Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω δεν έχει φορέσει την 4.2.2 ακόμα;

 

Υ.Γ. Καλημέρα κιόλας και καλώς σας βρήκα.

 

Οχι δεν την εχει παρει . Αναμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δεν την εχει παρει . Αναμενουμε.

 

Μην αγχώνεστε με την 4.2.2

Το τηλέφωνο πάει μια χαρά όπως είναι και για μένα αυτή η έκδοση που φοράει τώρα είναι η καλύτερη έκδοση της jb.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε με την 4.2.2

Το τηλέφωνο πάει μια χαρά όπως είναι και για μένα αυτή η έκδοση που φοράει τώρα είναι η καλύτερη έκδοση της jb.

 

 

Τι μία χαρά πάει,45αρι,πυροβολαει το μηχάνημα..................:D:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση για αφαίρεση μηνυμάτων και Off Topics.

Πολλοί από εσάς, τα τακτικά μέλη, παρακολουθείτε καθημερινά τα θέματα που σας ενδιαφέρουν, γράφεται και προχωράτε χωρίς να κοιτάζετε πάλι πίσω να βρείτε κάποια πληροφορία αφού είτε τα γνωρίζετε είτε έχετε αποθηκεύσει ό,τι σας ενδιαφέρει. Φυσικά υπάρχουν και μέλη ή ακόμα και επισκέπτες που δεν παρακολουθούν τα θέματα και μπαίνουν μόνο όταν χρειάζεται να βρουν κάποια πληροφορία. Γι' αυτούς είναι χαοτικό να ψάχνουν σε ένα θέμα που σε πολλά σημεία έχει την μορφή Chat ή είναι γεμάτο με Off Topics.

Σε συχνά λοιπόν χρονικά διαστήματα οι αρμόδιοι Moderators κάνουν εκκαθάριση του θέματος από ό,τι δεν αφορά τον τίτλο του θέματος.

 

Αν αυτό θεωρείται λογοκρισία πραγματικά λυπάμαι αλλά αυτή η τακτική ακολουθείται για την διευκόλυνση όλων μας και όχι επειδή είμαστε "δικτάτορες".

 

Αν κάποιος χρειάζεται κάποια διευκρίνηση μπορεί να επικοινωνήσει μέσω PM με οποιονδήποτε αρμόδιο Moderator. Επίσης μην ξεχνάτε πως και εμείς άνθρωποι είμαστε και μπορεί ενδεχομένως να έχουμε κάνει κάποιο λάθος.

 

Ευχαριστώ!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην οθνη του κινητου μου σε γκρι φοντο μονο,φαινονται στη μεση της οθονης περιπου 2 μικρες μαυρες κουκιδες οι οποιες φιανονται μονο σε.γκρι φοντο και οχι.σε.λευκο.ξερει κανεις.τι μπορει να ειναι;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι τα γνωστά μαύρα στίγματα που διαπιστώνουν αρκετοί στις Amoled οθόνες όταν η οθόνη έχει μαύρο φόντο και βρίσκεται σε σκοτεινό περιβάλλον.

Δεν είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει να ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φώτος απ τα 2 μου notelia!

Οι φωτογραφίες είναι πρόχειρες και σαφώς αδικούν το σκούρο καφέ που ειδικά το βράδυ όπως είπα είναι όλα τα λεφτά.

Πολύ σοβαρό χρώμα και είμαι πολύ χαρούμενος που το διάλεξα!

Επίσης ξαναλέω ότι η οθόνη του σα να μου φαίνεται καλύτερη, έστω και οριακά, δε ξέρω, θα το κοιτάξω και με φίλους και θα επανέλθω.

http://db.tt/UtbnCmYs

http://db.tt/6eeb2rGR

http://db.tt/vMbfXWGL

http://db.tt/aYydTFtD

http://db.tt/ITOSfXeQ

http://db.tt/wonn36DG

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι τα γνωστά μαύρα στίγματα που διαπιστώνουν αρκετοί στις Amoled οθόνες όταν η οθόνη έχει μαύρο φόντο και βρίσκεται σε σκοτεινό περιβάλλον.

Δεν είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει να ανησυχείς.

...Και εγώ που νόμιζα ότι οφείλονται στο screen protector

Πράγματι, είναι λίγα συμπλέγματα αρκετών pixels έκαστο που μόνο σε απόλυτο σκοτάδι και με μαύρο φόντο είναι ελαφρώς ορατά. Έτσι από περιέργεια, αν έχει κάποιος link με εξήγηση ας το δώσει.

Link to comment
Share on other sites

...Και εγώ που νόμιζα ότι οφείλονται στο screen protector

Πράγματι, είναι λίγα συμπλέγματα αρκετών pixels έκαστο που μόνο σε απόλυτο σκοτάδι και με μαύρο φόντο είναι ελαφρώς ορατά. Έτσι από περιέργεια, αν έχει κάποιος link με εξήγηση ας το δώσει.

 

Στο s3 το εχουν πολλοί αυτο το πρόβλημα και ενας απο αυτους ήμουν και εγώ οταν ειχα το s3, δεν γνωρίζω ακομα τι ακριβώς είναι αλλα το πηγα στο service και μου αλλαξαν οθονη μέσω εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

...Και εγώ που νόμιζα ότι οφείλονται στο screen protector

Πράγματι, είναι λίγα συμπλέγματα αρκετών pixels έκαστο που μόνο σε απόλυτο σκοτάδι και με μαύρο φόντο είναι ελαφρώς ορατά. Έτσι από περιέργεια, αν έχει κάποιος link με εξήγηση ας το δώσει.

 

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εξήγηση, είναι απλά ένα θέμα που έχουν οι Amoled οθόνες.

Κατά την άποψή μου δεν είναι και πολύ σοβαρό αλλά δεν παύει να είναι ένα πρόβλημα.

Στο xda μπορείς να βρεις πολλές ίδιες περιπτώσεις (αυτή εδώ για παράδειγμα).

 

Στο s3 το εχουν πολλοί αυτο το πρόβλημα και ενας απο αυτους ήμουν και εγώ οταν ειχα το s3, δεν γνωρίζω ακομα τι ακριβώς είναι αλλα το πηγα στο service και μου αλλαξαν οθονη μέσω εγγύησης.

 

Υπάρχει πιθανότητα να ξαναπέσει σε οθόνη με στίγματα. Φυσικά αν είναι κάτι που τον ενοχλεί στην οθόνη του και δεχτούν να του την αλλάξουν μέσω εγγύησης ας το κάνει.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να ξαναπέσει σε οθόνη με στίγματα. Φυσικά αν είναι κάτι που τον ενοχλεί στην οθόνη του και δεχτούν να του την αλλάξουν μέσω εγγύησης ας το κάνει.

 

Φυσικά, μπορει να ειναι και χειρότερα η επόμενη οθόνη που θα του βάλουν, αν δεν τον ενοχλούν ας το αφήσει έτσι... Εγω ειδα τα σημάδια μετα απο ενα μηνα περίπου που το αγόρασα και το πήγα στο service γιατι τοτε ήμουν απο τους πρώτους που το παρουσίασε και νομιζα οτι ειχε πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

1) Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου. Είναι δυνατόν να το παρατηρήσει άνθρωπος μόνο σε απόλυτο σκοτάδι (πριν κοιμηθώ), μόνο εφόσον έχει απόλυτα μαύρο φόντο (έχω μαύρη home screen), και μόνο εφόσον κοιτάξει πολύ προσεχτικά ... είτε εγώ δεν δίνω πολύ σημασία, είτε έπεσα σε πολύ ελαφριά περίπτωση.

 

2) Στα galaxy s, s2, κλπ υπήρχε συζήτηση ότι η απόδοση των amoled φθίνει ελαφρώς με τον χρόνο. Ισχυει; Αν ναι ίσως για αυτό η οθόνη του νέου καφέ να φαίνεται ένα κλικ ποιο φωτεινή. Από την άλλη ίσως βελτίωσαν την παραγωγή.

 

3) Έχω μαύρο φόντο και dark themes. Το μαύρο καταναλώνει λιγότερη μπαταρία, σωστά;

 

...Όλα αυτά προφανώς αφορούν όλες τις amoled οθόνες, όχι μόνο το note 2

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παίδες. Θέλω μια γνώμη στα γρήγορα αν μπορείτε..

Έχω ένα φίλο που του έσπασε η οθόνη στο Νοτελλι. Το πήγε για φτιάξιμο και του είπαν 150 ευράκια άλλα δεν θέλει να το φτιάξει γιατί έπιασε το S4, και μου πρότεινε αν θέλω να το αγοράσω εγώ για 100 euro. Να το πάρω λέτε? Σημειώστε ότι έχω το Note εδώ και 5 μήνες

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παίδες. Θέλω μια γνώμη στα γρήγορα αν μπορείτε..

Έχω ένα φίλο που του έσπασε η οθόνη στο Νοτελλι. Το πήγε για φτιάξιμο και του είπαν 150 ευράκια άλλα δεν θέλει να το φτιάξει γιατί έπιασε το S4, και μου πρότεινε αν θέλω να το αγοράσω εγώ για 100 euro. Να το πάρω λέτε? Σημειώστε ότι έχω το Note εδώ και 5 μήνες

 

Στην ουσια το αγοραζεις 250 ευρω. Εγω θα το αγοραζα.

 

Βεβαια εξαρταται ποσο φιλος σου ειναι ο πωλητης. Αν δεν ειναι και ιδιαιτερα κολλητος θα του ελεγα να παμε μαζι στο service, να επιβεβαιωσει πως το προβλημα ειναι οντως αυτο και η τιμη ειναι οντως αυτη και αν ναι, θα το αγοραζα.

 

Επισης αν εχεις το Νοte 2 ηδη οπως βλεπω, τοτε μπορεις ανετα να πουλησεις το δικο σου και να σου ερθει δωρεαν η συσκευη και να εχεις και κερδος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εξήγηση, είναι απλά ένα θέμα που έχουν οι Amoled οθόνες.

Κατά την άποψή μου δεν είναι και πολύ σοβαρό αλλά δεν παύει να είναι ένα πρόβλημα.

Στο xda μπορείς να βρεις πολλές ίδιες περιπτώσεις (αυτή εδώ για παράδειγμα).

 

 

 

Υπάρχει πιθανότητα να ξαναπέσει σε οθόνη με στίγματα. Φυσικά αν είναι κάτι που τον ενοχλεί στην οθόνη του και δεχτούν να του την αλλάξουν μέσω εγγύησης ας το κάνει.

εμενα φαινεται μονο σε βαθυ γκρι φοντο , ουτε σε μαυρο ουτε σε αλλα χρωματα. αν ηταν δηλαδη καμμενο pixel θα φαινοταν σε ολα χρωματα?????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img543/6628/69907266.jpghttp://imageshack.us/a/img534/4969/72525283.jpg

 

http://imageshack.us/a/img16/862/81817689.jpg

Μου άρεσε το σκούρο αρχικά αλλά επέλεξα το λευκό, τώρα έχω και τα δύο. :D

 

Φίλε μου από την μέρα που είδα τις φωτο σου με έχεις βάλει σε σκέψεις. Έχω την Zenus Neo Vintage αλλά μου άρεσε πολύ ο συνδιασμός που έχεις κανει. Ξέρω ότι αυτή η θήκη δεν προσφέρει την προστασία της Zenus αλλά έχει φοβερή εμφάνιση. Το κακό είναι ότι είμαι απο νησί και αποκλείεται να την έχει κάποιο μαγαζί εδώ για να την δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από την μέρα που είδα τις φωτο σου με έχεις βάλει σε σκέψεις. Έχω την Zenus Neo Vintage αλλά μου άρεσε πολύ ο συνδιασμός που έχεις κανει. Ξέρω ότι αυτή η θήκη δεν προσφέρει την προστασία της Zenus αλλά έχει φοβερή εμφάνιση. Το κακό είναι ότι είμαι απο νησί και αποκλείεται να την έχει κάποιο μαγαζί εδώ για να την δοκιμάσω.

 

ημουν και εγω σεσκεψεις για την συγκεκριμενη.

1ον ο συνδιασμος λευκο με γκρι απλα τα σπαει.(το γκρ με τα νερα με ειχε βαλει σε σκεψεις να αλλαξω το νοτελι για το χρωμα και μονο)

2ον την εχω ακουμπησει παντου.Ειδικα στο αυτοκινητο που πηγαινει περα δωθε δε εχω δει το παραμικρο σημαδι.(σιγουρα θελει προσοχη με τις πτωσεις...ξου ξου μακρια)

3ον η τιμη λιγο τσιμπιμενη αλλα αξιζει.Δουλευεις τοτηλεφωνο οπως ειναι απο την μανα του.

Εγω σκεφτομαι για το καλοκαιρι το πορτοκαλι η lime green(λιγο ακυρο)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από την μέρα που είδα τις φωτο σου με έχεις βάλει σε σκέψεις. Έχω την Zenus Neo Vintage αλλά μου άρεσε πολύ ο συνδιασμός που έχεις κανει. Ξέρω ότι αυτή η θήκη δεν προσφέρει την προστασία της Zenus αλλά έχει φοβερή εμφάνιση. Το κακό είναι ότι είμαι απο νησί και αποκλείεται να την έχει κάποιο μαγαζί εδώ για να την δοκιμάσω.

 

ημουν και εγω σεσκεψεις για την συγκεκριμενη.

1ον ο συνδιασμος λευκο με γκρι απλα τα σπαει.(το γκρ με τα νερα με ειχε βαλει σε σκεψεις να αλλαξω το νοτελι για το χρωμα και μονο)

2ον την εχω ακουμπησει παντου.Ειδικα στο αυτοκινητο που πηγαινει περα δωθε δε εχω δει το παραμικρο σημαδι.(σιγουρα θελει προσοχη με τις πτωσεις...ξου ξου μακρια)

3ον η τιμη λιγο τσιμπιμενη αλλα αξιζει.Δουλευεις τοτηλεφωνο οπως ειναι απο την μανα του.

Εγω σκεφτομαι για το καλοκαιρι το πορτοκαλι η lime green(λιγο ακυρο)

 

Ήθελα να κάνω αυτό τον συνδυασμό από την στιγμή που το αγόρασα, πέρασα ώρες να κοιτάω θήκες γιατί θέλω κάτι με λίγο bulk και να μην χαλάει το φυσικό του σχήμα. Η προστασία είναι σε δεύτερη ας πούμε μοίρα.

Με την flip αυτή έχεις γνήσια υλικά, nfc, προστασία οθόνης, λίγο bulk, ευκολία στη χρήση άνοιξε-κλείσε, κομψότητα, το υλικό εμπρός είναι φανταστικό στην αφή, πίσω το πλαστικό είναι ανθεκτικότατο, και η γραμματοσειρά με το "GALAXY Note II" είναι killer και τέλος δεν λερώνει ή κίνδυνος να κιτρινίσει από τα χέρια όπως άσπρη. Άσε που η άσπρη εμπρός έχει άλλο υλικό και άλλη αφή.

Μειονέκτημα θα έλεγα την χρήση με το γνήσιο car holder που πρέπει να είναι διπλωμένη για να συγκρατηθεί ανοιχτή.

Κατά τα άλλα, χτυπάει τηλέφωνο-ανοίγω καπάκι-απαντάω-κλείνω καπάκι-βάζω στο αυτί-συνεχίζω την ομιλία (κόβει και το λιγοστό SAR).

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 4.2.2. Δεν φέρνει τίποτα σπουδαίες αλλαγές.

Εκτός από την Lock screen δεν θα καταλάβετε τίποτα.

 

Δηλαδη δεν θα εχει τα καλουδια του s4 οπως το s translate dual camera . Κτλ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς με βρήκατε και μένα :):):). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ήξερα ότι δεν παίρνει κανονική sim και πρέπει πλέον να αλλάξω την παλιά μου οπότε πάμε από Δευτέρα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα εχει τα καλουδια του s4 οπως το s translate dual camera . Κτλ ;;;

 

Στην 5 και αν

 

 

 

 

 

Καλώς με βρήκατε και μένα :):):). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ήξερα ότι δεν παίρνει κανονική sim και πρέπει πλέον να αλλάξω την παλιά μου οπότε πάμε από Δευτέρα.

 

Εγω την έκοψα μόνος μου αν δεν αντέχεις βρες οδηγό και κάνε το με οποίες συνέπειες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλώς με βρήκατε και μένα :):):). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ήξερα ότι δεν παίρνει κανονική sim και πρέπει πλέον να αλλάξω την παλιά μου οπότε πάμε από Δευτέρα.

 

Wellcome to the club boy:happy:Σε καταστηματα ηλεκτρονικων,στην κοβουν και ολα οκεικ.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει δεν με πειράζει. Θα περιμένω. Ούτως ή άλλως έχω πολύ διάβασμα να ρίξω. Είχα πάει στο μαγαζί και ήμουν μεταξύ δύο τριών συσκευών και εντάξει απλά δεν μπορούσα να ξεκολήσω από το Note. Αρχισαν και τα πρωτα πειραγματα του στυλ "παντοφλα" "τώρα με την ζεστη θα έχεις και σκιά" αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Στην 5 και αν

 

 

 

 

 

 

 

Δεν υπαρχει 5. Η επομενη ειναι η 4.3.

 

Θα τα βαλουν τα περισσοτερα. Εκτος αυτα με τις υπερυθρες και τους νεους αισθητηρες που εχει το Σ4, οτι κανει αυτο κανει και το δικο μας. Απλα για λογους μαρκετινγκ δεν τα βγαζουν στον δικο μας, ακομα. Λογικα μεσα στο καλοκαιρι θα τα δουμε.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει 5. Η επομενη ειναι η 4.3.

 

Θα τα βαλουν τα περισσοτερα. Εκτος αυτα με τις υπερυθρες και τους νεους αισθητηρες που εχει το Σ4, οτι κανει αυτο κανει και το δικο μας. Απλα για λογους μαρκετινγκ δεν τα βγαζουν στον δικο μας, ακομα. Λογικα μεσα στο καλοκαιρι θα τα δουμε.

Ε αυτό εννοούσα. Όποια είναι η επόμενη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...