Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σ' εμένα, σκυλί μαύρο το Home... Δεν έχει χάσει ούτε κλικ εδώ και 6 μήνες χρήσης. Το Power επίσης.

Κάποτε οι συσκευές μας είχαν ολόκληρα πληκτρολόγια και δεν χαλούσαν, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Τώρα, ένα κουμπί έχουν όλο κι όλο , να χαλάσει? γιατί?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως εσυ εισαι ικανος να τιναξεις το multitasking του note στον αερα.... πανω απο 15 εφαρμογες εχεις ανοιχτες?? :eek:

 

Δεν παίρνει χαμπάρι από ανοιχτές εφαρμογές...ψάχνω να βρω ένα βίντεο του Te_salat που έχει τραβήξει έχοντας ανοιχτές καμια εικοσαριά "βαριές" εφαρμογές και το εργαλείο δε μασάει πουθενά! :)

Δεν μπορώ να το βρω όμως...

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε οι συσκευές μας είχαν ολόκληρα πληκτρολόγια και δεν χαλούσαν, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Τώρα, ένα κουμπί έχουν όλο κι όλο , να χαλάσει? γιατί?

 

Γιατι το χρησιμοποιεις μονιμα να υποθεσω .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το χρησιμοποιεις μονιμα να υποθεσω .

Πιο μόνιμα από το κεντρικό πολυπλήκτρο που είχαν οι παλιές συσκευές, δεν γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ηρθα και εγω στην "παρεα" σας, θελω να ευχαριστησω δημοσια το Samsung Galaxy Nexus για ολες τις καλες αλλα και ολες τις παρα πολυ καλες στιγμες που περασαμε! :lol:

 

Εντυπωσεις; Ολα σουπερ! Γρηγορο, δεν καταλαβαινει τιποτα και με 10 εφαρμογες ανοιχτες (αν και τις κλεινω οταν δε μου χρειαζονται, απλα ηθελα να δω αν αντεχει), το Multitasking με εντυπωσιασε καθως το ειχα δει μεν σε συσκευη αλλου, αλλα ειναι διαφορετικο να ειναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ η συσκευη!

 

Ειχα δει και το Galaxy S4, σκεφτομουν να το τσιπησω, το ειχα δει και το ειχα ψαξει κιολας, μεχρι εκει. Εν τελει το δοκιμασα για τα καλα αφου το πηρε γνωστος μου (τι γνωστους εχω...) αλλα αφοτου αγορασα το Note II.

 

Τι καταλαβα; Δεν υπαρχει γυρισμος... Μονο Note III. ;)

 

Υ.Γ. Χρωμα; Titanium Grey. Νομιζω οτι πολλοι θα συμφωνησουν με την επιλογη μου!

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε οι συσκευές μας είχαν ολόκληρα πληκτρολόγια και δεν χαλούσαν, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Τώρα, ένα κουμπί έχουν όλο κι όλο , να χαλάσει? γιατί?

Σωστό αυτό που λες, αλλά έχω ακούσει περιπτώσεις με καινούρια Μηλόφωνα που είχαν τέτοιο θέμα στα Home και Power. Αντίθετα στο Νοτέλι δεν έχει ακουστεί κάτι (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Στο δικό μου δεν έχει χάσει ούτε ένα κλικ, το πατάς και είσαι πάντα σίγουρος ότι θα εκτελέσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες, αλλά έχω ακούσει περιπτώσεις με καινούρια Μηλόφωνα που είχαν τέτοιο θέμα στα Home και Power. Αντίθετα στο Νοτέλι δεν έχει ακουστεί κάτι (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Στο δικό μου δεν έχει χάσει ούτε ένα κλικ, το πατάς και είσαι πάντα σίγουρος ότι θα εκτελέσει.

Βεβαίως! Είναι πολύ καλό το κουμπί στο νοτε2. Κανένα παράπονο.

Στα iphones 4/4s όντως υπήρχε πρόβλημα μετά από καιρό χρήσης. Αλλά αυτό ήταν πρόβλημα των συγκεκριμένων συσκευών και περιορίζεται μόνο σε αυτές. Τα δικά μας είναι μια χαρά.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστος... τα gestures μετρανε πολυ...

 

Ασχημες εμπειριες με το κουμπι του iphone και το πρωτο πραγμα που εβαλα στο note ηταν ο nova.

 

Στεφανε πως αισθανεσαι που εχασες τοσο χρονο στο S3? (για ολα τα προηγουμενα ποστς :p)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ηρθα και εγω στην "παρεα" σας, θελω να ευχαριστησω δημοσια το Samsung Galaxy Nexus για ολες τις καλες αλλα και ολες τις παρα πολυ καλες στιγμες που περασαμε! :lol:

 

Εντυπωσεις; Ολα σουπερ! Γρηγορο, δεν καταλαβαινει τιποτα και με 10 εφαρμογες ανοιχτες (αν και τις κλεινω οταν δε μου χρειαζονται, απλα ηθελα να δω αν αντεχει), το Multitasking με εντυπωσιασε καθως το ειχα δει μεν σε συσκευη αλλου, αλλα ειναι διαφορετικο να ειναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ η συσκευη!

 

Ειχα δει και το Galaxy S4, σκεφτομουν να το τσιπησω, το ειχα δει και το ειχα ψαξει κιολας, μεχρι εκει. Εν τελει το δοκιμασα για τα καλα αφου το πηρε γνωστος μου (τι γνωστους εχω...) αλλα αφοτου αγορασα το Note II.

 

Τι καταλαβα; Δεν υπαρχει γυρισμος... Μονο Note III. ;)

 

Υ.Γ. Χρωμα; Titanium Grey. Νομιζω οτι πολλοι θα συμφωνησουν με την επιλογη μου!

 

Εσύ δλδ αγόρασες καινούργια συσκευή και παρόλα αυτά γύρισες μια έκδοση android πίσω? :p

Με γεια σου, το note είναι η απόλυτη συσκευή κατα τη γνώμη μου ακόμα και σήμερα. :)

Κρίνοντας απο την προηγούμενη συσκευή σου όμως, πιστεύω ότι εσένα ειδικά θα σε αφήσει άφωνο η αυτονομία.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ να συμπληρώσω και να το προτείνω για όσους δε το έχουν δοκιμάσει ότι όποιος έχει άλλο launcher όπως εγώ το nova καλο είναι να ρυθμίσει στα gestures να έχει με διπλό ταπ τα recent apps καθώς είναι απείρως ευκολότερο κ προστατεύεις και το κεντρικό hard button :)

 

 

 

 

ΜΑΝΟ εγω ειμαι με ωμεγα 16 κ τον κερνελ που εχει απο μονο του θελω να βαλω τον περσεους . ποια ρομ λες να βαλω? εχω πολλα παιχνιδια αν κ αρκετη ελευθερη μνημη αλλα βλεπω που κ που στο σκρολαρισμα ενα μικρο κομπιασμα στον νοβα κ γενικα κ μετον tw ασε οταν κατεβαζω κατι τοτε τρωει πιο πολλα σκαλωματα δε ξερω τι φταιει? θες να μ πεις λιγο τις ρυθμισεις η να αλλαξω ρομ η οτι νομιζεις εσυ η οποιο αλλο παιδι ξερει κ θελει ας πει! παιδια βαλτε κ λινκ αν γινεται για να βρω ρομ κ κερνελ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δλδ αγόρασες καινούργια συσκευή και παρόλα αυτά γύρισες μια έκδοση android πίσω? :p

Με γεια σου, το note είναι η απόλυτη συσκευή κατα τη γνώμη μου ακόμα και σήμερα. :)

Κρίνοντας απο την προηγούμενη συσκευή σου όμως, πιστεύω ότι εσένα ειδικά θα σε αφήσει άφωνο η αυτονομία.

 

Σωστη η παρατηρηση σου. Αν θελω να ειμαι up to date εχω το Galaxy Nexus, ηθελα απλα μια συσκευη που να μπορω να τη χρησιμοποιησω παραπερα απο αυτα που θα μπορουσα να κανω με το Galaxy Nexus οπως το Remote Customer Support μεσω ενος LogMeIn η ενος TeamViewer. Ετσι κι αλλιως μεσα στο Μαη ερχεται η 4.2 απ'οτι πηρε το ματι μου γυρω-γυρω. Τωρα μην τρελαθουμε, τι 4.1.2 τι 4.2.2 ετσι κι αλλιως η 4.1.2 ηταν απλα φανταστικη πανω στο Nexus μου. :-) Απλα η primary συσκευη γινεται secondary.

 

Οσο για την αυτονομια; Ουδεν σχολιο. :-D

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟ εγω ειμαι με ωμεγα 16 κ τον κερνελ που εχει απο μονο του θελω να βαλω τον περσεους . ποια ρομ λες να βαλω? εχω πολλα παιχνιδια αν κ αρκετη ελευθερη μνημη αλλα βλεπω που κ που στο σκρολαρισμα ενα μικρο κομπιασμα στον νοβα κ γενικα κ μετον tw ασε οταν κατεβαζω κατι τοτε τρωει πιο πολλα σκαλωματα δε ξερω τι φταιει? θες να μ πεις λιγο τις ρυθμισεις η να αλλαξω ρομ η οτι νομιζεις εσυ η οποιο αλλο παιδι ξερει κ θελει ας πει! παιδια βαλτε κ λινκ αν γινεται για να βρω ρομ κ κερνελ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :-)

 

Εδώ θα σε απογοητεύσω μιας και στο νοτε δε τη ψάχνω πλέον με roms και τέτοια γιατί πιστεύω πως δε χρειάζεται πρώτον και δεύτερον και κυριότερο ότι το νοτε για μένα είναι εργαλείο και δουλειάς και θέλω τη μέγιστη αξιοπιστία και όχι πειράματα.Γι'αυτά είχα το Nexus4 :)

Στο noteli έχω κάνει μόνο root με nova και 1 σωστό στήσιμο και το απολαμβάνω.

Δεν υστερεί σε τίποτα, ούτε η ταχύτητα του λείπει, ούτε σκαλωματα έχει ούτε τίποτα.

Μόλις πάρω το καφέ το ρουταρω και του περάσω το backup απ το titanium θα ανεβάσω 1 μικρό βίντεο πόσο ομαλά και κυρίως πρακτικά έχω στήσει τη συσκευή και δουλεύει.

Το νοτε για μένα δε θέλει πολύ ψάξιμο σε ρομ.

Δε του λείπει ούτε η δύναμη ούτε η ram.

Βέβαια ούτε η αδυναμία μου το Nexus4 είχε θέματα αλλά εκεί και μόνο γιατί είναι nexus σε τρώει :)

Εγώ με το νοτε έχω καταργήσει το ταμπλετ, έδωσα το laptop και έχω ξεχάσει το pc οπότε θέλω να το έχω σωστό, καθαρό και χωρίς πολλά πειράματα γιατί όπως ξανά είπα είναι εργαλείο ειδικά το καλοκαίρι στη δουλειά και μακριά απ το σπίτι.

Αν πας δίπλα όμως στις τροποποιήσεις θα βρεις σίγουρα άκρη με τα παιδιά που απασχολούντε με mod s στο noteli.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες μέγιστη απόκριση βγάλε τα εφέ κίνησης, βάλε στον Nova τη μέγιστη ταχύτητα και κατέβασε το SetCPU και ρύθμισε το να δουλεύει πάντα από τα 600 μέχρι τα 1600. Δηλαδή την μικρή ταχύτητα των 200ων να μην την δουλεύει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε οι συσκευές μας είχαν ολόκληρα πληκτρολόγια και δεν χαλούσαν, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. Τώρα, ένα κουμπί έχουν όλο κι όλο , να χαλάσει? γιατί?

Μη ξεχνάμε όμως ότι άλλη χρήση κάναμε τότε και άλλη κάνουμε τώρα... τότε πατούσαμε τα κουμπάκια μόνο για να πάρουμε τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάμε όμως ότι άλλη χρήση κάναμε τότε και άλλη κάνουμε τώρα... τότε πατούσαμε τα κουμπάκια μόνο για να πάρουμε τηλέφωνο :)

 

Μαλλον ξεχνας τα sms και το φιδακι. Παιδια, τοτε τα πληκτρολογια τα λιωναμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ασχημες εμπειριες με το κουμπι του iphone και το πρωτο πραγμα που εβαλα στο note ηταν ο nova.

 

Στεφανε πως αισθανεσαι που εχασες τοσο χρονο στο S3? (για ολα τα προηγουμενα ποστς :p)

 

Δεν νιωθω οτι εχασα χρονο με το s3... πολυ καλη συσκευη... και το ειχα στησει καλα, σκοτωνε σε επιδοσεις... αλλα το note ειναι η κορυφη... απλα... αλλο πραγμα.... με εχει τρελλανει.. κ να φανταστεις οτι εδω κ μερικες μερες παιζω συνεχεια με το s4 του κολλητου μου... αλλα μολις ξαναπιανω το note, νιωθω παλι ο εαυτος μου... ανυπομονω για note3 πλεον... τερμα τα s για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... βοήθεια!!!

 

Σύνδεσα πριν λίγο το Νοτελι με το PC και μου έβγαλε το Kies μήνυμα για αναβάθμιση.

 

Το αποδέχτηκα... κατέβασε κάτι πράγματα και μετά μου έβγαλε το παράθυρο "Εξέλιξη αναβάθμισης υλικολογισμικού".

 

Είναι κολλημένο εκεί εδώ και ένα τέταρτο, δεν κάνει τίποτα και η μπάρα προόδου κάτω κάτω δείχνει 0%.

 

Στο κινητό δείχνει το πράσσινο ρομποτάκι και απο κάτω γράφει "Downlodading. Do not turn off target" .... αλλά πέρα από αυτό δεν κάνει κάτι άλλο.

 

Τι να κάνω...;;; Έχω πανικοβληθεί....

 

Να το αποσυνδέσω.... πήγε κάτι στραβά;;; θα το κάνω ζημιά;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... βοήθεια!!!

 

Σύνδεσα πριν λίγο το Νοτελι με το PC και μου έβγαλε το Kies μήνυμα για αναβάθμιση.

 

Το αποδέχτηκα... κατέβασε κάτι πράγματα και μετά μου έβγαλε το παράθυρο "Εξέλιξη αναβάθμισης υλικολογισμικού".

 

Είναι κολλημένο εκεί εδώ και ένα τέταρτο, δεν κάνει τίποτα και η μπάρα προόδου κάτω κάτω δείχνει 0%.

 

Στο κινητό δείχνει το πράσσινο ρομποτάκι και απο κάτω γράφει "Downlodading. Do not turn off target" .... αλλά πέρα από αυτό δεν κάνει κάτι άλλο.

 

Τι να κάνω...;;; Έχω πανικοβληθεί....

 

Να το αποσυνδέσω.... πήγε κάτι στραβά;;; θα το κάνω ζημιά;;;

 

Αν οντως περιμενεις ενα τεταρτο και ειναι κολλημενο το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αν το αποσυνδεσεις και να κρατησεις πατημενο το power button για να ξανα ανοιξει το τηλεφωνο....

Link to comment
Share on other sites

ΤΕλικά... δεν ξέρω γιατί, αλλά είχε κολήσει... τώρα το κάνω από την αρχή. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πήρε φίλος το μπλε χρώμα σήμερα και είχαμε μαζευτεί 2-3 νοτάκηδες να τα στήσουμε :lol:

Χωρίς να έχω δει το καφέ από κοντά,νομίζω το μπλε ειναι πάρα πολύ ερωτεύσιμο και τώρα με τον ήλιο κάνει αρκετά καλοκαιρινούς χρωματισμούς.

 

Τράβηξα και κάποιες φωτος να σας δείξω.

 

http://i39.tinypic.com/wmibm8.jpg

 

http://i40.tinypic.com/24o25x1.jpg

 

http://i39.tinypic.com/a5kkrs.jpg

 

http://i44.tinypic.com/30jjs50.jpg

 

http://i39.tinypic.com/34sl4rm.jpg

 

Οταν πέφτει ο ήλιος φαίνεται σαν blue electric,υπό σκιά δεν είναι τόσο έντονο το μπλε όμως.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και το μπλε. Μετα απο πεντε μερες δεν εχω παρει τα ματια μου απο πανω του. Να δω για ππσο καιρο θα ειμαι ετσι! :-)

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά καλορίζικο :)

Εγώ χθες που το παρήγγειλα για αυτό πήγαινα αλλά τελευταία στιγμή άλλαξα για το καφέ.

Μόλις μου έρθει θα τα βγάλω φώτο δίπλα δίπλα με το άσπρο νοτε που έχω τώρα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img543/6628/69907266.jpghttp://imageshack.us/a/img534/4969/72525283.jpg

 

http://imageshack.us/a/img16/862/81817689.jpg

Μου άρεσε το σκούρο αρχικά αλλά επέλεξα το λευκό, τώρα έχω και τα δύο. :D

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι το εχω και εγω τωρα και το καμαρωνω με grey flip cover

Παιδια εδω που τα λεμε ειναι αρκετά μεγάλο αλλα δινει τοσα πολλα που το παραμεριζεις αυτο το θέμα

 

Μετα απο 4 γεμάτους μήνες νιώθω πολυ δικαιωμένος που άφησα το iphone.

Εχω κανει τα παντα με το νοτελι. Το καλύτερο είναι ότι αυτοι που το κράζουν είναι οι πρώτοι που θα το πάρουν για να μπουν ίντερνετ κλπ:)

Επισης οταν το αγόρασα ελεγα" spen?"

Έγινε η προέκταση του χεριού μου τελικά.

Και ας ειναι πλαστικό!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...