Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση.. εκανα ρουτ το κινητο ετσι οπως λεει ο οδηγος. .. που με παραξένεψε κατι στον odin δεν εγραψε pass αλλα reset. η συσκευή εκανε επανεκκίνηση και μου έβγαλε το supersu κανονικα .. περασα και το greenify kai ola ok.. αλλα αυτο το reset τι ηταν στον odin? έγινε καμια πατάτα?

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση.. εκανα ρουτ το κινητο ετσι οπως λεει ο οδηγος. .. που με παραξένεψε κατι στον odin δεν εγραψε pass αλλα reset. η συσκευή εκανε επανεκκίνηση και μου έβγαλε το supersu κανονικα .. περασα και το greenify kai ola ok.. αλλα αυτο το reset τι ηταν στον odin? έγινε καμια πατάτα?

 

Αν γινοταν πατατα δεν θα δουλευε.. Εισαι κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι το εχω και εγω τωρα και το καμαρωνω με grey flip cover

Παιδια εδω που τα λεμε ειναι αρκετά μεγάλο αλλα δινει τοσα πολλα που το παραμεριζεις αυτο το θέμα

 

Μετα απο 4 γεμάτους μήνες νιώθω πολυ δικαιωμένος που άφησα το iphone.

Εχω κανει τα παντα με το νοτελι. Το καλύτερο είναι ότι αυτοι που το κράζουν είναι οι πρώτοι που θα το πάρουν για να μπουν ίντερνετ κλπ:)

Επισης οταν το αγόρασα ελεγα" spen?"

Έγινε η προέκταση του χεριού μου τελικά.

Και ας ειναι πλαστικό!

Κοιτωντας το καλα,βλεπω οτι τελικα δεν καλυπτεται το τηλεφωνο απο πτωσεις,εχοντας τη θηκη αυτη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτωντας το καλα,βλεπω οτι τελικα δεν καλυπτεται το τηλεφωνο απο πτωσεις,εχοντας τη θηκη αυτη.

 

Δεν καλύπτει φίλε μου. Μόνο την οθόνη. στη flip cover είναι πιο χοντρό το καπάκι πισω.

Επίσης ενω το ακουμπάω παντού δεν παρατηρώ κανένα σημάδι στο bezel.

Επιβεβαιώνω τον φίλο Κώστα Te_salat ότι είναι πολύ καλά βαμμένο. Φτου φτου.

 

Χθες μου έπεσε από μικρό ύψος με την φλιπ και δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά. Μη φανταστείτε ούτε 50 πόντους ύψος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτει φίλε μου. Μόνο την οθόνη. στη flip cover είναι πιο χοντρό το καπάκι πισω.

Επίσης ενω το ακουμπάω παντού δεν παρατηρώ κανένα σημάδι στο bezel.

Επιβεβαιώνω τον φίλο Κώστα Te_salat ότι είναι πολύ καλά βαμμένο. Φτου φτου.

 

Χθες μου έπεσε από μικρό ύψος με την φλιπ και δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά. Μη φανταστείτε ούτε 50 πόντους ύψος

 

Σημερα με πηρε ο υπνος στον καναπε κ μου επεσε κ εμενα... αν ηταν το s3, θα ειχα οικονομησει 2-3 γρατζουνιες στο καπακι... αυτο καθομουν και το περιεργαζομουν κανενα τεταρτο, μιλαμε δεν ειχε το παραμικρο... πολυ ανθεκτικο βαψιμο στο καπακι, μπραβο τους...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηρε ο υπνος στον καναπε κ μου επεσε κ εμενα... αν ηταν το s3, θα ειχα οικονομησει 2-3 γρατζουνιες στο καπακι... αυτο καθομουν και το περιεργαζομουν κανενα τεταρτο, μιλαμε δεν ειχε το παραμικρο... πολυ ανθεκτικο βαψιμο στο καπακι, μπραβο τους...

 

Εγω έλεγα και για το bezel.

Το καπάκι Ενοειτε τίποτα. Ειδικά το γκρι που κάνει και αυτές τις γραμμές δεν πρόκειται και να έχει να δεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου ελεγε ο Νίκος στο extreme mobile οτι τελευταία το Note2 άρχισε παλι να κινηται επειδη δεν υπήρξε τοσο μεγαλος ενθουσιασμός για τια S4 & ΟΝΕ.

Αν κρίνω απο τους νέους ιδιοκτήτες εδω στο φόρουμ ειχε δίκιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κ εγώ.Δύο φίλοι μου ανέμεναν s4, δεν τους άρεσε το release και προχώρησαν σε αγορά και οι δύο note ii, αφού το είχαν δει από εμένα και είχε κερδίσει τις εντυπώσεις..

Είναι νομίζω από τις λίγες συσκευές που με έχουν κάνει περήφανο που είχα στην κατοχή μου!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου ελεγε ο Νίκος στο extreme mobile οτι τελευταία το Note2 άρχισε παλι να κινηται επειδη δεν υπήρξε τοσο μεγαλος ενθουσιασμός για τια S4 & ΟΝΕ.

Αν κρίνω απο τους νέους ιδιοκτήτες εδω στο φόρουμ ειχε δίκιο.

 

Κέρδισε πολυ κοσμο η σειρά note. Πολλα παιδια και απο εδω και άτομα που ξερω σκέφτονται απο τώρα το 3

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου ελεγε ο Νίκος στο extreme mobile οτι τελευταία το Note2 άρχισε παλι να κινηται επειδη δεν υπήρξε τοσο μεγαλος ενθουσιασμός για τια S4 & ΟΝΕ.

Αν κρίνω απο τους νέους ιδιοκτήτες εδω στο φόρουμ ειχε δίκιο.

 

Εγω απο την αρχη που βγηκε το s4 ελεγα οτι θα περινενω για note3... το htc δεν με αγγιξε καν... αλλα μεχρι να ερθει εκεινο, ειπα να ασχοληθω λιγο με το note2... και οπως οι περισσοτεροι κατοχοι note εδω μεσα, ειμαι κ εγω καταενθουσιασμενος... και ανυπομονος για το 3αρι...

 

Και να συμπληρωσω κατι... ολοι αυτοι που το κατηγορουν για το μεγεθος του χωρις να το εχουν δουλεψει στα χερια τους, απλα ειναι απατημενοι... το εχω συνηθισει πλεον και δεν μου κανει καθολου αισθηση το μεγεθος, σαν να κουβαλαω ενα κανονικο κινητο 4.5-5 ιντσων....

Edited by stefano_d23
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απο τα πιό ολοκληρωμένα κινητά που είχα εδώ και πολλά χρόνια. Μόνο και μόνο ότι το έχω 7 μήνες ενώ στο 2μηνο τα άλλαζα, λέει πολλά. Εν αναμονή λοιπόν του Note 3....
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν σκεφτόμουν την αγορά του note 2 πριν από περίπου 5 - 6 μήνες που το έχω, το μόνο που έκανα ήταν να μπω στο συγκεκριμένο thread και να διαβάσω τις 3 τελευταίες σελίδες...

Με τόσο ενθουσιώδη σχόλια από υφιστάμενους, τότε, κατόχους δεν το σκέφτηκα και πολύ..

Το forum μας εδώ είναι βαρόμετρο :lol: Τελεία και παύλα..!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο άριστο σε όλα και ισορροπημένο το note 2 ... που φοβάμαι στο note 3 μήπως χάσουν κάτι από αυτή την ισορροπία της άριστης μπαταρίας και των μηδενικών κολλημάτων!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια!

Εννοείται πως το συγκεκριμένο thread ήταν απο τους βασικούς λόγους που έκανα τη μετάβαση στο android και σε τόσο μεγάλη συσκευή.

Και φυσικά δεν το μετάνοιωσα καθόλου, είμαι μια χαρά με στοκ και το απολαμβάνω ως έχει.

Το δε μέγεθος είναι πολύ εύκολο να το συνηθίσεις αλλά αυτό το καταλαβαίνουν μόνο όσοι το έχουν δουλέψει για λίγο καιρό.

Όσοι δεν "τολμάνε" δεν ξέρουν τι χάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω δεν έχει φορέσει την 4.2.2 ακόμα;

 

Υ.Γ. Καλημέρα κιόλας και καλώς σας βρήκα.

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)

Δεν την έχει φορέσει ακόμα αλλά παρ το εσύ και κάποια στιγμή θα την φορέσει. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι στη παρέα.Μετά απο αρκετή μελέτη στο forum μας ειμαι και εγω απο χθές κατοχος του note 2(ασπρο χρωμα από το Νίκο στο Αιγάλεω).Μετά από αρκετα χρονια με HTC HD2 (τώρα το χαιρεται ο γυιος μου) που του αλλαξα τα φωτα(froyo ,ice cream sandwich,jelly bean) η αλλαγη είναι εντυπωσιακή.Ειχατε δίκιο για το ποσο eξαιρετικό είναι !!.Εχω αγχωθεί λίγο με το γεγονός ότι μου ηρθε αμεσως μολις το ανοιξα αναβαθμιση .Να την κάνω??Το τηλ. ειναι με Ρουμανική ROM και ειμαι προβληματισμένος.Αν ίδιο ερωτημα έχει απαντηθεί και δεν το είδα ζητω συγνώμη εκ των προτέρων.

ΥΓ :Eιχατε απόλυτο δίκιο για τον Νίκο όσοι το έχετε αναφέρει ,πραγματικά κάνει τη διαφορά και μας λείπουν σωστοί επαγγελματίες.

SAMSUNG GALAXY ΝΟΤΕ II
Link to comment
Share on other sites

Ο

Καλο μεσημερι στη παρέα.Μετά απο αρκετή μελέτη στο forum μας ειμαι και εγω απο χθές κατοχος του note 2(ασπρο χρωμα από το Νίκο στο Αιγάλεω).Μετά από αρκετα χρονια με HTC HD2 (τώρα το χαιρεται ο γυιος μου) που του αλλαξα τα φωτα(froyo ,ice cream sandwich,jelly bean) η αλλαγη είναι εντυπωσιακή.Ειχατε δίκιο για το ποσο eξαιρετικό είναι !!.Εχω αγχωθεί λίγο με το γεγονός ότι μου ηρθε αμεσως μολις το ανοιξα αναβαθμιση .Να την κάνω??Το τηλ. ειναι με Ρουμανική ROM και ειμαι προβληματισμένος.Αν ίδιο ερωτημα έχει απαντηθεί και δεν το είδα ζητω συγνώμη εκ των προτέρων.

ΥΓ :Eιχατε απόλυτο δίκιο για τον Νίκο όσοι το έχετε αναφέρει ,πραγματικά κάνει τη διαφορά και μας λείπουν σωστοί επαγγελματίες.

 

Καλοριζικο... καλως ηρθες στο club.. τωρα θα δεις ενα αλλο τηλεφωνο που δεν ειχες ξανασυνστησει... μερα με την μερα θα το γουσταρεις και περισσοτερο...να την κανεις την αναβαθμιση, εννοειται... γιατι οχι?? Δεν εχει σχεση τι firmware φορας, αφου ειναι απο χωρα της ευρωπαικης ενωσης εισαι οκ... σε καλυπτει κ η εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 4.2.2. Δεν φέρνει τίποτα σπουδαίες αλλαγές.

Εκτός από την Lock screen δεν θα καταλάβετε τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 4.2.2. Δεν φέρνει τίποτα σπουδαίες αλλαγές.

Εκτός από την Lock screen δεν θα καταλάβετε τίποτα.

 

Κάτσε τώρα γιατί το έχασα. Έχει βγει 4.2.2 για το Νοτε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τώρα γιατί το έχασα. Έχει βγει 4.2.2 για το Νοτε;

 

Οχι, απλα λεει οτι δεν εχει κατι παρα πανω απο 4.1.2..

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 4.2.2. Δεν φέρνει τίποτα σπουδαίες αλλαγές.

Εκτός από την Lock screen δεν θα καταλάβετε τίποτα.

 

Ακριβώς. Ελπίζω να βγάλουν 5 σύντομα και να μας την δώσουν γρήγορα και εμάς στο note

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απ τη χαρά μου το ποσταρα σε λάθος νήμα (στο s4 xaxa)

Λοιπον παιδιά μου ήρθε σήμερα το noteli σε καφέ.

Είχα πολλούς ενδοιασμούς για το συγκεκριμένο χρώμα αλλά κάτι μου έλεγε να το πάρω τελικά.

Και δε το μετάνιωσα καθόλου!

Είναι super και ειδικά όσο νυχτώνει είναι όλα τα λεφτά με την amoled :)

Σοβαρό χρώμα,είναι καφέ σκούρο, τη μέρα κάνει σα νερά με το φως αλλά όλα τα λεφτά ξαναλέω είναι όταν νυχτώνει.

Επίσης έχω ακόμα και το άσπρο noteli μου και βλέπω τις οθόνες και σα να μου φαίνεται λίγο καλύτερη με πιο έντονα χρώματα και 1 κλικ πιο φωτεινή του καφέ.

Μήπως τα βελτίωσαν στη παραγωγή, ποιος ξέρει.

Το είχα δει παλιά και με το hd2 που είχα αυτό το πράγμα, όταν το είχα ξαναπάρει μετά καιρό ήταν πιο καλή η οθόνη του απ του πρώτου που είχα.

Εν κατακλείδι να πω ότι είμαι full ευχάριστημένος που το προτίμησα έναντι του προβληματικου ακόμα s4.

Φώτο θα ανεβάσω το βράδυ ή αύριο μαζί με το άσπρο που έχω ακόμα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...