Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ξανακάνω την ερώτηση μήπως και γνωρίζει κάποιος... Στις ρυθμίσεις κλήσεων υπάρχει η επιλογή απόρριψης κλήσεων. Κάνω λοιπόν δοκιμή βάζοντας τον αριθμό του σπιτιού μου στην απόρριψη, έπειτα καλώ και το κινητό χτυπάει κανονικά, δηλαδή η απόρριψη δεν λειτουργεί. Το έχειι δοκιμάσει κάποιος να μου πει εάν κάνω κάτι λάθος ??? :worry::worry:
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα ξανακάνω την ερώτηση μήπως και γνωρίζει κάποιος... Στις ρυθμίσεις κλήσεων υπάρχει η επιλογή απόρριψης κλήσεων. Κάνω λοιπόν δοκιμή βάζοντας τον αριθμό του σπιτιού μου στην απόρριψη, έπειτα καλώ και το κινητό χτυπάει κανονικά, δηλαδή η απόρριψη δεν λειτουργεί. Το έχειι δοκιμάσει κάποιος να μου πει εάν κάνω κάτι λάθος ??? :worry::worry:

Δοκίμασε να βάλεις στον αριθμό του σπιτιού σου την επιλογή '' που να περιέχει'' και όχι την επιλογή ''ίδιο με''.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα γιατί το Note II δεν δέχεται .nomedia αρχεία;

 

Προσπαθώ να βάλω στο Folder της μουσικής μου ένα ".nomedia" για να μην βγαίνουν τα covers στο Gallery αλλά μου δίνει Fail και σε αυτά που αντιγράφω από άλλο folder (μέσω ES) αλλά και σε αυτά που δημιουργώ εγώ στο PC και προσπαθώ να περάσω με AirDroid.

 

Στο Gnex δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα γιατί το Note II δεν δέχεται .nomedia αρχεία;

 

Προσπαθώ να βάλω στο Folder της μουσικής μου ένα ".nomedia" για να μην βγαίνουν τα covers στο Gallery αλλά μου δίνει Fail και σε αυτά που αντιγράφω από άλλο folder (μέσω ES) αλλά και σε αυτά που δημιουργώ εγώ στο PC και προσπαθώ να περάσω με AirDroid.

 

Στο Gnex δεν είχα πρόβλημα.

 

Εμένα με το StudioKuma nomedia το έχει δημιουργήσει κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το StudioKuma nomedia το έχει δημιουργήσει κανονικά. :)

 

Me too.....

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα γιατί το Note II δεν δέχεται .nomedia αρχεία;

 

Προσπαθώ να βάλω στο Folder της μουσικής μου ένα ".nomedia" για να μην βγαίνουν τα covers στο Gallery αλλά μου δίνει Fail και σε αυτά που αντιγράφω από άλλο folder (μέσω ES) αλλά και σε αυτά που δημιουργώ εγώ στο PC και προσπαθώ να περάσω με AirDroid.

 

Στο Gnex δεν είχα πρόβλημα.

 

Τα δέχεται κανονικά ,προσπάθησε να τα περάσεις έχοντας συνδεθει με usb

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είχαν κάποια θέματα με την ακρίβειά της πένας στην δεξιά μεριά της οθόνης. 1-2 εκατοστά από το δεξί άκρο δεν είχε ακρίβειά. Σε ευθεία γραμμή μόλις έμπαινε σε αυτή την περιοχή έκανε μια μικρή καμπύλη κλπ.

 

Έψαξα αρκετά και είναι υπαρκτο θέμα σε κάποιους. Σε άλλους αλλάξανε κινητό σε άλλους πενα. Με αλλαγή πένας σε κάποιες περιπτώσεις έφτιαχνε αλλά μετά ξανά το ίδιο. Επίσης φτιάχνει αν στις επιλογές της πένας επιλέξεις αριστερόχειρας και μετά δεξιόχειρας. Σαν να ρισεταρει την πένα. Δυστυχώς δεν υπάρχει εφαρμογή για ρισετ της πένας. Μια εφαρμογή που υπάρχει κάνει στην ουσία αυτήν την εναλλαγή.

 

Παρατήρησα στο handy note pro αν επιλέξω την απενεργοποίηση της ευαισθησίας πατηματος το πρόβλημα λυνόταν. Δυστυχώς το snote δεν έχει τέτοια επιλογή. Έτσι άρχισα να ψάχνω για την εαυσθησια της πένας. Το πρώτο που βρήκα είναι ότι έχει δυο ροοστατες κάτω από το πλαστικό καπάκι

 

http://s14.postimg.org/oryzdv2u9/20130529_215500.jpg

 

Αν γυρίσεις στη φορά του ρολογιού αυτόν που είναι πιο κοντά στη μύτη μειωνεται η ευαισθησία και αν γυρίσεις αντίστροφα αυξάνεται. Λίγες μοίρες όμως. 10 20 30 το πολύ. Το κουμπί βγαίνει απλά βάζοντάς ένα ξυράφι από το πλαί. Απλά βάλτε ένα σελοτειπ στην ακρη προς τη μυτη να το κρατήσει μόλις βγει γιατί θα πεταχτεί στην κόλαση αν δεν το κρατήσει κάτι.

 

Δοκίμασα πιο ευαίσθητο τίποτα. Δοκίμασα λιγότερο ευαίσθητο και ψιλοβελτιωθηκε. Ταυτόχρονα έβγαλα και την ζελατίνα προστασίας που σε κάποιους δημιουργούσε πρόβλημα και τώρα είναι οκ. Αν σας κάνει η πένα τρελά δοκιμάστε να την ρίξετε σε σκληρό μέρος (όχι με την μύτη με το πλαι) 2-3 φορες. Όσο και αν ακούγεται χαζό μερικές φορές κολλάει το ελατήριο που έχει η μυτη και με αυτό τον τρόπο ξεκολλάει.

 

Τέλος, παρόλο που θεωρητικά είχα πάρει καλή ζελατίνα (δεν θυμάμαι μάρκα τώρα αλλά την είχα πάρει 7-8 ευρώ και ειχα δει πρωτα με ψαξιμο ότι ήταν από τις σχετικά καλές) μόλις την έβγαλα είδα το φως το αληθινό. Ωραία αίσθηση στο δάχτυλο και τέλεια απεικόνισή. Όσο καλή και να είναι η ζελατίνα συμπεραίνω ότι δεν μπορεί να υποκριθεί ότι δεν υπάρχει. Και thin να είναι το προφυλακτικό δηλαδή πάντα θα το καταλαβαίνεις. :-)

Μάλλον θα το αφήσω έτσι όπως βλέπω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και δυο μέρες που συνδέω το κινητό στον υπολογιστή για να βάλω κάτι αρχεία στη μνήμη μου βγάζει κάτι σκληρούς δίσκους και δεν ξέρω τι είναι και πως βγαίνουν, τη κάρτα μνήμης την βλέπει άδεια....ξέρει κανείς τι γίνετε? Edited by billmw
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις στον αριθμό του σπιτιού σου την επιλογή '' που να περιέχει'' και όχι την επιλογή ''ίδιο με''.

 

Φίλε μου αυτό ήταν, σε ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!!:):) Στο ίδιο με, δεν δουλεύει...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

...όπως και ο φορτιστής και το USB καλώδιο. Το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και στο Note 1. Ιδιοτροπία της Samsung????
Link to comment
Share on other sites

...όπως και ο φορτιστής και το USB καλώδιο. Το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και στο Note 1. Ιδιοτροπία της Samsung????

Προσωπικά το βλέπω σαν "αντιγραφή" της νοοτροπίας της Απλ με το λευκό στα γνήσια περιφερειακά. Στο κάτω κάτω της γραφής πόσο να κόστιζε να βάζει μαύρα στο γκρι και άσπρα στο άσπρο? Όταν ξεπακέταρα πρώτη φορά η αλήθεια είναι ότι χαλάστηκα αρκετά. Και εντάξει ο φορτιστής πες είναι σπίτι και δεν φαίνεται, τα ακουστικά τα άσπρα σαφώς και ΔΕΝ ταιριάζουν καθόλου στο γκρι.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βλέπω σαν "αντιγραφή" της νοοτροπίας της Απλ με το λευκό στα γνήσια περιφερειακά. Στο κάτω κάτω της γραφής πόσο να κόστιζε να βάζει μαύρα στο γκρι και άσπρα στο άσπρο? Όταν ξεπακέταρα πρώτη φορά η αλήθεια είναι ότι χαλάστηκα αρκετά. Και εντάξει ο φορτιστής πες είναι σπίτι και δεν φαίνεται, τα ακουστικά τα άσπρα σαφώς και ΔΕΝ ταιριάζουν καθόλου στο γκρι.

 

Ετσι ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βλέπω σαν "αντιγραφή" της νοοτροπίας της Απλ με το λευκό στα γνήσια περιφερειακά. Στο κάτω κάτω της γραφής πόσο να κόστιζε να βάζει μαύρα στο γκρι και άσπρα στο άσπρο? Όταν ξεπακέταρα πρώτη φορά η αλήθεια είναι ότι χαλάστηκα αρκετά. Και εντάξει ο φορτιστής πες είναι σπίτι και δεν φαίνεται, τα ακουστικά τα άσπρα σαφώς και ΔΕΝ ταιριάζουν καθόλου στο γκρι.

 

Παιδια γουστα ειναι αυτα,εμενα π.χ μου αρεσουν παρα πολυ που ειναι ασπρα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το γκρι, ειναι καρναβαλι τα λευκα hf....:mad:

 

Το γκρι εχω και εγω.Απλα τα γουστα απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερουν.Για σενα καρναβαλι για μενα ωραια.Παρε μαυρα hf να εισαι ασορτι.:D

Εγω π.χ δεν εχω αγορασει (και ουτε προκειται να αγορασω ποτε) ασπρο κινητο το θεωρω χαλια.Στον αλλον ομως αρεσει τι να κανουμε.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρχει διχρωμια και οχι αρμονια, και παρολα αυτα αρεσει τοτε απλα το γουστο ειναι κακο :lol:

 

Δηλαδη το να πω και εγώ με λευκό note και γκρι flip!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το να πω και εγώ με λευκό note και γκρι flip!

 

Εσυ δεν ξερω τι θα πεις, παντως εγω θα το πω χαλια και ο κωνσταντινος κακογουστια:p

 

Σε πειραζω εεεε:D:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γκρι Note με άσπρο φόρτιση, αλλα δεν θελω να αλλαξω φόρτιση γιατί ταιριάζει με το πολυμπριζο μου...... Πλακα μας κανετε ρε παιδια.. Γουστα ειναι αυτα και η Samsung γουστάρει να τα κανει ετσι, αν θέλετε αγοράστε γκρι φορτιστή που θα ταιριάζει τέλεια....
Link to comment
Share on other sites

Eνω το μπλε παει με το ασπρο οποτε νικαω :lol::lol:

Οντως ειναι λιγο χαζο παντως . Ευτυχως που το spen ειναι στο χρωμα του κινητου :p

Link to comment
Share on other sites

Α ρε σταυρο, μου ελυσες μια απορια που με βασανιζε τοσο καιρο... ειχα παρει το γκρι note2 μεταχειρισμενο 15 ημερων, κ ειδα τον φορτιστη που ειναι ασπρος κ νομιζα οτι με κοροιδεψε ο προηγουμενος... με ειχε φαει το μαραζι... :D
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το να πω και εγώ με λευκό note και γκρι flip!

 

Εσύ είχες ανεβάσει μια φωτο με ένα άσπρο Note που φορούσε την γνήσια flip της Samsung σε γκρι;;;

Από τότε που είδα τον συνδυασμό έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να την παραγγείλω, αλλά σκέφτομαι και τα 29€ συν τα μεταφορικά (κάπου είδα αυτήν την τιμή) συν το θέμα της προστασίας και το έχω φρενάρει λίγο το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρχει διχρωμια και οχι αρμονια, και παρολα αυτα αρεσει τοτε απλα το γουστο ειναι κακο :lol:
Ας μην προσβαλουμε τους αλλους και ας κρατησουμε το επιπεδο του νηματος εκει που βρισκεται.Τα γουστα ειναι υποκειμενικα για τον καθενα και περι αυτου ουδεν λογος και κριση.

Παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α ρε σταυρο, μου ελυσες μια απορια που με βασανιζε τοσο καιρο... ειχα παρει το γκρι note2 μεταχειρισμενο 15 ημερων, κ ειδα τον φορτιστη που ειναι ασπρος κ νομιζα οτι με κοροιδεψε ο προηγουμενος... με ειχε φαει το μαραζι... :D

 

Θα μπορούσες απλά να παρακολουθήσεις ένα από τα δεκάδες unboxing που κυκλοφορούν στο youtube και θα είχες λύσει από την αρχή την απορία σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες απλά να παρακολουθήσεις ένα από τα δεκάδες unboxing που κυκλοφορούν στο youtube και θα είχες λύσει από την αρχή την απορία σου.

 

Να πω οτι εχεις αδικο, θα ειναι ψεμματα...:D

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ειπε οτι η αντιθεση, δεν κανει καποια πραγματα να αναδειχθουν καλυτερα;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...