πολλες σε αρωστημενο βαθμο.Θελω να ρωτησω το εξης.Εχει κανεις αλλο καποια εμπειρια με το δικο του note2?

Υπαρχει περιπτωση με μια αναβαθμιση να μην μου ξανασυμβει?

Πρεπει να του κανω αν 2 μερες ας πουμε μια επανεκινηση να παιρνει λιγακι τα πανω του?

Επισης να πω πως φοραει επανω την 4.1.2

 

Ευχαρηστω εκ τον προτερων κ συγνωμη αν σας ζαλισα

Μήπως έχεις ανοιχτό το smart rotation. Και κοιτάει το πρόσωπο σου...

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Καταρχην ζητω συγνωμη σε περιπτωση που ανοιγω θεμα σε λαθος κατηγορια..Με μια αναζητηση δεν βρηκα κατι σχετικα με αυτο που με ενδιαφερει.Αν για οποιοδηποτε λογο κανω κατι λαθος θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να με συγχωρεσουν κ να τακτοποιησουν το ποστ μου.Εδω κ 2 βδομαδες περιπου εχω αγορασει το note 2,πιο παλια υπηρξα κ κατοχος του πρωτου note.Ολα καλα με το τηλ δουλευει αψογα κ ειμαι πολυ ευχαρηστημενος εκτος απο κατι που με ψιλοστεναχωρησε.

Ενω ειχα ενεργοποιημενη την περιστροφη οθονης καποια στιγμη ενω εβλεπα καποιο βιντεο κ η οθονη του κινητου ηταν γυρισμενη οριζοντια οταν το σηκωσα καθετα η οθονη δεν γυρησε!Με μια επανεκινηση εστρωσε αμεσως .Απο τοτε μου το εκανε αλλες 2 φορες αλλα με συνεχεις δοκιμες(δεν φανταζεστε ποσες δοκιμες καθημερινα....)κ τις 3 φορες με επανεκινηση κ ολα κομπλε..οταν λεω δοκιμες μιλαω υπερβολικα πολλες σε αρωστημενο βαθμο.Θελω να ρωτησω το εξης.Εχει κανεις αλλο καποια εμπειρια με το δικο του note2?

Υπαρχει περιπτωση με μια αναβαθμιση να μην μου ξανασυμβει?

Πρεπει να του κανω αν 2 μερες ας πουμε μια επανεκινηση να παιρνει λιγακι τα πανω του?

Επισης να πω πως φοραει επανω την 4.1.2

 

Ευχαρηστω εκ τον προτερων κ συγνωμη αν σας ζαλισα

 

Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε, αλλα κατι εχει παρει το αυτι μου. Καποιο bug ειναι , δεν νομιζω να εχει κατι η συσκευη σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε, αλλα κατι εχει παρει το αυτι μου. Καποιο bug ειναι , δεν νομιζω να εχει κατι η συσκευη σου.

Μου εχει τύχει και εμένα κανα 2 φορες και όντως με επανεκκίνηση διορθώνεται. Το smart rotation το έχω πάντα απενεργοποιημένο. Το έχω ακούσει και από άλλους. Δεν είναι τίποτα το σοβαρό μη δίνεις σημασία. Άλλωστε μπορεί σε ένα χρόνο να στο κάνει 5-6 φορές, εντάξει δεν έγινε και τίποτα. Το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν έχεις να κάνεις πολλές μέρες επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Καταρχην ζητω συγνωμη σε περιπτωση που ανοιγω θεμα σε λαθος κατηγορια..Με μια αναζητηση δεν βρηκα κατι σχετικα με αυτο που με ενδιαφερει.Αν για οποιοδηποτε λογο κανω κατι λαθος θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να με συγχωρεσουν κ να τακτοποιησουν το ποστ μου.Εδω κ 2 βδομαδες περιπου εχω αγορασει το note 2,πιο παλια υπηρξα κ κατοχος του πρωτου note.Ολα καλα με το τηλ δουλευει αψογα κ ειμαι πολυ ευχαρηστημενος εκτος απο κατι που με ψιλοστεναχωρησε.

Ενω ειχα ενεργοποιημενη την περιστροφη οθονης καποια στιγμη ενω εβλεπα καποιο βιντεο κ η οθονη του κινητου ηταν γυρισμενη οριζοντια οταν το σηκωσα καθετα η οθονη δεν γυρησε!Με μια επανεκινηση εστρωσε αμεσως .Απο τοτε μου το εκανε αλλες 2 φορες αλλα με συνεχεις δοκιμες(δεν φανταζεστε ποσες δοκιμες καθημερινα....)κ τις 3 φορες με επανεκινηση κ ολα κομπλε..οταν λεω δοκιμες μιλαω υπερβολικα πολλες σε αρωστημενο βαθμο.Θελω να ρωτησω το εξης.Εχει κανεις αλλο καποια εμπειρια με το δικο του note2?

Υπαρχει περιπτωση με μια αναβαθμιση να μην μου ξανασυμβει?

Πρεπει να του κανω αν 2 μερες ας πουμε μια επανεκινηση να παιρνει λιγακι τα πανω του?

Επισης να πω πως φοραει επανω την 4.1.2

 

Ευχαρηστω εκ τον προτερων κ συγνωμη αν σας ζαλισα

 

Φίλε το πρόβλημα είναι 99% από κάποιο παιχνίδι εμένα μου το έκανε στο fifa όταν το έπαιζα μετά δεν ερχόταν η οθόνη σε κανονική ( κάθετα) θέση...αν κολλήσει πάνε συλλογή άνοιξε μια φωτογραφία γυρνά το κινητό σου αν αρχίσει και αλλάζει περιστροφή ή εικόνα μετά δες αν ξεκόλλησε το κινητό και σε άλλες εφαρμογές αλλιώς ή επανεκκίνηση ή άστο και μπορεί να ξεκολλήσει από μόνο του(δλδ από κάτι που θα κάνουμε και δεν θα το έχουμε καταλάβει)

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πως θα πάρουμε όλες τις δυνατότητες του S4 πλην αυτών που δεν μπορούν να λειτουργησουν λογο διαφορετικού hardware. Το αν θα είναι με την 4.2 η 5 , δεν έχει λεχθεί τίποτα ακόμα. Την έκδοση 5 του λειτουργικού θα την πάρει το Note 2 . Έχει βγει σχετική λίστα ηδη με τις συσκευές που θα το υποστηριξουν.

Οι διαφορές μεταξύ 4.1.2 και 4.2 είναι τουλάχιστον 5 αρκετά σημαντικές τις οποίες μπορείτε να δείτε (δεν ξέρω για όλες) και στο you tube.

 

Το θεμα ειναι να μην περιμενουμε κανενα τριμηνο, ας αρχισει η σαμμυ σιγα σιγα την διαθεση της 4.2.2 . Εχω ανοιξει τo odin και περιμενω χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενεργοποιημενο το smart rotation κ κανενα παιχνιδι στο κινητο.το bug τι ειναι που εγραψε ο φιλος πιο πανω; τελικα πρεπει να το κανω επανεκινηση μια φορα στις 2 μερες ας πουμε; αν ηταν καποιο προβλημα τις συσκευης θα εστρωνε με την επανεκινηση; ευχαρηστω ολους για τις απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε, αλλα κατι εχει παρει το αυτι μου. Καποιο bug ειναι , δεν νομιζω να εχει κατι η συσκευη σου.

 

Σε 2 διαφορετικα note 2 μου εχει τυχει τον τελευταιο καιρο, ειναι ισως το μοναδικο πραγματικο bug της συσκευης, αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 διαφορετικα note 2 μου εχει τυχει τον τελευταιο καιρο, ειναι ισως το μοναδικο πραγματικο bug της συσκευης, αυτη τη στιγμη...

 

Συμφωνώ ! και σε έμενα συμβαίνει κάποιες φορές ,αλλά πραγματικά ειναι το μόνο bug που έχω δει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ! και σε έμενα συμβαίνει κάποιες φορές ,αλλά πραγματικά ειναι το μόνο bug που έχω δει .

 

Σε 2 διαφορετικα note 2 μου εχει τυχει τον τελευταιο καιρο, ειναι ισως το μοναδικο πραγματικο bug της συσκευης, αυτη τη στιγμη...

Και εγώ συμφωνώ, απλά δεν το έχω δεί στη δική μου συσκευή.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 διαφορετικα note 2 μου εχει τυχει τον τελευταιο καιρο, ειναι ισως το μοναδικο πραγματικο bug της συσκευης, αυτη τη στιγμη...

 

Συμφωνώ ! και σε έμενα συμβαίνει κάποιες φορές ,αλλά πραγματικά ειναι το μόνο bug που έχω δει .

 

Τώρα που το λέτε και εμένα έκανε 2 φορές τώρα τελευταία.

Με restart έστρωσε αμέσως.

Θυμάμαι όμως το είχα ταράξει στις δοκιμές εφαρμογών και αλλαγών wallpapers

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

μια ερωτηση

οταν γραφω μυνηματα τα γραμματα εμφανιζονται κεφαλαια δεν μπωρο να γυρισω σε μικρα

το βελακι τερμα αριστερα ειναι μπλε το παταω αλλα δεν μου γυρναει σε μικρα γραμματα

τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

μια ερωτηση

οταν γραφω μυνηματα τα γραμματα εμφανιζονται κεφαλαια δεν μπωρο να γυρισω σε μικρα

το βελακι τερμα αριστερα ειναι μπλε το παταω αλλα δεν μου γυρναει σε μικρα γραμματα

τι κανω λαθος;

Δεν κάνεις κάποιο λάθος. Το Νοτέλι σου μιλάει αλλά δεν το ακούς... Σου λέει: "Φίλε Πέτρο, μην προσπαθείς να γράψεις με μικρά γράμματα γιατί δεν γίνεται να σταλούν με 160 χαρακτήρες/μήνυμα!"

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάποιο λάθος. Το Νοτέλι σου μιλάει αλλά δεν το ακούς... Σου λέει: "Φίλε Πέτρο, μην προσπαθείς να γράψεις με μικρά γράμματα γιατί δεν γίνεται να σταλούν με 160 χαρακτήρες/μήνυμα!"

 

Μα εγω στελνω μικρα μυνηματα 10-20 λεξεις το πολυ

ασε που βαριεμαι να γραφω

και θα εχω παντα κεφαλαια;

δεν θελω

θελω και μικρα

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω στελνω μικρα μυνηματα 10-20 λεξεις το πολυ

ασε που βαριεμαι να γραφω

και θα εχω παντα κεφαλαια;

δεν θελω

θελω και μικρα

Όταν είσαι στο Messaging, επέλεξε απ' το αριστερό soft-key: Settings --> Text message (SMS) settings --> Input mode και βάλτο στο Automatic. Τότε το Νοτέλι θα υπακούσει στον τρόπο που γράφεις και θα αυτορρυθμίζεται μεταξύ 160 και 70 χαρακτήρων/μήνυμα ανάλογα με το τι γράφεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στο Messaging, επέλεξε απ' το αριστερό soft-key: Settings --> Text message (SMS) settings --> Input mode και βάλτο στο Automatic. Τότε το Νοτέλι θα υπακούσει σε αυτά που του γράφεις και θα αυτορρυθμίζεται μεταξύ 160 και 70 χαρακτήρες/μήνυμα ανάλογα με το τι γράφεις.

 

Γιατρε μου δουλεψε

1000 ευχαριστω

με εσωσες :)

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 διαφορετικα note 2 μου εχει τυχει τον τελευταιο καιρο, ειναι ισως το μοναδικο πραγματικο bug της συσκευης, αυτη τη στιγμη...

 

Συμφωνώ ! και σε έμενα συμβαίνει κάποιες φορές ,αλλά πραγματικά ειναι το μόνο bug που έχω δει .

 

Συμβαίνει και σε εμένα ακόμα και μετά από αλλαγή mb. Οπότε είναι θέμα sw. Το θέμα λύνεται αν απενεργοποιήσεις/ενεργοποιήσεις το auto rotation, χωρίς restart.

 

Προσωπικά πάντως δεν είναι το μόνο bug που έχω δει. Το βασικό για εμένα είναι το bt και το γεγονός όταν το "ζορίζεις" με συνεχόμενες κλήσεις, ενώ είναι συνδεδεμένο ο άλλος σε ακούει αλλά εσύ δεν ακούς. Οπότε πρέπει να ανοιγοκλείσεις είτε bt τηλεφώνου είτε bt headset.

 

 

Η γνώμη μου βέβαια είναι να κάνεις ένα restart στη συσκευή σου κάθε 2-3 μέρες. Κακό δεν κάνει... To pc σας το έχετε μονίμως ανοιχτό...?

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε εμένα ακόμα και μετά από αλλαγή mb. Οπότε είναι θέμα sw. Το θέμα λύνεται αν απενεργοποιήσεις/ενεργοποιήσεις το auto rotation, χωρίς restart.

 

Προσωπικά πάντως δεν είναι το μόνο bug που έχω δει. Το βασικό για εμένα είναι το bt και το γεγονός όταν το "ζορίζεις" με συνεχόμενες κλήσεις, ενώ είναι συνδεδεμένο ο άλλος σε ακούει αλλά εσύ δεν ακούς. Οπότε πρέπει να ανοιγοκλείσεις είτε bt τηλεφώνου είτε bt headset.

 

 

Η γνώμη μου βέβαια είναι να κάνεις ένα restart στη συσκευή σου κάθε 2-3 μέρες. Κακό δεν κάνει... To pc σας το έχετε μονίμως ανοιχτό...?

 

Πάντως για ένα bug που ειχα αναφέρει με το bluetooth, τελικά έφταιγε το bluetooth, το οποίο τα έφτυσε μετά από καιρό και ησύχασα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ένα bug που ειχα αναφέρει με το bluetooth, τελικά έφταιγε το bluetooth, το οποίο τα έφτυσε μετά από καιρό και ησύχασα

Έχω αλλάξει 3 bt headset ακόμα και mb στο κινητό χωρίς αποτέλεσμα. Και έχω δει και παρόμοια συμπεριφορά σε άλλα Note 2. Μιλάω για κινητά με μαμά rom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...